[ΕΚΛΕΙΣΕ] Ηλεκτρονικός Υπολογιστής P4 @ 2.66GHz

Συντονιστές: Aria, VickyV

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !

1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
zakmackraken
Diamond Member
Diamond Member
91 42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Ηλεκτρονικός Υπολογιστής P4 @ 2.66GHz

Δημοσίευση από zakmackraken » 30 Δεκ 2018, 20:50

Χαρίζω ηλεκτρονικό υπολογιστή (πρέπει να είναι ο 39ος εαν εξαιρέσουμε την πεντάδα που είχα χαρίσει στην βιβλιοθήκη Παλαιοχωρίου) σε άριστη κατάσταση που μου έδωσε φιλαράκι, έγινε ανάσταση του, αποσυναρμολόγιση, πλύση μέσα έξω τα πάντα, αλλαγή θερμοαγωγική, έλεγχος τα πάντα, εγκατάσταση λειτουργικού, maxthon Και μετά έλιωσα στο OpenArena, μπορείς να δεις ταινίες και youtube σε 480p. Του πρόσθεσα και κάτι καπάκια που του έλειπαν.

Έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

CPU Intel Pentium 4 @ 2.66GHz s478
MB Gigabyte GA-8SG800 τούμπανο (5 PCI, 1 AGP, SND, Serial, Parallel, 2 USB, PS2) https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA ... -rev-1x#ov
RAM 768MB @ 266MHz (3 slot) DDR
VGA Nvidia GeForce2 MX 400 AGP
HDD Maxtor 20GB IDE
Optical LG DVDRW
PSU 350 Watt TP MEIJI
NIC Realtek 8139D FNC-0109TX
OS XP μαζί με COA στο κουτί

ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
ΕικόναΕικόνα

Επίσης θα ήθελα να ενημερώσω ότι χαρίζω μόνο τον υπολογιστή και όχι τεχνική υποστήριξη, δεν θέλω να απαντήσω σε τηλέφωνο και να με ρωτάνε "από το youtube πως θα κατεβάσω το βίντεο" κτλ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zakmackraken την 16 Ιαν 2019, 20:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Antonis..
new member
new member
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ηλεκτρονικός Υπολογιστής P4 @ 2.66GHz

Δημοσίευση από Antonis.. » 30 Δεκ 2018, 23:35

Καλησπέρα,δηλώνω ενδιαφέρον..Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
Diamond Member
Diamond Member
91 42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zakmackraken » 02 Ιαν 2019, 16:16

Antonis.. έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:35
LOL! Καλώς όρισες, έκανες εγγραφή στις 14/12/2018, με το καλημέρα, ζήτησες από δύο αγγελίες PC. Να σου θυμίσω ότι το portal λέγεται xariseto και όχι zitiseto, διάβασε για άλλη μια φορά τους κανόνες, χάρισε μερικά αντικείμενα και το ξαναβλέπουμε για PC. Τα γράφω αυτά διότι έχουν υπάρξει μέλη που είχαν το ίδιο μοτίβο online κινήσεων, πήραν 4-5 αντικείμενα και αφού έκαναν την δουλειά τους "τσάμπα", μετά εξαφανίστηκαν. Είμαι σίγουρος ότι εσύ δεν θα είσαι σαν και αυτούς, περιμένω να με επιβεβαιώσεις.

Antonis..
new member
new member
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Antonis.. » 02 Ιαν 2019, 16:54

zakmackraken έγραψε:
02 Ιαν 2019, 16:16
Antonis.. έγραψε:
LOL! Καλώς όρισες, έκανες εγγραφή στις 14/12/2018, με το καλημέρα, ζήτησες από δύο αγγελίες PC. Να σου θυμίσω ότι το portal λέγεται xariseto και όχι zitiseto, διάβασε για άλλη μια φορά τους κανόνες, χάρισε μερικά αντικείμενα και το ξαναβλέπουμε για PC. Τα γράφω αυτά διότι έχουν υπάρξει μέλη που είχαν το ίδιο μοτίβο online κινήσεων, πήραν 4-5 αντικείμενα και αφού έκαναν την δουλειά τους "τσάμπα", μετά εξαφανίστηκαν. Είμαι σίγουρος ότι εσύ δεν θα είσαι σαν και αυτούς, περιμένω να με επιβεβαιώσεις.
Καλησπέρα,έχω διαβάσει τους κανόνες...Φυσικά και θα χαρίσω κι εγώ αντικείμενα, όταν βρεθεί όμως κάτι που δεν θα το χρειάζομαι αλλά πάνω απ όλα να είναι σε καλή κατάσταση και χρήσιμο προς εκείνον που θα το πάρει..Δεν έχω σκοπό να βάλω ότι χαρίζω χρησιμοποιημένα βαζάκια και άλλα τέτοια για να φαίνεται ότι απλά ανεβάζω κάτι στην σελίδα όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ μέσα και κανείς δεν μιλάει..Όπως είπες η σελίδα λέγεται χάρισε το και όχι ζήτησε το ή ακόμα χάρισε τα βαζάκια της μαμάς και ότι άλλο άχρηστο βρεις.Υποτίθεται πως είναι σελίδα στην οποία γίνονται ανταλλαγές ανάμεσα στα μέλη της ομάδας σε είδη που είναι εύχρηστα.Κάποιος τα δίνει γιατί δεν το χρειάζεται πλέον και κάποιος το ζητάει γιατί δεν το έχει και προφανώς δεν μπορεί να το αποκτήσει..!Ξέρεις έχω αρκετά άχρηστα αντικείμενα,χωρίς κοντρόλ,χαλασμένα,σπασμένα αλλά από φιλότιμο δεν τα βάζω γιατί σε κάποιες περιπτώσεις καταβάλλεται έστω το μικρό ποσό τον μεταφορικών και είναι κρίμα να παραλαμβάνει ο άλλος κάτι που δεν θα είναι χρήσιμο ούτε σε εκείνον..Ψάξε καλύτερα τις αγγελίες εδώ μέσα και θα καταλάβεις..Αποχωρώ από την σελίδα γιατί δεν μου κάνει ο τρόπος που σκέφτονται μερικοί εδώ μέσα.Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panteleon1 » 02 Ιαν 2019, 21:48

χωράει και άλλη μια 256MB DDR μνήμη για να γίνει 1GB? Αν την θέλεις να στη στείλω με απλό ταχυδρομείο με δικά μου έξοδα και χωρίς ευχαριστώ
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
Diamond Member
Diamond Member
91 42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zakmackraken » 03 Ιαν 2019, 22:46

Antonis.. έγραψε:
02 Ιαν 2019, 16:54
zakmackraken έγραψε:
02 Ιαν 2019, 16:16
Antonis.. έγραψε:
Καλησπέρα,έχω διαβάσει τους κανόνες...Φυσικά και θα χαρίσω κι εγώ αντικείμενα, όταν βρεθεί όμως κάτι που δεν θα το χρειάζομαι αλλά πάνω απ όλα να είναι σε καλή κατάσταση και χρήσιμο προς εκείνον που θα το πάρει..Δεν έχω σκοπό να βάλω ότι χαρίζω χρησιμοποιημένα βαζάκια και άλλα τέτοια για να φαίνεται ότι απλά ανεβάζω κάτι στην σελίδα όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ μέσα και κανείς δεν μιλάει..Όπως είπες η σελίδα λέγεται χάρισε το και όχι ζήτησε το ή ακόμα χάρισε τα βαζάκια της μαμάς και ότι άλλο άχρηστο βρεις.Υποτίθεται πως είναι σελίδα στην οποία γίνονται ανταλλαγές ανάμεσα στα μέλη της ομάδας σε είδη που είναι εύχρηστα.Κάποιος τα δίνει γιατί δεν το χρειάζεται πλέον και κάποιος το ζητάει γιατί δεν το έχει και προφανώς δεν μπορεί να το αποκτήσει..!Ξέρεις έχω αρκετά άχρηστα αντικείμενα,χωρίς κοντρόλ,χαλασμένα,σπασμένα αλλά από φιλότιμο δεν τα βάζω γιατί σε κάποιες περιπτώσεις καταβάλλεται έστω το μικρό ποσό τον μεταφορικών και είναι κρίμα να παραλαμβάνει ο άλλος κάτι που δεν θα είναι χρήσιμο ούτε σε εκείνον..Ψάξε καλύτερα τις αγγελίες εδώ μέσα και θα καταλάβεις..Αποχωρώ από την σελίδα γιατί δεν μου κάνει ο τρόπος που σκέφτονται μερικοί εδώ μέσα.Ευχαριστώ πολύ
Αντί για αποχώρηση πιο παραγωγικό είναι να χαρίσεις, έτσω και αυτά που μπορεί για εσένα να φαίνονται να είναι χαλασμένα ή άχρηστα, μπορεί για κάποιον άλλον να είναι θυσαυρός.

Μια διευκρίνιση, τα PC που χαρίζω κατά καιρούς δεν είναι PC που δεν χρειάζομαι, είναι PC που συνήθως φτιάχνονται από διάφορα εξαρτήματα που μου δίνουν φίλοι, γνωστοί, συνάδελφοι και άλλα μέλη του xariseto.gr, είναι τελικά μια ομαδική δουλειά με τελικό σκοπό την προσφορά ενός πλήρους συστήματος ώστε κάποιος που μπορεί να έχει ανάγκη να το χρησιμοποιήσει ή κάποιος που θα ήθελε να έχει ένα παλαιό υπολογιστή για ειδικό σκοπό πχ. retro gaming, NAS, PC για την φουκαρίάρα την θεία ή την γιαγιά.

Και πάλι αναμένουμε τα χαρίσματα σου.

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
Diamond Member
Diamond Member
91 42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zakmackraken » 08 Ιαν 2019, 13:25

Ισχύει η αγγελία.

Martsitsi
Silver Member
Silver Member
2 6
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Martsitsi » 08 Ιαν 2019, 15:58

Ενδιαφέρομαι για τον υπολογιστή

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
Diamond Member
Diamond Member
91 42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zakmackraken » 08 Ιαν 2019, 23:17

Martsitsi έγραψε:
08 Ιαν 2019, 15:58
Ενδιαφέρομαι για τον υπολογιστή
Καλησπέρα σας

Δικό σας ο υπολογιστής, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με PM, για να κανονίσουμε παραλαβή-παράδοση.

Martsitsi
Silver Member
Silver Member
2 6
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Martsitsi » 16 Ιαν 2019, 19:06

Ευχαριστώ πολύ για τον υπολογιστή,. Καλή Χρονιά.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κλειστές αγγελίες)”