[ΧΑΡΙΖΩ] Black Friday Ταμπλέτα -2 Laptop-1 H/Y

Υπολογιστές - Laptop - Hardware - Γνήσιο Software
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους κανόνες για να αποφύγετε τη διαγραφή του λογαριασμού σας
Βοηθός για νέα μέλη Εδω
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
zakmackraken
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Black Friday Ταμπλέτα -2 Laptop-1 H/Y

Δημοσίευση από zakmackraken » 29 Νοέμ 2019, 22:57

Σήμερα Black Friday και ήρθε η ώρα για τα χαρίσματα για άλλη μια φορά. Πρέπει να έχω φτάσει τα 75 συστήματα από τότε που άρχισα το σπορ αυτό.
<rant>
Τα παρακάτω αντικείμενα είναι αποτέλεσμα συνεργασίας και ταλαιπωρίας πολλών ανθρώπων, να καθαρίσουν αποθήκη, να μεταφέρουν, να καθαρισουν τα αντικείμενα, να συναρμολογήσουν, να επισκευάσσουν, να φωτογραφήσουν και να αναρτήσουν. "Μα είναι παλαιά" -δεν με ενδιαφέρει, έαν ο άλλος έχει ανάγκη και δεν έχει υπολογιστή και παλαιός να είναι, θα κάνει την δουλειά του, για καινούργια υπάρχουν τα μαγαζιά και καλές αγορές, εδώ προσπαθούμε να βοηθήσουμε κόσμο να βολευτεί, είναι πολύ αποθαρρυντικό να σου στέλνει κάποιος PM και να σου λέει ότι αυτά που δίνεις είναι σαβούρες ή να έρχεται ο άλλος να παραλάβει και να μην λέει προφορικά ένα ευχαριστώ (άσχετα από το κουμπί) </rant>

Χαρίζω ή μαλλον καλύτερα χαρίζουμε τα παρακάτω:

HP Compaq nx7400 https://support.hp.com/ro-en/document/c00685502 με Centrino.-> christitzav
15,4 οθόνη 1680χ1050 !!!, 2ΓΒ ΡΑΜ, 80GB ST98823AS HDD sata, 3x usb 2.0, μπαίνει σε dock, DVDRW

Σε πολύ καλή κατάσταση λειτουργεί κανονικά με το τροφοδοτικό του (η μπαταρία όπως είναι αναμενόμενο δεν κρατάει), το μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι κάποια κουμπία στο πληκτρολόγιο δεν λειτουργούν, μπορεί κάποιος να κουμπώσει εξωτερικό πληκτρολόγιο usb ή να αντικαταστήσει το υπάρχον, κατα τά άλλα το λαπτοπ είναι μια χαρά. Του έχω βάλει Ubuntu Mate και έχει και COA για Windows XP.

ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Acer Travel Mate 290 https://www.acer.com/ac/en/ID/content/s ... roduct/200 -> Marian_R
Pentium M, 1.5GB RAM DDR, 40GB ST94813A IDE, οθόνη 15 4:3.

Σε άριστη κατάσταση, λειτουργεί κανονικά με το τροφοδοτικό του (η μπαταρία όπως είναι αναμενόμενο δεν κρατάει), το έχω με Dual Boot Windows Xp Και Ubuntu Mate.

Εικόνα
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Ηλεκτρονικός υπολογιστής με τα εξής χαρακτηριστικά:

CPU AMD s939 3800+ με Coolermaster ψύκτρα
Motherboard MSI A8N-SLI SE s939(4 slot ram, 4xsata, 2xide, ps2, usb, 3PCI, 2x 16xPCIe, 1x 4xPCIe, 1x 1xPCIe, ethernet, snd)
VGA ATI Radeon X300 Πρέπει να είναι CN-0H3823-69702-53K-5042 με έξοδο για 2 VGA.
HDD WD800JD
USB 2.0 Controller VIA
Κάρτα ήχου C-Media.
Optical DVDRW
Κουτί Midi Tower με 12mm Coolink fan.

Εικόνα
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα

Ταμπλέτα Ainol Novo7 Aurora https://en.wikipedia.org/wiki/NOVO7 μαζί με ροζ θήκη για stand. -> elenikaram
Είναι σπασμένο το εξωτερικό γυαλί στην μία γωνία αλλά το digitizer για την αφή ακόμα και σε εκείνο το σημείο λειτουργεί κανονικά, το γυαλί δεν κόβει. Η ταμπλέτα λειτουργεί κανονικά και η μπαταρία της δεν έχει πρόβλημα...για On the go ταινίες και internet surfing είναι νταξ.

Εικόνα
Εικόνα
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Μέλη που μόλις έκαναν εγγραφή ή μέλη που δεν έχουν χαρίσει τίποτα ή μέλη με κραυγαλέα αρνητικά στατιστικά στο πάρε δώσε δεν πρέπει να περιμένουμε να δηλώσουν ενδιαφέρον. Χαρίζω τα αντικείμενα, δεν χαρίζω τεχνική υποστήριξη, που σημαίνει ότι δεν μπορώ να απαντήσω σε ερωτήματα του τύπου "θέλω να βάλω fortnite και να παίζει ultra settings στα 60fps και παράλληλα να κάνω twitch srteaming, γίνεται; θα έρθεις να το στήσεις το μηχανάκι;" κτλ....

Enjoy.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zakmackraken την 04 Δεκ 2019, 00:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Elenakii
new member
new member
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: Black Friday Ταμπλέτα -2 Laptop-1 H/Y

Δημοσίευση από Elenakii » 29 Νοέμ 2019, 23:04

Ενδιαφερομαι

ελενα20032003
Platinum Member
Platinum Member
22 19
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ελενα20032003 » 29 Νοέμ 2019, 23:09

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το HP Compaq nx7400. Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Ederlezi
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δήμος - Κοινότητα: Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ederlezi » 29 Νοέμ 2019, 23:27

Γεια σας,ενδιαφέρομαι για ένα από τα δύο λαπτοπ,οποιο θέλετε εσείς δεν με πειράζει.Επειδη δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για να κρίνω από τα χαρακτηριστικά που γράφετε,σε περίπτωση που μου χαρίσετε κάποιο,θα μπορώ πχ να μπω Facebook,xariseto και να δω καμία ταινία online?Επίσης τα δίνετε με τον φορτιστή τους ή θα πρέπει να βρω;
Ευχαριστώ πολυ!
Όταν δίνεις,πλουτίζεις...δεν φτωχαίνεις...!

διαθέτω internet banking Εθνικής και web banking Πειραιώς
Στέλνω μόνο ομαδικές εκτός και αν βιάζεστε πολύ
κάποιες φορές πουλάω αντικείμενα δικά μου σε ομάδες του facebook.

Ζητάω make up VICHY Dermablend

Άβαταρ μέλους
MGEORGE
Diamond Member
Diamond Member
48 28
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MGEORGE » 29 Νοέμ 2019, 23:32

Δεν δηλώνω ενδιαφέρον
Θέλω να πω ένα μπράβο!!!!!!!

respect :)

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zakmackraken » 29 Νοέμ 2019, 23:36

Elenakii έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 23:04
Ενδιαφερομαι
Δεν διαβάσατε προσεκτικά την αγγελία...

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zakmackraken » 29 Νοέμ 2019, 23:40

Ederlezi έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 23:27
Γεια σας,ενδιαφέρομαι για ένα από τα δύο λαπτοπ,οποιο θέλετε εσείς δεν με πειράζει.Επειδη δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για να κρίνω από τα χαρακτηριστικά που γράφετε,σε περίπτωση που μου χαρίσετε κάποιο,θα μπορώ πχ να μπω Facebook,xariseto και να δω καμία ταινία online?Επίσης τα δίνετε με τον φορτιστή τους ή θα πρέπει να βρω;
Ευχαριστώ πολυ!
Διαβάστε παρακαλώ την τελευταία παράγραφο.

