[ΕΚΛΕΙΣΕ] ΑΜΕΣΑ τροφοδοτικό για laptop

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ !
Κλειδωμένο
Μιχάλης 04
Diamond Member
Diamond Member
38 19
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: 28 Ιουν 2021, 08:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] ΑΜΕΣΑ τροφοδοτικό για laptop

Δημοσίευση από Μιχάλης 04 » 03 Ιούλ 2021, 11:32

Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer.

Τα χαρακτηριστικά του είναι 19V, 3.42A, 65W. Το πιο σημαντικό είναι να είναι κοντά η τάση. Οποιοδήποτε τροφοδοτικό για laptop με αυτή την τάση θα ήταν χρήσιμο, ακόμη καλύτερα αν έχει και το ίδιο βύσμα που χρειάζεται ώστε να ταιριάζει, χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάποια προσαρμογή.

Ενδεικτικά μια φωτογραφία εδώ.

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Μιχάλης 04 την 09 Ιούλ 2021, 09:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Για αντικείμενα μεγάλου όγκου/βάρους προτιμώ συνάντηση από κοντά, ανατολική Θεσσαλονίκη, περιοχή Μαρτίου.

Για μικρά αντικείμενα και με ελάχιστο βάρος, μπορεί να γίνει και αποστολή με ΕΛΤΑ ή Βοχnow με έξοδα παραλήπτη.

Άβαταρ μέλους
tgi
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3582
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 13:50
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Νεο Ηράκλειο - Αθήνα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από tgi » 04 Ιούλ 2021, 13:31

Καλημέρα σου
Εχω τέτοιο τροφοδοτικό αλλα για DELL
Τα χαρακτηριστικά είναι τα ίδια (19V/65W)
αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις το καμένο, να προσαρμόσω το καλώδιο στο τροφοδοτικό μου και να στο ξαναστείλω πίσω!
:welcome: :gr:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Το πάθημα μου έγινε μάθημα : ποτέ δεν στέλνω σε καποιον τίποτα αν δεν μου στείλει τα ταχυδρομικά!!!!

Μιχάλης 04
Diamond Member
Diamond Member
38 19
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: 28 Ιουν 2021, 08:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από Μιχάλης 04 » 04 Ιούλ 2021, 13:40

tgi έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 13:31
Καλημέρα σου
Εχω τέτοιο τροφοδοτικό αλλα για DELL
Τα χαρακτηριστικά είναι τα ίδια (19V/65W)
αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις το καμένο, να προσαρμόσω το καλώδιο στο τροφοδοτικό μου και να στο ξαναστείλω πίσω!
Καλησπέρα,

δυστυχώς δεν το έχω το δικό του... Έχω κι εγώ από DELL ίσως και να ταίριαζε στα V/W αλλά έχει διαφορετικό βύσμα...

Ευχαριστώ για την προθυμία πάντως!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Για αντικείμενα μεγάλου όγκου/βάρους προτιμώ συνάντηση από κοντά, ανατολική Θεσσαλονίκη, περιοχή Μαρτίου.

Για μικρά αντικείμενα και με ελάχιστο βάρος, μπορεί να γίνει και αποστολή με ΕΛΤΑ ή Βοχnow με έξοδα παραλήπτη.

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 04 Ιούλ 2021, 19:42

Πιο εύκολα θα βρεις κάποιον να σου κάνει μετατροπή το υπάρχον σου τροφοδοτικό με άλλο βύσμα παρά να βρεις το συγκεκριμένο τροφοδοτικό που ψάχνεις.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Μιχάλης 04
Diamond Member
Diamond Member
38 19
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: 28 Ιουν 2021, 08:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από Μιχάλης 04 » 04 Ιούλ 2021, 22:32

Dimitris&Alice έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 19:42
Πιο εύκολα θα βρεις κάποιον να σου κάνει μετατροπή το υπάρχον σου τροφοδοτικό με άλλο βύσμα παρά να βρεις το συγκεκριμένο τροφοδοτικό που ψάχνεις.


Το τροφοδοτικό απο Dell που ανεφερα το χρησιμοποιω και το χρειαζομαι. Σε μια τετοια περιπτωση θα πρεπει να αλλαξω την αγγελια σε οποιοδηποτε τροφοδοτικο ωστε απλα να ταιριαζει η ταση και να βρω απο καπου το βυσμα...

Ισως να ειναι η μονη λυση οπως φαινεται...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Για αντικείμενα μεγάλου όγκου/βάρους προτιμώ συνάντηση από κοντά, ανατολική Θεσσαλονίκη, περιοχή Μαρτίου.

