ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ & Σ ΑΛΛΑ SITE ΧΑΡΙΣΜΑΤΟΣ/ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ & Σ ΑΛΛΑ SITE ΧΑΡΙΣΜΑΤΟΣ/ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από makis » 28 Μαρ 2013, 07:39

Στις 07/04/2013 θα γινει μόνιμος αποκλεισμός μελών που είναι και σε άλλα παρόμοια site (χαρισματος ή/και ανταλλαγης )

-Eπειδή τον τελευταιο καιρο βλεπουμε καποια μελη (κυριως "ζητουλες" στο xariseto) που εδω δεν εχουν αγγελιες αλλα αλλού βαζουν
-Επειδη καποια μελη βαζουν και εδω και αλλου αγγελιες και γινετε μπερδεμα γιατι "ξαφνικα" αποσυρουν την αγγελια τους

και για αλλους λογους :
-Επειδη παιρνουν απο εδω πραγματα και τα χαριζουν ή/και ανταλλασουν αλλου
κ.α

Αν μεχρι τοτε δεν βαλουν τα μελη αυτά αγγελίες ΕΔΩ, τοτε θα γινει μονιμος αποκλεισμος , χωρις να υπαρχει η δυνανοτητα να ξανα ερθουν, αν στο μελλον αλλαξουν γνωμη.

Οσο αφορα site ανταλλαγων ακομα και μια αγγελια να εχουν, αν εδω εχουν χαλια στατιστικά, θα διαγραφουν

Με εκνευρίζουν αφάνταστα ειδικα καποια μελη που εδω ζητουσαν απο μια αγγελια με 20 πραγματα τα 18 και ενω χαριζαν ενα-ενα πραγμα να κανουν αυτο το ΞΕΦΤΙΛΙΚΙ, εδω να εχουν 2 αγγελιες και αλλου 15

Φυσικα τα ονοματα θα αναρτηθουν εδω (και οποιων μελων βρισκουμε στο μελλον)
Η πρωτη λιστα ειναι 24 ατομα


Αν καποιο μελος μέχρι την τελευταια στιγμη πριν την διαγραφή (7/4/13) διαγράψει αγγελιες απο αλλα site να ενημερωσει εμενα με πμ ή τον εποπτη PavlitoRT για να αποφυγει τον αποκλεισμο του (επειδη δεν θα ξανακανουμε ελεγχο)

και επειδη καποιοι εξυπνοι θα πουν για "δημοκρατια" και αλλα τετοια , ΔΕΝ θα ειχαμε προβλημα αν ηταν σωστα αυτα τα μελη εδω.
Αλλα δεν γινεται να εχουν διαφορα 60 "ευχαριστω" και να κανουμε τα στραβα ματια !


Ευχαριστω πολυ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
andreasoi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
76 65
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: 16 Μάιος 2011, 01:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από andreasoi » 28 Μαρ 2013, 10:54

Βρίσκω την ανακοίνωση σου αρκετά ελαστική , από την στιγμή που υπάρχουν ΚΑΝΟΝΕΣ τα μέλη που δεν τους σέβονται πρέπει ΑΥΤΟΜΑΤΑ να διαγράφονται , και στην καλύτερη περίπτωση να τους γράφετε και η παραβίαση του κανόνα σαν λόγος αποκλεισμού
Είναι προσωπική μου άποψη αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι έτσι εξυπηρετείτε ο σκοπός και το όνομα της σελίδας, όσα μέλη λειτουργούν παραβαίνουν τους κανόνες Η ΔΕΝ τους έχουν διαβάσει Η τους γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια, έχω την αίσθηση όμως ότι για να μπορούν όμως να ζητανε πράγματα ΞΕΡΟΥΝ τι κάνουν
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κάνω αποστολές, Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας

Μην μου ζητάς αν
1) ΔΕΝ εχεις χαρισει κατι
2) Εχεις ασχημα ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
3) Εχεις ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ απο τους διαχειριστες στο προφιλ σου

Άβαταρ μέλους
DESPOINA DIAKAKH
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: 08 Οκτ 2011, 16:17
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πλατυκάμπου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από DESPOINA DIAKAKH » 28 Μαρ 2013, 11:09

