Γνήσια Windows

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Άβαταρ μέλους
agion oros
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3179
Εγγραφή: 09 Μάιος 2017, 21:59
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Α. Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από agion oros » 19 Φεβ 2018, 11:38

chryssa77 έγραψε:
18 Φεβ 2018, 23:35
agion oros έγραψε:
13 Φεβ 2018, 16:18
Πάνε εκεί που λέει αυτόματες ενημερώσεις, και απενεργοποίησέτες.
Έτσι δεν θα έρχονται μηνύματα, έχω πέσει θύμα λαθρεμπορίας λογισμικού. κτλ.
Ναι αλλά ακόμη και να το κάνω αυτό θα εξακολουθήσω να έχω ένα αντίγραφο,σωστά? δεν είναι αυτό που θέλω όμως.
Τι σε πειράζει αν είναι αντίγραφο, και δεν είναι γνήσια ! οι περισσότεροι δεν έχουν γνήσια ! δεν είπες τι win. έχεις ; XP, 7, 10 ;

Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4464
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από chryssa77 » 19 Φεβ 2018, 11:54

agion oros έγραψε:
19 Φεβ 2018, 11:38
chryssa77 έγραψε:
18 Φεβ 2018, 23:35
agion oros έγραψε:
13 Φεβ 2018, 16:18
Πάνε εκεί που λέει αυτόματες ενημερώσεις, και απενεργοποίησέτες.
Έτσι δεν θα έρχονται μηνύματα, έχω πέσει θύμα λαθρεμπορίας λογισμικού. κτλ.
Ναι αλλά ακόμη και να το κάνω αυτό θα εξακολουθήσω να έχω ένα αντίγραφο,σωστά? δεν είναι αυτό που θέλω όμως.
Τι σε πειράζει αν είναι αντίγραφο, και δεν είναι γνήσια ! οι περισσότεροι δεν έχουν γνήσια ! δεν είπες τι win. έχεις ; XP, 7, 10 ;
7 είναι


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Άβαταρ μέλους
agion oros
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3179
Εγγραφή: 09 Μάιος 2017, 21:59
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Α. Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από agion oros » 19 Φεβ 2018, 12:49

Στέλνω πμ

Άβαταρ μέλους
xariseto+
Diamond Member
Diamond Member
48 38
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2017, 15:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αχαρνών Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από xariseto+ » 19 Φεβ 2018, 15:00

Ουφ με τα Windows Χρυσοπληρώνετε ένα ελλιπές προϊόν και μετά ψάχνετε πως θα το ολοκληρώσετε ξαναπληρώνοντας (office antivirus ψάχνετε άλλον media player κλπ) Υπάρχουν δεκάδες ελεύθερα λογισμικά πλήρως λειτουργικά και χωρίς να πληρώσετε τίποτα καλύπτοντας όλες τις ανάγκες Λίγη εκμάθηση θέλει Άλλωστε κανείς δεν γεννήθηκε γνωρίζοντας την χρήση των Windows

Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4464
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από chryssa77 » 19 Φεβ 2018, 15:30

xariseto+ έγραψε:
19 Φεβ 2018, 15:00
Ουφ με τα Windows Χρυσοπληρώνετε ένα ελλιπές προϊόν και μετά ψάχνετε πως θα το ολοκληρώσετε ξαναπληρώνοντας (office antivirus ψάχνετε άλλον media player κλπ) Υπάρχουν δεκάδες ελεύθερα λογισμικά πλήρως λειτουργικά και χωρίς να πληρώσετε τίποτα καλύπτοντας όλες τις ανάγκες Λίγη εκμάθηση θέλει Άλλωστε κανείς δεν γεννήθηκε γνωρίζοντας την χρήση των Windows
Καλέ μου άνθρωπε, προσωπικά μιλώντας δεν έχω τον παραμικρό χρόνο για αυτού του είδους την εκμάθηση που εσύ λες. Και προφανώς κανείς δεν γνώριζε εξ αρχής την χρήση τους. Όμως όσο θυμάμαι τον εαυτό μου (και τώρα είμαι 40 ετών), δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ άλλοτε άλλα προγράμματα. Ούτε και είμαι διατεθειμένη να μάθω να το κάνω τώρα. Είμαι μονογονέας μητέρα δύο ανήλικων αγοριών, σπουδάστρια, νοικοκυρά, εργαζόμενη (τον περισσότερο καιρό) κλπ κλπ
Άρα, αν απλώς μπορείς να βοηθήσεις με κάποιον τρόπο, χωρίς να μου υποδεικνύεις, ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση. Αν όχι, ας μην κρίνουμε ανθρώπους και καταστάσεις που δεν γνωρίζουμε.
Να είσαι καλά.


