Ομάδα "Πιστοποιημένα μέλη"

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Ομάδα "Πιστοποιημένα μέλη"

Δημοσίευση από makis » 25 Φεβ 2009, 13:56

Πιστοποιημένα Μέλη
Το Xariseto.Gr, στην προσπάθεια του να δώσει καλύτερες και πιο ασφαλείς υπηρεσίες στα μέλη του, προσφέρει την υπηρεσία Πιστοποίησης , ένα τρόπο με τον οποίο τα μέλη που την επιλέξουν θα μπορούν να ξεχωρίζουν από τα απλά μέλη, ενώ θα έχουν συγκεκριμένα προνόμια:

• Οπουδήποτε μπορεί να εμφανίζεται το username του μέλους (σελίδες αγγελιών, αποτελέσματα αναζήτησης κλπ.) θα φαίνεται δίπλα το εικονίδιο της πιστοποίησης. --> Εικόνα

• Στις σελίδες όπου παρουσιάζονται πιο αναλυτικές πληροφορίες για κάποιο μέλος (αξιολόγηση(μελλοντικά) , καταχωρήσεις χρήστη ή κάποια συγκεκριμένη καταχώρησή του) φαίνεται το εικονίδιο, δίπλα στην κατάσταση χρήστη.

• Μπορούν να ζητάνε στις καταχωρήσεις που δημιουργούν να δέχονται προσφορές μόνο από άλλους χρήστες με εξακριβωμένα στοιχεία.

Τα μέλη με εξακριβωμένα στοιχεία, έχουν δηλώσει στο Xariseto.Gr τα προσωπικά τους στοιχεία και δεν μπορούν να τα αλλάξουν.
Σκοπός της λειτουργίας της εξακρίβωσης στοιχείων είναι η ενίσχυση της αξιοπιστίας των συναλλαγών, η ελαχιστοποίηση των προβλημάτων που παρουσιάζονται από "εικονικούς χρηστές" στις αγγελίες σας, και η παροχή βελτιωμένων υπηρεσιών για την καλύτερη και ταχύτερη εξυπηρέτησή σας.

Για απορίες ή διευκρινήσεις για την Πιστοποίηση παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας στο info [at] xariseto.gr ή 2312203040 (με αστική χρέωση)

Διαδικασία Πιστοποίησης
Πατάτε εδω και κάνετε μια αίτηση μετα
Προκειμένου να γίνεται πιστοποιημένο μέλος θα πρέπει να μας στείλετε μέσω ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗΣ (https) ΦΟΡΜΑΣ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) τα ακριβής στοιχεία σας τα οποία είναι:
Username,
Ονοματεπώνυμο,
Διεύθυνση, Περιοχή, Πόλη
ένας αριθμός σταθερού (και ωρα που μπορούμε να σας καλέσουμε)
και κινητού τηλεφώνου.

-Χωρίς αυτά τα στοιχειά ΔΕΝ μπορείτε να γίνετε πιστοποιημένο μέλος


ΔΕΝ υπάρχει χρέωση για την ενεργοποίηση της πιστοποίησης.*

Όταν ληφθούν τα παραπάνω, το Xariseto.Gr θα σας καλέσει (στο σταθερό) προκειμένου να κάνει εξακρίβωση των στοιχείων σας, και να ενεργοποίηση την πιστοποίηση σας, το σταθερό σας θα ελεγχθεί μέσω του 11888, για το αν είναι ατομικό , επαγγελματικό ή κοινόχρηστο.