Για μικρά αντικείμενα και με ελάχιστο βάρος, μπορεί να γίνει και αποστολή με ΕΛΤΑ ή Βοχnow με έξοδα παραλήπτη.

Μιχάλης 04
Diamond Member
Diamond Member
38 19
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: 28 Ιουν 2021, 08:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι ΑΜΕΣΑ τροφοδοτικό για laptop

Δημοσίευση από Μιχάλης 04 » 05 Ιούλ 2021, 09:06

Έκανα ενημέρωση την αγγελία, ψάχνω λοιπόν οποιοδήποτε τροφοδοτικό για laptop με την συγκεκριμένη τάση, όχι απαραίτητα με το ίδιο βύσμα...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Για αντικείμενα μεγάλου όγκου/βάρους προτιμώ συνάντηση από κοντά, ανατολική Θεσσαλονίκη, περιοχή Μαρτίου.

Για μικρά αντικείμενα και με ελάχιστο βάρος, μπορεί να γίνει και αποστολή με ΕΛΤΑ ή Βοχnow με έξοδα παραλήπτη.

im83
Platinum Member
Platinum Member
33 35
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2017, 09:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίων Αναργύρων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από im83 » 05 Ιούλ 2021, 12:41

Μιχάλης 04 έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 22:32
Dimitris&Alice έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 19:42
Πιο εύκολα θα βρεις κάποιον να σου κάνει μετατροπή το υπάρχον σου τροφοδοτικό με άλλο βύσμα παρά να βρεις το συγκεκριμένο τροφοδοτικό που ψάχνεις.


Το τροφοδοτικό απο Dell που ανεφερα το χρησιμοποιω και το χρειαζομαι. Σε μια τετοια περιπτωση θα πρεπει να αλλαξω την αγγελια σε οποιοδηποτε τροφοδοτικο ωστε απλα να ταιριαζει η ταση και να βρω απο καπου το βυσμα...

Ισως να ειναι η μονη λυση οπως φαινεται...
αν καταλήξεις με το μέλος tgi και κανει το βύσμα της φωτο του το δίνω να το αλλάξει (δεν με ενδιαφέρει το ευχαριστώ εμένα μόνο αν μπορεί ο tgi να το παραλάβει)
Εικόνα

Μιχάλης 04
Diamond Member
Diamond Member
38 19
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: 28 Ιουν 2021, 08:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από Μιχάλης 04 » 05 Ιούλ 2021, 14:33

im83 έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 12:41
αν καταλήξεις με το μέλος tgi και κανει το βύσμα της φωτο του το δίνω να το αλλάξει (δεν με ενδιαφέρει το ευχαριστώ εμένα μόνο αν μπορεί ο tgi να το παραλάβει)
Εικόνα
Μοιάζει να ταιριάζει να πω την αλήθεια. Το θέμα είναι ότι και οι δύο βρίσκεστε Αττική και όχι Θεσσαλονίκη, και εγώ θα βρίσκομαι εδώ μέχρι την Παρασκευή, μετά φεύγω. Επομένως δεν γνωρίζω αν μας παίρνει χρονικά για να το παραδώσει ο ένας στον άλλον, ο tgi να το επιδιορθώσει, και να το παραλάβω τελικά από το ταχυδρομείο μέχρι την Πέμπτη (μιας και η παράδοση είναι από την επόμενη μέρα)...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Για αντικείμενα μεγάλου όγκου/βάρους προτιμώ συνάντηση από κοντά, ανατολική Θεσσαλονίκη, περιοχή Μαρτίου.

Για μικρά αντικείμενα και με ελάχιστο βάρος, μπορεί να γίνει και αποστολή με ΕΛΤΑ ή Βοχnow με έξοδα παραλήπτη.

Άβαταρ μέλους
mambagr
Diamond Member
Diamond Member
40 39
Δημοσιεύσεις: 508
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2015, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από mambagr » 06 Ιούλ 2021, 00:49

Μιχάλης 04 έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 13:40
tgi έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 13:31
Καλημέρα σου
Εχω τέτοιο τροφοδοτικό αλλα για DELL
Τα χαρακτηριστικά είναι τα ίδια (19V/65W)
αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις το καμένο, να προσαρμόσω το καλώδιο στο τροφοδοτικό μου και να στο ξαναστείλω πίσω!
Καλησπέρα,

δυστυχώς δεν το έχω το δικό του... Έχω κι εγώ από DELL ίσως και να ταίριαζε στα V/W αλλά έχει διαφορετικό βύσμα...

