[ΖΗΤΑΩ] ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Οτι καινούργιο νέο για το XariseTo.Gr θα το βρείτε εδώ !
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
christosvas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1252
Εγγραφή: 28 Μάιος 2010, 09:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Συκεών Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Δημοσίευση από christosvas » 01 Ιούλ 2012, 10:28

Όλα αυτά είναι πολύ σωστά, αλλά υπάρχουν κάποιες διαφορές με το xariseto.gr. Στις κλασικές επιχειρήσεις όντως το σήμα παίζει σημαντικό ρόλο. Όμως εδώ έχουμε ένα διαδικτυακό "μαγαζί!" που αναγνωρίζεται από τη URL διεύθυνσή του xariseto.gr η οποία δε θα πρέπει να αλλάξει ποτέ. Επίσης δεν είναι μια επιχείριση με σκοπό το κέρδος οπότε το λογότυπό του δεν έχει κυκλοφορήσει και πολύ στο "δρόμο (στάσεις, αφίσες, κ.λ.π.)" οπότε δεν είναι και τόσο αναγνωρίσιμο.
Προσωπικά το προηγούμενο δεν το είχα προσέξει και τόσο πολύ... (Μόλις που φαίνεται).

Άβαταρ μέλους
chrisnakos
Gold Member
Gold Member
17 11
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 28 Απρ 2012, 22:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Δημοσίευση από chrisnakos » 01 Ιούλ 2012, 10:36

ar_ia έγραψε:Ναι, υπάρχουν και οι περιπτώσεις που μεγάλα ονόματα άλλαξαν αλλά ήταν ήδη πασίγνωστοι ;)
Οι μικρές εταιρείες αν αλλάζουν κάθε τρία χρόνια λογότυπο πως θα γίνονται αμέσα αναγνωρίσιμες από το κοινό....? ;) Εκτός αν το χαρισέτο το ξέρει ήδη όλη η Ελλάδα......
Καλημέρα. Εσύ μιλήσεις πρώτος για μεγάλες εταιρείες οπως η Nike.
Όταν ζητάτε κάτι δημόσια... μην στέλνετε αμέσως μετά pm για λεπτομέρειες... Θεωρώ ότι εκβιάζετε την κατάσταση και αδικούνται αυτοί που ζήτησαν δημόσια αλλά δεν έστειλαν pm.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Δημοσίευση από Aria » 01 Ιούλ 2012, 19:48

Εγώ έθεσα την δική μου άποψη από την πολυετή μου πείρα και από εκεί και πέρα ο καθένας αποφασίζει τι θέλει να κάνει. Τι πάει να πει εγώ το έθεσα πρώτη?? Σαφώς και το έθεσα και θα το ξαναέκανα! Γιατί ποτέ δεν προτρέπουμε τους νέους πελάτες της αγοράς να κάνουν αλλαγές στο ήδη υπάρχον λογότυπο αλλά ψιλοδιορθώσεις εάν χρειαστεί γιατί ΠΑΝΤΑ ο βασικός λόγος είναι να γίνονται γνωστοί και φυσικά αυτό δεν θα γίνει ποτέ αν αλλάζουν λογότυπα κάθε τρεις και λίγο.
Τεσπά....ο γνωστός πόλεμος μεταξύ γραφιστών.....
Καλό απόγευμα!

Άβαταρ μέλους
chrisnakos
Gold Member
Gold Member
17 11
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 28 Απρ 2012, 22:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Δημοσίευση από chrisnakos » 01 Ιούλ 2012, 21:25

