Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 25 Δεκ 2012, 18:13

Δεν σε γνωρίζω, αλλά εγώ δεν θα σου πω τα γνωστά...υπομονή κλπ. ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ κοπέλα μου!
Κυνήγησε το όσο μπορείς και όσο σε παίρνει! Υπομονή θα κάνουμε μετά θάνατον, τώρα θα τους πάρουμε φαλάγγι.. :P
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0


Άβαταρ μέλους
calliopez
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3126
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 12:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από calliopez » 25 Δεκ 2012, 20:14

Othon έγραψε: Για να κατανοήσεις περισσότερο την κατάσταση, δεν είναι ότι θέλουν να σε απομακρύνουν από το σύζυγό σου, αλλά ότι ψάχνουν τρόπο να απαλλαγούν από το μισθό σου.
Όλα αυτά δεν στα λέω για να σε απογοητεύσω περισσότερο, πώς θα μπορούσα άλλωστε, απλά για να σε βοηθήσω να κατανοήσεις για ποιο λόγο συμβαίνουν όλα αυτά.
νομιζω πως αν δεν δεχτεις μεταθεση κινδυνευεις με διαθεσιμοτητα... :{
Othon έγραψε:Δεν συνηθίζω να κάνω κουμάντο σε ξένα πορτοφόλια, εγώ πάντως θα τους είχα πετάξει στη μούρη την παραίτησή μου.
Καλύτερα στην πείνα μόνο (που βρίσκομαι και τώρα), παρά στην πείνα και μακριά από την οικογένειά μου.
το εκανα κ εγω γιατι αν αφαιρεσεις 2πλα ενοικια, λογαριασμους κτλ δεν αξιζει τον κοπο και ειμαστε στην πεινα κ εμεις τωρα :{
Othon έγραψε:Δεν σου κρύβω πως πολλές φορές μου πέρασε η ιδέα να δώσω ένα σάλτο απ' το μπαλκόνι, έτσι ώστε να τελειώνουν τα προβλήματά μου, αλλά ξέρω πως αν τελικά το κάνω, θα γεννήσω αυτόματα άλλα τόσα και πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο να τους κάνω τη χάρη.
ουτε σαν σκεψη δεν πρεπει να μας περναει κτ τετοιο Ο,ΤΙ κ αν συμβαινει

σορρυ για τη σφηνα, αλλα αυτα ειχα στο μυαλο μου ακριβως (εκτος απο το τελευταιο)
Περιμένω πακετ :
Περιμενω φακ αδειο:
εστειλα πακ κ περιμ ευχαριστω :
Εστειλα γραμ/φακελο:
Συναντηση:
αναμονη τραπεζας: εγω:
>> εμενα: VICKY1978, vya (2), ΜαράκιMan

χρωσταω: ` tzenaki(3)
μου χρωστανε φακελο:

Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 25 Δεκ 2012, 20:25

calliopez έγραψε:
Othon έγραψε: Για να κατανοήσεις περισσότερο την κατάσταση, δεν είναι ότι θέλουν να σε απομακρύνουν από το σύζυγό σου, αλλά ότι ψάχνουν τρόπο να απαλλαγούν από το μισθό σου.
Όλα αυτά δεν στα λέω για να σε απογοητεύσω περισσότερο, πώς θα μπορούσα άλλωστε, απλά για να σε βοηθήσω να κατανοήσεις για ποιο λόγο συμβαίνουν όλα αυτά.
νομιζω πως αν δεν δεχτεις μεταθεση κινδυνευεις με διαθεσιμοτητα... :{
Othon έγραψε:Δεν συνηθίζω να κάνω κουμάντο σε ξένα πορτοφόλια, εγώ πάντως θα τους είχα πετάξει στη μούρη την παραίτησή μου.
Καλύτερα στην πείνα μόνο (που βρίσκομαι και τώρα), παρά στην πείνα και μακριά από την οικογένειά μου.
το εκανα κ εγω γιατι αν αφαιρεσεις 2πλα ενοικια, λογαριασμους κτλ δεν αξιζει τον κοπο και ειμαστε στην πεινα κ εμεις τωρα :{
Othon έγραψε:Δεν σου κρύβω πως πολλές φορές μου πέρασε η ιδέα να δώσω ένα σάλτο απ' το μπαλκόνι, έτσι ώστε να τελειώνουν τα προβλήματά μου, αλλά ξέρω πως αν τελικά το κάνω, θα γεννήσω αυτόματα άλλα τόσα και πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο να τους κάνω τη χάρη.
ουτε σαν σκεψη δεν πρεπει να μας περναει κτ τετοιο Ο,ΤΙ κ αν συμβαινει

