Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Εδώ μπορείτε να γράφετε προσφορές εργασίας ή ζήτησης υπηρεσιών από επιχειρήσεις που γνωρίζετε ή από το πρόσωπο σας (ΜΟΝΟ προσφορές και ΟΧΙ διαφημίσεις)
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ μπορείτε να γράφετε προσφορές εργασίας ή ζήτησης υπηρεσιών
Εννοείται ότι πρέπει να εκδοθούν όλα τα νόμιμα παραστατικά/ένσημα
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
nefeli55
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 11407
Εγγραφή: 05 Μαρ 2010, 13:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από nefeli55 » 05 Σεπ 2012, 23:37

Παντα το θεμα τιμης ειναι υποκειμενικο....
Μετα απο 12 χρονια στον χωρο της φωτογραφιας αυτο που νομιζω πλεον οτι πληρωνει ο πελατης ειναι η υπευθυνοτητα και η αξιοπιστια στον επαγγελματια που θα δει με σοβαροτητα την μοναδικη στιγμη της βαπτισης ή του γαμου.
Αν δωσω στον αντρα μου μια καλη μηχανη και βγαλει 500 φωτογραφιες σιγουρα θα βρω 50 καλες για βαλω στο αλμπουμ του μωρου μου και ειδικα μετα απο καποια επεξεργασια.
Καλο ειναι λοιπον να λεμε οτι μειναμε ευχαριστημενοι απο τον φωτογραφο που κλεισαμε, μετα την βαπτιση και οχι μονο απο την τιμη που τον κλεισαμε επειδη μας εδωσε πολλα σε καλη τιμη. Αφου δουμε πρωτα πως συμπεριφερθηκε σε μας και στους συγγενεις μας εκεινη την ημερα, τι φωτογραφιες τραβηξε, αν ηταν συνεπεις και πανω απ'ολα αν μας εδωσε την ποιοτητα που μας υποσχεθηκε.
Αυτες οι στιγμες ειναι μοναδικες και ειτε λιγα πληρωσουμε ειτε πολλα πρεπει να εχουμε διαλεξει τον σωστο ανθρωπο για να μας τις κρατησει ζωντανες....

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από Othon » 06 Σεπ 2012, 01:42

tolis287 έγραψε:Θα διαφωνησω οτι το βιντεο ειναι ευκολη υποθεση.Αν στη φωτογραφια προσπαθεις για το ενα καρε τη μια στιγμη, στο βιντεο παλευεις για να φτιαξεις μια ιστορια.
Και στις 2 περιπτωσεις μιλαω για την περιπτωση που δεν ειναι απλη καταγραφη.
Και μιλαω εγω που εγω σπουδασει φωτογραφια και ξερω 5 πραγματα.
ΥΓ.Επισης κασετα δεν συνεπαγεται και αναλογικο βιντεο.Και η δικια μου η καμερα ειναι ψηφιακη υψηλης αναλυσης αλλα γραφει σε κασετα.
Πολύ σωστά το είπες, λάθος το διατύπωσα, για την ανάλυση ήθελα να μιλήσω κι εγώ.
Όσον αφορά το βίντεο, προσωπική μου άποψη είναι ότι αν διαθέτεις φαντασία και σταθερό χέρι, μπορείς να κάνεις θαύματα!
Στη βάφτιση του ανηψιού μου, επειδή τα οικονομικά του γαμπρού μου τότε ήταν ψιλοδύσκολα, αποφασίσαμε να ασχοληθούμε οικογενειακά με το θέμα κι έτσι ανέλαβα εγώ τη βιντεοσκόπηση κι ένα (τότε) φιλαράκι τη φωτογράφηση.
Περιττό να σου πω ότι το χέρι μου μετατράπηκε σε μίνι γερανό και τα zoom in & zoom out έδιναν κι έπαιρναν.
Δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να πω ότι αντικαταστήσαμε επάξια έναν κανονικό φωτογράφο, μπορώ με σιγουριά όμως να σου πω ότι φτιάξαμε ένα αξιοπρεπέστατο άλμπουμ κι επίσης ένα ικανοποιητικό dvd.
Βλέποντάς τα όλα αυτά, μπορώ να κατανοήσω ότι η δουλειά είναι δύσκολη, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιος επαγγελματίας θα μου ζητήσει 400-500€ και δεν θα μπορώ να έχω τουλάχιστον όλο το αρχείο, όπως πολλοί κάνουν.
Στην βάφτιση της κόρης μου πριν 8 χρόνια, δεχτήκαμε να πληρώσουμε 600κάτι ευρώ σε πασίγνωστη αλυσίδα φωτογραφείων της Θεσσαλονίκης και όχι μόνο dvd δεν πήραμε (κασέτα vhs με αθλιότατη ποιότητα, τόσο σε λήψεις όσο και σε ανάλυση) αλλά μας υποχρέωσαν κάθε φωτογραφία που θα θέλαμε να εκτυπώσουμε, αυτό να γίνει από εκείνους!
Μετά απ' αυτό, καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναδώσω χρήματα, πόσο μάλλον με τέτοια κρίση, αφού δεν μπορεί κανείς να μου εγγυηθεί για το αποτέλεσμα, εκτός κι αν δω με τα μάτια μου προηγούμενες δουλειές του.

