ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
Vlada
VIP Member
VIP Member
84 78
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: 15 Απρ 2011, 18:20
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Vlada » 27 Οκτ 2011, 21:11

Αθηνά Σ έγραψε:Aνέφερε σε παρακαλώ εδω την αγγελία,ωστε να δούμε ακριβώς τι είναι και τι μπορεί να γίνει.Εχουμε πει οτί οταν κάτι ειναι χαλασμένο,το αναφέρουμε,η απόκρυψη του είναι λάθος. :mm:
Καλησπέρα :D :D
Οκ. τότε έχω να αναφέρω τρις αγγελίες: μία αυτή που προανέφερα και δύο άλλες που με ενόχλησαν πραγματικά!!

01. [ΧΑΡΙΖΩ] ποντίκι laptop του μέλους ΝΙΝΑ1 - το ποντίκι ήταν χαλασμένο, το "συρματάκι" στο καλώδιο ήταν σπασμένο και μια έκανε μια δεν έκανε επαφή.

02. και η δεύτερη αγγελία είναι η εξής: [ΕΚΛΕΙΣΕ] ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ του μέλους marina_lee_m - Στο καθισματάκι ένα σημείο απ' όπου δένεται με το αυτοκίνητο είναι χαλασμένο όπως και το κούμπωμα στην ζώνη που συγκρατεί το παιδί. Το κάλυμμα διαλύθηκε κι έγινε σκόνη όταν πήγα να το βγάλω για να το πλύνω.
Οπότε το καθισματάκι πήγε για ανακύκλωση...

03. να και μία ακόμα που θυμήθηκα: [ΧΑΡΙΖΩ] διακοσμητικα-παιχνιδακια από το μέλος haris_26 - Ήρθα στο σημείο συνάντησης που μου όρισε, την ώρα που κανονίσαμε και δεν ήρθε κανένας. Έπαιρνα στο κινητό που μου έδωσε επί μία ώρα... αλλά μάταια...
Από τότε ούτε ΠΜ ούτε και στην αγγελία απάντησε κάτι το μέλος.


Φυσικά έτυχε και εγώ να γράψω λάθος το νούμερο παπουτσιού σε μία αγγελία μου ...
... και σε μία από τις τελευταίες παραδώσεις έτυχε κάτι που ντρέπομαι και να το αναφέρω (δεν ήταν οκ αυτό που χάρισα)...
αλλά άλλο είναι να γίνει λάθος κι άλλο οι αγγελίες που ανέφερα...

Άβαταρ μέλους
Αθηνά Σ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 14 Απρ 2010, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Αθηνά Σ » 28 Οκτ 2011, 00:29

Vlada η δεύτερη αγγελία ξεκλειδώθηκε για να αφαιρέσεις το ευχαριστώ αφού δε χρησιμοποίησες καν το αντικείμενο που έπρεπε να είχαν αναφερθεί τα προβλήματα του,όσο για την πρώτη αν μπορεί κάποιος άλλος συντονιστής να κάνει κάτι γιατί δεν είμαι υπεύθυνη για το νομό Δωδεκανήσων που είναι η αγγελία. :!:
Ο τρόπος που δίνεις,έχει περισσότερη αξία απ' το ίδιο το δώρο!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
Vlada
VIP Member
VIP Member
84 78
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: 15 Απρ 2011, 18:20
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Vlada » 28 Οκτ 2011, 11:00

Αθηνά Σ έγραψε:Vlada η δεύτερη αγγελία ξεκλειδώθηκε για να αφαιρέσεις το ευχαριστώ αφού δε χρησιμοποίησες καν το αντικείμενο που έπρεπε να είχαν αναφερθεί τα προβλήματα του,όσο για την πρώτη αν μπορεί κάποιος άλλος συντονιστής να κάνει κάτι γιατί δεν είμαι υπεύθυνη για το νομό Δωδεκανήσων που είναι η αγγελία. :!:
Από την αγγελία με το κάθισμα αυτοκινήτου αφαίρεσα το ευχαριστώ.

