Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από vayia81 » 12 Νοέμ 2015, 12:50

Καλησπέρα!

Την πρώτη φορά που αντίκρισα το site σαν επισκέπτης και είδα ολα αυτά... (ανταλλαγές μεταξύ συγκεκριμένων μελών, εύνοιες κτλ) είπα
"ασε καλύτερα!!!"

Κι ετσι δεν ξανασχολήθηκα... (αυτό που κάνουν δλδ ολοι οσοι μπαίνουν και βλέπουν αυτήν την κατάσταση!)

μέχρι που...ξαφνικά μια μέρα είδα στη Μενεγάκη ενα κλουβί για χάμστερ!!! :up:
και σκέφτηκα... "Λες?" :mm:
Κι ετσι μετά απο αρκετή σκέψη, αποφάσισα δειλά δειλά ν ασχοληθώ!


Αν δεν ηταν αυτό, δε θα ήμουν εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Οπότε...

Χρυσόστομος ο Polvar και οι άλλοι συντονιστές!

Απο τότε δεν εχουν αλλάξει και πολλά... :{ Είναι εγεγγραμμένα 52574 μέλη και πόσα απ αυτά είναι ενεργά?

Συμφωνώ με doritta, Polvar, kriari...

Το κακό εχει παραγίνει..!!!

Παίρνουμε κτ καινούργιο? (είτε είναι ρούχο, πράγμα κτλ) δίνουμε κάτι απο αυτά που έχουμε!
(μπορεί να το εχουμε βαρεθεί, να μη το χρειαζόμαστε πια κτλ)
Αντικατάσταση δλδ!!! (και οχι απλά να παίρνουμε&να παίρνουμε για ν ανοίξουμε μαγαζί! :P )
(εγω τουλάχιστον ετσι κάνω, θέλω οτι δεν χρησιμοποιώ/ουμε ν αξιοποιηθεί πρακτικά&οχι απλά να στέκεται...)

Κι επίσης οπως λεει το μέλος kriari δεν είναι ανάγκη να παίρνεις ποσότητες...οταν ενα ρούχο κοστίζει!

Υ.Γ Είναι όμορφο οταν ξέρεις πως αυτά που χάρισες τα χαίρονται άλλοι και μαθαίνεις νέα...ξέρεις δλδ τι απέγιναν! :)
Και οχι απλά για να μαζεύεις ευχαριστώ... : - )
Είναι σεβαστό να εξυπηρετούνται οι ανάγκες των ανθρώπων και οχι απλά ν ανταλλάσουμε πράγματα...
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace


Άβαταρ μέλους
ΡΕΝΑ25
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5411
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012, 16:20
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από ΡΕΝΑ25 » 12 Νοέμ 2015, 13:00

καλημερα σε ολους...συμφωνω με το μελος Lizaki.
υπαρχουν φορες που παιρνουμε μονο ενα πραγμα οπως ειπε η Αγγελικη υπαρχουν και φορες που παιρνεις 5-7 .
αναλογως μοιραζονται παντα...εγω εχω τυχει να παρω απο 3 αγγελιες παιδικα ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΕΙ οτι τιποτα δεν ειναι για εξω και ξαφνικα να βρισκομαι μονο με προχειρα ρουχα χωρις στην ουσια να εχω "εξυοηρετηθει" .ενταξει μου εει τυχει και εμενα να μην προσεξω κατι σε κατι...οκ...αλλα 4 ρουχα που κανουν μπαμ??δεν ειπα οτι τα προχειρα δεν ειναι ρουχα απλα να το ξερεις γτ οταν πχ ψαχνεις παιδικα για σχολειο στην ουσια εισαι στο 0 και φαινεται να εχεις παραλαβει 3 φορες απο 4 ρουχα..τεσπα...

Βαια συμφωνω Το κακό εχει παραγίνει..!!!
απλα δεν ειναι γενικο αυτο...η Αγγελικη εχει δικιο
02/01/2016 μπαινω να ενημερωσω οτι δεν μπαινω τοσο συχνα μεχρι να μπω σε μια χαλαρη κατασταση γτ εχω ενα "θεματακι" υγειας...παρολο αυτα εχω επιστρεψει βαζω τα ευχαριστω μου...οτι ειναι πειτε μου ...ευχαριστω πολυ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ -ΧΙΟΥΜΟΡ....
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Ψαχνω για βαφτιση αγοριου
https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=201&t=138064

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από vayia81 » 12 Νοέμ 2015, 13:09

Ποιά είναι η Αγγελική??? :) :P

Και τι εννοείς "δεν είναι γενικό?" :mm:

Συμφωνώ στο οτι πρέπει να μένουν οι αγγελίες 24 ώρες τουλάχιστον οπως λεει η doritta, για να λαμβάνουν μέρος κι άλλοι που δε μπορούν να είναι συνέχεια online και να λαμβάνουν και άλλα μέλη πράγματα και οχι ολο οι ίδιοι και οι ίδιοι!
Συμφωνώ απόλυτα με το θέμα αυτό που άνοιξε ο συντονιστής!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vayia81 την 12 Νοέμ 2015, 13:20, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
ΡΕΝΑ25
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5411
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012, 16:20
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από ΡΕΝΑ25 » 12 Νοέμ 2015, 13:13

το κριαρι....
εννοω οτι οπως ειπε ο συντονιστης ισως να αφορα μελη που βλεπουν και ελεγχουν εκεινοι ακραια...τι να εννοω καλε???
02/01/2016 μπαινω να ενημερωσω οτι δεν μπαινω τοσο συχνα μεχρι να μπω σε μια χαλαρη κατασταση γτ εχω ενα "θεματακι" υγειας...παρολο αυτα εχω επιστρεψει βαζω τα ευχαριστω μου...οτι ειναι πειτε μου ...ευχαριστω πολυ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ -ΧΙΟΥΜΟΡ....
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Ψαχνω για βαφτιση αγοριου
https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=201&t=138064

Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 06 Απρ 2015, 11:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από nik_kost » 12 Νοέμ 2015, 13:17

Καλημέρα και από εμένα. Ωραία όλα αυτά. Να περιμένουμε 24 ώρες. Και ας πούμε ότι συντονιστές δεν έχουν χαρίσει πριν από το 24ωρο (δεν ισχύει φυσικά) έχω δει να χαρίζετε σε συντονιστη αντικείμενο πριν να κλείσει η αγγελία 24 ώρες , συγκεκριμένα ίσως ούτε λίγες ώρες , και όταν του χάρισαν δεν είπε όχι γιατί ήταν πριν το 24ωρο..
ΣΥΝΉΘΩΣ ΖΗΤΆΩ ΠΑΠΟΎΤΣΙΑ, ΡΟΎΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΟΥ ΛΌΓΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΏ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΑΝΆΓΚΕΣ

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από vayia81 » 12 Νοέμ 2015, 13:17

ΡΕΝΑ25 έγραψε:το κριαρι....
εννοω οτι οπως ειπε ο συντονιστης ισως να αφορα μελη που βλεπουν και ελεγχουν εκεινοι ακραια...τι να εννοω καλε???
:hump:
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

skarlet74
Diamond Member
Diamond Member
65 58
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: 22 Σεπ 2014, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σιδηροκάστρου Σερρών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από skarlet74 » 12 Νοέμ 2015, 13:28

Καλημερα. Μια μικρη γνωμη και απο ' μενα. Είμαι εγγεγραμμένη στο "xariseto" εδώ και 14 μήνες. Στατιστικά έχω λάβει και έχω δώσει τα μισα περιπου από όσα τυπικά δικαιούμαι να ζητήσω και να δώσω. Προσωπικά βέβαια είμαι ικανοποιημένη. Παρατηρώ ωστόσο μέλη με iδιους πάνω κάτω μήνες παραμονής στο xariseto να έχουν υπερδιπλάσια νούμερα στις παραλαβές τους. Οπότε αυτά τα μέλη ποτέ δεν εφάρμοσαν το κανόνα "μέχρι 5". Μήπως είναι καιρός να γίνει ;
Επιπλέον όταν ένα μέλος χαρίσει σε ' ζήτουλα" αποκλείει κάποιο άλλο μέλος που θα μπορούσε να επωφεληθει απο την αγγελία. Εκεί έχει μεγαλύτερη ευθύνη το ίδιο το μέλος που χαρίσει και όχι ο "ζήτουλας" που ζητάει ακατάπαυστα. Ακόμη, όταν βλέπω κάποιο μέλος να έχει 10 στις 10 ζητήσεις για να του χαρίσουν χωρίς να του γίνεται καμία παρατήρηση και άλλο μέλος που ανανεώνει την αγγελία του σε 20 μέρες αντί 30 να τρώει κατευθείαν παρατήρηση, τι να πω;
Τέλος θεωρώ απολύτως απαραίτητο για τον όγκο των συναλλαγών που έχει πλέον το site να είναι υποχρεωτική η αξιολόγηση των μελών εκατέρωθεν μετά από κάθε συναλλαγή, λαμβάνοντας υπόψη το χρόνο ανταπόκρισης του μέλους, το χρόνο κατάθεσης στην τράπεζα, τη συσκευασία των αντικειμένων και την κατάσταση τους.

Χρωσταω στο μελος Βασιλικη Τσιτ 0.87 απο διαφορα στη χρεωση αποστολης
Θα στειλω σε :

Εχω paypal.