Άβαταρ μέλους
kelili
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
61 27
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 26 Σεπ 2008, 20:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από kelili » 06 Σεπ 2012, 05:33

Αυτο που λες! Να έχεις δει δείγματα δουλειάς και να έρθει ο ίδιος τραβηχτής να τραβήξει και σε εσένα. Αλλά αυτο σε επαγγελματία, πληρώνεται.
Στο μεταξύ εσύ αφού ψιλοξέρεις απο επεξεργασία και έχεις και γνωστούς να σε βοηθήσουν, ζήτα αρχεία!

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3098
Εγγραφή: 08 Μάιος 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από tolis287 » 10 Σεπ 2012, 08:50

Othon τελικα τι εκανες με το θεμα;

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από Othon » 19 Σεπ 2012, 01:34

Κατ' αρχήν σας ευχαριστώ όλους/ες για την απίστευτη διάθεσή που δείξατε για να μ' εξυπηρετήσετε.
Έχω ήδη κατασταλάξει σχετικά με το τι θα επιλέξω και θέλω δημόσια να ευχαριστήσω τόσο εγώ, όσο και η σύζυγός μου, το μέλος nefeli55
για την προσφορά της, της χρωστάμε ήδη πολλά και μας προσέφερε ότι κανένας δεν θα μπορούσε να δώσει.
Να είστε όλοι καλά!

Άβαταρ μέλους
nefeli55
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 11407
Εγγραφή: 05 Μαρ 2010, 13:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από nefeli55 » 19 Σεπ 2012, 13:47

:oops: :oops: :oops:
Με το καλο η βαφτιση τωρα.... :}

Άβαταρ μέλους
tatianoula
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5475
Εγγραφή: 11 Ιουν 2011, 19:23
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Αλιάκμονα Καστοριάς
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από tatianoula » 25 Σεπ 2012, 22:17

Να σας ζησει ο νεοφωτιστος γερος κ δυνατος κ μονο χαρες να σας δινει :poze: :poze: :hump:


ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Μαζι με την διευθυνση να γραφετε κ το κινητο σας.το ζητανε στα Ελτα!

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από Othon » 26 Σεπ 2012, 01:05

tatianoula έγραψε:Να σας ζησει ο νεοφωτιστος γερος κ δυνατος κ μονο χαρες να σας δινει :poze: :poze: :hump:
Σ' ευχαριστώ πολύ Τατιάνα, μακάρι τα παιδιά όλων μας να είναι γερά κι εμείς από πίσω να τα καμαρώνουμε που θα μεγαλώνουν με υγεία και δύναμη!

dora123
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5310
Εγγραφή: 05 Σεπ 2010, 12:32
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Επικοινωνία:

Φωτογραφιση βαφτισης/γαμου απο 230 ευρω

Δημοσίευση από dora123 » 07 Ιαν 2013, 01:30

Ειναι η φωτογραφος που ειχα στο γαμο-βαφτιση μου κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη, η φωτογραφια βεβαια ειναι κ θεμα γουστου αλλα η κοπελα ειναι πολυ συζητησιμη.
Περιλαμβανει φωτογραφιση κ βιντεο, εκτυπωσεις, dvd κ κυριως ολο το ψηφιακο υλικο. Η τιμη για βαφτιση ειναι 230 ευρω κ για γαμο 500. Αφορα νομο Θεσσαλονικης κ γειτονικους νομους.
Οποιος θελει, του στελνω το τηλ της σε πμ να μιλησει απευθειας.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πηγαινοέρχομαι και Θεσσαλονίκη

Άβαταρ μέλους
elenithess
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1439
Εγγραφή: 14 Μάιος 2010, 22:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Φωτογραφιση βαφτισης/γαμου απο 230 ευρω

Δημοσίευση από elenithess » 07 Ιαν 2013, 03:09

Θα ηθελα το τηλ της μιας κ το ςεπτεμβρη εχουμε 2 γαμοβαφτιςεις
ειμαι αδελφη της ιωαννα279 κ της osi80
Επειδη μενω ςε χωριο κ επειδη ςυνηθως λειπω πολλες ωρες απτο ςπιτι οταν χρηςιμοποιω των κουριερ του χαριςετο εχω δηλωςει διευθυνση απο το πατρικο μου για να μπορουν να γινονται οι παραλαβες

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγγελίες οπου προσφέρετε εργασία σε εργαζόμενο ή ζητάτε τις υπηρεσίες κάποιου”