Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
πελοπας
VIP Member
VIP Member
2 4
Δημοσιεύσεις: 1009
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 01:47
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από πελοπας » 26 Σεπ 2009, 00:53

mariantinosnini έγραψε:Πάντως συμφωνώ απόλυτα να αιτιολογούμε γιατί θέλουμε το συγκεκριμένο αντικείμενο που ζητάμε κ να μπει κ στους όρους.
Αν θέλει κάποιο μέλος θέλει να πει ψέματα, θα το πει και αν είναι καλός ψεύτης αυξάνει την πιθανότητα να κερδίσει την συμπάθεια.
Μην μου πεις ότι δεν έχεις αντιληφθεί κάποιοι να γράφουν ψεύτικες δικαιολογίες (αναπόδεικτα εννοείται), προκειμένου να αποσπάσουν το δώρο.
Προσωπικά κοιτώ την ιστορία του μέλους και πως συμπεριφέρεται.
Αυτό δείχνει αρκετά πράγματα, αν και πολύ χρονοβόρο.
Δεν είναι αλάνθαστη μέθοδος, αλλά με βοηθά καλύτερα από τις δικαιολογίες.
Στα νέα μέλη εννοείται ότι θα δοθούν ευκαιρίες και ο απαραίτητος χρόνος ώστε να δείξουν ποιοι είναι.


Άβαταρ μέλους
mariantinosnini
Gold Member
Gold Member
10 4
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2009, 10:47
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Ερμουπόλεως Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από mariantinosnini » 26 Σεπ 2009, 10:16

Ναι αλλά πόσες φορές,όσο καλός ψεύτης κι αν είναι ο άλλος,θα μπορεί να δικαιολογηθεί;2;5;άντε δέκα!μετά;

Άβαταρ μέλους
katterin
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
43 23
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: 23 Φεβ 2009, 10:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μεταμορφώσεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από katterin » 26 Σεπ 2009, 12:01

Εγώ πάλι δεν συμμερίζομαι την τελευταία άποψη.

Τι πάει να πει "να δικαιολογήσει τι θα το κάνει" ;

Ό,τι το έκανα κι εγώ όταν το αγόρασα! Αν είναι ποδήλατο, να πηγαίνει βόλτες. Αν είναι στρώμα, να κοιμηθεί. Αν είναι μολύβι, να γράψει. Αν είναι περιοδικό ή βιβλίο, να το διαβάσει.

Προσφέρω κάτι (δεν το υπολογίζω ποτέ "ως δώρο", απλά είναι κάτι που δεν μου χρειάζεται) και αντί να το πετάξω προτιμώ να το δώσω σε έναν άνθρωπο που θα το χρησιμοποιήσει. Θέλω να επιλέξω τον άνθρωπο σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια (όχι απαραίτητα με τη σειρά προτεραιότητας) αλλά μέχρις εκεί. Ούτε θα περιμένω τον νέο χρήστη να κάνει 40 ποστς, να χαρίσει πρώτα πράγματα, να τον βαθμολογήσουν οι άλλοι για να του δώσω με τη σειρά μου.

Όταν μπαίνει μία αγγελία, είτε ζητήσουν το προσφερόμενο αντικείμενο ένας είτε πολλοί, κάποιος είναι πιο κοντά σου, κάποιος σου έκανε "κλικ" με το πώς απάντησε, κάποιος σε σκλάβωσε με την ευγένειά του, κάποιος απλά απάντησε πρώτος, κάποιον τον έχεις "δει" περισσότερες φορές να προσφέρει... Ο καθένας από εμάς έχει πολλούς λόγους για να διαλέξει τον έναν ή τον άλλον.

Το έχω ξαναπεί: Δεν είμαι η ειδική για να αξιολογήσω το πόση ανάγκη έχει ένας άνθρωπος ή γιατί ζητάει αυτό που ζητάει. Το έχω - δεν το χρειάζομαι - το προσφέρω - το ζητάει - του το δίνω. Τόσο απλά.

