Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το παιδί

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
βαλεντινη
Diamond Member
Diamond Member
94 46
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηλιουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το παιδί

Δημοσίευση από βαλεντινη » 24 Σεπ 2013, 00:00

Νομίζω όλοι το ακούσαμε λίγο πολύ....καταδικάστηκε κιόλας σε κάποιες μέρες φυλάκισης με αναστολή αν δε κάνω λάθος, χωρίς δικηγόρο και πλήρωσε και τα δικαστικά έξοδα. (όποιος δεν γνωρίζει την ιστορία μπορεί είτε να το googlαρει είτε να μου πει να του στείλω ΠΜ με κάποιο link να διαβάσει την υπόθεση, απλά δεν ήθελα να κάνω''διαφήμιση'' σε site γιαυτό κ δεν παρέθεσα κάποιο link εδώ)

Αυτό που σκεφτόμουν είναι μήπως ξέρει κάποιος το όνομα του?? Άκουσα ότι είναι από το Βόλο.... Θα ήθελα πολύ να γινόταν μια κίνηση να του στέλναμε μαρκαδόρους κ ότι άλλο χρειάζεται το παιδί/τα παιδιά του - ειδικά μαρκαδόροι/μολύβια έλεος!! Τα ανίψια μου έχουν σχεδόν διπλά και τριπλά χρώματα από τέτοια πράγματα νομίζω είναι κάτι που μπορούμε να προσφέρουμε όλοι....μια γόμα....ένα στυλό.... χωρίς καν να αγοράσουμε αρκεί να μάθουμε ποιος είναι! Δε ξέρω αν φυσικά αυτό είναι εφικτό αλλά δε σκέφτηκα άλλο τρόπο να μάθω το όνομα του! Any ideas? Και ίσως αυτό να είναι ένα έναυσμα για τέτοια λεπτά θέματα να ''Ζητήσουν'' από εδώ μέσα και άλλοι γονείς που έχουν όντως αναγκη προτού φτάσουμε στις κλοπές(!!) κλπ.

Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές αν τα γράφω λίγο μπερδεμένα αλλά πραγματικά στενοχωρήθηκα....σκέφτομαι πως θα νιώθουν τα παιδιά στο σχολείο που δε μπορούν να ''έχουν'' ότι και τα υπόλοιπα κ τους γονείς πως νιώθουν αν δε μπορούν να προσφέρουν....
Παραλαβές απο κεντρο Αθηνας ή σε κάποιο μετρό (με σταθμούς Δαφνη-Αγ Δημητριο πρώτους στη λίστα!) ή σε περιοχές Ηλιούπολη- Ελληνικό-Υμηττό!! Αν δεν εξυπηρετεί κάτι από τα παραπάνω αναλαμβάνω αποστολές με προπληρωμένους ή με άλλο τρόπο και τα εξοδα αποστολής δικά σας! Ευχαριστώ!

πρωην μελος VALART


Άβαταρ μέλους
kostas8808
new member
new member
1 3
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 19 Σεπ 2013, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Σάμου
Δήμος - Κοινότητα: Ποταμιάς Ευρυτανίας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από kostas8808 » 24 Σεπ 2013, 00:13

Ελλαδισταν με τα ολα του...

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από deana » 24 Σεπ 2013, 00:18

Γεια σου Βαλεντινάκι! Πώς είσαις Επέστρεψες; Στείλε μου σε πμ το τηλέφωνό σου για να τα βρεθούμε από κοντά! :D
Mακάρι να το μάθουμε, θα ψάξω και εγώ αύριο.. Υπολόγισέ με για οτιδήποτε μπορώ να προσφέρω! :}
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

βαλεντινη
Diamond Member
Diamond Member
94 46
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηλιουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από βαλεντινη » 24 Σεπ 2013, 00:45

βασικά είμαι εδώ για λίγο καιρό δουλεύοντας για το Μάστερ κ ξαναπάω πίσω - σου στέλνω ΠΜ όμως!
Σε κανένα από τα site που το έχουν δημοσιεύσει δε βρήκα περαιτέρω στοιχεία παρά μόνο ότι έγινε κάπου στο Βόλο...
Ευχαριστώ!
Παραλαβές απο κεντρο Αθηνας ή σε κάποιο μετρό (με σταθμούς Δαφνη-Αγ Δημητριο πρώτους στη λίστα!) ή σε περιοχές Ηλιούπολη- Ελληνικό-Υμηττό!! Αν δεν εξυπηρετεί κάτι από τα παραπάνω αναλαμβάνω αποστολές με προπληρωμένους ή με άλλο τρόπο και τα εξοδα αποστολής δικά σας! Ευχαριστώ!

