Προτεραιoτητα μελων

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από makis » 06 Μαρ 2010, 03:35

Καλησπέρα , μετα απο πολλές αγγελίες που έχουν την φράση "προτεραιoτητα στο μελος...." αναγκαζόμαστε να το απαγορεύουμε.
Ξερω οτι υπάρχουν κάποια υπερ αλλα υπάρχουν και τα αρνητικά .

Μπορει να νοιώθετε κάποια υποχρέωση με κάποια μελη , αλλα αν θελετε πραγματικά μπορειτε να στειλετε ενα πμ ρωτώντας το μελος αν θελει και να κανετε συναλλαγη εκτος site !

Γιατι:
1.Δημιουργείται μόνιμες κλίκες και δεν μπαίνουν στην διαδικασία αυτοι που μπορει να ΘΕΛΟΥΝ πραγματικά, να το ζητήσουν.
2.Δημιουργείται εικόνα "εικονικών" αγγελιών με σκοπό το "ευχαριστώ"

Θα επιτρέπετε ΜΟΝΟ σε ειδικές περίπτωσης π.χ οπως αυτην ή σε περιπτώσεις μελων που μαζεύουν για καποια ιδρύματα .

και φυσικα , εννοείτε οτι να μην γίνονται αγγελίες και καποια μελη δινουν πρoτεραιοτητα (έστω και χωρις να το γραφουν) συνέχεια μονο σε κάποια ατομα !

Σε τέτοιες αγγελίες θα βγαίνει το παρακάτω μήνυμα:
ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΜΗΝΥΜΑ!! ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ !!! διαβάστε τους κανόνες !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
kelili
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
61 27
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 26 Σεπ 2008, 20:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από kelili » 06 Μαρ 2010, 04:23

Συγνώμη που ρωτάω, ίσως έχω χάσει επεισόδια, αλλά σε κάθε μία αγγελία ποιο είναι το κριτήριο για να χαρίσουμε κάτι σε ένα ή σε ένα άλλο μέλος;
Εγώ νόμιζα ότι το χαρίζουμε διαλέγοντας με δικά μας κριτήρια (απόσταση, ποιος πόσταρε πρώτος, σε ποιον πιστεύουμε ότι θα "πιάσει τόπο" καλύτερα το αντικείμενο μας) όποιον θέλουμει από εκείνους που μας το ζήτησαν με τον σωστό και τυπικό τρόπο, σύμφωνα με τους κανόνες: δηλαδή, με ποστ και πμ.
Έχω χάσει κάτι; :oops:
Υπάρχει κάποιος άλλος γενικός κανόνας που τον έχω χάσει;

Παρακαλώ να μου το διευκρινίσετε για να μην βρεθώ να κάνω κάποιο λάθος από άγνοια.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από makis » 06 Μαρ 2010, 06:29

Αυτα τα κριτήρια που λες ειναι αποδεκτα !
Γιατι μπορει να βιαζεσαι και να το δωσεις στον πρωτο
η
μπορει να μην εμπιστεύεσαι να το στειλει η να συναντηθείς με κάποιον
η
να πιστευεις οτι θα πιασει τοπο

αλλα αυτο μεσα απο απαντησεις και οχι να πεις οτι βαζω αγγελια αλλα δινω πρoτεραιoτητα στον "ταδε" και στον "ταδε"
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 06 Μαρ 2010, 09:58

Μάκη αυτό το παράδειγμα νομίζω δεν ταιριάζει... :oops: Αυτή η αγγελία ταιριάζει πιο καλά για ανταλλάγές...που και αυτές πρέπει να είναι κάτω απο συγκεκριμένο καθεστώς ή καθόλου...Για προτεραιότητα(προτεραιότητες) έχει χθεσινές αγγελίες αν είδα καλά που θα ταίριαζαν καλύτερα...όπως π.χ...http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f= ... #p65931Εάν και εφόσον ισχύουν αυτά που γράφονται πάντα!!!Γνώμη μου σαν αναγνώστης... :oups: Εκτός βέβαια αν για την αγγελία παράδειγμα στο (αυτή) ξέρεις σαν διαχειριστής πράγματα που εμείς δεν ξέρουμε τα όποια όμως και δεν φαίνονται για να το καταλάβουμε και εμείς :? :?
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Tina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
59 5
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 10 Φεβ 2009, 15:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από Tina » 06 Μαρ 2010, 15:02

Καλησπέρα!