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από Othon » 26 Σεπ 2009, 13:11

Θα συμφωνήσω εν μέρει με την άποψη της katterin, απλά θέλω με τη σειρά μου να ανφέρω το πόσο εκνευριστικό καταντάει να δίνεις κάτι σε κάποιον και αυτός αντί να το χρησιμοποιεί, να το βάζει αγγελία για....πούλημα!
Προσωπικά μου έχει τύχει παλιότερα (εκτός φόρουμ βέβαια, γιατί αλλιώς...) να χαρίσω ένα home cinema και μετά από κάποιες μέρες να το δω σε αγγελία στο emarket!
Νομίζω είχαμε και ένα παρόμοιο περιστατικό σαν φόρουμ με κάποιον χρήστη ο οποίος δικαιολογήθηκε πως δήθεν λειτουργούσε για λογαριασμό φίλου του και άλλα παρόμοια παραμύθια.

Δυστυχώς δεν είμαστε σε θέση να γινόμαστε ντέτεκτιβ για να παρακολουθούμε τι γίνονται αυτά που χαρίζονται, δεν έχει και νόημα άλλωστε, αλλά το μυαλό μου ξεφεύγει όταν κάτι που χαρίζει κάποιος γίνεται αντικείμενο εκμετάλευσης με στόχο την κονόμα!
Επίσης κάτι άλλο που δεν ανέχομαι (προσωπικά) είναι το να με κράζουνε ότι είτε δεν σήκωνα το τηλέφωνο, είτε με πήραν 325 φορές και δεν το σήκωνα, ή μου έστειλαν 2103 pm's και άλλα διάφορα.
Άνθρωπος είμαι κι εγώ, οικογένεια έχω και δεν είμαι στο ελάχιστο υποχρεωμένος να κάθομαι με το κινητό στο χέρι πότε θα πάρει κάποιος ενδιαφερόμενος τηλέφωνο.
Η σχέση μου με την κινητή τηλεφωνία δεν είναι και η καλύτερη, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει και πως δικαιολογούμαι.
Δεν είμαι και υποχρεωμένος άλλωστε. Απλά θέλω να καταλήξω στο ότι όταν θέλεις πραγματικά κάτι, θα επιμείνεις, μέσα στα όρια βέβαια και κάποια στιγμή θα το πάρεις. Άλλωστε, υποτίθεται πως το έχεις ανάγκη!

Το τελευταίο που θέλω να σχολιάσω είναι το θέμα των όρων.
Όλον αυτό τον καιρό που είμαι μέλος και έχω χαρίσει και έχω ζητήσει.
Στις περιπτώσεις δε που ζητούσα, πάντα σεβόμουν τους όρους που έθετε ο εκάστοτε δωρητής.
Το ίδιο όμως απαιτώ και από τους άλλους.
Στο κάτω κάτω δεν ζητάω τραγικά πράγματα.
Στο παρελθόν που ήμουν πιο άνετος πήγαινα κι εγώ ο ίδιος οπουδήποτε έτσι ώστε να μην ταλαιπωρώ τους άλλους (κι ας μην ήμουν υποχρεωμένος).
Τώρα η κατάσταση είναι λίγο περίεργη και ζητώ απλά κατανόηση.

Αυτά τα "ολίγα" από μένα κι εύχομαι τα καλύτερα στο φόρουμ μας, που αξίζει τα καλύτερα και ειδικά στο Μάκη που τα συγχαρητήριά μου είναι το λιγότερο που μπορώ να πω αυτή τη στιγμή.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από makis » 26 Σεπ 2009, 13:50

ευχαριστω Othon , αλλα μεσα στα 6600 ατομα καποιοι ειναι περίεργοι , και το θελουν και στο χερι , ειδικα εσυ που χαριζεις ολοκαινουργια αντικειμενα και να θετουν ορους αντι να ρωταμε ποτε θες και που !

καποιοι δεν μπορουν να καταλαβουν , αν θελουν να αγορασουν η να ζητησουν δωρεαν , ΑΝ οντως το θελουν να ερθουν να βρουν οπου και αν ειναι το αντικειμενο ή να συμβιβαστούν με αυτον που χαριζει !

Συμφωνώ με την katterin ειναι ενες επιπλέον μπελας να μπαινουμε στην διαδικασια τι και γιατι το θελει , αλλο αν με τηλεφωνικη επικοινωνία καταλάβουμε οτι το μελος δεν ξερει τι ειναι αυτο που ζηταει και διαλεξουμε να το δωσουμε σε καποιον που πιστευουμε οτι το θελει πραγματικά !

Καποια στιγμη σκέφτομαι να ειναι υποχρεωτικό να ειναι καποιος πιστοποιημενο μελοςωστε να ξερουμε (μονο οι διαχειριστές) καποια στοιχεία , αρα μειωση ατομων που μπαίνουν βαζουν μια αγγελία και μετα χάνονται , διπλοεγγραφές, και τελος πιστευω μείωση ζήτησης (αν υπαρχει) για εμπορικούς λόγους !
Φυσικα με βαζει σε ενα επιπλέον μπελα !

αυτες τις μερες κανω back up σε νεο server γιατι θελω να κανω καποιες αναβάθμισης που αν πετύχουν θα υπαρχει
-το καρμα
-προεπισκόπηση αγγελιας και προφιλ χωρις να μπειτε μεσα στην αγγελια
και αλλα χαρακτηριστικά
(αλλα οταν θα ερθει η ωρα θα μεινουμε χωρις αρχικη για 4-5 μερες οσπου να ξαναγινει απο την αρχη)
και θα μεινουν μονο οι αγγελιες http://www.xariseto.gr/index.php
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

sulik
Gold Member
Gold Member
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 30 Μάιος 2009, 22:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από sulik » 26 Σεπ 2009, 14:32

mariantinosnini έγραψε:Sulik διαφωνώ με τα 2 τελευταία κριτήρια που έβαλες.εχω δει κάποια άτομα που από την πρώτη μέρα που γράφτηκαν άρχισαν να χαρίζουν.οπότε δεν έχει σημασια το πόσο παλιό είναι το μέλος.
Κ για το πόσο μακρυά είναι ο άλλος διαφωνώ.είναι σαν να αποξενώνουμε τα άτομα που μένουν μακριά όπως σε νησιά ας πούμε.
Δεν τα αναφέρω σαν ξεχωριστά κριτήρια, αλλα όλα μαζι, ως συνολο θα έπρεπε να τα λαμβάνουμε υπ όψιν.

Προφανώς και δεν μπορουμε να κρίνουμε απο τον χρόνο που κάποιος ειναι μέλος, γι' αυτό και συνδυαστικά πρέπει να δούμε πόσα αντικείμενα έδωσε-ζητησε καποιος και σε ποσο χρονικό διάστημα. ενα νεο μέλος που έδωσε πολλά αντικείμενα σε λιγο μολις χρόνο ισως να ειναι προτιμητέο λόγω της προσφοράς του, αντίθετα με ενα παλαιότερο που σε πολύ περισσοτερο χρονο εδωσε τα ίδια και πχ ζητησε τα τριπλάσια..
επίσης δεν εννοούσα να αποξενώσουμε άτομα που μένουν μακριά, αλλα όσο να 'ναι αναλογα με την περίπτωση μπορούμε να κρίνουμε. Όταν μου ζητάει κάποιος πρώτος πχ μια οθόνη που χαρίζω (τυχαίο παράδειγμα) απο την Καλαμάτα, και δεύτερος την ζητά κάποιος απο Θεσσαλονίκη εε οσο κι αν θέλω να βοηθήσω αυτόν που είναι απο μακριά δε συμφέρει καθόλου η αποστολή, και γι αυτό και μόνο θα προτιμήσω τον άλλον που ήρθε δευτερος..

Κατάλαβες? εννοώ δηλαδή να λαμβάνουμε περισσότερα κριτήρια υπ όψιν, και όπως λεει και η katterin
katterin έγραψε:Όταν μπαίνει μία αγγελία, είτε ζητήσουν το προσφερόμενο αντικείμενο ένας είτε πολλοί, κάποιος είναι πιο κοντά σου, κάποιος σου έκανε "κλικ" με το πώς απάντησε, κάποιος σε σκλάβωσε με την ευγένειά του, κάποιος απλά απάντησε πρώτος, κάποιον τον έχεις "δει" περισσότερες φορές να προσφέρει... Ο καθένας από εμάς έχει πολλούς λόγους για να διαλέξει τον έναν ή τον άλλον.
Πάντα έχουμε περισσότερους λόγους που επιλέγουμε κάποιον, οι οποίοι μάλιστα αλληλοσυμπληρώνονται..