Η ενεργοποίησή σας ως μέλος με εξακριβωμένα στοιχεία θα γίνεται την ίδια ή την επόμενη εργάσιμη ημέρα από τη λήψη της αιτησεις και αφού επικυρωθούν τα στοιχεία σας.
edit: Υπάρχει μια καθυστέρηση στις πιστοποιήσεις λόγο πίεσης χρόνου, και γίνονται ΜΟΝΟ από τον διαχειριστή

Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία!
---------------------------------------------------------------------------------

(Ν. 2472/97, Κανονιστική πράξη της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων 1/1999) .Τα προσωπικά δεδομένα των συμμετεχόντων, συλλέγει, θα διατηρεί σε αρχείο και θα επεξεργάζεται η μη κερδοσκοπική εταιρεία με την επωνυμία «Xariseto.Gr» (Δ.Τ. “ Xariseto.Gr ”), διεύθυνση Καβακιων 7, τηλ. 231-3007300, fax. 2121219301. Σκοπός της συλλογής, διατήρησης και επεξεργασίας των προσωπικών δεδομένων από το Xariseto.Gr είναι η υποστήριξη, προώθηση και εκτέλεση των υπηρεσιών που παρέχονται στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων της εταιρείας. Το Xariseto.Gr δικαιούται να διαβιβάζει τα προσωπικά δεδομένα των συμμετεχόντων μονο σε συνδεδεμένες με αυτή επιχειρήσεις στην Ελλάδα και στο εξωτερικό για λόγους λειτουργικής και μηχανογραφικής εξυπηρέτησης της συναλλακτικής σχέσης με τους συμμετέχοντες ή για στατιστικούς λόγους. Το Xariseto.Gr ΔΕΝ δικαιούται (εφόσον δεν έχει λάβει ειδική αντίθετη εντολή από τους συμμετέχοντες) να ανακοινώνει τα προσωπικά δεδομένα σας σε τρίτους για την διαφημιστική προβολή των προϊόντων και υπηρεσιών της ή επιχειρήσεων με τις οποίες το Xariseto.Gr έχει συνεργασία, την έρευνα αγοράς ή άλλη παρόμοια δραστηριότητα και την προώθηση από απόσταση προϊόντων ή υπηρεσιών δικών της ή τρίτων. Σε οποιαδήποτε χρονική στιγμή ο κάθε συμμετέχων διατηρεί το δικαίωμα πρόσβασης στα προσωπικά δεδομένα του και ενημέρωσης, ή και αντίρρησης στην περαιτέρω επεξεργασία των στοιχείων του βάσει του άρθρου 13 του Ν. 2472/97 για την προστασία προσωπικών δεδομένων.

Για πληροφορίες στο info [at] xariseto.gr ή 2312203040 (με αστική χρέωση) ή στο MSN info [at] xariseto.gr

Τα πιστοποιημένα μέλη θα αναγράφονται σε αυτό το θέμα !

Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι έχουν διαβάσει όλους τους όρουςκαι τους τηρούν

1) Πρώτα απαντάμε στο θέμα και μετά στέλνουμε PM , Για να ξέρουμε την σειρά προτεραιότητας !
2) TO xariseto.gr ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ , ΔΕΝ ΜΕΣΟΛΑΒΕΙ, απλά συντονίζει !
3) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
4) Γράφουμε οσο πιο ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ γίνετε την αγγελία μας ! ΚΑΙ αν μπορούμε με ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ !
5) Απαντάμε ευγενικά , άμεσα και είμαστε συνεπείς στα ραντεβού !
6) Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] τάδε ή [ΖΗΤΑΩ] τάδε ,μαζί με της αγκύλες , και στο θέμα γράφουμε λεπτομεριες !
7) Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
8) Δεν γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ ούτε greeklish !
9) Τα πιστοποιημένα μέλη μπορούν να χαρίζουν ΑΝ θέλουν ΜΟΝΟ σε πιστοποιημένα μέλη !