σορρυ για τη σφηνα, αλλα αυτα ειχα στο μυαλο μου ακριβως (εκτος απο το τελευταιο)
Το ζήτημα είναι πως αν δεν παραιτούνταν η γυναίκα, μετά από 7 χρόνια θα είχε την προοπτική να γυρίσει στην οικογένεια της έχοντας τη δουλειά της..αν παραιτηθεί στο κράτος που ζούμε θα μείνει στα αζήτητα, άγνωστο πόσο, μιας και η ανεργία καλπάζει..
Προσωπικά, αν και πιστεύω ότι είναι απόφαση, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, δεν είμαι υπέρ του να παρατήσει τη δουλειά της..
Για μένα πρέπει να το κυνηγήσει μέχρι αηδίας ακόμα και νομικά αν γίνεται..
Αυτά είχα να πω εγώ :P Ξέρω ότι δεν βοήθησα, γιατί το πρόβλημα της κοπέλας είναι τεράστιο, αλλά σ' αυτές τις περιπτώσεις τι να πεις;
Για μένα πρέπει να το παλέψει..και ειδικά στο μπουρδελοκράτος που ζούμε, υπάρχουν πολλά παραθυράκια, αν κάτι το κυνηγήσεις, ειδικά νομικά, σίγουρα μπορείς να εκβιάσεις την κυβέρνηση - έχω μάνα φίλου μου συμβασιούχα που κοντεύει να τινάξει αυτή τη στιγμή που μιλάμε ένα υπουργείο στον αέρα γιατί τους έχει πάρει τα σώβρακα δικαστικώς και τρέχουν και δεν φτάνουν..- θέλω να σας πω, ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ! Στην τελική, αυτό θέλουν!
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
kouklakis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1325
Εγγραφή: 04 Φεβ 2009, 13:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από kouklakis » 25 Δεκ 2012, 20:58

Aχ βρε Μαριάννα... Απέναντι σε ένα σύστημα που πάει να μας εξοντώσει χρησιμοποιώντας κάθε είδους αδικία, κράτα ψηλά το κεφάλι. Και αγωνίσου. Δεν θα τους κάνουμε το χατήρι, δεν θα μας πατήσουν. Αυτό να σκέφτεσαι, αυτό το παράδειγμα να δίνεις στη μικρούλα σου. Σφίξε τα δόντια και προχώρα. Και να είσαι δυνατή γιατί τώρα θα είσαι μάνα και πατέρας μαζί.
Ο,τι χρειαστείς, είμαι εδώ. :D

Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 25 Δεκ 2012, 21:09

kouklakis έγραψε:Aχ βρε Μαριάννα... Απέναντι σε ένα σύστημα που πάει να μας εξοντώσει χρησιμοποιώντας κάθε είδους αδικία, κράτα ψηλά το κεφάλι. Και αγωνίσου. Δεν θα τους κάνουμε το χατήρι, δεν θα μας πατήσουν. Αυτό να σκέφτεσαι, αυτό το παράδειγμα να δίνεις στη μικρούλα σου. Σφίξε τα δόντια και προχώρα. Και να είσαι δυνατή γιατί τώρα θα είσαι μάνα και πατέρας μαζί.
Ο,τι χρειαστείς, είμαι εδώ. :D
Έτσι ;) Γερά παιδιά και με τσαμπουκά!!! Τη ζωή πρέπει να την αρπάζεις απ' το πέτο και αυτούς που σε αδικούν πρέπει να τους τσακίζεις!
Για αρχή θα σε συμβούλευα να ψάξεις έναν καλό δικηγόρο που να ειδικεύεται στα εργασιακά..κι από κει και πέρα θα δεις τις επόμενες κινήσεις σου ;)
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
alkat
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5782
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 23:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από alkat » 25 Δεκ 2012, 21:10

