[ΖΗΤΑΩ] Επισκευή tablet

Υπολογιστές - Laptop - Hardware - Γνήσιο Software

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους κανόνες
για να αποφύγετε τη διαγραφή του λογαριασμού σας

Βοηθός για νέα μέλη Εδω .
Απάντηση
Alexa7
Platinum Member
Platinum Member
34 31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Επισκευή tablet

Δημοσίευση από Alexa7 » 06 Νοέμ 2018, 11:34

Καλημέρα,

Έκανα την τεράστια βλακεία και πριν 3 χρόνια περίπου αγόρασα ένα ακριβό λαπτοπ/ταμπλετ [Turbo-X tablet Wintab 11.6" 2in1] με εγγύηση 1ός χρόνου.
Το τάμπλετ είναι αυτόνομο, αλλά κουμπώνει μαγνητικά πάνω σε πληκτρολόγιο και γίνεται λαπτοπ.
Πάνω στο χρόνο χάλασε η υποδοχή μικρο-usb που το φόρτιζε (όπως στα κινητά) και πότε έκανε επαφή, πότε δεν έκανε, αλλά επειδή νόμιζα ότι η εγγύηση είναι 2 χρόνων όλο αμελούσα να το πάω να το ελέγξουν.

Μετά από λίγο δεν λειτουργούσε και το κουμπί που το ανοίγει (παρόλο που ήταν φορτισμένο) και πότε έκανε επαφή και άνοιγε, πότε δεν έκανε και δεν άνοιγε, αλλά είχε περάσει πια ο χρόνος εγγύησης και δεν είχα να πληρώσω και επιπλέον χρήματα για την τυχόν επισκευή του).

Από τότε το φόρτισα κάποιες φορές και προσπάθησα να το ανοίξω, αλλά δεν άνοιγε.
Όταν άνοιξε, φέτος την άνοιξη, φώναξα έναν τεχνικό να το δει, αλλά στην επανεκίνηση ξανάσβησε για πάντα κι αυτός το πήρε και μου το επέστρεψε λέγοντας ότι είναι πολύ εξειδικευμένη κατασκευή και δεν μπορεί να ασχοληθεί και πρέπει να το παω μόνο στο Πλαίσιο.

Περιττό να σας πω ότι έχουν αποσυρθεί αυτού του τύπου τα ταμπλετ, γιατί ήταν προβληματικά και δεν ξαναβγήκαν.

Προχθές που προσπαθησα να το φορτίσω για να ξαναδοκιμάσω την τύχη μου, είδα ότι ούτε καν που άναψε το λαμπάκι για να δείξει ότι φορτίζει.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να ασχοληθεί και να μου πει τι βλάβη έχει κι αν μπορεί να διορθωθεί και με τι κόστος περίπου;

Να διευκρινίσω ότι το τάμπλετ δεν έχει βίδες για να ανοιχτεί. Είναι πολύ λεπτό και μοιάζει συμπαγές.

Παρακαλώ, αν μπορεί κάποιος να ασχοληθεί υπεύθυνα κι όχι να πειραματιστεί.

https://eikona.info/image/1jUFS
Η φωτογραφία είναι από το διαφημιστικό αγοράς.
Δεν ακολουθώ πάντα σειρά προτεραιότητας ζήτησης.

Τράπεζα Εθνική και Πειραιώς

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ λίγο υπομονή με τις παραλαβές.
Θα βγάζω συνέχεια πράγματα σε αγγελίες και όσο να πεις είναι ένα μπέρδεμα με τόσα πολλά.
Θα προσπαθώ για ομαδικές. Όποιος βιάζεται για άμεση παραλαβή ας το δηλώνει.

chrysos
Diamond Member
Diamond Member
44 53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 50
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Επισκευή για tablet