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από Othon » 26 Σεπ 2009, 16:44

sulik έγραψε:επίσης δεν εννοούσα να αποξενώσουμε άτομα που μένουν μακριά, αλλα όσο να 'ναι αναλογα με την περίπτωση μπορούμε να κρίνουμε. Όταν μου ζητάει κάποιος πρώτος πχ μια οθόνη που χαρίζω (τυχαίο παράδειγμα) απο την Καλαμάτα, και δεύτερος την ζητά κάποιος απο Θεσσαλονίκη εε οσο κι αν θέλω να βοηθήσω αυτόν που είναι απο μακριά δε συμφέρει καθόλου η αποστολή, και γι αυτό και μόνο θα προτιμήσω τον άλλον που ήρθε δευτερος..
Κανείς δεν μιλάει για αποξένωση αλλά στο φινάλε δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.
Το φόρουμ έχει κατηγορίες για κάθε σημείο της Ελλάδας.
Εγώ προσωπικά όταν είναι να ζητήσω κάτι, θα ψάξω στις κατηγορίες της Θεσσαλονίκης, όχι στης Αθήνας!
Αυτό δεν θεωρείται αποξένωση η ότι κάνουμε διακρίσεις!
Αλλά δεν μπορώ να διαβάζω σε αγγελίες της πόλης μου πως ενδιαφέρεται κάποιος από Αθήνα π.χ. και να ζητάει κιόλας από το μέλος να του στείλει την πόρτα τη θωρακισμένη ή τον τριθέσιο καναπέ!
Ε, εντάξει, ας έχουμε και όρια ρε παιδιά!

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από Othon » 26 Σεπ 2009, 16:47

Επίσης κάτι ακόμα που παρατηρώ και επίσης μ' εκνευρίζει.
Στο προφίλ μας, στο πεδίο "Τοποθεσία", δε βλάπτει να βάζουμε και την περιοχή δίπλα στην πόλη!
Το Θεσσαλονίκη ή το Αθήνα σκέτο, δεν λέει απολύτως τίποτα!
Ο μοναδικός που βλέπω να το έχει σωστά γραμμένο είναι ο ίδιος ο admin!

Άβαταρ μέλους
katterin
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
43 23
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: 23 Φεβ 2009, 10:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μεταμορφώσεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από katterin » 26 Σεπ 2009, 17:08

Othon έγραψε:Επίσης κάτι ακόμα που παρατηρώ και επίσης μ' εκνευρίζει.
Στο προφίλ μας, στο πεδίο "Τοποθεσία", δε βλάπτει να βάζουμε και την περιοχή δίπλα στην πόλη!
Το Θεσσαλονίκη ή το Αθήνα σκέτο, δεν λέει απολύτως τίποτα!
Ο μοναδικός που βλέπω να το έχει σωστά γραμμένο είναι ο ίδιος ο admin!
Επειδή μου το έχουν παρατηρήσει αυτό στο προφίλ μου και μου το έχουν προσάψει ως λάθος.

Εγώ το έχω σκεφτεί ως εξής: Τα φόρουμς είναι χωρισμένα με τις πόλεις και όχι με τις συνοικίες. Δηλαδή: Αθήνα - Θεσσαλονίκη κ.λπ.

Οκ, μπορεί να σε εκνευρίζει, αλλά τι θα σε οφελούσε να ξέρεις ότι εγώ μένω στη Μεταμόρφωση; Για να ψάχνεις να βρεις πού είναι η Μεταμόρφωση;
Γράφω: Αθήνα ώστε να καταλάβει απευθείας αυτός που είναι στη Θεσσαλονίκη, ή στα Τρίκαλα, ή στη Ρόδο, ότι είμαι ΜΑΚΡΙΑ!