Τα πιστοποιημένα μελή μπορείτε να τα βρείτε και στην λίστα μελών! ΕΔΩ
Οσοι έχουν την εικόνα
Εικόνα


ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΜΕΛΗ !
όλοι οι συντονιστές και τα μέλη:
ΕΔΩ

ΠΡΟΣΟΧΗ :
ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΤΕ ΑΙΤΗΣΗ , ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΚΥΡΩΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από bluemοon » 25 Φεβ 2009, 14:10

πολύ καλή η ιδέα, προικειμένου να μην εχοιυμε να κανουμε με χρηστες φαντασματα, αλλα αυτο με την ταυτοτητα...παρατραβηγμενο.
Έχω πάθει μεγάλη ζημιά απο αντίστοιχη ιδέα και απο τότε ούτε τη βγάζω απο το τσεπάκι μου
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από makis » 25 Φεβ 2009, 14:23

Καλησπερα το ξερω !

Θα γίνει με την ταυτότητα ΜΟΝΟ αν τα στοιχειά δεν "ταιριάζουν" και ζητηθεί έξτρα !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από bluemοon » 25 Φεβ 2009, 16:55

ίσως αν όλα τα μέλη μας έλεγαν την άποψή τους σχετικά με αυτό;
Εκτός κι αν εχουν παρατηρηθεί φαινόμενα κενο-δωρίας και τελικά δεν υπάρχει κάτι προς δωρεά, αλλα και πάλι..
ο προλαλήσας έχει και κάποιο δίκιο...δεν πουλάμε, ούτε αγοράζουμε, και ίσως θα ητανε καλύτερα τα άτομα που επανειλημμένα προκαλούν πρόβλημα, να τους γινεται συσταση και να αποχωρουν τελικά
Εγω ειμαι πολύ πολύ ευχαριστημενη απο όλα τα παιδιά εδω, μονο τα καλυτερα μπορω να πω απο όσες συναλλαγες εχω κανει.
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από makis » 25 Φεβ 2009, 17:10

Καταρχήν δεν εχει σχέση το αν πουλας η χαρίζεις και στης δυο περιπτώσεις ΕΡΧΕΣΤΕ σε επαφή με άγνωστο !
και καλά είναι να προσέχουμε για να έχουμε :wink: και οχι αν την πατήσουμε και μετά !

Το να διαγράψω κάποιο μέλος είναι εύκολο αλλα το θέμα είναι μετά απο κάποιο καιρό θα ξαναγραφτεί με αλλο όνομα και πάλι απο την αρχή !
Φυσικά οποίον διαγράφω εκτός απο φραγή της ΙΡ , κάνω και "φραγή" του υπολογιστή ! αλλα κάποια στιγμή θα ξαναμπεί !

Καλά είναι σίγουρα να έχουμε εμπιστοσύνη (αλλα μέχρι κάποιο σημείο) !

π.χ άτομα σαν τον leftermann απο ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ειναι σωστοί και στην καταχώριση αγγελίας (αναλυτική με φωτο και περιγραφή) και στης συναντήσεις αλλα δεν είναι όλοι έτσι !

εχω δει πολλές ΨΕΥΤΙΚΕΣ αγγελίες σε άλλα site όπως:
καινούργια laptop , καινούργια κινητά , δονητές μονο για γυναίκες και άλλα που ΧΑΡΙΖΟΥΝ και κάποια στιγμή θα μας "χτυπήσουν" την πόρτα !
μπορείτε να δείτε στο emarket.gr slando.gr κ.α στην ενότητα χαρίζονται !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
yyy
Diamond Member
Diamond Member
32 22
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: 20 Μάιος 2008, 14:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από yyy » 25 Φεβ 2009, 18:32

Μου φαίνεται ότι "άναψαν τα πνεύματα" χωρίς ιδιαίτερο λόγο :) Καταρχάς όποιος θέλει μπαίνει στη διαδικασία πιστοποίησης και όποιος δεν θέλει όχι. Αν είναι καλή ιδέα ή όχι άλωστε, θα φανεί από την αποδοχή που θα έχει στους χρήστες ;)

