Αμφισβήτηση πληρωμής αποδοχών

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
telismush
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2948
Εγγραφή: 13 Μάιος 2011, 22:18
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Αμφισβήτηση πληρωμής αποδοχών

Δημοσίευση από telismush » 20 Οκτ 2022, 13:44

Καλησπέρα σας, έχουμε ένα οικογενειακό πρόσωπο όπου δούλεψε για ένα χρονικό διάστημα μέσω προγράμματος πρακτικής άσκησης και στην πράξη δεν του καταβλήθηκαν ποτέ στο λογαριασμό του τα χρήματα, αλλά στο ΕΦΚΑ φαίνονται κανονικά τα ένσημα καθώς και τα χρήματα των (υποτιθέμενων) αποδοχών. Πως μπορούμε να μάθουμε σε ποιο IBAN έχει πραγματοποιηθεί η πληρωμή για να ξετυλίξουμε το κουβάρι; Ποιος είναι ο αρμόδιος φορέας για να επικοινωνήσουμε να βγει άκρη;
Παρακαλώ απαντήσεις μόνο από όσους γνωρίζουν, όχι υποθέσεις τύπου.. μπορεί να έχει δοθεί λάθος το ΙΒΑΝ κλπ
Παράδοση Θέρμη ή ενδεχομένως περιοχή Χαριλάου εφόσον βολέψει, δεν πραγματοποιούνται αποστολές.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

κουκουτσάκι
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3689
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 21:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Αμφισβήτηση πληρωμής

Δημοσίευση από κουκουτσάκι » 20 Οκτ 2022, 14:01

Στο ΕΦΚΑ εμφανίζονται οι αποδοχές έχουν υπολογιστεί. Δεν φαίνεται αν έχει πληρωθεί ή όχι ο υπάλληλος. Δηλαδή το ότι πληρώθηκαν τα ένσημα δεν σημαίνει ότι πληρώθηκε και ο μισθός. Γενικότερα η αποζημίωση καταβάλλεται στον πρακτικά ασκούμενο μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της πρακτικής άσκησης και πάντα υπάρχουν καθυστερήσεις.
Έχει ρωτήσει ο συγγενής σας πότε θα πληρωθεί και του είπαν ότι έχει ήδη πληρωθεί; Κι αν ναι γιατί δεν ζητά τα αποδεικτικά;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

είμαι μέλος σε κάποιες χαριστικές ομάδες όπως επίσης και σε κάποιες ομάδες πωλήσεων στο facebook

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”