Άβαταρ μέλους
giouli34
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλεξανδρούπολης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giouli34 » 30 Νοέμ 2019, 00:00

Ειμαι στο ψάξιμο για να αναβαθμίσω τους αδερφού μου
.. και όντας άσχετη περιμένω εξωτερική βοήθεια!!! Απλά γραφω για να πω μπράβο σας!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Ψάχνω για: Πίνακα διπλής όψης ΙΚΕΑ MALA, βιβλία "ΜΙΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ", μαύρες μπαλαρίνες Νο29, pc games adventures

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΤΑΝ ΖΗΤΑΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ ΚΑΙ Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ
Ομαδικές αποστολές γίνονται όταν μαζεύονται δέματα απλά θα αργούν. Όποιος βιάζεται απλή αποστολή...
Χρεώσεις ομαδικών δεμάτων: 0-1 κιλό 1,40 ευρώ και 0,50 για κάθε επιπλέον κιλό (1-2 κιλά 1,90 ευρώ, 2-3 κιλά 2,40 ευρώ κοκ)

Οφείλω: 0,30 σε kspil .... 0.70 σε vayia81
Μου οφείλουν: Anast 0,50...[/b] cynder 3,20

Elenakii
new member
new member
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elenakii » 30 Νοέμ 2019, 00:13

Την διαβασα ένταξη Τωρα το εκανα το προφίλ δε ξέρω καν πως λειτουργεί δώστα όπου ΘΕΛΕΙΣ φίλε καλή συνέχεια

Άβαταρ μέλους
Ederlezi
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δήμος - Κοινότητα: Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ederlezi » 30 Νοέμ 2019, 00:14

Αναφέρεστε σε μέλη που έκαναν τώρα εγγραφή,μέλη με κραυγαλέα αρνητικά στατιστικά ή σε μέλη που δεν έχουν χαρίσει ποτέ και δεν πιστεύω ότι ανήκω σε κάποια από αυτές τις κατηγορίες.Πηγα πίσω σε χαρισματα γιατί είχε χαλάσει το κινητό μου πράγμα που σημαίνει ότι δεν είχα συσκευή για να τραβήξω φωτογραφίες,συνεπώς δεν μπορούσα να χαρίσω.
Παρ όλα αυτά τα μέλη με γνωρίζουν και δεν είχαν πρόβλημα να μου χαρίσουν καταρχην γιατί ζηταω κυρίως από αγγελίες που αφορούν παιδικά,σπάνια ζητάω από αγγελιες με πράγματα αξίας,σπανιότατα ιδίως θα με δείτε σε αγγελίες με είδη που αφορούν την τεχνολογία και επιπλέον πάντα φροντίζω να ισορροπήσω και πάλι τα στατιστικά μου κάποιες φορές με πιο αργό Ρυθμό και κάποιες με πιο γρήγορο.Προχθες παρέλαβα τη συσκευή μου,που αγόρασα μετά κόπων και βασάνων και ήδη έχω συμπληρώσει ομαδική αποστολή.Τα στατιστικά μου δεν με ορίζουν σαν άνθρωπο και πάλι θα φτιάξουν και πάλι θα τύχει να χαλάσουν.Αντι να μου επισημάνετε τη τελευταία παράγραφο θα ήταν πιο ευγενικό να με αγνοήσετε και να προχωρήσετε σε συναλλαγή με μέλος που κατά τη γνώμη σας το αξίζει περισσότερο λόγω καλών στατιστικών.Ασχετως ας πούμε ότι κάποιος μπορεί να έχει χαρίσει 5 φορές και έχει καλά στατιστικά ενώ άλλος 200 φορές και έχει υπερβεί το όριο.Εσεις μοιράζετε υπολογιστές και έχετε θετικά στατιστικά,εγώ ντύνω πάνω από 10 παιδιά και έχω αρνητικά.
Αποσύρω,ευχαριστώ πολύ.
Όταν δίνεις,πλουτίζεις...δεν φτωχαίνεις...!

διαθέτω internet banking Εθνικής και web banking Πειραιώς
Στέλνω μόνο ομαδικές εκτός και αν βιάζεστε πολύ
κάποιες φορές πουλάω αντικείμενα δικά μου σε ομάδες του facebook.

Ζητάω make up VICHY Dermablend

Απάντηση

Επιστροφή στο “(Αττική) Ηλεκτρονικοί υπολογιστές - περιφερειακά - προγράμματα”