Προσωπικά, επειδή δεν μου αρέσει να δίνω όλα τα στοιχεία που ζητούνται, δεν θα το έκανα, αλλά είναι προσωπική επιλογή. Αν κάποιος άλλος το θέλει, δεν μπορώ να του επιβάλω το αντίθετο! Νομίζω ότι ένα σύστημα θετικών και αρνητικώ ψήφων, θα είχε το ίδιο αποτέλεσμα και θα ήταν και πιο απλό, χωρίς να δίνει λαβές για "κακές" σκέψεις σαν αυτές που διατυπώθηκαν πριν. Για παράδειγμα: αν κάποιος χρήστης χαρίζει κάτι και έχει 50 θετικούς πόντους από άλλους χρήστες και 0 αρνητικούς, είναι κάποιος που μπορείς να εμπιστευτείς. Αν κάποιος έχει μόνο αρνητικούς, το αντίθετο. Έτσι δίνεται η δυνατότητα και σε εμάς να συμμετέχουμε πιο ενεργά στην όλη διαδικασία. Βέναια, τα λέω εκ του ασφαλούς, αφού δεν θα υλοποιήσω εγώ το σύστημα και δεν ξέρω πόση επιβάρυνση σε εργατοώρες θα είναι για τους διαχειριστές!!! :mrgreen:

bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από bluemοon » 25 Φεβ 2009, 18:47

ναι, όντως ανάψανε, και για να ξεκαθαρισω τη δικη μου θεση:
δεν υπονοησα ουδεποτε οτι τα στοιχεια μας θα χρησιμοποιηθουν για κάποιον άλλο λόγο, σιγουρα εξεπλάγην για την προταση αλλα απο την άλλη κατανοω την επικινδυνοτητα του να βρεθεις με καποιον για να σου δωσει κατι, ή να πας σπίτι του ακομα καινα συμβει το ο,τιδηποτε, γι αυτο και αναρωτηθηκα μηπως εχει αναφερθει κατι τετοιο.
Επειδη ομως εχω ηδη καει όπως ειπα, δεν εχω καμια αντιρρηση να προσκομισω την ταυτοτητα μου και να γινει εξακριβωση, αλλα φωτοτυπια μου ειναι δυσκολο να δωσω προς χρηση.
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
Sam
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 05 Σεπ 2008, 00:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από Sam » 25 Φεβ 2009, 20:13

Πολύ καλή η πρωτοβουλία να διαπιστώνετε ποιοί χρήστες είναι ενεργοί και ποιοί όχι, ποιοί αξιόπιστοι και ποιοί όχι...αλλά είναι λίγο "βαρύ" να δίνονται τέτοια στοιχεία μέσω ίντερνετ - ειδικά η ταυτότητα μου έκατσε κάπως... - ειδικά για κάποιους χρήστες οι οποίοι είναι πασιφανέστατα ενεργοί, πχ εγώ έχω παραλάβει πράγματα, έχω χαρίσει πράγματα...δεν νομίζω ότι χρειάζεται και η ταυτότητα για να το πιστοποιήσει αυτό ;)

Θα προτιμούσα μακράν το σύστημα που προτείνει ο χρήστης ΥΥΥ, είναι εύκολο και πολύπλευρο.

Άποψη μου πάντα!
Παρακαλώ η επικοινωνία να γίνεται στα threads και όχι με p.m για να τηρείται σειρά προτεραιότητας.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από makis » 25 Φεβ 2009, 20:31

Καταρχήν η ταυτότητα θα ζητηθεί στην έσχατη περίπτωση !
γιατί μπορεί να γίνει και πιστοποίηση στης περισσότερες περιπτώσεις μόνο με σταθερό τηλέφωνο !

Η πιστοποίηση μέλους οπως και οι ΠΟΝΤΟΙ ΦΗΜΗΣ (που θα μπουν σύντομα, άπλα θέλει αναβάθμιση το site για να το υποστήριξη) ,ειναι προαιρετικά άλλα συμβάλει στην λίγο καλύτερη λειτουργιά !

