[ΧΑΡΙΖΩ] 4 παλιά router αγνωστης λειτουργικότητας με λειτουργικά τροφοδοτικά 12V ΠΡΟΣΘΕΣΑ 5

Υπολογιστές - Laptop - Hardware - Γνήσιο Software
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους κανόνες
για να αποφύγετε τη διαγραφή του λογαριασμού σας

Βοηθός για νέα μέλη Εδω .
Απάντηση
YannisTech
Platinum Member
Platinum Member
25 33
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 16 Δεκ 2014, 15:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] 4 παλιά router αγνωστης λειτουργικότητας με λειτουργικά τροφοδοτικά 12V ΠΡΟΣΘΕΣΑ 5

Δημοσίευση από YannisTech » 10 Ιαν 2024, 17:54

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Router

OTE ZTE ZXHN H108NS DATE APR 2014 Annex A(PSTN) 12V=1A

HOL ZTE ZXHN H108N DATE NOV 2014 12V=1A (είναι αυτό που φαίνεται μόνο από την πίσω του πλευρά)

WIND ZTE ZXV10 H108L Annex A(PSTN) 12V=1A

Forthnet technicolor TD5336 12V=1A

Τα παραπάνω παλιά router μου τα είχαν δώσει κατά καιρούς φίλοι και γνωστοί ως λειτουργικά. Προσωπικά δεν κάθισα να τα ελέγξω. Ούτε τώρα μπορώ με την 100Mbps VDSL γραμμή μου. Ωστόσο κάθισα και έλεγξα τα τροφοδοτικά τους με βολτόμετρο από πολύμετρο. Όλα 100% εντάξει 12V=1A. Τα 3 από αυτά είχαν πανομοιότυπο βύσμα όπως φαίνεται και στην φωτογραφία. Μόνο το τροφοδοτικό της Forthnet είχε ελαφρός μακρύτερο βύσμα. Όλα όμως κούμπωναν σε όλα τα άλλα.

Προσθήκη
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Forthnet ZTE ZXHN H108N DATE JAN 2016 12V=500mA (Κούμπωσα, καλά μου φαίνεται, όχι το μανίσιο αλλά άλλο τροφοδοτικό 12V=800mA)

INTRACOM NetFasteR IAD (POTS) 12V=1.5A (Κούμπωσα, καλά μου φαίνεται, όχι το μανίσιο αλλά άλλο τροφοδοτικό 12V=1.5A)

ΟΤΕ CON-X ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ MODEM/ROUTER BAUDTEC ANNEX A (PSTN) (Δεν καταλαβαίνω γιατί αλλά το τροφοδοτικό του 12V=1A δεν εμφάνιζε καθόλου τάση. Οποίος ξέρει...)

ΟΤΕ CON-X ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ MODEM/ROUTER BAUDTEC ANNEX A (PSTN) (Δεν καταλαβαίνω γιατί αλλά το τροφοδοτικό του 12V=800mA δεν εμφάνιζε καθόλου τάση. Οποίος ξέρει...)

ΟΤΕ CON-X ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ MODEM/ROUTER BAUDTEC ISDN/T263R1U-B1 (Αυτό το είχα χωρίς κουμπωμένο τροφοδοτικό επάνω του και αυτό δεν γράφει πουθενά τι τάση και Amper χρειάζεται)

Για τα τρία παραπάνω ΟΤΕ CON-X ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ MODEM/ROUTER BAUDTEC δοκίμασα ένα λειτουργικό τροφοδοτικό 12V=1250mA που έχω και το βύσμα του φαίνεται να κούμπωνε καλά και στα τρία)

YannisTech
Platinum Member
Platinum Member
25 33
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 16 Δεκ 2014, 15:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: 4 παλιά router αγνωστης λειτουργικότητας με λειτουργικά τροφοδοτικά 12V ΠΡΟΣΘΕΣΑ 5

Δημοσίευση από YannisTech » 30 Ιαν 2024, 17:12

Η αγγελία ισχύει.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: 4 παλιά router αγνωστης λειτουργικότητας με λειτουργικά τροφοδοτικά 12V ΠΡΟΣΘΕΣΑ 5

Δημοσίευση από polvar » 02 Απρ 2024, 14:14

Παρακαλούμε ενημερώστε για την κατάσταση της αγγελίας
-Αν θέλετε να κλείσει ακολουθήστε τις οδηγίες εδώ
-Αν δεν απαντήσετε εντός 2 μηνών θα πάει στο αρχείο!

(Αν την ενημερώνετε ανά 1 μήνα δεν θα βλέπετε αυτό το μήνυμα ενώ θα αυξήσετε την επισκεψιμότητά της)

YannisTech
Platinum Member
Platinum Member
25 33
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 16 Δεκ 2014, 15:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: 4 παλιά router αγνωστης λειτουργικότητας με λειτουργικά τροφοδοτικά 12V ΠΡΟΣΘΕΣΑ 5

Δημοσίευση από YannisTech » 03 Απρ 2024, 11:35

Η αγγελία ισχύει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “(Θεσσαλονίκη) Ηλεκτρονικοί υπολογιστές - περιφερειακά - προγράμματα”