Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το παιδί

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
melinaprs
Banned member !!
Banned member !!
78 41
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: 28 Αύγ 2013, 16:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ασκληπιείου Αργολίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από melinaprs » 24 Σεπ 2013, 22:36

Είναι αυτό που είπα, κάποιες φορές πρέπει να είμαστε πολύ πολύ διακριτικοί, δεν ξέρουμε τον άλλο και πώς θα το πάρει. Εγώ π.χ. λέω ιδέα, κάθε χρόνο βάζω στης κόρης μου το ''κουτί'' του σχολείου δεύτερο σετ πακέτο ξυλομπογιές, μαρκαδόρους, κόλλα και επειδή στο τέλος της χρονιάς μάς επιστρέφουν όσα πράγματα έμειναν ποτέ δε βρήκα ούτε το πρώτο ούτε το δεύτερο σετ. Φυσικά ούτε στη δασκάλα μίλησα, απλά ρώτησα την κόρη μου, αν χρησιμοποίησε όλα αυτά τα πράγματα(για να της πάρω άλλα, όχι ποιός τα πήρε). Μου απάντησε λοιπόν πως αν κάποιος δεν έχει η δασκάλα δίνει από δικά της που έχει κι απ'το δικό μου κουτί...Αν μας περισσεύει κάτι ή ακόμα ευτυχώς μπορούμε να πάρουμε και δεύτερο μια τέτοια κίνηση είναι διακριτικότατη κι απλή ;)


βαλεντινη
Diamond Member
Diamond Member
94 46
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηλιουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από βαλεντινη » 24 Σεπ 2013, 22:47

σωστό γενικά...αλλά αν θέλεις να βοηθήσεις κάποιον συγκεκριμένο που δε τον ξέρεις προσωπικά όπως σε αυτή την περίπτωση?
Παραλαβές απο κεντρο Αθηνας ή σε κάποιο μετρό (με σταθμούς Δαφνη-Αγ Δημητριο πρώτους στη λίστα!) ή σε περιοχές Ηλιούπολη- Ελληνικό-Υμηττό!! Αν δεν εξυπηρετεί κάτι από τα παραπάνω αναλαμβάνω αποστολές με προπληρωμένους ή με άλλο τρόπο και τα εξοδα αποστολής δικά σας! Ευχαριστώ!

πρωην μελος VALART

Άβαταρ μέλους
melinaprs
Banned member !!
Banned member !!
78 41
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: 28 Αύγ 2013, 16:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ασκληπιείου Αργολίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από melinaprs » 24 Σεπ 2013, 22:58

Δίκιο έχεις, αλλά σε αυτή την περίπτωση που δεν τον ξέρουμε και ο ίδιος δε θέλει δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Εγώ γενικά μίλησα, γι'αυτό και δεν ανέφερα τον άνθρωπο αυτόν πουθενά. Πάντως απαράδεκτον να τον κυνηγάνε κιόλας.Κι ακόμα δεν έχουμε σηκωθεί ΟΛΟΙ από ντιβάνια, καναπέδες, πολυθρόνες, χαλιά......Να είσαι καλά:-)

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από deana » 25 Σεπ 2013, 00:36

Κρίμα... Και εγώ ήμουν έτοιμη να καλέσω αύριο το αστυνομικό τμήμα του Βόλου αν και ήξερα εκ των προτέρων ότι δεν θα μου λέγανε το όνομα...
Βαλεντινάκι, έκανες αυτό που μπορούσες... Δυστυχώς, για διάφορους λόγους, δεν μπορούμε να προσφέρουμε παντού βοήθεια, όσο και να το θέλουμε...
Ας έχουμε όμως τα μάτια μας και τα αυτιά μας ανοιχτά...
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
andreasoi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
76 65
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: 16 Μάιος 2011, 01:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από andreasoi » 25 Σεπ 2013, 10:38

Απ ότι διάβασα από δημοσιεύσεις πολλοί προσφέρθηκαν να βοηθήσουν και να πληρώσουν μέσα στο κατάστημα αλλά δεν έγινε δεκτή η προσφορά τους
Πιστεύω οτι ήθελαν να δοθεί τόσο μεγάλη δημοσιότητα για παραδειγματισμό ώστε να μειωθούν τα κρούσματα κλοπών που γίνονται σ αυτά τα μαγαζιά (είναι αρκετά, και τα κάνουν οι πιο απίθανοι άνθρωποι )
Εξ άλλου βλέπουμε συχνά τέτοιες εταιρείες, για θέμα (θέλω να πιστεύω) διαφήμισης η φοροαπαλλαγών κάνουν αρκετές ''αγαθοεργίες'' με υπέρογκα ποσά.
Όπως περιγράφετε ο ''δράστης'' τους βόλεψε θαυμάσια για την δουλειά που ήθελαν να κάνουν


Edit
Σημερα 26-9-2013 διαβασα (και εμαθα ποια ειναι) την απαντηση της εταιρειας, επιβαλετε (νομιζω) να ακουγονται και ο 2 αποψεις, την διαβασα εδω http://on-news.gr/2013/09/25/to-jumbo-a ... rkadorous/
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κάνω αποστολές, Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας

Μην μου ζητάς αν
1) ΔΕΝ εχεις χαρισει κατι
2) Εχεις ασχημα ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
3) Εχεις ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ απο τους διαχειριστες στο προφιλ σου

Άβαταρ μέλους
kostas8808
new member
new member
1 3
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 19 Σεπ 2013, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Σάμου
Δήμος - Κοινότητα: Ποταμιάς Ευρυτανίας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από kostas8808 » 25 Σεπ 2013, 14:09

tolis287 έγραψε:
kostas8808 έγραψε:Ελλαδισταν με τα ολα του...
Δηλ τι θελεις να πεις με αυτο;Οτι οποιος εχει αναγκη νομιμοποιείται να κλεβει;Και αυτος που εχει το καταστημα αν ηταν ετσι να χαριζε τοτε να μην πουλουσε.Φανταζομαι οτι αν του το ζητουσε ισως να του τα εδινε και τζαμπα.
Δεν λεω να νομιμοποιηθει αλλα δεν υπαρχει λογος να παρει τοση εκταση για 12 ευρω, θα μπορουσαν απλα να του κανουν μια παρατηρηση η οτιδηποτε αλλο εκτος απο μηνυση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”