Οσο αφορά η πιστοποίηση όντως θα μας επιβαρύνει σε χρόνο άλλα γίνετε καθαρά για "καλύτερη" προστασία των μελών !

Ετσι και αλλιώς το site και οι συντονιστές δεν έχουν καμιά ευθύνη για της συναλλαγές αλλα θέλουμε την καλύτερη δυνατή προστασία των μελών , αλλιώς θα αφήναμε ανοιχτό το site να γραφει όποιος θέλει χωρίς εγράφη (για να μην χρειάζεται να διορθώνουμε ουτε αγγελίες ουτε τίποτα)

Μέχρι τώρα δεν εχει δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα ούτε απο spam μελή, ούτε απο "περίεργα" μελή , άλλα προσπαθούμε για το καλύτερο !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Magkas
Platinum Member
Platinum Member
14
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: 28 Ιαν 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Πέραμα
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ: Επιβεβαίωση πιστοποιημένου μέλους

Δημοσίευση από Magkas » 25 Φεβ 2009, 21:48

Μπορώ να πω και εγώ μια άποψη;...
Βασικα ενα μεγάλο μπράβο στους admin του xariseto.gr γιατι όλο αυτό το επίτευγμα θέλει πολύ κόπο! και πολύ χρονο φυσικά.
Για διάφορους λόγους ο καθένας μας ίσως να θέλει να κρατήσει την ανωνυμία του.
Όσον αφορά την επικινδυνότητα μιας συνάντησης με άγνωστο άτομο (με καλές προθέσεις πάμε) αλλά πιστεύω πάντα υπάρχει τρόπος να προστατεύουμε τον εαυτό μας. είτε να πάμε με έναν φίλο, είτε να χαρίσουμε κάτι το οποίο απλά να το έχουμε μεταφέρει έξω από το σπίτι μας στην είσοδο λίγο πρίν τη συνάντηση κ γενικά υπάρχουν πολλοί τρόποι πιστεύω.(από ότι συνάντησα ως τώρα λέω)
Και εγώ βρίσκω την ιδέα του yyy πολύ καλή :)

Προσωπικά "έστησα" ΟΛΌΚΛΗΡΟ το σπίτι μου με αντικείμενα που χαρίζονταν γιατι δεν ήμουν σε θέση να κανω οτιδήποτε διαφορετικό.
Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το xariseto και το θεωρώ το σάιτ ΆΨΟΓΟ!
Εντάξει για να είμαι ειλικρινής κωλύομαι να δώσω προσωπικά μου στοιχεία και εγώ.

Νομίζω πως άδικα συνέβη αυτή η παρεξήγηση εδώ γιατί από καλή πρόθεση οι admin για την δική μας ασφάλεια είπαν να αφιερώσουν από τον προσωπικό τους χρόνο για να κάνουν κάτι το παραπάνω.
Από τη στιγμή που δεν είναι δεσμευτικό δεν θεωρώ ότι υπάρχει ο οποιοσδήποτε λόγος να συμβεί η παραμικρή παρεξήγηση.
Βέβαια δε θα θελα να έρθει η στιγμή αργότερα που οι μη επιβεβαιωμένοι χρήστες θα είναι σε μειονεκτική θέση, γιατί αυτά τα άτομα είναι όπως εγώ και ο οποιοσδήποτε...
Όμως νομίζω πως από το μέχρι τώρα διάστημα που είμαι σε αυτό το σάιτ τα παιδιά έχουν αποδείξει πως όλα στο xariseto λειτουργούν ρολόι
Παρακαλώ ΜΗ δηλώνετε ενδιαφέρον σε κάποια αγγελία αν δεν σκοπεύετε να παραλάβετε!
Επίσης είναι επιθυμητό, όταν δηλώνει κάποιος ενδιαφέρον, να παραλαμβάνει και άμεσα...
Φιλικά Γιώργος

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”