εγω προσωπικα ειμουνα στο site και εκανα ανταλαγες και πι8ανον να με εχετε και στινλιστα ΕΝΟΙΤΕ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΑ αλλα τελευταια εκανα κατι ανταλαγες και δεν εμεινα ευχαριστιμενη εστειλα καλα πραγματα πηρα αστα να πανε και ετσι αποφασισα να μην ξανακανω το δηλωνω εδω δημοσια.
ειμε στις εξης ομαδες πωλησης σαν καινουργια , ελα παρε παρε χρυσες αγγελιες και αγγελιες της ροδου ειμε και στα swapp

Άβαταρ μέλους
selefa
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2625
Εγγραφή: 19 Δεκ 2011, 20:31
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από selefa » 28 Μαρ 2013, 12:08

Και εγώ είμαι σε άλλο site ανταλλαγής, αλλά δε θεωρώ ότι δεν έχω δώσει πράγματα εδώ για να με διαγράψετε για αυτόν τον λόγο.
Ότι έχω δώσει εξάλλου στο άλλο site είναι αυτά που εξαρχής ήθελα για ανταλλαγή και που εδώ το δήλωνα για ανταλλαγή και δε τα ήθελε κανείς και το τονίζω αυτό και ήταν φυσικά και πάντα δικά μου πράγματα ή της φίλης μου.
Δεν ήξερα ότι υπήρχε κανόνας να μην είμαστε σε άλλο site, ούτε είχα την εντύπωση ότι είναι ίδιας φύσης, αφού το ένα κατά κόρων χαρίσει ενώ το άλλο αποκλειστικά ανταλλάζει.. Στο ένα δε σε πειράζει αν χαρίζεις κάτι γιατί απλά δε το θέλεις στο άλλο επειδή λυπάσαι
να το δώσεις το ανταλλάζεις.
Τώρα για την αποχώρηση μου από το site δε θέλω, γιατί μου αρέσει να χαρίζω πράγματα και αν φύγω πιθανόν να βρίσκονται αυτά στα σκουπίδια. Αλλά ούτε από το άλλο site θέλω να φύγω γιατί απλά σήκωσα μια αγγελία για τις δημιουργίες μου και μου ζητάει ο κόσμος
και για ανταλλαγή μου δίνουν τόσο τρόφιμα όσο και χρήματα.

Δε ξέρω τι κάνει όλος ο κόσμος απλά πιστεύω ότι είναι άδικο για μερικούς αυτή η απόφαση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Συλλογή από βιβλία
_________________
-Έχω τρεις γατούλες, οπότε μπορεί να βρείτε τριχούλες σε αυτά που χαρίζω.
-Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας σε αυτά που χαρίζω. Κοιτάω τη συνολική εικόνα του μέλους.
-Σε αγενείς -είτε προς εμένα, είτε προς άλλο μέλος- δεν χαρίζω. Παραέγινε το κακό.
-Κάνω αποστολές και με το Box Now
-Δεν μπορώ πάντα να είμαι άμεση στις αποστολές που κάνω.
-Λόγω έλλειψης χώρου δεν κρατάω μεγάλο χρονικό διάστημα τις αγγελείες ανοιχτές.
-Για τα πράγματα αξίας περιμένω πάνω από 48 ώρες για τα χαρίσω.

Χρωστάω στο μέλος STRAWBERRY8 1,60 ε

Άβαταρ μέλους
Κρυσταλενια
Diamond Member
Diamond Member
50 28
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 11 Ιαν 2011, 10:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από Κρυσταλενια » 28 Μαρ 2013, 13:45

παντως χωρις να γνωριζω ιδιαιτερα κατι πανω σε αυτο..
δεν νομιζω οτι ο Μακης αναφερεται σε σας....
το λεει μεσα, οτι ενοχλειται με ατομα που εδω κατα κυριο λογο ζητανε και δεν χαριζουν ενω σε αλλα σαιτ χαριζουν περισσσοτερα..
δεν νομιζω οτι εβαλε τελεσιγραφο ή εδω ή εκει....

Νομιζω απλα δεν θελει τα ξεφτυλικια που γινονται, και αυτο εις βαρος των μελων του σαιτ και οχι προσωπικα του Μακη..