ar_ia έγραψε:Εγώ έθεσα την δική μου άποψη από την πολυετή μου πείρα και από εκεί και πέρα ο καθένας αποφασίζει τι θέλει να κάνει. Τι πάει να πει εγώ το έθεσα πρώτη?? Σαφώς και το έθεσα και θα το ξαναέκανα! Γιατί ποτέ δεν προτρέπουμε τους νέους πελάτες της αγοράς να κάνουν αλλαγές στο ήδη υπάρχον λογότυπο αλλά ψιλοδιορθώσεις εάν χρειαστεί γιατί ΠΑΝΤΑ ο βασικός λόγος είναι να γίνονται γνωστοί και φυσικά αυτό δεν θα γίνει ποτέ αν αλλάζουν λογότυπα κάθε τρεις και λίγο.
Τεσπά....ο γνωστός πόλεμος μεταξύ γραφιστών.....
Καλό απόγευμα!
Δεν βγάζω συμπέρασμα... Μια συγκρίνεις το χαρισομάγαζο με την Nike που δεν αλλάζει το λογότυπο και μια το αναφέρεις ως νέους στην αγορά... Τεσπα... Μάλλον έχω ανάδρομο Ερμή.... χααχαχαααα

Καλό απόγευμα....
Όταν ζητάτε κάτι δημόσια... μην στέλνετε αμέσως μετά pm για λεπτομέρειες... Θεωρώ ότι εκβιάζετε την κατάσταση και αδικούνται αυτοί που ζήτησαν δημόσια αλλά δεν έστειλαν pm.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Δημοσίευση από Aria » 01 Ιούλ 2012, 22:54

Αντε να στο πω και αλλιως μπας και το κατανοήσεις....
Αν εγώ ξεκινήσω μια εταιρεία αθλητικών ειδών (τυχαία επιλογή), πως θα με μάθουν όλοι? Πως θα γίνει το λογότυπο της εταιρείας μου ΣΗΜΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΝ αν στα 3 χρόνια το αλλάξω???? Και μετά από 3 χρόνια πάλι το αλλάξω ξανα? Άμα κρατήσω το αρχικό όμως και δεν το αλλάξω ποτέ εσύ τι λες θα με ξέρουν πλέον όλοι? Και αν κάποια στιγμή μου την δώσει και θελήσω να το αλλάξω όπως BP που ανέφερες, θα το κάνω ξέροντας πως έχω πλέον καταξιωθεί παγκοσμίως, ή έστω πανελλαδικά και δεν θα έχω επιπτώσεις, και θα ρίξω και χρήμα σε διαφήμιση για να το μάθουν όλοι.
Τώρα τι δεν μπορείς να κατανοήσεις απ όλα αυτά.....

Και φυσικά το χαρισέτο θέλει να γίνει γνωστό όχι μόνο σε όλη την Ελλάδα αλλά και έξω από αυτήν. Που ξέρεις σε μερικά χρόνια πόσο γνωστό θα έίναι.....? Σαφώς και πρέπει να κοιτάς μακρυά λοιπόν.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Δημοσίευση από Aria » 01 Ιούλ 2012, 23:02

Μάκη σόρρυ για τα σπαμ :D μια βοήθεια να τυπώσεις ζήτησες και στο κάναμε....

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΑΚΕΤΑ BANNER ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ

Δημοσίευση από makis » 02 Ιούλ 2012, 18:24

Εικόνα

καπως ετσι το σκεφτομαι , το εβαλα και στο πρωτο ποστ , μαζι και η σωστες διαστάσεις
Φυσικα στην μεση θα ειναι αντικειμενα , καπως κυκλικα , εγω εβαλα μια φωτο , γιατι δεν ειχα χρονο να ψαξω


Εχετε δικιο ολοι για το Logo .
Η αληθεια ειναι οτι καποια στιγμη θα αλλαξει το xariseto (θα ειναι σε ποιο εύχρηστο περιβάλλον)
Απο την μια καλα ειναι να αλλαξει τοτε , απο την αλλη θα ειναι μεγαλη αλλαγη να αλλαξει και Logo Και εμφάνιση της δομης.

Θα το σκεφτω , αλλα ετσι και αλλιως αυτο το βαννερ θα ειναι κυρίως στο χαρισομαγαζο , αρα δεν εχει διαφορα ποιο θα ειναι πιστευω.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα νέα μας - Ανακοινώσεις”