Νομική συμβουλή περί φασαρίας

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anast
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: 25 Οκτ 2017, 13:52
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Ευρωπού Κιλκίς
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Νομική συμβουλή περί φασαρίας

Δημοσίευση από Anast » 02 Ιουν 2018, 13:31

Ξερω ποσο δυσκολο ειναι ν βγαλεισ δυο παιδια εξω μονη να τα ετοιμασεισ κ ολασ. Κ ν ντυθεισ ανθρωποσ κ ν βγεισ κ εσυ απο προσωπικη εμπειρια χωρια τη κουραση εξω κ τ φοβο ειδικα στξν αρχη. Κ εγω τωρ. Π στα λεω πολυ δυσκολα το κανω ομως επειδη ο συζυγοσ λειπει ολη μερα κ τ βραδυ ειναι κομματια αν σκουρυνουν τα πραγματα τα παιρνω εξω μονη τη πρωτη φορα ειχα σκασει μεσα μηνεσ κλεισούρα κ αυτα να μη στεκονται πρεπει να μου τηβ ειχε δωσει τοσο πολυ ημουν σαν τ λετσο πραγματικα γτ κ γ ν κανω μπανιο ηθελε σχεδιο! Πρεπει ν ειχα νευριασει κ με μια γειτονισσα γ ασχετα (δ θυμαμαι καν) κ πηρα μια παλιοφορμα τα πηρα οπως ηταν με τις πυτζαμες τουσ αγκαλια κατεβηκα μια σκαλα τεραστια (πωσ δε πεσαμε) τα εβαλα μεσα στ αμαξι στα καρεκλακια γ ν βγαλω το καροτσι μετα μεσα στ καροτσι κ αντε γεια (κ ακομη δν ξερανε καροτσι) μετα απο λιγο σταματησαν ν τσιριζουν. Φυσικα αν δν νευριαζα τοσο κ δν ημουν σ απογνωση δνθα εκανα την αρχη.. Θελω ν πω θα τα καταφερεις δυσκολο ειναι αλλα οχι αδυνατο κ μετα σιγα σιγα θ μαθουν κ αυτα.. Τωρα τα εχω τσαντα με λουρι τα κραταω απ τ χερι κ τ λουρι περασμενο στ καρπο μου ειναι κ στ φαση δε θελω χερι κ τρεχω σα παλαβο κ πηδαω απ παντου κ τρωω οτι βρω αλλα παρ ολα αυτα οταν τα βρω σκουρα δε θα κατσω αλλο ν τρωμε τις σαρκες μας μεσα πραγματικα εξω κ ας ειναι νταλα ο ηλιος παμε σε μια σκια κ ν κουραστουν να ψοφησουν κ μεχρι τη γωνια ν παμε θα ειναι καλα αλλα με το καιρο φτιαχνουν τα πραγματα. Αργουν αλλα φτιαχνουν. Επισης μην εχεις ενοχες π. Δινεις περισσοτερη προσοχη στ μικρο κ κανε το μεγαλο ν συμμετεχει στη φροντιδα σα παιχνιδι σιγα σιγα μηπως το δει αλλιως γτ ειναι λογικο ν ζηλευει κ αν βλεπει οτι με τισ τσιριδεσ κερδιζει προσοχη (ειτε καλη ειτε κακη) θα τ εκμεταλλευεται. Ολα θα φτιαξουν.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Να καταθεσω: giouli34 0,50
vaggosdespina 0,44

Να μου καταθεσουν : loukia1981 0,50
geotsax 0,50

Μαρια30 : 1,40


Άβαταρ μέλους
maniakass
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
40 69
Δημοσιεύσεις: 921
Εγγραφή: 30 Απρ 2018, 11:58
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Νομική συμβουλή περί φασαρίας

Δημοσίευση από maniakass » 06 Ιουν 2018, 09:44

καλημερα σε ολους ,εχω και εγω παρομοιο προβλημα με τον μικρο μου που ειναι 17 μηνων ειναι πολυ απαιτητικος κι εγω φωναζω γιατι παει σε πριζες, εβαψε ολον τον καναπε με μαρκαδορους, ξεχαρβαλωσε τα ντουλαπια, ανεβαινει στο επιπλο τηλεορασης, εριξε ολα τα ραφια του τοιχου κατω κ.α πως να μην φωναξεις και πως να μν σε ακουσουν 2 τετραγωνα πιο κατω? αλλα τι να κανουμε υπομονη και δυναμη να μεγαλωσουν λιγο τα ταρζανακια μας ασε που περπαταει λιγο ατσαλα και το σπιτι δεν εχει καλη μονοση και ενοχλουνται οι ανθρωποι απο κατω κι εγω με 3 ωρες υπνο την ημερα δεν εχω αρκετες αντοχες να τον παω και στο παρκο νταλα καταμεσημερα μεσα στην ζεστη και στα σκυλια( που παρεπιπτοντος τα αγαπαω αλλα δν τα θελω και κοντα στα παιδια μου) οποτε με το ζορι τον βαζω για υπνο κοιματε κανα μισαωρο και μετα μολις ξυπνησει του δινω να φαει καποιο κρουασαν που του αρεσει και του βαζω μουσικη χαμηλα να χορεψει και καπως ετσι περναει αυτο το 2 ωρο της κοινης ησυχιας που εμενα μου φενετε 8 ωρο και εμενα μ εστελναν την αστυνομια αλλα περα απο μια συσταση δν μπορουν να κανουν κατι αλλο ,δοκιμασε να το κανεις ενα μπανακι μπας και ηρεμησει λιγο και παρτον λιγο αγγαλια και καθισε τον στον καναπε με ενα παιχνιδι που του αρεσει μηπως και ησυχασει κι αυτο και εσυη βαλε σε μια λεκανη εαν δεν εχεις πισιναιγο νερο και βαλτον να παιξει με διαφορα παιχνιδακια Σε καταλαβαινω απολυτα καλη δυναμη
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

καταθεση σε εθνικη
στελνω καθε τελος του μηνα
Τα πραγματα που χαριζω δν μπορω να τα κρατησω για πολυ λογο περιορισμενου χωρου οποτε ριξτε μια ματια στις αγγελειες μ μπορει να σας ενδιαφερει κατι

χρωσταω δεμα σε
:roll:εχω κοκκινο αβαταρ γιατι παιρνω κυριως παιδικα για τα παιδια μ προσπαθω να τα βελτιωσω κοιταξτε τις αγγελιες μ μηπως σας ενδιαφερει κατι


Υπαρχουν δικα μ πραγματα σε μαρκετπλεις και σε ομαδες του φβ

Άβαταρ μέλους
Μελαγκέλ
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 3141
Εγγραφή: 20 Οκτ 2017, 23:07
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Νομική συμβουλή περί φασαρίας

Δημοσίευση από Μελαγκέλ » 23 Ιουν 2018, 01:40

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές-ιδέες σας!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Λόγω εγκυμοσύνης και 4 μικρων παιδιων και για να είμαι συνεπής θα πηγαίνω ταχυδρομείο μια δυο φορές το μήνα.
Ευχαριστώ για την κατανόηση.
:thank:

Χρωστάω:
Έστειλα δεμα:
Περιμένω δεμα:
Περιμένω κατάθεση:katerina0184:0,7 , peggouliny:0,44,
Να κάνω κατάθεση:
Αναμονή ευχαριστώ:
Να στείλω:
Συναντηση:


ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Απάντηση

Επιστροφή στο “Άνθρωπος, ψυχή και σχέσεις”