[ΕΚΛΕΙΣΕ] ΕΙΔΗ ΠΕΡΙΦΡΑΞΗΣ

Κουζινικά, χαλιά, μικροαντικείμενα, φυτά - γλάστρες, τρόφιμα κλπ
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους κανόνες για να αποφύγετε τη διαγραφή του λογαριασμού σας
Βοηθός για νέα μέλη Εδω
Κλειδωμένο
DesM
Platinum Member
Platinum Member
50 3
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] ΕΙΔΗ ΠΕΡΙΦΡΑΞΗΣ

Δημοσίευση από DesM » 26 Ιουν 2019, 09:57

Χρειάζομαι είδη περίφραξης επειδή θα φιλοξενώ για αρκετούς μήνες 5 γάτες και 1 σκύλο σπίτι μου (ξέρω….ο Θεός να με λυπηθεί 😊), και συγκεκριμένα:

ΠΡΑΣΙΝΟ ΠΛΕΓΜΑ περίφραξης, όπως αυτό της φωτό, για να ντύσω τα κάγκελα του μπαλκονιού να μην μπορούν να πηδήξουν οι γάτες κάτω. Χρειάζομαι πολλά μέτρα, πάνω από 15. Το ύψος του πρέπει να είναι του 1 μ.
Εικόνα

ΜΠΑΜΠΟΥ ψιλό περίφραξης, όπως της φωτό, για τον ίδιο λόγο. Επίσης μπόλικα μέτρα.
Εικόνα

ΚΑΦΑΣΩΤΑ όπως της φωτό, επίσης ύψους τουλάχιστον 1 μ. (το φάρδος θα το δούμε) για να περιορίσω σημεία στο μπαλκόνι (θα εκτελεί χρέη πορτάκι μπαλκονιού δηλαδή).
Εικόνα

Οτιδήποτε θα μπορεί να εκτελέσει χρέη πορτάκι μπαλκονιού για να απομονώνει μέρος του μπαλκονιού. Το φάρδος είναι γύρω στο 1,10 – 1,20 μ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DesM την 18 Ιούλ 2019, 08:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Δεν κανω αποστολες, παραδοσεις μονο χερι-χερι με δικα σας μεσα απο τον χωρο μου.
Μην δηλωνετε ενδιαφερον και μετα εξαφανιζεστε, εαν δεν απαντάτε αμεσα, το αντικειμενο θα χαρίζεται στο επομενο μελος που το εχει ζητησει.

Αποφεύγετε το μελος Mosakis, παρελαβε και εξαφανιστηκε, ουτε το Ευχαριστω πατησε ποτέ!

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΕΙΔΗ ΠΕΡΙΦΡΑΞΗΣ

Δημοσίευση από andromachi » 26 Ιουν 2019, 16:35

Συγγνώμη για το σπαμ, αλλά, γιατί νομίζετε, ότι οι γάτες έχουν αυτοκτονικές τάσεις?
Κάνουν βόλτα καμμιά φορά στην κουπαστή, από ανάγκη να επιβλέπουν το χώρο γύρω τους, αλλά δεν πέφτουν.
Το πλέγμα του ενός μέτρου, απλά, θα τις διευκολύνει να ανέβουν για να πηδήξουν, εκτός αν το βάλετε μέχρι το ταβάνι.
Μαζεύω γατιά και σκυλιά τουλάχιστον 40 χρόνια και εκ πείρας νομίζω, ότι τζάμπα θα ταλαιπωρηθείτε.
Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.

Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.

Παρακαλώ, να παίρνετε τα αντικείμενα που ζητάτε, μέσα σε μια εβδομάδα. Στην αντίθετη περίπτωση θα ξαναχαρίζονται.
Κι όταν, με το καλό, παραλάβετε, μην ντρέπεστε να πατήσετε το "ευχαριστώ".

Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου
ρολόγια

Χρωστάω 0,50 σε paletta και 0,50 σε zakmackraken.

Άβαταρ μέλους
Secret Agent
Diamond Member
Diamond Member
29 37
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Secret Agent » 26 Ιουν 2019, 17:08

DesM έγραψε:
26 Ιουν 2019, 09:57
Χρειάζομαι είδη περίφραξης επειδή θα φιλοξενώ για αρκετούς μήνες 5 γάτες και 1 σκύλο σπίτι μου (ξέρω….ο Θεός να με λυπηθεί 😊), και συγκεκριμένα:

ΠΡΑΣΙΝΟ ΠΛΕΓΜΑ περίφραξης, όπως αυτό της φωτό, για να ντύσω τα κάγκελα του μπαλκονιού να μην μπορούν να πηδήξουν οι γάτες κάτω. Χρειάζομαι πολλά μέτρα, πάνω από 15. Το ύψος του πρέπει να είναι του 1 μ.
Εικόνα
Στην αρχή νόμιζα πως το ήθελες για να μην μπαίνουν οι γάτες στον κήπο σου, μετά που το διάβασα ξανά κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις,
με το πλέγμα δεν θα κάνεις και πολλά, μόνο αν τους έχεις κόψει τα νυχάκια τους (δεν ξέρω αν στις γάτες κόβονται τα νύχια),
θα το δουν σαν παιχνίδι και όλη την ώρα θα κάνουν ορειβασία επάνω στο πλέγμα, αν θέλεις πάντως έχω πλέγμα,
απλά πες μου να το μετρήσω αν είναι.
Αν χρειάζεστε κάτι από αυτά που έχω στις ενεργές μου αγγελίες μην διστάσετε να μου το ζητήσετε.
ΖΗΤΑΩ
κάρτες μνήμης DDR, 1GB ή 2GB στα 400MHz για σταθερό υπολογιστή
Σώμα από Casio G-shock G-2900F-1. Αν έχετε κάποιο που σας έχει χαλάσει ο μηχανισμός
και το πλαστικό του είναι σε καλή κατάσταση θα με ενδιέφερε!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Secret Agent
Diamond Member
Diamond Member
29 37
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Secret Agent » 26 Ιουν 2019, 17:31

Όπως και να έχει, θα έλεγα όταν τις πάρεις για 2-3 μέρες να τις έχεις μέσα στο σπίτι με πολύ άμμο και υπομονή για τα πρώτα "ατυχήματα", αφού θα έχουν εξοικειωθεί με το νέο περιβάλλον ίσως να μπορείς να τις βγάζεις και να σταυρώνεις τα δάχτυλα να μην σου πατήσει καμία κανένα αυτοκίνητο, αν είναι πάνω από 1 χρονών και δεν είναι στειρωμένες να ξέρεις πως μόλις έρθει ο καιρός τους θα φύγουν και μπορεί να πάρει μέρες για να γυρίσουν πίσω, αν γυρίσουν, επίσης το άλμα από τον πρώτο όροφο το έχουν για πλάκα, αν δεν είναι στειρωμένες όταν έρθει ο καιρός τους απλά θα πηδήξουν.
Επίσης αναλόγως και τον χώρο που θα τις έχεις θα τους πάρει για να αρχίσουν να ψάχνουν, αν τις έχεις σε μπαλκόνι πολυκατοικίας σε 2 ώρες θα έχουν βαρεθεί και θα αναζητούν τρόπο να ψάξουν και τον υπόλοιπο κόσμο, αν τις έχεις σε κήπο μονοκατοικίας μπορεί να μείνουν καμία μέρα, μετά θα θέλουν να φύγουν, να εξερευνήσουν.
Αν χρειάζεστε κάτι από αυτά που έχω στις ενεργές μου αγγελίες μην διστάσετε να μου το ζητήσετε.
ΖΗΤΑΩ
Σώμα από Casio G-shock G-2900F-1. Αν έχετε κάποιο που σας έχει χαλάσει ο μηχανισμός
Εικόνα

DesM
Platinum Member
Platinum Member
50 3
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DesM » 26 Ιουν 2019, 18:50

Παιδιά, ευχαριστω για τις συμβουλες σας αλλα τις γατες τις ξερω, ειναι της ξαδερφης μου που θα μετακομισει σε εμενα για λιγους μηνες. 2 απο τις γατες ειναι τυφλές! Πρεπει να μπει πλεγμα κυριως για αυτες ωστε να μην πεσουν κατω μη ξεροντας τι ειναι μπροστα!

Χρειαζομαι 15 μετρα πλεγμα και αν ειναι δυνατον σε ολοκληρο 15μετρο, η το πολυ σε 2 μερη.
Δεν κανω αποστολες, παραδοσεις μονο χερι-χερι με δικα σας μεσα απο τον χωρο μου.
Μην δηλωνετε ενδιαφερον και μετα εξαφανιζεστε, εαν δεν απαντάτε αμεσα, το αντικειμενο θα χαρίζεται στο επομενο μελος που το εχει ζητησει.

Αποφεύγετε το μελος Mosakis, παρελαβε και εξαφανιστηκε, ουτε το Ευχαριστω πατησε ποτέ!

LPs
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
49 34
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από LPs » 27 Ιουν 2019, 00:08

andromachi έγραψε:
26 Ιουν 2019, 16:35
Συγγνώμη για το σπαμ, αλλά, γιατί νομίζετε, ότι οι γάτες έχουν αυτοκτονικές τάσεις?
Κάνουν βόλτα καμμιά φορά στην κουπαστή, από ανάγκη να επιβλέπουν το χώρο γύρω τους, αλλά δεν πέφτουν.
Το πλέγμα του ενός μέτρου, απλά, θα τις διευκολύνει να ανέβουν για να πηδήξουν, εκτός αν το βάλετε μέχρι το ταβάνι.
Μαζεύω γατιά και σκυλιά τουλάχιστον 40 χρόνια και εκ πείρας νομίζω, ότι τζάμπα θα ταλαιπωρηθείτε.
Nα συγχωρεθώ κι εγώ για το σπαμ, απλά να πω... Ανδρομάχη πρέπει να ήσουν πολύ τυχερή (και μακάρι να είσαι πάντα). Αυτοκτονικές τάσεις δεν έχουν, αλλά παρασύρονται από το ένστικτο... άπειρες γάτες έχουν σκοτωθεί (ή τραυματιστεί...ακόμη κι από 1ο όροφο) καθώς έχασαν την ισορροπία τους από την κουπαστή επειδή κυνήγησαν ένα πουλί που πέρασε ή ένα έντομο κλπ. Ά-π-ε-ι-ρ-ε-ς. Δυστυχώς. Για κάθε οικόσιτη γάτα που έχω ακούσει πως δεν έχει πέσει ποτέ, υπάρχει άλλη μία ιστορία για κάποια άλλη που σε κάποια φάση την πάτησε. Δεν το λέω για να γίνει αντιπαράθεση, απλά για την ιστορία / ενημέρωση. Καλή συνέχεια.
ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Προς αλλεργικούς: υπάρχουν ζωάκια στο σπίτι.

Άβαταρ μέλους
Secret Agent
Diamond Member
Diamond Member
29 37
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Secret Agent » 27 Ιουν 2019, 01:49

Υπάρχουν 2 κομμάτια πράσινου πλέγματος αν τα θέλεις, 1 των 8 μέτρων περίπου και άλλο ένα μικρότερο, υπολογίζω το δεύτερο με το μάτι
περίπου στα 5 μέτρα.
ΖΗΤΑΩ
Εικόνα

DesM
Platinum Member
Platinum Member
50 3
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DesM » 27 Ιουν 2019, 09:35

Secret Agent έγραψε:
27 Ιουν 2019, 01:49
Υπάρχουν 2 κομμάτια πράσινου πλέγματος αν τα θέλεις, 1 των 8 μέτρων περίπου και άλλο ένα μικρότερο, υπολογίζω το δεύτερο με το μάτι
περίπου στα 5 μέτρα.
Και βεβαια τα θελω. Ειναι σε καλη κατασταση, αχρησιμοποίητα? Που μενετε?

Άβαταρ μέλους
Secret Agent
Diamond Member
Diamond Member
29 37
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Secret Agent » 27 Ιουν 2019, 09:57

DesM έγραψε:
27 Ιουν 2019, 09:35
Secret Agent έγραψε:
27 Ιουν 2019, 01:49
περίπου στα 5 μέτρα.
Και βεβαια τα θελω. Ειναι σε καλη κατασταση, αχρησιμοποίητα? Που μενετε?
Είναι αχρησιμοποίητα, σε ρολό, μένω στην Παιανία αλλά μπορώ να τα φέρω, Σάββατο ή Κυριακή με εξυπηρετεί καλύτερα,
Στείλε μου π.μ. αν θες όποια μέρα τού διημέρου σε βολεύει και ότι ώρα θέλεις.
ΖΗΤΑΩ
Εικόνα

DesM
Platinum Member
Platinum Member
50 3
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DesM » 28 Ιουν 2019, 09:52

Καποιο αλλο μελος εχει κατι, εκτος απο τον αγαπητο secret agent?

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “(Αττική) Οικιακά είδη - φυτά - τρόφιμα”