Θα ήθελα απλά να κάνω μια μικρή παρατήρηση: Υποθέτω ότι ο διαχειριστής έχει βάλει αυτόματη αντικατάσταση σε όλο το site της λέξης "proteraiothta" (την γράφω αναγκαστικά στα Αγγλικά διότι αλλιώς γίνεται αντικατάσταση...) με το αυτόματο μήνυμα, όμως αυτό τουλάχιστον στις δικές μου αγγελίες δημιουργεί πρόβλημα διότι γράφω "Δεν θα τηρηθεί σειρά proteraiothtas" κι όχι ότι δίνω proteraiothta σε κάποιον συγκεκριμένο (π.χ. εδω: http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=72&t=11522). Με την αντικατάσταση με το αυτόματο μήνυμα, δημιουργείται λάθος εντύπωση για μένα... Μήπως μπορεί να διορθωθεί? :please:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Φιλικά,
Tina
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από makis » 06 Μαρ 2010, 18:08

ΜΑΡΑΤΑ έγραψε: Εκτός βέβαια αν για την αγγελία παράδειγμα στο (αυτή) ξέρεις σαν διαχειριστής πράγματα που εμείς δεν ξέρουμε τα όποια όμως και δεν φαίνονται για να το καταλάβουμε και εμείς :? :?
Καλησπερα , για ποια αγγελια λες (πες μου το τιτλο) αν και μαλλον καταλαβα για ποια λες μιας και διαγραψα καποιες πριν απο λιγο.
Οτι καποια ατομα προσπαθουν να παρουν "ευχαριστω" φαινεται ! με τετοιες αγγελιες πρoτεραιοτητας ή με αγγελιες με ενα-ενα αντικειμενο.
Φυσικα καταλαβαινω οτι καποιοι το κανουν απο "υποχρεωση
Θα γινει και με τις ανταλλαγες κατι παρομοιο ! δηλ. θα ειναι αποδεκτες ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ !
Tina έγραψε:Καλησπέρα! ....
Δημιουργεί πρόβλημα διότι γράφω "Δεν θα τηρηθεί σειρά proteraiothtas" κι όχι ότι δίνω proteraiothta σε κάποιον συγκεκριμένο (π.χ. εδω: http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=72&t=11522). Με την αντικατάσταση με το αυτόματο μήνυμα, δημιουργείται λάθος εντύπωση για μένα... Μήπως μπορεί να διορθωθεί? :please:
Δεν μπορει να γινει καποια εξαίρεση ωσπου να το καταλαβουν ολοι και να αφαιρέσω αυτη την λεξη (απο την λιστα απαγορευμένων)

αν θες μπορεις να το γράψεις μονιμα στην υπογραφή σου και στείλε μου μηνυμα να το διορθώσω !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από makis » 06 Μαρ 2010, 18:11

και φυσικα , εννοείτε οτι να μην γίνονται αγγελίες και καποια μελη δινουν πρoτεραιοτητα (έστω και χωρις να το γραφουν) συνέχεια μονο σε κάποια ατομα !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 06 Μαρ 2010, 18:16

makis έγραψε: Καλησπερα , για ποια αγγελια λες (πες μου το τιτλο) αν και μαλλον καταλαβα για ποια λες μιας και διαγραψα καποιες πριν απο λιγο.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
το λίνκ που κάνει το (αυτή) που έχεις βάλει εσύ στη δημοσιεύση...δεν ταιριάζει για παράδειγμα σαν προ..τερ...αιότητα...ζητάει η Ειρήνη ένα αυτοκίνητο για λίγο καιρό...δεν κολάει για αυτό που θέλεις να πείς με τις προτεραι..ό..τήτες ενώ έχει άλλες που θα ταίριαζαν καλύτερα... :mm: :mm: Ελπίζω τώρα να κατάλαβες...
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από makis » 06 Μαρ 2010, 19:44

Τωρα καταλαβα !
δεν ειναι θεμα αν ταιριαζει , απλα αυτο θυμαμε και εδωσα σαν παραδειγμα , οτι δηλαδη να υπαρχει σοβαρος λογος .
μην λεω ενα ενα !

ενα παραδειγμα
αν ξερεις οτι εγω εχει αναγκη γιατι ξερεις την κατασταση μου οτι ας πουμε δεν εχω κρεβατι και κοιμαμαι σε σκετο στρωμα, αλλα και εκει μπορεις να στειλεις ενα πμ και να ρωτησεις αν το θελω , και αν δεν το θελω εγω, τοτε το βαζεις στο σιτε
και οχι να με πεις καλα το βαζω σε αγγελια και μπες και ζητα το ή να το βαλεις σαν αγγελια και να πεις πρoτεραιοτητα στον Μακη !

καταλαβες ?
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 06 Μαρ 2010, 19:57

makis έγραψε:Τωρα καταλαβα !
δεν ειναι θεμα αν ταιριαζει , απλα αυτο θυμαμε και εδωσα σαν παραδειγμα , οτι δηλαδη να υπαρχει σοβαρος λογος .
μην λεω ενα ενα !

ενα παραδειγμα
αν ξερεις οτι εγω εχει αναγκη γιατι ξερεις την κατασταση μου οτι ας πουμε δεν εχω κρεβατι και κοιμαμαι σε σκετο στρωμα, αλλα και εκει μπορεις να στειλεις ενα πμ και να ρωτησεις αν το θελω , και αν δεν το θελω εγω, τοτε το βαζεις στο σιτε
και οχι να με πεις καλα το βαζω σε αγγελια και μπες και ζητα το ή να το βαλεις σαν αγγελια και να πεις πρoτεραιοτητα στον Μακη !

καταλαβες ?
Εγώ Μάκη μου έχω καταλάβει εδώ και καιρό... :D Καλά κάνεις και το ξανατονίζεις!!!
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”