Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
xrysanthi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1846
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Χαριλάου
Επικοινωνία:

Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από xrysanthi » 18 Σεπ 2013, 17:53

Για Θεσσαλονίκη, παραλαβή από την περιοχή μου ή από κέντρο, αφού κατεβαίνω συχνά.
Για αποστολές, προτιμώ την κούριερ του χάρισέτο, αλλά στέλνω και με Ελτα!



Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από polina27 » 18 Σεπ 2013, 18:05

αρχισαν τα όργανα... αυτο ήταν απλά το πρωτο μερος απο τα πολλά που γινονται θα δειτε θα ερθουνε και αλλα θα γυρισουμε πίσω στην δεκαετια του 50 και μετα που σκοτωναν ανθρωπους μπροστα στα ματια σου.. ολα αυτα εκεί οδηγουν.. παμε απο το κακο στο χειρότερο..
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από Othon » 19 Σεπ 2013, 01:28

Μην πέφτετε στο τρυπάκι των ψευτοδημοσιογράφων και μην κρίνετε κάποιον από τα πολιτικά του πιστεύω.
Το ότι ο συγκεκριμένος ήταν μέλος της Χρυσής Αυγής δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αρρωστημένο μυαλό του.
Αν είναι δυνατόν να φτάνουμε στο σημείο να ρωτάμε κάποιον δολοφόνο το τι ψηφίζει και αναλόγως να τον δικάζουμε.
Τόσα χρόνια δηλαδή όσοι σκότωναν και πολιτικά ήταν νεοδημοκράτες, τι πρέπει να πούμε, ότι ο Σαμαράς έχει σκοπό να αφανίσει το έθνος;
Ας σοβαρευτούμε λίγο...

Άβαταρ μέλους
xrysanthi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1846
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Χαριλάου
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από xrysanthi » 19 Σεπ 2013, 02:14

Μόνο που κάποια μέλη της Χρυσής Αυγής εκτός από το να ψηφίζουν έχουν και εγκληματική δράση. Αυτόπτες μάρτυρες είπαν ότι στο παιδί την είχε στήσει ομάδα χρυσαυγιτών. Όταν λοιπόν πάει η φάλαγγα να καθαρίσει κάποιον με αντιφασιστική δράση, φυσικά και τα πολιτικά τους πιστεύω έχουν σημασία.

Και ναι, μην πιστεύετε τα παραπλανητικά ρεπορτάζ του σκαι, που έλεγαν ότι "τον σκότωσε για το ποδόσφαιρο”. Η πλήρης ισοπέδωση ενός καθαρά πολιτικού φαινομένου.
Για Θεσσαλονίκη, παραλαβή από την περιοχή μου ή από κέντρο, αφού κατεβαίνω συχνά.
Για αποστολές, προτιμώ την κούριερ του χάρισέτο, αλλά στέλνω και με Ελτα!


Άβαταρ μέλους
Κρυσταλενια
Diamond Member
Diamond Member
50 28
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 11 Ιαν 2011, 10:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από Κρυσταλενια » 19 Σεπ 2013, 02:18

δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα Othon...
μπορει ο συλλογισμος σου να ακουγεται εν μερη λογικος, αλλα εδω δεν εχουμε να κανουμε απλως και μονο με ενα πολιτικο κομμα...
εχουμε να κανουμε με μια συμμορια, που φανατιζει και στρατιωτικοποιει στην προσπαθεια της να αποκτησει την δυναμη που ποθει.

ειναι στη φυση του ανθρωπου η αναγκη να ανηκει σε μια ομαδα (οικογενεια, φιλοι κτλ) και ολοι ξερουμε πως αυτη μας επηρεαζει και μας δινει κατευθυνσεις. και σε αυτους τους καιρους, η χα εχει αναπτυξει μια πολυ καλη ¨φαμιλια¨ στα γραφεια της.

Αλλωστε δεν ειναι πρωτη φορα που συμβαινει τετοιο περιστατικο (χωρις το ασχημο τελος βεβαια), προερχομενο απο υποστηρικτες-μελη της χα. και δυστυχως οταν κατι επαναλαμβανεται δεν αποτελει ασυναρτητο χαρακτηριστικο.

Μα αυτους τους ξερουμε (και οσοι εχουν ανοιχτα τα ματια τους στο κοινωνικο-πολιτικο γιγνεσθαι) κατι τετοιο το περιμεναμε πολυ καιρο τωρα... το λυπηρο (και για μενα τρομοκρατικο) ειναι το πως η κοινωνια το αντιμετωπιζει.

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από Othon » 19 Σεπ 2013, 02:24

Δεκτές οι απόψεις σας και απόλυτα σεβαστές.
Για να με καλύψετε πλήρως όμως, περιμένω να δω και τη θέση σας στις πολύ πρόσφατες δηλώσεις του Καμμένου σχετικά το "λιντσάρισμα" του Πάχτα.

Άβαταρ μέλους
Κρυσταλενια
Diamond Member
Diamond Member
50 28
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 11 Ιαν 2011, 10:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από Κρυσταλενια » 19 Σεπ 2013, 02:27

και μαζι με την δολοφονια του παιδιου...

ας προσθεσω και μια αλλη δυσαρεστη ειδηση, εξισου σημαντικη ...