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Άβαταρ μέλους
xariseto+
Diamond Member
Diamond Member
48 38
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2017, 15:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αχαρνών Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από xariseto+ » 19 Φεβ 2018, 15:50

chryssa77 έγραψε:
19 Φεβ 2018, 15:30
xariseto+ έγραψε:
19 Φεβ 2018, 15:00
Ουφ με τα Windows Χρυσοπληρώνετε ένα ελλιπές προϊόν και μετά ψάχνετε πως θα το ολοκληρώσετε ξαναπληρώνοντας (office antivirus ψάχνετε άλλον media player κλπ) Υπάρχουν δεκάδες ελεύθερα λογισμικά πλήρως λειτουργικά και χωρίς να πληρώσετε τίποτα καλύπτοντας όλες τις ανάγκες Λίγη εκμάθηση θέλει Άλλωστε κανείς δεν γεννήθηκε γνωρίζοντας την χρήση των Windows
Καλέ μου άνθρωπε, προσωπικά μιλώντας δεν έχω τον παραμικρό χρόνο για αυτού του είδους την εκμάθηση που εσύ λες. Και προφανώς κανείς δεν γνώριζε εξ αρχής την χρήση τους. Όμως όσο θυμάμαι τον εαυτό μου (και τώρα είμαι 40 ετών), δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ άλλοτε άλλα προγράμματα. Ούτε και είμαι διατεθειμένη να μάθω να το κάνω τώρα. Είμαι μονογονέας μητέρα δύο ανήλικων αγοριών, σπουδάστρια, νοικοκυρά, εργαζόμενη (τον περισσότερο καιρό) κλπ κλπ
Άρα, αν απλώς μπορείς να βοηθήσεις με κάποιον τρόπο, χωρίς να μου υποδεικνύεις, ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση. Αν όχι, ας μην κρίνουμε ανθρώπους και καταστάσεις που δεν γνωρίζουμε.
Να είσαι καλά.
Δεν σας κρίνω Δεν ξέρω γιατί το είδατε έτσι Απλά σας δίνω μια άλλη λύση χωρίς να πληρώσετε τίποτα

Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4464
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από chryssa77 » 19 Φεβ 2018, 16:11

Ωραία, κι εγώ απαντώ πως δεν γνωρίζω από αυτά. Αν θέλετε να με κατευθύνετε-ενημερώσετε-προτείνετε, είμαι δεκτική φυσικά. Όμως είναι κάτι που δεν μπορώ να κάνω από μόνη μου.


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Άβαταρ μέλους
xariseto+
Diamond Member
Diamond Member
48 38
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2017, 15:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αχαρνών Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από xariseto+ » 19 Φεβ 2018, 17:50

chryssa77 έγραψε:
19 Φεβ 2018, 16:11
Ωραία, κι εγώ απαντώ πως δεν γνωρίζω από αυτά. Αν θέλετε να με κατευθύνετε-ενημερώσετε-προτείνετε, είμαι δεκτική φυσικά. Όμως είναι κάτι που δεν μπορώ να κάνω από μόνη μου.
Λαμβανόμενου υπόψιν ότι το μήνυμα περί μη αυθεντικών Windows θα έπρεπε να είχε βγει εξ αρχής (εκτός και αν υπάρχει κάτι από τον προκάτοχο) και καθ όσον τα Windows 7 έχουν διάφορες εκδόσεις δείτε μήπως ανήκατε σ αυτήν την κατηγορία εδώ: https://support.microsoft.com/el-gr/help/2553108

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από polvar » 20 Φεβ 2018, 13:30

chryssa77 έγραψε:
18 Φεβ 2018, 23:36
polvar έγραψε:
12 Φεβ 2018, 23:18
Επισης να ξερετε, αν δεν βρειτε αλλη λυση, οτι μπορειτε να αγορασετε νομιμο OEM κλειδι για τα windows απο το ιντερνετ με 20-25€
Από αγορά του εξωτερικού ? μπορείτε να με κατευθύνετε? αν δεν βρούμε άκρη με το μέλος παραπάνω που προσπαθεί να με βοηθήσει,μάλλον θα πρέπει να κάνω στο τέλος αυτό.
Μπορείτε να αγοράσετε από
https://www.kinguin.net/gr/category/138 ... m-key-sp1/

Δείτε και το https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... &_sacat=0
οπου υπάρχουν και αρκετά φθηνότερα και έχετε την προστασία αγοράς του paypal σε περίπτωση που δεν λειτουργήσουν.
Προσοχή όμως όταν αγοράσετε κλειδί κοιτάξτε να ταιριάζει με την έκδοση που έχετε (home, professional, ultimate κλπ)

Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4464
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Γνήσια Windows

Δημοσίευση από chryssa77 » 21 Φεβ 2018, 00:15

xariseto+ έγραψε:
19 Φεβ 2018, 17:50
chryssa77 έγραψε:
19 Φεβ 2018, 16:11
Ωραία, κι εγώ απαντώ πως δεν γνωρίζω από αυτά. Αν θέλετε να με κατευθύνετε-ενημερώσετε-προτείνετε, είμαι δεκτική φυσικά. Όμως είναι κάτι που δεν μπορώ να κάνω από μόνη μου.
Λαμβανόμενου υπόψιν ότι το μήνυμα περί μη αυθεντικών Windows θα έπρεπε να είχε βγει εξ αρχής (εκτός και αν υπάρχει κάτι από τον προκάτοχο) και καθ όσον τα Windows 7 έχουν διάφορες εκδόσεις δείτε μήπως ανήκατε σ αυτήν την κατηγορία εδώ: https://support.microsoft.com/el-gr/help/2553108
Όχι δεν είχε βγει εξαρχής το μήνυμα.Ξεκίνησε να εμφανίζεται μετά από ένα έτος χρήσης.Πάντως ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.Θα το μελετήσω για να το έχω υπόψη μου.


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές”