[ΕΚΛΕΙΣΕ] Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Sofi08
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1210
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 00:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μαραθώνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από Sofi08 » 21 Νοέμ 2019, 23:14

Γεια σας!!! Έχω μεγάλο πρόβλημα με έναν σκληρό δίσκο ο οποίος ενώ άνοιγε κανονικά εδώ και δέκα μέρες δεν ανοίγει με τίποτα..τον έχω δοκιμάσει σε 5 υπολογιστές κ δεν τον αναγνωρίζει κανείς. Τον πήγα σε δύο μεγάλα καταστήματα με είδη πληροφορικής (δεν τα κατονομάζω μήπως και δεν επιτρέπεται) και επίσης δεν άνοιγε και μου ζήτησαν από 80 έως 100ευρω μόνο για να κάνουν έλεγχο να μου πουν τι συμβαίνει! χωρίς ανάκτηση ! ...το θέμα μου είναι ότι ο σκληρός δίσκος έχει μέσα πολύ σημαντικά μου αρχεία από την πτυχιακή μου μέχρι φωτογραφίες από τον γάμο μου και τις γεννήσεις των παιδιών μου..και έχω στεναχωρηθεί πολύ..αν κάποιο μέλος γνωρίζει από αυτά κ μπορεί να με εξυπηρετήσει δωρεάν (το ιδανικότερο!) Αλλά και οικονομικά ( είμαι διατεθειμένη να πληρώσω κιόλας φυσικά ) .θα ήμουν πραγματικά πάρα πολύ ευγνώμων..ευχαριστώ πολύ! :cry:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sofi08 την 03 Μαρ 2020, 21:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


κουκουτσάκι
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3678
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 21:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από κουκουτσάκι » 21 Νοέμ 2019, 23:48

Αααχ μακάρι να βρεις ..ΤΟ εύχομαι ολόψυχα. .124 δώσαμε για αρχή μετά 180 για 1 ανταλλακτικο 300 για την ανάκτηση και στο τέλος δεν ανακτήθηκαν ούτε τα μισά αρχεία. ..πονεμένη ιστορία. .Τα περάσαμε 1 μήνα πριν ..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

είμαι μέλος σε κάποιες χαριστικές ομάδες όπως επίσης και σε κάποιες ομάδες πωλήσεων στο facebook

Demetrios
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από Demetrios » 22 Νοέμ 2019, 00:07

Καλησπέρα σας, μπορώ να βοηθήσω.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Συλλογές: Σημειώσεις:
  • Διατηρώ αναμονή 24+ ωρών πριν απαντήσω σε αγγελία μου.

regent
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3086
Εγγραφή: 24 Οκτ 2008, 16:54
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από regent » 22 Νοέμ 2019, 01:26

Ίσως να μπορώ να βοηθήσω και εγώ.

Στέλνω σχετικό pm.

Φιλικά,
Ποιο είναι το αντικείμενο που πήρατε από το site και το χαρήκατε/χρησιμοποιήσατε πιο πολύ;

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Οι χρήστες που λαμβάνουν από εμένα αντικείμενα αποδέχονται αυτόματα τον μοναδικό όρο, τα αντικείμενα αυτά να επαναχαρίζονται όταν δεν χρησιμοποιούνται πια ή/και να ανακυκλώνονται όταν φτάσουν στο τέλος της ζωής τους.

Άβαταρ μέλους
Sofi08
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1210
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 00:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μαραθώνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από Sofi08 » 22 Νοέμ 2019, 09:50

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για το ενδιαφέρον κ την πρόθεση πραγματικά...θα σας στείλω λεπτομέρειες με πμ για να δείτε αν μπορειτε να τον ανακτήσετε..
........
Κουκουτσακι σε ευχαριστώ !είναι τεράστια τα ποσά..!! Λυπαμε για αυτα που έχασες...τελικά κ πολύ σοφά κ θα μου γίνει μάθημα " τα γραπτά μένουν..."😕😕🤗

mumra
Platinum Member
Platinum Member
25 29
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 03 Οκτ 2012, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από mumra » 22 Νοέμ 2019, 14:47

Καλησπέρα. Είχα αντίστοιχο θέμα και μόνο το disk genius μου βρήκε τα αρχεία.Μπορεί να έτυχε δεν ξέρω αλλα με βοήθησε εμένα.

Demetrios
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από Demetrios » 22 Νοέμ 2019, 18:07

Sofi08 έγραψε:
22 Νοέμ 2019, 09:50
Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για το ενδιαφέρον κ την πρόθεση πραγματικά...θα σας στείλω λεπτομέρειες με πμ για να δείτε αν μπορειτε να τον ανακτήσετε..
........
Κουκουτσακι σε ευχαριστώ !είναι τεράστια τα ποσά..!! Λυπαμε για αυτα που έχασες...τελικά κ πολύ σοφά κ θα μου γίνει μάθημα " τα γραπτά μένουν..."😕😕🤗
Καλησπέρα σας, προσφέρω τις υπηρεσίες μου δωρεάν. Έχετε pm με την απάντησή μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Demetrios την 22 Νοέμ 2019, 18:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Συλλογές: Σημειώσεις:
  • Διατηρώ αναμονή 24+ ωρών πριν απαντήσω σε αγγελία μου.

Demetrios
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από Demetrios » 22 Νοέμ 2019, 18:20

mumra έγραψε:
22 Νοέμ 2019, 14:47
Καλησπέρα. Είχα αντίστοιχο θέμα και μόνο το disk genius μου βρήκε τα αρχεία.Μπορεί να έτυχε δεν ξέρω αλλα με βοήθησε εμένα.
Καλησπέρα σας, η ανάκτηση των δεδομένων είναι μία σύνθετη διαδικασία η οποία περιλαμβάνει τη συνδεσμολογία του αποθηκευτικού μέσου, τη διάγνωση με προγράμματα που τρέχουν εκτός και εντός λειτουργικού συστήματος, τη δημιουργία εικόνων ασφαλείας, την εφεδρεία των εικόνων ασφαλείας, τη διάσωση των δεδομένων και την αποθήκευσή τους σε τρίτα αποθηκευτικά μέσα, τον έλεγχό τους με αντιϊικά προγράμματα και εν τέλει την εγγραφή των διασωθέντων και υγειών δεδομένων σε νέα αποθηκευτικά μέσα τα οποία θα παραδοθούν στον ιδιοκτήτη.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Συλλογές: Σημειώσεις:
  • Διατηρώ αναμονή 24+ ωρών πριν απαντήσω σε αγγελία μου.

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από nicnt » 26 Νοέμ 2019, 02:17

Sofi08 έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 23:14
Γεια σας!!! Έχω μεγάλο πρόβλημα με έναν σκληρό δίσκο ο οποίος ενώ άνοιγε κανονικά εδώ και δέκα μέρες δεν ανοίγει με τίποτα..τον έχω δοκιμάσει σε 5 υπολογιστές κ δεν τον αναγνωρίζει κανείς. Τον πήγα σε δύο μεγάλα καταστήματα με είδη πληροφορικής (δεν τα κατονομάζω μήπως και δεν επιτρέπεται) και επίσης δεν άνοιγε και μου ζήτησαν από 80 έως 100ευρω μόνο για να κάνουν έλεγχο να μου πουν τι συμβαίνει! χωρίς ανάκτηση ! ...το θέμα μου είναι ότι ο σκληρός δίσκος έχει μέσα πολύ σημαντικά μου αρχεία από την πτυχιακή μου μέχρι φωτογραφίες από τον γάμο μου και τις γεννήσεις των παιδιών μου..και έχω στεναχωρηθεί πολύ..αν κάποιο μέλος γνωρίζει από αυτά κ μπορεί να με εξυπηρετήσει δωρεάν (το ιδανικότερο!) Αλλά και οικονομικά ( είμαι διατεθειμένη να πληρώσω κιόλας φυσικά ) .θα ήμουν πραγματικά πάρα πολύ ευγνώμων..ευχαριστώ πολύ! :cry:
Αν δεν βρεις λύση κοντά σου ενημέρωσε με.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε τέτοιες περιπτώσεις ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ πειράματα από άσχετους με το "μήπως και αν" γιατί μετά άντε γεια ότι υπάρχει (υπήρχε δηλ) στο δίσκο...
κουκουτσάκι έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 23:48
Αααχ μακάρι να βρεις ..ΤΟ εύχομαι ολόψυχα. .124 δώσαμε για αρχή μετά 180 για 1 ανταλλακτικο 300 για την ανάκτηση και στο τέλος δεν ανακτήθηκαν ούτε τα μισά αρχεία. ..πονεμένη ιστορία. .Τα περάσαμε 1 μήνα πριν ..
Αν έχεις ακόμα το δίσκο ίσως μπορώ να ανακτήσω περισσότερα αρχεία. Ίσως...

Demetrios έγραψε:
22 Νοέμ 2019, 18:20
....
Καλησπέρα σας, η ανάκτηση των δεδομένων είναι μία σύνθετη διαδικασία η οποία περιλαμβάνει τη συνδεσμολογία του αποθηκευτικού μέσου, τη διάγνωση με προγράμματα που τρέχουν εκτός και εντός λειτουργικού συστήματος, τη δημιουργία εικόνων ασφαλείας, την εφεδρεία των εικόνων ασφαλείας, τη διάσωση των δεδομένων και την αποθήκευσή τους σε τρίτα αποθηκευτικά μέσα, τον έλεγχό τους με αντιϊικά προγράμματα και εν τέλει την εγγραφή των διασωθέντων και υγειών δεδομένων σε νέα αποθηκευτικά μέσα τα οποία θα παραδοθούν στον ιδιοκτήτη.
Συμφωνώ!
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Chrisbis
new member
new member
4
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2019, 14:45
Νομός κατοικίας: Ν. Ημαθίας
Δήμος - Κοινότητα: Βέροιας
Φύλο: Αγόρι
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ανάκτηση αρχείων από σκληρό δίσκο

Δημοσίευση από Chrisbis » 26 Νοέμ 2019, 10:27

Πρέπει να βρεις το ιδιο μοντελο δισκου και να αντικαταστήσεις τη πλακετα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές”