[ΕΚΛΕΙΣΕ] χρώματα - πρίζες

Οι Κλειστές αγγελίες
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από roula1990 » 10 Νοέμ 2017, 14:13

Για αρχή με επείγει 1 σπάτουλα, στόκος, και γυαλόχαρτο.
Χρειαζομαι χρωματα για να βαψω τα δωματια των κοριτσιων μου.. εχω σοβαρο προβλημα απο την υγρασια σε τοιχους με το αποτελεσμα ολη η βροχη να πεφτει στα σκαλια του σπιτιου μου και ετσι να εχω φουλ υγρασια.. η ακομη αν υπαρχει καποιος ειδικος να μου πει τι χρειαζεται να κανω.. Ειμαι μονη μου και οταν τελειωσε το 2011 η συμβαση μου στην δουλεια καποια πραγματα εχουν μεινει λιψα με το αποτελεσμα να προσπαθω να τα κλεισω σιγα σιγα. Μεροκαματα δουλευω.. μπορω να βγαλω φωτο για να μου πει ενας ειδικος τι χρειαζεται ωστε να ξαναγινουν σωστοι τοιχοι. Σας ευχαριστω παρα πολυ σε οσα με εχετε βοηθησει μεχρι στιγμης.
Από πρίζες είμαστε εντάξει.
Την κλεινω. Προστοπαρον καθε χρονο βαζω πλεον ελιοπανο και δεν μπαινει νερο μεσα. Απλως οταν βρεχει εχει υγρασια. Φετος εκατσα και καθαρισα και τα δεντρα που εχω στο κηπο μου και ετσι αναβει μια ωριτσα το τζακι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος roula1990 την 02 Ιαν 2021, 17:25, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από polvar » 11 Νοέμ 2017, 09:33

Κατ' αρχήν θα πρέπει να περιορίσετε με κάποιο σκέπαστρο το να βρέχονται οι τοίχοι απ' έξω
Μετά θα πρέπει να τους ξύσετε, να τους ασταρώσετε και να τους βάψετε απ' έξω με ελαστικό τσιμεντόχρωμα
Και ύστερα να τους ξύσετε, να τους στοκάρετε και να τους βάψετε εσωτερικά.

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από roula1990 » 11 Νοέμ 2017, 09:49

Δηλαδη πρωτα πρεπει να ξεκινησω απο την εξω πλευρα του σπιτιου, σκεφτηκα οσο δυσκολα και να τα βγαζω περα περνω 25 ευρω οταν παω μεροκαματο σκεφτηκα να βαζω στην ακρη ενα 5 ευρω μες το μηνα ετσι οπως τα υπολογιζω ενα 30αρι το μηνα και να παρω σιγα σιγα τι χρειαζεται να ξεκινησω.. το προβλημα ολο ερχεται απο εκει. Περσι ειχα καθησει και το ειχα τηλιξει ολο απο απεξω με μια μαυρη σακουλα αυτες του δημου που μπαινουν στους τεραστιους καδους. Φετος ομως δεν εχω βρει τετοια σακουλα, έφυγε ο γνωστος που ηταν στο δημο για να μου δωσει δυο τετειες σακουλες.
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από polvar » 11 Νοέμ 2017, 11:59

Αυτό που δείχνετε είναι οροφή, και μάλιστα σε προχωρημένη κατάσταση διάβρωσης !!
Επειγόντως θα πρέπει να την μονώσετε απο πάνω για να σταματήσει η διάβρωση της πλάκας και του σιδερένιου οπλισμού της
Καλύτερη λύση στεγάνωσης προσφέρουν τα ασφαλτόπανα

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από roula1990 » 11 Νοέμ 2017, 13:01

Σας ευχαριστω παρα πολυ που μου ειπατε τι συμβαινει.
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από polvar » 11 Νοέμ 2017, 14:11

Προσωρινά, μέχρι να το φτιάξετε σωστά, μπορείτε να το καλύψετε από άκρη σε άκρη (και να προεξέχει κιόλας αρκετά) με χοντρό νάιλον κίτρινο (αυτό που βάζουν στα θερμοκήπια και αντέχει στην υπεριώδη ακτινοβολία) βάζοντας όμως αρκετά τούβλα από επάνω και δένοντας το στις άκρες για να μην το πάρει ο αέρας

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από roula1990 » 15 Νοέμ 2017, 17:13

Το καλυψα με δυο ελιοπανα που μου εδωσαν. Παντως ευχαριστώ που δωσατε μια αναφορα στο τι πρεπει να γινει στην ταρατσα μου.. λιγο δυσκολο αλλα τουλάχιστον ξερω τι συμβαινει.
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από polvar » 15 Νοέμ 2017, 19:25

τα ελαιοπανα δεν είναι στεγανά για το νερο και έτσι δεν πρόκειται ούτε προσωρινά να σας βοηθήσουν με την υγρασία ούτε και να σταματήσει η διάβρωση που είναι σοβαρή

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από roula1990 » 15 Νοέμ 2017, 21:53

Ναι σιγουρα η υγρασια δεν φεύγει, αλλα τουλαχιστον σημερα που εβρεξε δεν μπηκε το νερο μεσα. Θελει πολλα χρηματα το συγκεκριμενο που κοιταξα στο ίντερνετ. Σας ευχαριστω παντως που με κατατοπιζετε και γνωριζω την κατασταση.
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: χρώματα - πρίζες

Δημοσίευση από roula1990 » 24 Νοέμ 2017, 09:48

roula1990 έγραψε:
10 Νοέμ 2017, 14:13
Χρειαζομαι χρωματα για να βαψω τα δωματια των κοριτσιων μου.. εχω σοβαρο προβλημα απο την υγρασια σε τοιχους με το αποτελεσμα ολη η βροχη να πεφτει στα σκαλια του σπιτιου μου και ετσι να εχω φουλ υγρασια.. η ακομη αν υπαρχει καποιος ειδικος να μου πει τι χρειαζεται να κανω.. και θα ηθελα και μπριζες γιατι εχω ακομη καλωδια ελευθερα. Ειμαι μονη μου και οταν τελειωσε το 2011 η συμβαση μου στην δουλεια καποια πραγματα εχουν μεινει λιψα με το αποτελεσμα να προσπαθω να τα κλεισω σιγα σιγα. Μεροκαματα δουλευω.. μπορω να βγαλω φωτο για να μου πει ενας ειδικος τι χρειαζεται ωστε να ξαναγινουν σωστοι τοιχοι. Σας ευχαριστω παρα πολυ σε οσα με εχετε βοηθησει μεχρι στιγμης.
Και εαν εχει καποιος μια χαμηλη βρυση για κουζινα μου εσπασε εχθες και βγαινω εξω με το λαστιχο και πλενω τα πιατα.. σας ευχαριστώ πολυ
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΒΟΙΩΤΙΑΣ (Κλειστές αγγελίες)”