ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 24 Ιούλ 2015, 18:50

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν απευθύνομαι σωστά εδώ. Γιατί δεν τίθεται θέμα απορίας... Το πρόβλημά μου είναι το εξής. Έχω υπερβεί κατά 2 το όριο μου. Αν δείτε όμως τις αγγελίες μου, έχω πάρει μόνο κοχύλια και κάποια πάμφθηνα διακοσμητικά και δίνω ρούχα, παπούτσια, τσάντες και φουλάρια αρκετά "ικανοποιητικής" αξίας. Μέχρι και ολόκληρη εγκυκλοπαίδεια έχω βάλει... Θα ήθελα λοιπόν να παρακαλέσω για επιείκια.... Λόγω εποχής, και ψύχωσής μου με τα κοχύλια... Ό,τι βρίσκω το ανεβάζω για χάρισμα. Αλλά είμαι άτυχη... Μου έχουν ακυρώσει πολλές φορές πράγματα που μου έχουν ζητήσει.... Είχα κάνει και κάποιες κοινοποιήσεις στο facebook (θα τις έκανα έτσι κι αλλιώς) αλλά θα βοηθούσαν τα ευχαριστώ που τελικά δεν μπήκαν. Και ξαναλέω, ότι θα το έκανα έτσι κι αλλιώς, γιατί είναι μια πολύ αξιόλογη προσπάθεια κυρίως για όσους έχουν ανάγκη κάτι. Αυτά...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από polvar » 25 Ιούλ 2015, 14:16

Δεν γίνεται να κοιτάζουμε τι έχει πάρει και δώσει ένα μέλος και να κρίνουμε διαφορετικά κατά περίπτωση. Γιατί μετά θα βγουν άλλα μέλη που θα παραπονεθούν και θα θέλουν να συγκριθούν μαζί σας για το αν και αυτοί πρέπει να κριθούν διαφορετικά.
Πολύ δε περισσότερο, δεν γίνεται να κρίνουμε βάσει του τι είχε διάθεση να χαρίσει και έβγαλε σε αγγελία ένα μέλος και τελικά δεν δόθηκε.
Είναι παντελώς αδύνατον!

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από Aliki1984 » 25 Ιούλ 2015, 18:36

Αν και θεωρώ πως θα έπρεπε να παίζει ρόλο το τι δίνει και τι παίρνει ο καθένας (δεν είναι το ίδιο να δίνει κάποιος 20 γραμματόσημα - γιατί έχω λάβει και τόσα- χρησιμοποιημένα και να παίρνει ένα κινητό και το ίδιο να δίνει ένα ρούχο ή μια τσάντα και να παίρνει μια βάση για ρεσώ), παρόλα αυτά κατανοητό.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Black_Rose_Fairy12
Platinum Member
Platinum Member
20 27
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014, 15:14
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Ερώτηση-απορία σχετικά με Μπάνερ

Δημοσίευση από Black_Rose_Fairy12 » 07 Σεπ 2015, 13:52

Καλησπέρα,

εγώ γνωρίζω ότι μπορούμε να ζητήσουμε το μήνα μέχρι 5 αντικείμενα. Επίσης, μπορούμε να ζητήσουμε μέχρι 5 αντικείμενα παραπάνω από όσα έχουμε δώσει. Αυτό σημαίνει αν δώσαμε 20 πράγματα μπορούμε να ζητήσουμε 25 (δηλαδή +5 από αυτά που δώσαμε)εξαιρούνται βέβαια κάποια μέλη που είναι +10 ή +15 επειδή είναι VIP. Εγώ βλέπω μέλος που έχει τα παρακάτω στατιστικά
Πήρε: 947 Έδωσε: 821 δηλαδή πήρε 126 αντικείμενα παραπάνω και δεν έχει πάρει κανένα μπανερ. Δεν κατάλαβα εγώ κάτι καλά ή απλά είναι λάθος από τους συντονιστές;

Επίσης, εγώ τώρα πήρα 10 και έδωσα 5 (θα συμπληρωθούν και άλλα ευχαριστώ τις επόμενες μέρες άρα θα πάει σίγουρα +10), δεν πρέπει να φύγει το μπάνερ; αφού είμαι στο όριο δηλαδή +5?
Ευχαριστώ!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

πρέπει να κάνω κατάθεση σε:
δέμα μου έστειλαν:
δέμα θα μου στείλουν-δώσουν: xavanaz,
θα δώσω δέμα σε:
έστειλα δέμα σε:
περιμένω κατάθεση από:
περιμένω ευχαριστώ από: rubidium