Άβαταρ μέλους
skorpiosmt
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2297
Εγγραφή: 02 Οκτ 2009, 13:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Αγιος Δημητριος
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από skorpiosmt » 28 Μαρ 2013, 17:27

Δεν κατάλαβα το πρόβλημα είναι κάποια κακά μέλη.. :z ή όλοι όσοι είμαστε και σε άλλα σάιτ
πρέπει να επιλέξουμε που θα μείνουμε,δεν υπήρξε κανόνας που απαγορεύει να είμαστε και σε άλλα σάιτ
θα έπρεπε να διατυπωθεί με σαφήνεια να καταλάβουμε.
ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΘΝΙΚΗ, TT, ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ, ΠΡΟΤΙΜΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ.


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από morfo212 » 28 Μαρ 2013, 18:53

Από το πρωί που το διάβασα ψάχνω να βρω ένα site που διαφημιζόταν κάπου και έκανα μια αγγελία ανταλλαγής :ban:
αν βρει κάποιος την αγγελία δείτε αν ζήτησε κανείς τα πράγματα που πρότεινα για ανταλλαγή γιατί δεν μπορώ να βρω το site!!! :judge:
selefa έγραψε: Δε ξέρω τι κάνει όλος ο κόσμος απλά πιστεύω ότι είναι άδικο για μερικούς αυτή η απόφαση.
Παρεμπιπτόντως, αν διάβασες προσεκτικά ο Μάκης λέει για αυτούς που έχουν χάλια στατιστικά...
makis έγραψε: -Επειδη παιρνουν απο εδω πραγματα και τα χαριζουν ή/και ανταλλασουν αλλου

Οσο αφορα site ανταλλαγων ακομα και μια αγγελια να εχουν, αν εδω εχουν χαλια στατιστικά, θα διαγραφουν

και επειδη καποιοι εξυπνοι θα πουν για "δημοκρατια" και αλλα τετοια , ΔΕΝ θα ειχαμε προβλημα αν ηταν σωστα αυτα τα μελη εδω.
Αλλα δεν γινεται να εχουν διαφορα 60 "ευχαριστω" και να κανουμε τα στραβα ματια !
με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν έχω μιλήσει μαζί του για το θέμα!!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
elenithess
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1439
Εγγραφή: 14 Μάιος 2010, 22:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από elenithess » 28 Μαρ 2013, 19:17

καποια στιγμη ειχα κανει εγγραφη στο παρε-δωσε κ στο ανταλλαξετο χωρισ ομως να κανω ποτε ουτε μια συναλλαγη.ελπιζω να μην εννοειτε τετοιες περιπτωσεις..
ειμαι αδελφη της ιωαννα279 κ της osi80
Επειδη μενω ςε χωριο κ επειδη ςυνηθως λειπω πολλες ωρες απτο ςπιτι οταν χρηςιμοποιω των κουριερ του χαριςετο εχω δηλωςει διευθυνση απο το πατρικο μου για να μπορουν να γινονται οι παραλαβες

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9562
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από theosve » 28 Μαρ 2013, 22:52

Παιδια οσοι γνωριζετε τον Μακη ξερετε οτι δεν ειναι παραλογος.
Η αναφορα γινεται για συγκεκριμενα ατομα που χαριζουν σε αλλα site και οτι σαβουρα περισσευει που δεν τη ζηταει κανεις, ερχονται να τη δωσουν εδω.
Ή αντιστοιχα, παιρνουν ενα σκασμο πραγματα απο δω και τα χαριζουν αλλου ή απλα δεν προσφερουν τιποτα στην ιστοσελιδα.
Σχετικα με το site ανταλλαγων κιέγω θελω να επιστησω την προσοχη σας.
Ειχα βαλει αγγελια ανταλλαγης απο πραγματα που μου αφησε μια ξαδερφη του αντρα μου (λογω ανεργιας εφυγαν για Δανια). Μου ζητησε να τα ανταλλαξω με συγκεκριμενα πραγματα.
Το τι σαβουρα μου προτειναν για ανταλλαγη δεν περιγραφεται και βεβαια δεν ξαναμπηκα στον κοπο να μπω στην ιστοσελιδα.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

melouzin
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
78 80
Δημοσιεύσεις: 604
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 20:51
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Πύργου Ηλείας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE

Δημοσίευση από melouzin » 28 Μαρ 2013, 23:01

Και εγώ είμαι γραμμένη σε άλλο σάιτ που χαρίζεις αλλά έχω πάψει να είμαι ενεργό μέλος εδώ και πολύ καιρό!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”