πρωην μελος VALART

xristin
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2180
Εγγραφή: 09 Μαρ 2009, 17:06
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από xristin » 24 Σεπ 2013, 10:28

κάνοντας και εγώ ένα ψαξιματάκι δεν κατάφερα να βρω το όνομα-αν και δε νομίζω να έχει δημοσιοποιηθεί. ο τρόπος ίσως που θα μπορούσε να βρεθεί είναι είτε μέσω της αστυνομίας Βόλου, είτε μέσω κάποιου δικηγόρου απο τον Βόλο, αλλά και πάλι λόγω προσωπικών δεδομένων δεν ξέρω αν θα μπορούσαν να το δώσουν
αν κάποιος πάλι έχει κάποιο γνωστό δικηγόρο απο το Βόλο ίσως να είναι πιο εύκολο να βρεθεί...
Έχω e-banking σε Εθνική, Πειραιώς και EUROBANK.
Αν καθυστερήσω να σας απαντήσω σε αγγελία πιθανόν δεν το έχω δει, παρακαλώ στείλτε μου πμ. Αποστολες θα γινονται καθε 15 και 30 του μηνος.

anna79
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
82 79
Δημοσιεύσεις: 910
Εγγραφή: 09 Οκτ 2009, 23:35
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Ρόδου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από anna79 » 24 Σεπ 2013, 12:50

Απο χθες που έμαθα για αυτό το περιστατικό το μυαλό μου είναι σ΄αυτόν τον πατέρα.
Σε ευχαριστώ πολύ που το δημοσίευσες εδώ γιατί ήθελα κι εγώ να βοηθήσω αλλά δεν ήξερα πως.
Σου στέλνω πμ.
Στέλνω MONO με ΕΛΤΑ κατόπιν παραλαβής προπληρωμένων φακέλων ή γραμματοσημων.
Κάποια ρουχαλάκια μας τα πουλάω στο www.parentscafe.gr
Χρωστάω σε Panos3 1€

Άβαταρ μέλους
melinaprs
Banned member !!
Banned member !!
78 41
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: 28 Αύγ 2013, 16:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ασκληπιείου Αργολίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από melinaprs » 24 Σεπ 2013, 14:50

Επειδή σαν αυτόν τον πατέρα υπάρχουν σίγουρα κι άλλοι, εγώ θέλω να πω ότι -δυστυχώς- δεν έπεσα από τα σύννεφα με αυτό. Στην έξω ζωή δεν υπάρχει δυνατότητα αγγελίας ΖΗΤΑΩ, μα ο καθένας με ανοιχτά μάτια βλέπει το πρόβλημα που υπάρχει γύρω του και μπορεί από μόνος του,χωρίς να του ζητηθεί, να ΧΑΡΙΣΕΙ. Τί εννοώ: στα βουνά ζούσε με τους λύκους αυτός ο άνθρωπος και δεν υπήρχε γύρω του ψυχή να του πει ''να ένα μικρό δωράκι από 'μένα για το παιδάκι σου και καλή σχολική χρονιά''; Μήπως κι εμείς καμιά φορά εθελοτυφλούμε και κάνουμε πως δε βλέπουμε, αν ο άλλος δε μας ζητήσει; Ας έχουμε στο νου μας, πως η κοινωνία που ζούμε δεν είναι σαν εδώ οργανωμένη δια τούτου (χάρισέ το) και ο Α, Β, Γ...για λόγους δικούς του μπορεί να χρειάζεται αλλά ποτέ να μη ζητήσει...

