Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Άβαταρ μέλους
Rafablack20
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2814
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 13:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από Rafablack20 » 25 Οκτ 2015, 10:48

nolan έγραψε:
Rafablack20 έγραψε:Γεια σας!! θελω να αγορασω ενα λαπτοπακι μεχρι 350 ευρω περιπου..αλλα να τρεχει λιγο για να δω καμια ταινια online και για κανενα παιχνιδι, με μεγαλη οθονη 15,6 , εχετε να μου προτεινετε καποιο? εχω βρει 2 εχετε καποια αποψη? βαζω τα μοντελα
το 1ο LAPTOP HP 250 G4 M9S79EA 15.6'' INTEL CORE I3-4005U 4GB 500GB FREE DOS
και το 2ο LAPTOP ASUS X554LA-XX587D 15.6'' INTEL CORE I3-5010U 4GB 500GB FREE DOS
ενα ακομα στοιχειο που ειναι καλο να ληφθει υποψη πριν την αγορα ειναι και η διαρκεια της μπαταριας. το hp και το asus εχουν μικροτερη αυτονομια απο το lenovo και το toshiba. θελει ψαξιμο καλο, η υπομονη ειναι αρετη :mrgreen:

Ναι ε? πω αυτο δεν το ξερα...ειμαι και ασχετη απολα αυτα θα μου παρει καιρο μεχρι να παρω..χαχαχαχα


Άβαταρ μέλους
nolan
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 76
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: 15 Σεπ 2013, 14:58
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από nolan » 25 Οκτ 2015, 11:32

ειναι ωραιο χομπι η τεχνολογια και αν το ξεκινησεις κολλας ευκολα. το πιο σημαντικο χαρακτηριστικο του λαπτοπ ειναι η οθονη. πρεπει να δινει καθαρες, ζωηρες εικονες αλλα κυριως να ειναι ξεκουραστη για τα ματια. οσο καλες κι αν ειναι οι κριτικες για ενα μοντελο στο διαδικτυο, δες το οπωσδηποτε σε λειτουργια πρωτα ειδικα αφου προοριζεται για θεαση ταινιων.
να επισημανω οσον αφορα τα λαπτοπ απο το stock house της toshiba οτι τα περισοτερα βρισκονται απο ο,τι ειδα στην κατηγορια των ανακατασκευασμενων (refurbished). αν τα ελατωματα που επιδιορθωθηκαν ηταν σε νευραλγικα εξαρτηματα μπορει να επανεμφανιστουν. δεν ξερω αν σου λενε τι προβλημα εμφανισε το καθενα οποτε θελει πολλη προσοχη :!:

Άβαταρ μέλους
Rafablack20
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2814
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 13:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από Rafablack20 » 25 Οκτ 2015, 12:55

nolan έγραψε:ειναι ωραιο χομπι η τεχνολογια και αν το ξεκινησεις κολλας ευκολα. το πιο σημαντικο χαρακτηριστικο του λαπτοπ ειναι η οθονη. πρεπει να δινει καθαρες, ζωηρες εικονες αλλα κυριως να ειναι ξεκουραστη για τα ματια. οσο καλες κι αν ειναι οι κριτικες για ενα μοντελο στο διαδικτυο, δες το οπωσδηποτε σε λειτουργια πρωτα ειδικα αφου προοριζεται για θεαση ταινιων.
να επισημανω οσον αφορα τα λαπτοπ απο το stock house της toshiba οτι τα περισοτερα βρισκονται απο ο,τι ειδα στην κατηγορια των ανακατασκευασμενων (refurbished). αν τα ελατωματα που επιδιορθωθηκαν ηταν σε νευραλγικα εξαρτηματα μπορει να επανεμφανιστουν. δεν ξερω αν σου λενε τι προβλημα εμφανισε το καθενα οποτε θελει πολλη προσοχη :!:

Ειμαι ευκολη στο να κολλησω... :D ψαχνομαι πολυ με οτι και να παρω γιατι θελω να αξιζει τα λεφτα του! δυσκολη υποθεση

Εύνοια
Gold Member
Gold Member
9 13
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Μάιος 2015, 20:38
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από Εύνοια » 25 Οκτ 2015, 13:44

έχω κάνει παραγγελεία από το e-shop για το Asus εδώ και 20 μέρες περίπου και ακόμα περιμένω
συγκεκριμένα αυτό:
http://www.e-shop.gr/laptop-asus-x554lj ... PER.911909
389€
έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές για τα Asus ποιότητα σε σωστή τιμή,
αλλά ακόμα περιμένω
δεν έχω πια δικό μου internet, μου δίνει το μέλος bubble bobble

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5808
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από vayia81 » 25 Οκτ 2015, 20:20

Rafablack20 έγραψε:αυτο ακριβως εχω δει..πιστευεις θα αξιζει τα λεφτα του?