Ευχαριστώ για την προθυμία πάντως!
Μιχάλη εφόσον έχεις άλλο τροφοδοτικό σου προτείνω να πας με το Laptop και το τροφοδοτικό αύριο σε ένα ηλεκτρονικάδικο να σου βρουν θηλυκό για το βύσμα του dell, αρσενικό για το laptop και 20 εκατοστά κατάλληλο καλώδιο (2-4€ όλα μαζί) και να βρεις ένα μέλος (αν έχω χρόνο ίσως εγώ) να σου κάνει το καλώδιο μετατροπής (για να μην χάσεις και το αρχικό σου βύσμα)
Υ.γ. Σόρρυ τώρα είδα ότι χρειάζεσαι το τροφοδοτικό του dell. Άκυρο.
Συνυπολογίζω σειρά προτεραιότητας, στατιστικά χρήστη, εγγύτητα & δυνατότητα να γίνει χέρι-χέρι.
Δεν χαρίζω σε μέλη που δεν έχουν χαρίσει τίποτα ή σε μέλη με τραγικά στατιστικά.
Για αποστολές προτιμώ BoxNow viewtopic.php?f=214&t=205296 και εν ανάγκη ΕΛΤΑ.

Έχω IRIS, Revolut, Paypal, Eurobank, Alpha, Πειραιώς, Εθνική :shock: με αυτή τη σειρά προτίμησης.

Δυστυχώς λόγω περιορισμένου χρόνου και δύο μικρών παιδιών καμιά φορά αργώ ακόμα και μέρες να απαντήσω.
Αν βλέπετε ότι αργώ σας παρακαλώ να μου στείλετε π.μ.

Χρωστάω αποστολές:
Χρωστάω λεφτά: 2€ (yiannisk77)
Χρωστάω 1 δωρεάν αποστολή: DesM

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μιχάλης 04
Diamond Member
Diamond Member
38 19
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: 28 Ιουν 2021, 08:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Χρειάζομαι άμεσα τροφοδοτικό για laptop Acer

Δημοσίευση από Μιχάλης 04 » 06 Ιούλ 2021, 08:34

mambagr έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 00:49
Μιχάλη εφόσον έχεις άλλο τροφοδοτικό σου προτείνω να πας με το Laptop και το τροφοδοτικό αύριο σε ένα ηλεκτρονικάδικο να σου βρουν θηλυκό για το βύσμα του dell, αρσενικό για το laptop και 20 εκατοστά κατάλληλο καλώδιο (2-4€ όλα μαζί) και να βρεις ένα μέλος (αν έχω χρόνο ίσως εγώ) να σου κάνει το καλώδιο μετατροπής (για να μην χάσεις και το αρχικό σου βύσμα)
Υ.γ. Σόρρυ τώρα είδα ότι χρειάζεσαι το τροφοδοτικό του dell. Άκυρο.
Ναι, το τροφοδοτικό που έχω είναι από το βασικό DELL laptop που χρησιμοποιούσα και που όπως σου είχα πει μου εμφάνισε θέμα με το ρεύμα, για καιρό δεν άνοιγε, το πήγα σε service για καθαρισμό, αλλαγή πάστας και έλεγχο και τώρα ανοίγει μετά από πολλές προσπάθειες (υποψιάζομαι το εσωτερικό της θύρας και το καλώδιο του ρεύματος). Αλλά τώρα θέλει ξανά στήσιμο από την αρχή... Για τέτοιες ώρες ανάγκης χρειαζόμουν το Acer μιας και πέρα από το παμπάλαιο και προβληματικό Windows XP desktop χωρίς κάρτα γραφικών από το οποίο γράφω, δεν έχω κάποιο να κάνω την δουλειά μου...

Γνήσιο τροφοδοτικό Acer βρίσκω με πάνω από 40 ευρώ, ενώ OEM που δεν ξέρω καν αν ταιριάζουν πρέπει να τα παραγγείλω χωρίς δυνατότητα δοκιμής πριν την αγορά (οπότε εκεί υπάρχει το ρίσκο να πετάξω τα λεφτά για το τίποτα)...

Οπότε αφήνω την αγγελία για λίγες μέρες ακόμη, θα ήθελα ιδανικά να μπορώ να δοκιμάσω το βύσμα από κοντά..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Για αντικείμενα μεγάλου όγκου/βάρους προτιμώ συνάντηση από κοντά, ανατολική Θεσσαλονίκη, περιοχή Μαρτίου.

Για μικρά αντικείμενα και με ελάχιστο βάρος, μπορεί να γίνει και αποστολή με ΕΛΤΑ ή Βοχnow με έξοδα παραλήπτη.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κλειστές Αγγελίες)”