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από vayia81 » 12 Νοέμ 2015, 13:55

skarlet74 έγραψε:Καλημερα. Μια μικρη γνωμη και απο ' μενα. Είμαι εγγεγραμμένη στο "xariseto" εδώ και 14 μήνες. Στατιστικά έχω λάβει και έχω δώσει τα μισα περιπου από όσα τυπικά δικαιούμαι να ζητήσω και να δώσω. Προσωπικά βέβαια είμαι ικανοποιημένη. Παρατηρώ ωστόσο μέλη με iδιους πάνω κάτω μήνες παραμονής στο xariseto να έχουν υπερδιπλάσια νούμερα στις παραλαβές τους. Οπότε αυτά τα μέλη ποτέ δεν εφάρμοσαν το κανόνα "μέχρι 5". Μήπως είναι καιρός να γίνει ;
Επιπλέον όταν ένα μέλος χαρίσει σε ' ζήτουλα" αποκλείει κάποιο άλλο μέλος που θα μπορούσε να επωφεληθει απο την αγγελία. Εκεί έχει μεγαλύτερη ευθύνη το ίδιο το μέλος που χαρίσει και όχι ο "ζήτουλας" που ζητάει ακατάπαυστα. Ακόμη, όταν βλέπω κάποιο μέλος να έχει 10 στις 10 ζητήσεις για να του χαρίσουν χωρίς να του γίνεται καμία παρατήρηση και άλλο μέλος που ανανεώνει την αγγελία του σε 20 μέρες αντί 30 να τρώει κατευθείαν παρατήρηση, τι να πω;
Τέλος θεωρώ απολύτως απαραίτητο για τον όγκο των συναλλαγών που έχει πλέον το site να είναι υποχρεωτική η αξιολόγηση των μελών εκατέρωθεν μετά από κάθε συναλλαγή, λαμβάνοντας υπόψη το χρόνο ανταπόκρισης του μέλους, το χρόνο κατάθεσης στην τράπεζα, τη συσκευασία των αντικειμένων και την κατάσταση τους.
"λαμβάνοντας υπόψη το χρόνο ανταπόκρισης του μέλους, το χρόνο κατάθεσης στην τράπεζα, τη συσκευασία των αντικειμένων και την κατάσταση τους"

Αυτό δεν είναι λίγο δύσκολο...οταν εχεις παιδιά, πολλές υποχρεώσεις κτλ και τρέχεις μόνος σου??? :{
Θ αργήσεις και λίγο...!
Όσον αφορά τη συσκευασία...δε μπορούμε πάντα ν αγοράζουμε κόλλες περιτυλίγματος... :z Μπορούμε ομως να στείλουμε "ανθρώπινα" δέματα... :}
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

skarlet74
Diamond Member
Diamond Member
65 58
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: 22 Σεπ 2014, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σιδηροκάστρου Σερρών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από skarlet74 » 12 Νοέμ 2015, 14:39

Εννοειται σε λογικα πλαίσια όλα. Δεν αγοράζουμε απο μαγαζί για να απαιτούμε συσκευασία δώρου!Αλλά χωρίς προειδοποίηση (οπως για παράδειμα αυτή που έχεις στη δική σου σημείωση vayia81) να περιμένω ενα μήνα για την κατάθεση,-υπερβολή δεν είναι ;

Χρωσταω στο μελος Βασιλικη Τσιτ 0.87 απο διαφορα στη χρεωση αποστολης
Θα στειλω σε :

Εχω paypal.

ntite
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1825
Εγγραφή: 03 Δεκ 2010, 18:50
Νομός κατοικίας: Κύπρος
Δήμος - Κοινότητα: Λευκωσίας Κύπρου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από ntite » 12 Νοέμ 2015, 15:18

Καλησπέρα νομίζω ότι για να υπάρξει αυτοσυγκράτηση θα πρέπει να γίνονται παρατηρήσεις, έχω δει και νέα μέλη να ζητάνε σε πολλές αγγελίες εάν δεν τους γίνει παρατήρηση δεν θα δείξουν αυτοσυγκράτηση (ειδικά τα νέα μέλη που δεν ξέρουν πως λειτουργεί η κοινότητα), επίσης θέλω να πω επειδή αναφέρθηκε και παραπάνω ότι το όριο με τις 5 ζητήσεις ίσως θα έπρεπε λίγο να αυξηθεί (άποψη μου), το να αναφέρουμε εδώ μέλη και συντονιστές που έχουν κάνει παράβαση των κανόνων δεν έχει κανένα νόημα όλοι κάνουμε λάθη το θέμα είναι πως θα τα διορθώσουμε και πως θα λειτουργήσει καλύτερα η κοινότητα του χάρισε το.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω λογαριασμό σε Εθνική τράπεζα(για Ελλάδα) και Τράπεζα Κύπρου
Περιμένω δέμα από :

Δεμ μπαινω πολύ συχνά στο site παρακαλώ υπομονη αν ζητήσετε κάτι. Εχω μετακομισει στην Κύπρο. Ευχαριστώ πολυ τα μέλη και την κοινότητα του χάρισε το που με βοηθησε σε μια πολύ δυσκολη περίοδο της ζωής μου

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”