βαλεντινη
Diamond Member
Diamond Member
94 46
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηλιουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από βαλεντινη » 24 Σεπ 2013, 16:19

σωστά.... αλλά καλώς ή κακώς είμαστε όλοι απασχολημένοι με τις μικρές ζωές μας και πολλές φορές εθελοτυφλούμε ή ΟΝΤΩΣ δεν βλέπουμε. Και σε συνδυασμό με την περηφάνεια των ανθρώπων που ντρέπονται να ''ζητήσουν'' το πρόβλημα δε γίνεται σχεδόν ποτέ ορατό παρά μόνο ότανέχει γίνει το κακό.... Σιγουρα το να προβλέπονται καταστάσεις είναι καλύτερο απο το ''εκ των υστέρων'' αλλά κάλλιο αργά.... Ας γίνει αυτό μια (ακόμα δυστυχώς) αφορμή να κοιτάξουμε γύρω μας και να ''τρέξουμε'' όσο μπορούμε.

Ευχαριστώ για τη διάθεση να βοηθήσουμε :D !
Παραλαβές απο κεντρο Αθηνας ή σε κάποιο μετρό (με σταθμούς Δαφνη-Αγ Δημητριο πρώτους στη λίστα!) ή σε περιοχές Ηλιούπολη- Ελληνικό-Υμηττό!! Αν δεν εξυπηρετεί κάτι από τα παραπάνω αναλαμβάνω αποστολές με προπληρωμένους ή με άλλο τρόπο και τα εξοδα αποστολής δικά σας! Ευχαριστώ!

πρωην μελος VALART

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3099
Εγγραφή: 08 Μάιος 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από tolis287 » 24 Σεπ 2013, 16:54

kostas8808 έγραψε:Ελλαδισταν με τα ολα του...
Δηλ τι θελεις να πεις με αυτο;Οτι οποιος εχει αναγκη νομιμοποιείται να κλεβει;Και αυτος που εχει το καταστημα αν ηταν ετσι να χαριζε τοτε να μην πουλουσε.Φανταζομαι οτι αν του το ζητουσε ισως να του τα εδινε και τζαμπα.

βαλεντινη
Diamond Member
Diamond Member
94 46
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηλιουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τον πατέρα που ''έκλεψε μαρκαδόρους''για το π

Δημοσίευση από βαλεντινη » 24 Σεπ 2013, 22:22

Από την εφημερίδα του Βόλου μου απάντησαν τα εξής :

''Καλησπέρα σας,
είναι συγκινητικό το ενδιαφέρον σας για τον πατέρα που αναγκάστηκε να κλέψει για το παιδί του. Το παρήγορο είναι ότι δεκάδες άλλοι, από το Βόλο και την υπόλοιπη Ελλάδα, έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για να τον βοηθήσουν. Το ίδιο θελήσαμε να κάνουμε και εμείς ως εφημερίδα, από την πρώτη στιγμή που περιήλθε σε γνώση μας το θέμα.
Από την έρευνα που έχω κάνει -αν και τελικά δεν κατάφερα να επικοινωνήσω με τον ίδιο, αλλά με συγγενικό του πρόσωπο- κατάλαβα ότι πρόκειται για έναν άνθρωπο αξιοπρεπή, ο οποίος ήδη νοιώθει πολύ άβολα με τη μεγάλη έκταση που έχει λάβει η υπόθεση.
Κατανοώντας τις καλές σας προθέσεις, λυπάμαι που δεν μπορώ να σας βοηθήσω. Για λόγους δημοσιογραφικής δεοντολογίας είναι αδύνατο να σας δώσω στοιχεία του, χωρίς την άδειά του, την οποία αν και την αναζήτησα δεν την έχω, διότι μέσω τρίτου ατόμου είχα την ενημέρωση ότι δεν επιθυμεί βοήθεια.''

Οπότε δε μπορούμε να βοηθήσουμε.....
Παραλαβές απο κεντρο Αθηνας ή σε κάποιο μετρό (με σταθμούς Δαφνη-Αγ Δημητριο πρώτους στη λίστα!) ή σε περιοχές Ηλιούπολη- Ελληνικό-Υμηττό!! Αν δεν εξυπηρετεί κάτι από τα παραπάνω αναλαμβάνω αποστολές με προπληρωμένους ή με άλλο τρόπο και τα εξοδα αποστολής δικά σας! Ευχαριστώ!

πρωην μελος VALART

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”