Προτεραιoτητα μελων

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από nicnt » 07 Μαρ 2010, 01:52

Επειδή είμαι ένας από αυτούς που έδωσα ρποτεραιότητα σε τελευταίες αγγελίες μου και παρεξηγήθηκα γι αυτό έχω να πω τα εξής και δημόσια:

1. Είναι γνωστό στους διαχειριστές πως στο μέλος που έδωσα τα αντικείμενα προορίζονται για ίδρυμα, άρα καλώς ενήργησα.
2. Αυτό το ευχαριστώ μάλλον γκρίνια έφερε και ανωμαλίες στη λειτουργία του xariseto.
Και εξηγούμαι-αναρωτιέμαι:
Κάποιο μέλος προσφέρει ένα αντικείμενο και αυτός που το παίρνει είναι υποχρεωμένος να του πατήσει το ευχαριστώ.
Αν κάποιο μέλος προσφέρει 10 αντικείμενα δεν πρέπει να αποκομίσει 10 ευχαριστώ? είτε είναι σε μία είτε σε 10 αγγελίες?
Εγώ τουλάχιστον βρίσκω δίκαια τη δεύτερη περίπτωση αφού έτσι λειτουργεί πλέον το σύστημα.
Διαφορετικά σε αυτόν που προσφέρει ένα αντικείμενο δεν θα έπρεπε να του πατάμε το ευχαριστώ.

Φιλικά όπως πάντα,
Νίκος
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από makis » 07 Μαρ 2010, 02:24

nicnt έγραψε:Επειδή είμαι ένας από αυτούς που έδωσα ρποτεραιότητα σε τελευταίες αγγελίες μου και παρεξηγήθηκα
Καταρχην ΔΕΝ ειπα για τις πρoτεραιοτητες των δικο σου αγγελιων και ΑΔΙΚΑ παρεξηγηθηκες !
Να διαβαζεται προσεχτικά για να μην μπαινουμε σε διαδικασια να απανταμε σε ενα-ενα ατομο !
nicnt έγραψε: Αυτό το ευχαριστώ μάλλον γκρίνια έφερε και ανωμαλίες στη λειτουργία του xariseto.
Δεν εφερε γκρινιες, αλλα αντιθετα δεινχει το πρόσωπο καποιων μελων που θελουν να μαζευουν ευχαριστω δινοντας μια μια "χαρτοπετσετα" για να παρουν 100 ευχαριστω , αντι για ενα !!!!
nicnt έγραψε: Και εξηγούμαι-αναρωτιέμαι:
Κάποιο μέλος προσφέρει ένα αντικείμενο και αυτός που το παίρνει είναι υποχρεωμένος να του πατήσει το ευχαριστώ.
Αν κάποιο μέλος προσφέρει 10 αντικείμενα δεν πρέπει να αποκομίσει 10 ευχαριστώ? είτε είναι σε μία είτε σε 10 αγγελίες?
Εγώ τουλάχιστον βρίσκω δίκαια τη δεύτερη περίπτωση αφού έτσι λειτουργεί πλέον το σύστημα.
Διαφορετικά σε αυτόν που προσφέρει ένα αντικείμενο δεν θα έπρεπε να του πατάμε το ευχαριστώ.
Αν ειναι ενα αντικειμενο ναι , αλλα οχι αν εχουμε 3 HD των 2gb να κανουμε 3 αγγελιες για 3 αυχαριστω , αφου τα περνει ενα ατομο !
ο s-stratos που μαζεψε και εδωσε 10-15 σκληρους με καποιο μελος πρεπει να του ζητησει 15 ευχαριστω ?
η να κανει 15 αγγελιες ?

απο την μια λετε οτι φερνει γκρινια και απο την αλλη κανετε ιδιες αγγελιες πολλες φορες !
δεν ξανααπανταω σε τετοια σχόλια και ερωτησεις , αν θελετε τοσο τα "ευχαριστω" να με ζητησετε να σας βαλω οσα θελετε !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Προτεραιoτητα μελων

Δημοσίευση από nicnt » 27 Μαρ 2010, 13:52

makis έγραψε:
nicnt έγραψε:Επειδή είμαι ένας από αυτούς που έδωσα ρποτεραιότητα σε τελευταίες αγγελίες μου και παρεξηγήθηκα
Καταρχην ΔΕΝ ειπα για τις πρoτεραιοτητες των δικο σου αγγελιων και ΑΔΙΚΑ παρεξηγηθηκες !
....
Μάκη δεν εννούσα πως παρεξηγήθηκα εγώ αλλά η ενέργεια μου.
makis έγραψε:
nicnt έγραψε: Αυτό το ευχαριστώ μάλλον γκρίνια έφερε και ανωμαλίες στη λειτουργία του xariseto.
Δεν εφερε γκρινιες, αλλα αντιθετα δεινχει το πρόσωπο καποιων μελων που θελουν να μαζευουν ευχαριστω δινοντας μια μια "χαρτοπετσετα" για να παρουν 100 ευχαριστω , αντι για ενα !!!!
nicnt έγραψε: Και εξηγούμαι-αναρωτιέμαι:
Κάποιο μέλος προσφέρει ένα αντικείμενο και αυτός που το παίρνει είναι υποχρεωμένος να του πατήσει το ευχαριστώ.
Αν κάποιο μέλος προσφέρει 10 αντικείμενα δεν πρέπει να αποκομίσει 10 ευχαριστώ? είτε είναι σε μία είτε σε 10 αγγελίες?
Εγώ τουλάχιστον βρίσκω δίκαια τη δεύτερη περίπτωση αφού έτσι λειτουργεί πλέον το σύστημα.
Διαφορετικά σε αυτόν που προσφέρει ένα αντικείμενο δεν θα έπρεπε να του πατάμε το ευχαριστώ....
Επειδή απαντάς απευθυνόμενος σε μένα θεωρώ προσβλητικό το ""θελουν να μαζευουν ευχαριστω δινοντας μια μια "χαρτοπετσετα" για να παρουν 100 ευχαριστω , αντι για ενα""
Ο καθένας χαρίζει οτι δεν χρειάζεται και δεν θέλει να το πετάξει στα σκουπίδια.
Εξάλλου η προτροπή έιναι "χαρισέ το, μην το πετάς"
Το αν λοιπόν εγώ έχω για "πέταμα" κάτι ευτελούς αξίας και αντί να το πετάξω το προσφέρω σε κάποιο
μέλος είναι δικαίωμα μου από τους κανόνες του forum.
Στους ίδιους κανόνες δεν βλέπω πουθενά να αναγράφεται πως πρέπει να ομαδοποιούμε τα αντικείμενα που χαρίζουμε ούτε να τα κατηγοροποιούμαι ανάλογα με την αξία τους.

Και δεν νομίζω πως ένας δίσκος ή ένα DVD που χάρισα σε ξεχωριστές αγγελίες έχει μικρότερη αξία από ένα μπρελόκ, μια κορνίζα, μια κούπα, μια θήκη κινητού κτλ που μέλη ποστάρουν σε ξεχωριστές αγγελίες.

Επιμένω λοιπόν στο "γκρίνια" και αν θέλετε να είστε αντικειμενικοί στο θέμα του ευχαριστώ ίσως θα έπρεπε να το δίνετε εσείς σε κάποιον που όντως χαρίζει κάτι που έχει αξία και όχι το μέλος που πήρε μια "χαρτοπετσέτα" όπως χαρακτήρισες τα αντικείμενα που έδωσα εγώ.
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”