Μαριαννα μου...οτι και να πει κανεις ειναι λιγο...κουραγιο....στειλε μου με πμ το κινητο σου και οτι θελησεις εδω Αθηνα σε οτι περναει απο το χερι μου θα σε βοηθησω....περιμενω ε???και κουραγιο!!!!!
δειξτε υπομονη...ειναι λιγο δυσκολα λογω χρονου.. . οι αποστολές μου ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ λογω του ότι προσπαθώ να μαζεύω ομαδική......
Μου χρωσταει:eiritsel
. να με συγχωρείτε για τα χάλια στατιστικά μου...οι ανάγκες μεγαλώνουν όσο μεγαλώνουν και τα παιδιά....προσπαθώ να τα διορθώσω 😁...
Για αποστολες εχω μονο εθνική (και ebanking)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
OIK
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 23:02
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από OIK » 25 Δεκ 2012, 21:11

Mαριαννάκι ξέρεις πόσο σε εκτιμώ και σε αγαπώ.Εσύ εισαι παλιός πολεμιστής και δεν θα το βάλεις κάτω.Τα πράγματα είναι πάρα πολύ δύσκολα για σχεδόν όλους μας.Είμαστε όλοι στην ίδια άθλια κατάσταση άλλος για τον ένα λόγο και άλλος για τον άλλο.Ολη η υπόθεση είναι ένα ντόμινο που δεν ξέρουμε που θα σταματήσει και πόσο θα αντέξουμε.Να ξέρεις ότι σε αγαπάνε πάρα πολλοί τουλάχιστον αυτοί που έτυχε να βρεθούμε σε αυτό το σάιτ και αυτό θα σου δώσει δύναμη να ανταπεξέλθεις τις δυσκολίες σου.Σου εύχομαι ότι καλύτερο.
Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρονται για ότι χαρίζω να το δηλώνουν δημόσια και αν αποφασίσω να τους το χαρίσω να στέλνουν πμ. Εκτός από τα στοιχεία όλα τα άλλα δημόσια παρακαλώ.
Παράκληση οι ανορθόγραφοι να προσέχουν περισσότερο γιατί τα μάτια μας πονάνε.

Άβαταρ μέλους
Sonasia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
54 65
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2008, 00:57
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από Sonasia » 25 Δεκ 2012, 21:13

σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου, μακάρι η λύση να βρεθεί άμεσα
Οι αγγελίες μου : http://1gr.me/8MxwA


Παρακαλώ να βάζετε σημείωμα με το ψευδώνυμο σας και την περιγραφή αυτών που είναι να στείλω...


Για την αποφυγή χαμένων φακέλων,καθυστέρησης και περιττών εξόδων μπορείτε να μου καταθέτετε το αντίτιμο για προπ/νους φακέλους ή γραμματόσημα για έξοδα αποστολής σε αριθμό λογαριασμού Εθνικής Τράπεζας,Eurobank ή σε λογαριασμό paypal, ρωτήστε με σε προσωπικό μήνυμα... ευχαριστώ!

melina80
VIP Member
VIP Member
64 70
Δημοσιεύσεις: 846
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2011, 18:17
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεόδωρου Ζιάκα Γρεβενών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από melina80 » 25 Δεκ 2012, 22:24

Λυπαμαι ολοψυχα για τις δυσαρεστες ειδησεις ...
Σου ευχομαι να βρεθει μια λυση ..σαν δωρο χριστουγεννων απο το θεο για τη οικογενεια σου ...
Καλες γιορτες......
Eίμαι αδελφή της hara75

Χριστίνα
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9017
Εγγραφή: 15 Ιουν 2010, 14:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Νεαπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ευχες και μια συγνωμη απο theosve

Δημοσίευση από Χριστίνα » 25 Δεκ 2012, 22:52

Σου εύχομαι ολόψυχα καλές γιορτές και κυρίως υγεία, για όλα τα υπόλοιπα υπάρχει η λύση, φυσικά ούτε να το σκεφτείς να αφήσεις τη δουλίτσα σου, γνώμη μου ότι σε τόσο δύσκολες εποχές δεν είναι να αφήνεις οποιαδήποτε πηγή εισοδήματος, θα δεις, τα πράγματα θα φτιάξουν αργά ή γρήγορα. Καλά Χριστούγεννα σε σένα και την οικογένειά σου και του χρόνου τέτοια εποχή μακάρι να είστε όλοι ήρεμοι και στην ίδια πόλη. :poze:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Άνθρωπος, ψυχή και σχέσεις”