Αποστολες ΕΛΤΑ, γραμματοσημα, cοurier & μαγκες

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
star
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 23:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ: Αποστολες ΕΛΤΑ, γραμματοσημα, courier &μαγκες

Δημοσίευση από star » 18 Ιουν 2010, 13:07

Αμα ξερεις τα ατομα και ειναι σωστοι που [ΧΑΡΙΖΩ]υν κιολλας , και εκει θα υπαρχει η ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ σημερα στελνεις εσυ και οταν θα ζητησεις θα στειλω εγω δωρεαν , ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ με παλια ενεργα μελη που εχει μια πολυ καλη εικονα ![/quote]
θη ηθελα να κανω μια ερωτηση πανω σε αυτο το θεμα!!!
ευτυχως σε οσα οσα μελη εχω στηλει εχουν εκτημησει την αποστολη μου και εχουν ανταποκρηθει. ομως πως θα καταλαβουμε πια μελη ειναι αξιοποιστα? περιμενω απαντηση σας... ευχαριστω!!!

Άβαταρ μέλους
OIK
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 23:02
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ: Αποστολες ΕΛΤΑ, γραμματοσημα, courier &μαγκες

Δημοσίευση από OIK » 18 Ιουν 2010, 14:42

Eπειδή παρακολουθώ το θέμα που έχει προκύψει με τα γραμματόσημα θλιβομαι αφάνταστα.Ομως δεν εκπλήσομαι. Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να καταλάβει εύκολα μερικά πράγματα για κάθε μέλος αρκεί να παρακολουθήσει τα ποστ του. Πήρα κάτι ασήμαντο από μέλος και μέχρι να το παραλάβω και να ευχαριστήσω τα πμ που μου έστελνε ήταν σαν να με έδερνε και με ασφισβητούσε.Φυσικά και δεν ξαναζήτησα τίποτα απο το μέλος αυτό. Επειδή πίσω από την ανωνυμία κρύβονται πολλοί χαρακτήρες ας είμαστε συγκρατημένοι. Να πω ότι παντού έστειλα γραμματόσημα για ότι πήρα εκτός από τη Μυρσίνη και τη Μαριάννα. Και πάντα έστελνα ίσως και πενταπλασια της αξίας τους . Δεν άκουσα κανένα σχόλιο γιαυτό, ενώ διάβασα σχόλιο από μέλος που τουέχω στείλει πάρα πολλά γραμματόσημα για άλλο ότι του έστειλε λιγότερα. Δεν βγήκε χαμένη γιατί ίσως τα έστειλε με τα δικά μου και την επόμενη φορά ας μην ξαναστείλει. Γι αυτό στέλνω πλέον μετρημένα.
Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρονται για ότι χαρίζω να το δηλώνουν δημόσια και αν αποφασίσω να τους το χαρίσω να στέλνουν πμ. Εκτός από τα στοιχεία όλα τα άλλα δημόσια παρακαλώ.
Παράκληση οι ανορθόγραφοι να προσέχουν περισσότερο γιατί τα μάτια μας πονάνε.

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ: Αποστολες ΕΛΤΑ, γραμματοσημα, courier &μαγκες

Δημοσίευση από gogo » 18 Ιουν 2010, 15:50

OIK έγραψε:Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να καταλάβει εύκολα μερικά πράγματα για κάθε μέλος αρκεί να παρακολουθήσει τα ποστ του.
Συμφωνω με αυτο που ειπε η ΟΙΚ και οπως εχω πει ειμαστε μια μικρογραφια της κοινωνιας μας, υπαρχουν ολοι εδω μεσα, ο καλος, ο πονηρος, ο αγαθος, ο απατεωνας, ο μιζερος και αλλοι πολλοι.
Επισης ομως οτι πολλα μελη δεν εχουν το χρονο να παρακολουθουν τα αλλα post των μελων και για αυτο βρισκονται μερικς φορες προ εκπληξεων.

