[ΧΑΡΙΖΩ] Media Center PC

Υπολογιστές - Laptop - Hardware - Γνήσιο Software
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους κανόνες για να αποφύγετε τη διαγραφή του λογαριασμού σας
Βοηθός για νέα μέλη Εδω
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
zakmackraken
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Media Center PC

Δημοσίευση από zakmackraken » 27 Ιουν 2020, 21:17

Χαρίζω media center pc με αντίστοιχο λειτουργικό σύστημα winxp media center edition 2002 service pack 2. Μου το έδωσε συνάδελφος, κλασσικά μέσα-έξω πλύση, λύση-άρμοση, αλλαγή θερμοαγωγικής πάστας σε cpu Και southbridge, cable management, αλλαγή ανεμιστήρα κουτιού. Στην ουσία είναι μια Shuttle μητρική προσαρμοσμένη σε TurboX cube κουτί, του έβαλα και hotglue για να μη κουνιέται.
Ιδιαίτερη περίπτωση η υλοποίηση της κάρτας γραφικών που είναι PCI με AGP chip (πρέπει να είναι από τις σπάνιες) με RF receiver για Radio FM και αναλογική τηλέόραση. Το dvd του έβαλα και καλωδιάκι για να μεταφέρει το CD ήχο μπροστά, δυστυχώς δεν ειχα σε μαύρο χρώμα...

Θα μπορούσε κάποιος εφόσον δεν βολέυεται με τα windows media center edition να βάλει κάποιο linux με Netflix Client και να το κάνει streaming box, torrent seeder, VPN server ή να βάλει recalbox για mame Και ρετρο παιχνίδια.

Έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

CPU Pentium 4 @ 2.4GHz
MB Shuttle FB52 rev.1.2 socket 478 (VGA, realtek sound, NIC 100mbit, NIC 1Gbit, 2 PCI, 2 USB, Optical, serial)
HDD Seagate 250GB 7200.10
DVDRW ND-125
RAM 2x512MB DDR @ 400MHz Muskin με ψύκτρες
GPU ATI 3D Rage Pro Turbo All in Wonder 52302 PCI (AV OUT/AV IN, D-SUB)

Πριν

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Μετά

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
damos94
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
17
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σκοτούσσης Σερρών
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: Media Center PC

Δημοσίευση από damos94 » 27 Ιουν 2020, 21:32

Ενδιαφέρομαι!

Άβαταρ μέλους
A-Rider
Gold Member
Gold Member
3 6
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Δύμης Αχαΐας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από A-Rider » 27 Ιουν 2020, 21:33

Καλησπερα, αν αποστελλεται με ΕΛΤΑ, ενδιαφερομαι παρα πολυ, το μηχανημα ειναι κουκλι!!!
Ζητω ο,τιδηποτε σχετικο με retro υπολογιστες, 70's, 80's, 90's, hardware (μητρικες, καρτες γραφικων, RAM, οθονες, καρτες ηχου, accesories), software (προγραμματα/games σε κουτι, δισκετες, λειτουργικα DOS/Windows-εως 98) καθως και home computers & video game consoles, games, accesories. Προσπαθω να δημιουργησω μια retro συλλογη, και ο,τιδηποτε σε οποιαδήποτε κατασταση (λειτουργικο ή μη) θα ειναι ιδιαιτέρως εκτιμητεο.
Ευχαριστώ εκ των προτερων.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με retro υπολογιστές

Άβαταρ μέλους
mambagr
Platinum Member
Platinum Member
10 12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mambagr » 27 Ιουν 2020, 23:11

Είσαι αρχηγός! Δεν ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο αλλά είσαι αρχηγός!
Μόνο για την δουλειά που έκανες
Συνυπολογίζω σειρά προτεραιότητας, στατιστικά χρήστη, εγγύτητα & δυνατότητα να γίνει χέρι-χέρι.

Παρακαλώ τα μέλη που δεν θα προτιμήσω σε χάρισμα να μου υπενθυμίσουν με πμ για την εν λόγω αγγελία σε επόμενο χάρισμά μου ώστε να το έχω υπόψιν μου στην επιλογή ή να έχουν περισσότερες ψήφους σε ενδεχόμενη κλήρωση.

Έχω Revolut, Eurobank, Alpha, Πειραιώς, Εθνική, Paypal :shock: με αυτή τη σειρά προτίμησης.

Δυστυχώς λόγω περιορισμένου χρόνου και δύο μικρών παιδιών καμιά φορά αργώ ακόμα και μέρες να απαντήσω.
Αν βλέπετε ότι αργώ σας παρακαλώ να μου στείλετε π.μ.

Οι αγγελίες μου

Kiki_17
new member
new member
2
Νομός κατοικίας: Ν. Φθιώτιδας
Δήμος - Κοινότητα: Λαμίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kiki_17 » 28 Ιουν 2020, 00:42

Καλησπέρα! Γίνεται αποστολή; Δεν έχω εξειδικευμένες γνώσεις, οπότε δεν κατάλαβα γρι από όσα είπατε -συγνώμη- :) , αλλά εάν πρόκειται για κεντρική μονάδα υπολογιστή που να μην σέρνεται και να μην είναι απλά για σεμεδάκια, ενδιαφέρομαι κι εγώ.Ευχαριστούμε!

Απάντηση

Επιστροφή στο “(Αττική) Ηλεκτρονικοί υπολογιστές - περιφερειακά - προγράμματα”