Είναι εύκολο να ξεκλειδωθεί η δική μου αγγελία: Επιθέματα στήθους για να αφαιρέσει ευχαριστώ το μέλος που παρέλαβε; Νιώθω πολύ άσχημα γιατί δεν ήταν σε άψογη κατάσταση αυτό που χάρισα...

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5021
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gogo » 28 Οκτ 2011, 11:18

Vlada έγραψε:
Αθηνά Σ έγραψε:Vlada η δεύτερη αγγελία ξεκλειδώθηκε για να αφαιρέσεις το ευχαριστώ αφού δε χρησιμοποίησες καν το αντικείμενο που έπρεπε να είχαν αναφερθεί τα προβλήματα του,όσο για την πρώτη αν μπορεί κάποιος άλλος συντονιστής να κάνει κάτι γιατί δεν είμαι υπεύθυνη για το νομό Δωδεκανήσων που είναι η αγγελία. :!:
Από την αγγελία με το κάθισμα αυτοκινήτου αφαίρεσα το ευχαριστώ.

Είναι εύκολο να ξεκλειδωθεί η δική μου αγγελία: Επιθέματα στήθους για να αφαιρέσει ευχαριστώ το μέλος που παρέλαβε; Νιώθω πολύ άσχημα γιατί δεν ήταν σε άψογη κατάσταση αυτό που χάρισα...
εγινε

Άβαταρ μέλους
ψαρακι
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4232
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010, 17:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ψαρακι » 28 Οκτ 2011, 12:59

ερωτηση :?: :?: για ποιο λογο κλειδωθηκαν αυτες οι δυο αγγελιες http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=202&t=52464 και http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=202&t=52217 επειδη ολοι καναμε παραπονα για το μελος :?: :?:

Άβαταρ μέλους
Αθηνά Σ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 14 Απρ 2010, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Αθηνά Σ » 28 Οκτ 2011, 19:56

ψαρακι έγραψε:ερωτηση :?: :?: για ποιο λογο κλειδωθηκαν αυτες οι δυο αγγελιες http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=202&t=52464 και http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=202&t=52217 επειδη ολοι καναμε παραπονα για το μελος :?: :?:
Είδα τις αγγελίες,πραγματικά πολύ περίεργη η συμπεριφορά του μέλους,είναι σαν να φαίνεται οτί χαρίζει κάτι και δεν το στέλνει ποτέ,ηδεν παραλανμάνει ποτέ,θα το αναφέρω στο Δωμάτιο Συντονισμού.
Ο τρόπος που δίνεις,έχει περισσότερη αξία απ' το ίδιο το δώρο!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από rainbow88 » 31 Οκτ 2011, 21:13

Spoiler:
Έστειλα ένα δέμα σήμερα με courier. Επειδή έλειπα, είχα αφήσει το δέμα σε κάποιον σπίτι να το δώσει. Έχουν γίνει 2 λάθη. Παρόλο που τους είπε και ήταν και σημειωμένο πάνω στο δέμα χρέωση τρίτου και πληρωμή επί πιστώσει, έχουν σημειώσει από ότι βλέπω χρέωση παραλήπτη και πληρωμή επί πιστώσει. Επίσης, έχουν σημειώσει στο χαρτί (στο δέμα την είχα ελέγξει και είμαι σχεδόν βέβαιη ότι είναι σωστή η διεύθυνση) και λάθος νούμερο στη διεύθυνση από ότι βλέπω. Ο αριθμός αποστολής είναι: PD 11 437 231 9 GR. Έχει ένα τηλέφωνο πάνω στο χαρτί, να τους καλέσω να τους ενημερώσω αύριο το πρωί ή χρειάζεται να επικοινωνήσει κάποιος διαχειριστής;
Ευχαριστώ!
EDIT: Το πρόβλημα λύθηκε, καθώς το μέλος στο οποίο έστειλα το δέμα, το έλαβε. :D Ακόμα δεν ξέρω βέβαια πώς διορθώθηκε το πρόβλημα, αλλά αφού το έλαβε, όλα μια χαρά. :}
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rainbow88 την 02 Νοέμ 2011, 10:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