Άβαταρ μέλους
gly
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
50 66
Δημοσιεύσεις: 1334
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 11:54
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πολίχνης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΧΝΗ
Επικοινωνία:

Re: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ: Αποστολες ΕΛΤΑ, γραμματοσημα, courier &μαγκες

Δημοσίευση από gly » 18 Ιουν 2010, 16:19

...και επιτρεψτε μου να συμπληρωσω:

...καποιες φορες βασιζομενος στα ποστ κ τα πμ των μελων και θεωρώντας οτι ο αλλος δεν ψευδεται(γιατι να το κανει αλλωστε;ποσο κερδος θα βγαλει; μαλλον αρκετο αποοτι φαινεται) σχηματιζεις για αυτον μια καλη εικονα γιατι δεν σου εδωσε τελος παντων αντιθετη αφορμη. ΜΑθαινεις ομως απο τις δηλωσεις αλλων ή απο τα ...συμφραζομενα οτι καποιοι ειναι δυσαρεστημενοι μαζι του ή οτι καποιους τους εχει εξαπατησει καπως. Ποια η σταση σου λοιπον; Οταν βρισκεσαι απεναντι στην υποκρισια καποιων; ΠΟσο επιφυλακτικος γινεσαι; ποσο καχυποπτος; Η κοινωνια, ως αθροισμα καχυποπτων κ επιφυλακτικων μελων πως ονομαζεται τοτε; που στηριζεται η λειτουργια της;;

Ναι αυτα συμβαινουν κ στην πραγματικοτητα και ναι αυτα ολα ειναι θλιβερα. Δεν θελω να πω κατι αλλο...

ΥΓ: Ας τα λαβουν αυτα υποψην οσοι καποτε γκρινιαξαν με την καθιερωση καποιων "αυστηρων " και " απαραδεκτων " κανονων, με τους οποιους θεωρουσαν οτι αλλιωνεται ο σκοπος της ιστοσελιδας...
Η παραλαβη οσων δινω θα γινεται κυρίως απο τον χωρο μου.
Δεν στελνω ταχυδρομικά ή με κουριερ και δεν θα παραλαμβανω στο εξης αντικειμενα απο άλλες πόλεις, με ταχυδρομειο, κουριερ, ή άλλο τρόπο.
Παρακαλω, στελνετε μου παντα πμ για συνεννοηση.
Ευχαριστω.

Afroditi3
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 945
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2011, 18:17
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Α. Τουμπα
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ (ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ)

Δημοσίευση από Afroditi3 » 06 Ιουν 2012, 14:55

Μάκη,ήθελα να πω κ εγώ μιας κ το ανέφερες ότι πρόσφατα πήρα φάκελο από μέλος που ζήτησα κάτι πράγματα ο οποίος δεν ήτανε αυτός που έστειλα(προπληρωμένος α4)καθώς στον φάκελο που έστειλα είχα γράψει τα στοιχεία μου πάνω ενώ τον παρέλαβα με σβηστικό στο μέρος που υποτίθεται είχα γράψει τα στοιχεία μας(αποστολέα κ παραλήπτη).Το εν λόγο μέλος είχε ξεχάσει μέσα ένα χαρτάκι που έλεγε τι ζητούσε από κάποιο άλλο μέλος κ την απάντηση του μέλους που της έστελνε πράγματα στην πίσω μεριά.Αν μου ζητηθεί μπορώ να κατονομάσω το μέλος κ τι έγραφε το χαρτάκι.Είπα να μη το κάνω θέμα αλλά όχι κ να μας περνάνε για βλάκες,μη πω τπτ πιο χοντρό..
Κ μια άλλη φορά μου ζητήθηκε να στείλω γραμματόσημα 3,20 ενώ το δέμα έκανε 2,80...Κ φυσικά κάποια από αυτά ήτανε κ στραγισμένα αλλά δε φαινότανε..Το είδα γιατί δε τα κόλλησε καλά κ ξεκόλλησαν κάπως όταν πήγα να ανοίξω το πακέτο..
Το να στείλεις τον δικό σου φάκελο με ήδη σφραγισμένα γραμματόσημα,δε με αφορά αλλά το να μη μου στείλεις το φάκελο που σου έστειλα ή να μου τρως γραμματόσημα με εκνευρίζει απλά.
Στις περισσότερες αγγελίες που δηλώνω ενδιαφέρον,έχω τη δυνατότητα να παραλάβω άμεσα κ το ίδιο θέλω να γίνεται κ με αντικείμενα που χαρίζω.
ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΊΕΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΈΛΩ ΝΑ ΔΗΛΏΝΟΥΝ ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ ΌΣΟΙ ΛΈΝΕ ΌΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ Κ ΜΕΤΆ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ. ΑΠΛΆ ΤΑ ΠΡΆΓΜΑΤΑ ΓΤ ΠΑΡΆΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΌ.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
nefeli55
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 11407
Εγγραφή: 05 Μαρ 2010, 13:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ (ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ)