διαδηλωτης απο την σημερινη αντιφασιστικη συγκεντρωση που ειχε καλεστει στο κερατσινι κινδυνευει πολυ πιθανον να χασει το ματι του απο δακρυγονο μπατσου που εριξε σε ευθεια βολη.
Φυσικα και αυτο εγκλημα αποτελει (και η γιαγια μου θα σκεφτοταν πως οταν ριχνεις ενα δακρυγονο σε ευθεια βολη μπορει να προκαλεσεις πολυ σοβαρο τραυματισμο, αν πετυχεις καποιον) ασχετα αν ελαχιστα θα ακουστει και θα καταδικαστει η ενεργεια αυτη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κρυσταλενια την 19 Σεπ 2013, 12:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Κρυσταλενια
Diamond Member
Diamond Member
50 28
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 11 Ιαν 2011, 10:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από Κρυσταλενια » 19 Σεπ 2013, 02:49

Othon απο μενα, δυστυχως, δεν θα ακουσεις οτι "καταδικαζω τη βια απο οπου και αν προερχεται"..
Φυσικα και δεν περιμενω τον Καμμενο, και κανεναν Καμμενο για να κρινω και να κατακρινω γεγονοτα που λαμβανουν χωρα.

Οσο (εγω προσωπικα) συμφωνω με το λιντσαρισμα του Παχτα, συμφωνω και με το λιντσαρισμα του Καμμενου (που ελαβε χωρα σημερα) και του καθε ενα που μου πινει το αιμα, και καθε μερα με οδηγει ολο και πιο κοντα στην εξαθλιωση.
Γιατι βια δεν ειναι μονο να πεταξεις ενα αυγο και ενα γιαουρτι, ουτε να βρισεις και χαστουκισεις, βια ειναι και να δουλευεις 8 ωρες για 500 ευρω, βια ειναι να παιρνεις 5αροδεκαρες και αυτες να σου στις ζητανε πισω, βια ειναι να πρεπει να πληρωσεις για να μορφωθεις, βια ειναι να μην υπαρχει κρατος προνοιας, βια ειναι να ξεπουλανε τη ζωη σου προς οφελος τους...
και σε αυτο το συναφι δεν μπαινει μονο η εκαστοτε κυβερνηση... Σε αυτες τις μορφες βιας εμπλεκονται παρα πολλα προσωπα της εξουσιας(τοπικης και κεντρικης)..

εγω λοιπον εχω επιλεξει να υπερασπιστω τη ζωη μου και οτι μου ανηκει και να μην χαρισω σε κανεναν τιποτα..
Φυσικα δεν κανω αυτοσκοπο μου το "κυνηγι των κακων". αλλα αναγνωριζω και αποδεχομαι σαν μεσο, εστω και σαν εσχατο, την βιαιη αμυνα μου.

Δεν αξιζει να σχολιασω τις δηλωσεις του Καμμενου.. πολιτικαντισμοι. . .

Άβαταρ μέλους
xrysanthi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1846
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Χαριλάου
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από xrysanthi » 19 Σεπ 2013, 08:58

Αν και συμφωνώ με την Κρυσταλένια, τα εγκλήματα του Πάχτα προς τον ελληνικό λαό είναι αισχρά, δε θεωρώ ότι πρέπει να απαντήσουμε σ’ αυτό για να στηρίξουμε το άλλο θέμα. Η δολοφονία ενός νέου έλληνα από χρσαυγίτες είναι γεγονός από μόνο του. Η στροφή στον Καμμένο μου θυμίζει αποπροσανατολισμό.
Κάτι σαν τις δηλώσεις Κασιδιάρη, που θύμωσε επειδή η αστυνομία μπήκε στα γραφεία τους, ενώ δεν είχε μπει στα αντίστοιχα του Πασοκ όταν λάμβαναν χώρα τα μεγάλα σκάνδαλα. Δε λέω ότι δεν έπρεπε να χει μπει τότε, αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Μέχρι και προς το συμφέρον της μπορεί να το χρησιμοποιήσει αυτό που συνέβη η Χρυσή Αυγή, με κάποιο μαγικό τρόπο είναι πάλι τα θύματα του συστήματος και καταφέρνουν ακόμη κι έτσι την υποστήριξη από κόσμο (που δεν καταλαβαίνει και πολύ τι γίνεται).
Για Θεσσαλονίκη, παραλαβή από την περιοχή μου ή από κέντρο, αφού κατεβαίνω συχνά.
Για αποστολές, προτιμώ την κούριερ του χάρισέτο, αλλά στέλνω και με Ελτα!


Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονία αντιφασίστα στο Κερατσίνι από χρυσαυγίτη

Δημοσίευση από Aria » 19 Σεπ 2013, 09:35

Othon έγραψε:Μην πέφτετε στο τρυπάκι των ψευτοδημοσιογράφων και μην κρίνετε κάποιον από τα πολιτικά του πιστεύω.
Το ότι ο συγκεκριμένος ήταν μέλος της Χρυσής Αυγής δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αρρωστημένο μυαλό του.
Αν είναι δυνατόν να φτάνουμε στο σημείο να ρωτάμε κάποιον δολοφόνο το τι ψηφίζει και αναλόγως να τον δικάζουμε.
Τόσα χρόνια δηλαδή όσοι σκότωναν και πολιτικά ήταν νεοδημοκράτες, τι πρέπει να πούμε, ότι ο Σαμαράς έχει σκοπό να αφανίσει το έθνος;
Ας σοβαρευτούμε λίγο...
+ 1
Και προσθέτω, η χειρότερη φάρα μετά τους πολιτικούς είναι οι δημοσιογράφοι. Κινούν τις μάζες ανάλογα με τα συμφέροντα που εξυπηρετούν!

Όσο για Καμμένο, ισχύει η παροιμία που λέει "όποιος σκάβει τον λάκο του άλλου πέφτει ο ίδιος μέσα". Από τη μία και καλά καταδικάζει τη βία και από την άλλη παρακινεί για λυντσαρίσματα. Καλά να πάθει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”