Δε γνωρίζω απο lap... αλλα εγω στη θέση σου θα έβαζα κτ παραπάνω ωστε να έπαιρνα κτ καλούτσικο.
Αν μπορείς να το διευθετήσεις με δόσεις καλά θα είναι...
Για να πάρεις ενα lap οπου θα βλέπεις ταινίες/θα παίζεις/θα κατεβάζεις κτλ πρέπει να κοστίζει τουλάχιστον απο 400+...για να μπορεί να τρέχει/παίζει κτλ χωρίς προβλήματα...
(Τα φθηνά πάντως είναι γι απλή χρήση...)
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
Rafablack20
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2814
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 13:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από Rafablack20 » 25 Οκτ 2015, 21:40

Εύνοια έγραψε:έχω κάνει παραγγελεία από το e-shop για το Asus εδώ και 20 μέρες περίπου και ακόμα περιμένω
συγκεκριμένα αυτό:
http://www.e-shop.gr/laptop-asus-x554lj ... PER.911909
389€
έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές για τα Asus ποιότητα σε σωστή τιμή,
αλλά ακόμα περιμένω

καλησπερα!! και εγω απο εκει εχω δει πολλα που μου αρεσουνε και εχουνε καλη τιμη...δεν του εχεις παρει κανενα τηλ να δεις τι γινεται? μηπως δεν το εχουνε ακομα... παντως εχει και καταστηματα το e-shop δες το μηπως σε εξυπηρετει καποιο να πας απο κοντα να το παρεις ;) πωωω πρεπει οντως να αξιζει..μου φαινεται πολυ καλο :hapi:

Άβαταρ μέλους
Rafablack20
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2814
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 13:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από Rafablack20 » 25 Οκτ 2015, 21:51

vayia81 έγραψε:
Rafablack20 έγραψε:αυτο ακριβως εχω δει..πιστευεις θα αξιζει τα λεφτα του?

Δε γνωρίζω απο lap... αλλα εγω στη θέση σου θα έβαζα κτ παραπάνω ωστε να έπαιρνα κτ καλούτσικο.
Αν μπορείς να το διευθετήσεις με δόσεις καλά θα είναι...
Για να πάρεις ενα lap οπου θα βλέπεις ταινίες/θα παίζεις/θα κατεβάζεις κτλ πρέπει να κοστίζει τουλάχιστον απο 400+...για να μπορεί να τρέχει/παίζει κτλ χωρίς προβλήματα...
(Τα φθηνά πάντως είναι γι απλή χρήση...)
μεσα σε 4 χρονια εχω αγορασει 2 λαπτοπ.. το 1ο (turbox)αγορασμενο 650 ευρω με το που εκλεισε χρονο και εληξε η εγγυηση κατα τυχη χαλασε η μητρικη, το 2ο samsung αγορασμενο 800 ευρω μετα απο 3 χρονια χαλασε η υποδοχη για φορτιστη και δεν μπορω να τον ανοιξω με τιποτα(και πρεπει να το παω σε τεχνικο να παρω τις φωτογραφιες και τα βιντεο) δεν ξαναδινω για κανενα λογο τοσα λεφτα.. ουτως η αλλως με δοσεις θα παρω οτι παρω..παει τελειωσαν τα λεφτα για τετοια!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από polvar » 25 Οκτ 2015, 22:43

H υποδοχή για τον φορτιστή φτιάχνεται με λίγα χρήματα

Άβαταρ μέλους
Rafablack20
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2814
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 13:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από Rafablack20 » 26 Οκτ 2015, 00:29

polvar έγραψε:H υποδοχή για τον φορτιστή φτιάχνεται με λίγα χρήματα

δυστυχως δεν ειναι μονο αυτο.. εχει ξεκολλησει το σημειο γυρο απο τον φορτιστη και οι μεντεσεδες(κατι τετοιο μου ειπαν στα public) ειχαν ανοιξει και τους κολλησαν με θερμοκολλα.. πεταμενα λεφτα τους εδωσα! :<

Άβαταρ μέλους
Skyliner
Gold Member
Gold Member
8 2
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 23 Οκτ 2015, 22:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Βοηθεια για αγορα λαπτοπ

Δημοσίευση από Skyliner » 27 Οκτ 2015, 17:44

Rafablack20 έγραψε:Γεια σας!! θελω να αγορασω ενα λαπτοπακι μεχρι 350 ευρω περιπου..αλλα να τρεχει λιγο για να δω καμια ταινια online και για κανενα παιχνιδι, με μεγαλη οθονη 15,6 , εχετε να μου προτεινετε καποιο? εχω βρει 2 εχετε καποια αποψη? βαζω τα μοντελα
το 1ο LAPTOP HP 250 G4 M9S79EA 15.6'' INTEL CORE I3-4005U 4GB 500GB FREE DOS
και το 2ο LAPTOP ASUS X554LA-XX587D 15.6'' INTEL CORE I3-5010U 4GB 500GB FREE DOS
Για να ειμαι ειλικρινης, με αυτα τα χρηματα θα επαιρνα μεταχειρισμενο laptop με καλυτερα χαρακτηριστικα (τετραπυρηνο, με περισσοτερη μνημη RAM και καλυτερη καρτα γραφικων) ωστε να μπορεσω να παιξω και απαιτητικα παιχνιδια οπως GTA5 ή Assassin's Creed Unity.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζητήσεις προϊόντων και υπηρεσιών”