Δημοσίευση από nefeli55 » 06 Ιουν 2012, 22:08

Θελω να διευκρινησω κατι που ειπε η Αφροδιτη για τους φακελους που στελνονται με τα στοιχεια γραμμενα. Προσωπικα πιστευω οτι ειναι μεγαλο λαθος να τα γραφουμε....μετα απο μεγαλη εμπειρια σε αποστολες με φακελους τυχαινει πολλες φορες να φυγει κατι χωρις να εχουμε παραλαβει τον φακελο. Οταν λοιπον τον λαβουμε και εχουμε τα στοιχεια πανω γραμμενα αναγκαστηκα θα τον χρησιμοποιησουμε με διορθωτικο σε επομενη αποστολη μας. Ο φακελος ειναι σωστος για το ταχυδρομειο και δεν χρειαζεται να τον πεταξουμε φυσικα.
Για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις λοιπον μεταξυ μας....μην γραφετε στους φακελους τα στοιχεια σας!!!
Δεν νομιζω να ειναι τοσο κοπος να τα γραψει ο αποστολεας μετα!!! ;)
Αφροδιτη συγνωμη αλλα δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα φυσικα.Ετσι κι αλλιως εμεις δεν ειχαμε τετοια συναλλαγη ποτε. Θα σου το εστελνα με pm, αλλα θελω να το διαβασουν και αλλα μελη που το κανουν.
Μακη συγνωμη για το :spam:

Άβαταρ μέλους
Sonasia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
54 65
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2008, 00:57
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ (ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ)

Δημοσίευση από Sonasia » 07 Ιουν 2012, 00:17

nefeli55 έγραψε:Θελω να διευκρινησω κατι που ειπε η Αφροδιτη για τους φακελους που στελνονται με τα στοιχεια γραμμενα. Προσωπικα πιστευω οτι ειναι μεγαλο λαθος να τα γραφουμε....μετα απο μεγαλη εμπειρια σε αποστολες με φακελους τυχαινει πολλες φορες να φυγει κατι χωρις να εχουμε παραλαβει τον φακελο. Οταν λοιπον τον λαβουμε και εχουμε τα στοιχεια πανω γραμμενα αναγκαστηκα θα τον χρησιμοποιησουμε με διορθωτικο σε επομενη αποστολη μας. Ο φακελος ειναι σωστος για το ταχυδρομειο και δεν χρειαζεται να τον πεταξουμε φυσικα.
Για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις λοιπον μεταξυ μας....μην γραφετε στους φακελους τα στοιχεια σας!!!
Δεν νομιζω να ειναι τοσο κοπος να τα γραψει ο αποστολεας μετα!!! ;)
Αφροδιτη συγνωμη αλλα δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα φυσικα.Ετσι κι αλλιως εμεις δεν ειχαμε τετοια συναλλαγη ποτε. Θα σου το εστελνα με pm, αλλα θελω να το διαβασουν και αλλα μελη που το κανουν.
Μακη συγνωμη για το :spam:
συμφωνώ απόλυτα! εμένα μου έτυχε να ζητήσω μικρότερο φάκελο απ ότι τελικά χρειάστηκε, έβαλα δικό μου μεγαλύτερο και πήγε χαμένος ο φάκελος που ήταν γραμμένος γιατί δεν το έσβησα με διορθωτικό φοβούμενη ότι θα έχω πρόβλημα με τα ΕΛΤΑ... πόσο δύσκολο είναι να γράφουμε 5 αράδες; αρκεί να κάνουμε καθαρά γράμματα όσοι στέλνουμε, μην κάνουμε ορνιθοσκαλίσματα :lol:
Οι αγγελίες μου : http://1gr.me/8MxwA


Παρακαλώ να βάζετε σημείωμα με το ψευδώνυμο σας και την περιγραφή αυτών που είναι να στείλω...


Για την αποφυγή χαμένων φακέλων,καθυστέρησης και περιττών εξόδων μπορείτε να μου καταθέτετε το αντίτιμο για προπ/νους φακέλους ή γραμματόσημα για έξοδα αποστολής σε αριθμό λογαριασμού Εθνικής Τράπεζας,Eurobank ή σε λογαριασμό paypal, ρωτήστε με σε προσωπικό μήνυμα... ευχαριστώ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”