Δέχομαι κατάθεση χρημάτων ΜΟΝΟ μέσω Τράπεζας

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Ερώτηση-απορία σχετικά με Μπάνερ

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 07 Σεπ 2015, 14:00

Δώστε βάση σε αυτά παρακάτω. ;)

Όσα έχει δώσει +5* αντικείμενα για Όλα τα άλλα μέλη , Δηλ. Όπως ήταν έως τώρα

Για πανω απο 100 χαρίσματα το όριο γίνεται ποσοστιαίο συν 10-20% (ανάλογα τα είδη που ζητούνται και χαρίζονται, δηλαδή αν ένα μέλος ζητάει ακριβά πράγματα αλλά χαρίζει μόνο μικρής αξίας και μεμονωμένα το όριο του δεν μπορεί να αυξηθεί πάνω από 10% και θα δέχεται παρατηρήσεις από τους συντονιστές)


Φυσικά δεν μπορείτε να ζητήσετε 20 αντικείμενα σε μια μέρα ή σε ενα μήνα, γιατί αν τα πάρετε ολα θα ξεπεράσετε το όριο σας αλλά και γιατί δεν γίνεται να τα παίρνει όλα ένα μέλος.

Πρέπει να ζητάτε διακριτικά και συγκρατημένα ό,τι έχετε ανάγκη και όχι αδιάκριτα!
Γι αυτό έχουμε βάλει και ένα σχετικό όριο να μην ζητάτε πάνω από 1 αντικείμενο την εβδομάδα ή 5 τον μήνα και μέχρι συμπληρώσεως του ορίου σας σύμφωνα με τα παραπάνω ώστε όλοι να έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα να πάρουν.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
larouxa
Platinum Member
Platinum Member
14 12
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 00:38
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από larouxa » 17 Σεπ 2015, 08:35

Συγνώμη, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει σωστά τους κανόνες.

1) Όταν κάνω ερώτηση διευκρινιστική για αντικείμενο που ζητάει άλλο μέλος, προσμετράται ως αναζήτηση;

2) Έχω υπερβεί το όριο αναζήτησης; Και αν ναι, που μπορώ να το βλέπω αυτό ως feedback; Έχω χαρίσει 3 αντικείμενα, δεν έχω πάρει κανένα, αλλά οι ζητήσεις μου συμπεριλαμβανομένων και των προσωπικών αγγελιών αναζήτησης + τις ζητήσεις σε αγγελίες άλλων + τις διευκρινιστικές ερωτήσεις σε προσφορές άλλων, είναι 9.

3) Όταν αποσύρω ενδιαφέρον για ένα αντικείμενο, εξακολουθεί να προσμετράται σαν ζήτηση;





Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από polvar » 17 Σεπ 2015, 10:06

Τα όρια αφορούν κυρίως το πόσα παίρνει κανείς και όχι τόσο τα πόσα ζητάει
Επομένως το πρόβλημα θα προκύψει όταν κάποιος ξεπεράσει το όριο του +5 σε αυτά που πήρε
Βέβαια κάνουμε και παρατηρήσεις και για απλές ζητήσεις αλλά όταν δείχνουν άτομο ασυγκράτητο που ζητάει πχ από 30 αγγελίες ταυτόχρονα

Όταν αποσύρετε την ζήτηση σας εννοείται ότι δεν προσμετράται

Άβαταρ μέλους
larouxa
Platinum Member
Platinum Member
14 12
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 00:38
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από larouxa » 27 Σεπ 2015, 11:05

Και μια ακόμη ερώτηση. Το όριο 5 ανά μήνα ισχύει αυστηρά, ακόμη κι αν δεν έχουμε ξεπεράσει το όριο του +5 από αυτά που έχουμε πάρει; Π.χ. αν μέσα σε ένα μήνα πάρω 7 και δώσω 12, θεωρείται ότι παραβίασα τους κανόνες; Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από polvar » 27 Σεπ 2015, 14:13

Τα όρια θεσπίστηκαν για τους ζήτουλες και αφορούν κυρίως αυτούς
Εφόσον χαρίζετε ισόποσα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

vicki
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 16711
Εγγραφή: 04 Σεπ 2014, 17:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από vicki » 29 Οκτ 2015, 16:28

καλησπέρα σας θα ηθελα να κανω και γω μια ερωτηση σχετικα με τα ορια ζητησης ..δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχω μπει σε υπερβαση οριου ζητησης αφου εχω δωσει 311 πραγματα ??ειναι δηλαδη τοσα πολλα τα 371 που εχω παρει..ποσα θα επρεπε να ειχα παρει σε σχεση με αυτα που εδωσα??

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”