ΕΥΦΗΜΙΑ
Gold Member
Gold Member
13 20
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 22 Οκτ 2011, 16:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γερόνθρων Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ΕΥΦΗΜΙΑ » 02 Νοέμ 2011, 10:16

Είμαι καινούργια, μου αρέσει πολύ και σας δίνω συγχαρητήρια για το σαιτ αυτό. Βλέπω πως οι δύο δημοσιεύσεις μου δεν αναβοσβήνουν στο αρχικό κυκλάκι-μπουλεττάκι , και μοιάζουν να είναι κλειστές, ενώ οι απαντήσεις των ενδιαφερομένων σ αυτές αναβοσβήνουν. Εκανα κάτι λάθος?

Δεύτερον, μου αρέσει τόσο πολύ το σαιτ αλλα δεν μένω στην Ελλάδα. Εχω δώσει τη διεύθυνση του πατρικού μου σπιτιού, όπου όλη την ημέρα είναι κάποιος εκεί. Σε λίγους μήνες ενδέχεται να επιστρέψω στην πατρίδα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό? Πριν φύγω εδωσα ένα σωρό πράγματα και καλά πράγματα, τσάντες, ρούχα...αλλά δεν σας ήξερα τότε!!! :?:
Προτιμώ να στέλνω και να μου στέλνουν προπληρωμένο φάκελο από τα ΕΛΤΑ.
Πολλές φορές δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ γι αυτό αργώ να δω κάποιο μήνυμα.
Καλή δύναμη σε όλους.
Μπορώ να συναντηθώ και σε διάφορα σημεία του μετρό κυρίως γύρω από το κέντρο της Αθήνας αλλά περιορισμένες ημέρες

Άβαταρ μέλους
Αθηνά Σ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 14 Απρ 2010, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Αθηνά Σ » 02 Νοέμ 2011, 13:39

ΕΥΦΗΜΙΑ έγραψε:Είμαι καινούργια, μου αρέσει πολύ και σας δίνω συγχαρητήρια για το σαιτ αυτό. Βλέπω πως οι δύο δημοσιεύσεις μου δεν αναβοσβήνουν στο αρχικό κυκλάκι-μπουλεττάκι , και μοιάζουν να είναι κλειστές, ενώ οι απαντήσεις των ενδιαφερομένων σ αυτές αναβοσβήνουν. Εκανα κάτι λάθος?

Δεύτερον, μου αρέσει τόσο πολύ το σαιτ αλλα δεν μένω στην Ελλάδα. Εχω δώσει τη διεύθυνση του πατρικού μου σπιτιού, όπου όλη την ημέρα είναι κάποιος εκεί. Σε λίγους μήνες ενδέχεται να επιστρέψω στην πατρίδα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό? Πριν φύγω εδωσα ένα σωρό πράγματα και καλά πράγματα, τσάντες, ρούχα...αλλά δεν σας ήξερα τότε!!! :?:
Δεν έκανες κανένα λάθος και δεν υπάρχει πρόβλημα που βρίσκεσαι εκτός Ελλάδας,ισως θα μπορούσες να έχεις συναλλαγές κι απο κεί αν σε ενδιαφέρει. :welcome:
Ο τρόπος που δίνεις,έχει περισσότερη αξία απ' το ίδιο το δώρο!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
Myrtle
Diamond Member
Diamond Member
55 46
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 14 Σεπ 2011, 23:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κερατσινίου Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Myrtle » 02 Νοέμ 2011, 17:18

Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση! Έκανα και αναφορά χθες αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση.

Πρόσεξα ότι δεν μπορώ να κλειδώσω μόνη μου τις αγγελίες, ενώ άλλα μέλη μπορούν. Μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους που λέει ότι κανένας τρόπος δεν έχει καθοριστεί. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”