Όταν βάζω αγγελία προσφοράς διευκρινίζω ότι είμαι Μεταμόρφωση, δηλώνω περιοχές ενδιαφέροντος συνάντησης και δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση.
Αν δεν υπάρχει πρόβλημα (επειδή το αντικείμενο είναι μικρό κ.λπ.) δεν με πειράζει να συναντηθώ και στο κέντρο της Αθήνας, σε μία στάση του μετρό ακόμα και στον Άγιο Δημήτριο για παράδειγμα. Το ΑΘΗΝΑ σημαίνει ΑΘΗΝΑ, σημαίνει ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ στην ΑΘΗΝΑ, ΕΚΤΟΣ κι αν στην αγγελία ορίζεται κάτι άλλο, κάτι πιο συγκεκριμένο.

Βρε παιδιά, μήπως ο καθένας μας αρχίζει να φορτώνει τα προσωπικά του στην ιστοσελίδα; Καλή θέληση χρειάζεται για όλα.

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από Othon » 27 Σεπ 2009, 01:56

katterin έγραψε:Επειδή μου το έχουν παρατηρήσει αυτό στο προφίλ μου και μου το έχουν προσάψει ως λάθος.

Εγώ το έχω σκεφτεί ως εξής: Τα φόρουμς είναι χωρισμένα με τις πόλεις και όχι με τις συνοικίες. Δηλαδή: Αθήνα - Θεσσαλονίκη κ.λπ.

Οκ, μπορεί να σε εκνευρίζει, αλλά τι θα σε οφελούσε να ξέρεις ότι εγώ μένω στη Μεταμόρφωση; Για να ψάχνεις να βρεις πού είναι η Μεταμόρφωση;
Γράφω: Αθήνα ώστε να καταλάβει απευθείας αυτός που είναι στη Θεσσαλονίκη, ή στα Τρίκαλα, ή στη Ρόδο, ότι είμαι ΜΑΚΡΙΑ!

Όταν βάζω αγγελία προσφοράς διευκρινίζω ότι είμαι Μεταμόρφωση, δηλώνω περιοχές ενδιαφέροντος συνάντησης και δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση.
Αν δεν υπάρχει πρόβλημα (επειδή το αντικείμενο είναι μικρό κ.λπ.) δεν με πειράζει να συναντηθώ και στο κέντρο της Αθήνας, σε μία στάση του μετρό ακόμα και στον Άγιο Δημήτριο για παράδειγμα. Το ΑΘΗΝΑ σημαίνει ΑΘΗΝΑ, σημαίνει ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ στην ΑΘΗΝΑ, ΕΚΤΟΣ κι αν στην αγγελία ορίζεται κάτι άλλο, κάτι πιο συγκεκριμένο.

Βρε παιδιά, μήπως ο καθένας μας αρχίζει να φορτώνει τα προσωπικά του στην ιστοσελίδα; Καλή θέληση χρειάζεται για όλα.
Καταρχήν δεν φορτώνω τα προσωπικά μου στο φόρουμ. Απορώ πώς σου ήρθε αυτό.
Για σένα μπορεί να μη με απασχολεί σε ποια περιοχή μένεις, αλλά σίγουρα θα απασχολήσει κάποιον που μένει κοντά σου.
Εξάλλου μην ξεχνάς πως αυτό θα φαίνεται σε όλους, όχι μόνο σε μένα προσωπικά.
Όταν βλέπω την περιοχή κάποιου, με βγάζει από τον κόπο να ρωτάω σε κάθε προσωπικό μήνυμα που μένει, για να δω αν με βολεύει τελικά να πάω να τον βρω εγώ ή όχι. Γλιτώνω χρόνο, πώς να το κάνουμε;

Επίσης με βγάζει από το να αναφέρω σε κάθε αγγελία μου σε ποια περιοχή επιθυμώ συνάντηση (αν διαβάσεις την υπογραφή μου, θα καταλάβεις και το γιατί).

Ειδικά για κάποιους οι οποίοι αναφέρουν εξαρχής πως δεν θα τηρήσουν σειρά προτεραιότητας (καλώς ή κακώς) βοηθάει να βρίσκουν πιο άμεσα σε ποιον και αν θα δώσουν κάτι.

Άρα, πιστεύω πως είναι χρήσιμο να το αναφέρουμε.

Τέλος να πω πως από λάθος μου δεν έβαλα σε παρένθεση το "μ' εκνευρίζει".
Απλά ήθελα να τονίσω το πόσο χρήσιμο θεωρώ κάτι τέτοιο.
Πιστεύω να έγινα κατανοητός.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”