Τρώνε οι μετανάστες γάτες?

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7757
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Τρώνε οι μετανάστες γάτες?

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 30 Ιούλ 2011, 18:51

Μια αποψη μου ειναι οτι το θεμα μαλλον εχει γινει δηλαδη το περιστατικο κ το καλυπτουν οι κυριοι κ δεν ξερω ποιος ειναι ο λογος αυτος.Μιας κ το χωριο της μανας μου ειναι σχεδον κοντα απο την αρτα.Τι σχεση εχει αυτο?
Λοιπον μεχρι προχθες ειχε η γιαγια μου 10 γατες και ως διαμαγειας εμεινε η μια!Ποτε δεν εγινε κατι τετοιο παρομοιο τοσα χρονια,εννω αυτο τον χρονο αρχισαν να ερχονται αλλοδαποι κ συγκεκριμενα πακιστανοι οι οποιοι οπως ακουμε απο παντου τρωνε τα παντα.Τυχαια ολα αυτα?
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών


Άβαταρ μέλους
alepan72
Platinum Member
Platinum Member
18 9
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 09 Ιουν 2011, 16:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ερυθραίας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Τρώνε οι μετανάστες γάτες?

Δημοσίευση από alepan72 » 01 Αύγ 2011, 10:53

Οι Πακιστανοί τρώνε γάτες... το κακό που είναι δεν ξέρω! :mm:
Όταν ζαλίζεσαι από την πείνα και δεν βλέπεις μπροστά σου τι θα κάνεις?
Και να το θέσω διαφορετικά (μπας και γίνει κατανοητό). Ένας Ευρωπαίος σε μια Μωαμεθανική χώρα, πεινάει... δεν θα τσακίσει τις χοιρινές μπριζόλες? Τι θα πει? "Μπλιαχ... γουρούνι?"...
Είσαι Ευρωπαίος, πήγες Ινδίες για δουλειά κι έμεινες στο δρόμο με το στομάχι στην πλάτη... θα λυπηθείς το καημένο το μοσχαράκι που θα περπατά αμέριμνο στο δρόμο?
Τέλος, για όσους την πείνα δεν την ξέρουν ούτε σαν έννοια (και μακάρι ποτέ να μη τη μάθουν), ας σκεφτούν λίγο πως λειτουργεί το ένστικτο της αυτοσυντήρησης....
Εικόνα
[elta][/elta]
Η ανταλλαγή είναι όπλο κατά της κρίσης, αλλά σαν όπλο
απαιτεί σεβασμό στη χρήση του!

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 14
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Τρώνε οι μετανάστες γάτες?

Δημοσίευση από socratisv » 22 Μαρ 2014, 04:33

alepan72 έγραψε:Οι Πακιστανοί τρώνε γάτες... το κακό που είναι δεν ξέρω! :mm:
Στη χώρα που ζούμε, απαγορεύεται από το νόμο, θεωρείται κακοποίηση και συνεπάγεται ποινές φυλάκισης και πρόστιμα. Οφείλουν όλοι όσοι ζουν σε αυτή τη χώρα να τον σεβαστούν.
Όταν ζαλίζεσαι από την πείνα και δεν βλέπεις μπροστά σου τι θα κάνεις?
Φροντίζεις να έχεις μυαλό για να μην φτάσεις σε αυτό το σημείο. Υπάρχουν όρια, υποδομές κυρίως ΜΚΟ, γεύματα για άστεγους... Μήπως ο πεινασμένος πρέπει να γίνει κανίβαλος για να επιβιώσει;
Και να το θέσω διαφορετικά (μπας και γίνει κατανοητό). Ένας Ευρωπαίος σε μια Μωαμεθανική χώρα, πεινάει... δεν θα τσακίσει τις χοιρινές μπριζόλες? Τι θα πει? "Μπλιαχ... γουρούνι?"...
Ξέρεις πολλές χώρες με μεγάλη επιρροή από το Ισλάμ όπου βρίσκεις εύκολα χοιρινό; Συνήθως απαγορεύεται η εισαγωγή του ή είναι δυσεύρετο. Πωλείται σε ξένες μεγάλες αλυσίδες ή σε ορισμένα εστιατόρια και συνήθως εισάγεται, αν δεν υπάρχει καθολική απαγόρευση.
Είσαι Ευρωπαίος, πήγες Ινδίες για δουλειά κι έμεινες στο δρόμο με το στομάχι στην πλάτη... θα λυπηθείς το καημένο το μοσχαράκι που θα περπατά αμέριμνο στο δρόμο?
Σέβεσαι τα ήθη, τα έθιμα και τους νόμους της χώρας. Αν όχι, πληρώνεις το τίμημα,
Τέλος, για όσους την πείνα δεν την ξέρουν ούτε σαν έννοια (και μακάρι ποτέ να μη τη μάθουν), ας σκεφτούν λίγο πως λειτουργεί το ένστικτο της αυτοσυντήρησης....
Το ένστικτο δηλ της επιβίωσης ενισχύει μόνο την επιθυμία για κρέας; Πώς προκύπτει;
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

Άβαταρ μέλους
lanciateo
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2367
Εγγραφή: 03 Αύγ 2012, 23:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Βιτσι
Επικοινωνία:

Re: Τρώνε οι μετανάστες γάτες?

Δημοσίευση από lanciateo » 22 Μαρ 2014, 08:23

Και να συμπληρωσω και εγω... για τη Ινδια συγκεκριμενα, αν πεις να φας το καημενο το μοσχαρακι, επεται μαστιγωμα ακομη και φυλακιση.
Δεν θέλω χαρίσματα από elenica.
viewtopic.php?p=1478261#p1478261

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

--Για παραλαβη απο τον χωρο σας, κατοπιν συννενοησης, πιθανον να υπαρχουν καθυστερησεις λόγω δουλειας!!!...Και αν δειτε οτι καθυστερω παααρα πολυ, στειλτε ενα μηνυμα.!!!
--Οσο αφορα σε αποστολες, δεχομαι και στελνω μονο δεματα.

Η συλλογη απο Zippo εδω
Η συλλογή από κινητά εδώ

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
arya
VIP Member
VIP Member
90 76
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2013, 01:55
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Πολυγύρου Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Τρώνε οι μετανάστες γάτες?

Δημοσίευση από arya » 22 Μαρ 2014, 10:42

πολυ καλη η τοποθετηση σου randy! υποθετω εγινε για να μας ξυπνησει λιγο και να καταλαβουμε πως λειτουργει η παραπληροφορηση! και οχι το ιδιο το γεγονος! και το το ιντερνετ δεν ειναι ασφαλης πηγη πληροφοριων μιας και ο καθενας γραφει ο,τι θελει! ειναι σελιδες που κατα κορον γραφουν ψευδεις ειδησεις για να τρομοκρατουν τον κοσμο και να τον φανατιζουν!! οσο για το θεμα του μεταναστη που τρωει καποιο ζωο που ο πολιτισμος μας αποφασισε οτι δεν τρωγεται, εχω να πω οτι στην κατοχη οι παππουδες μας απο την πεινα ειχαν φτασει και σε τετοιο σημειο... και στην τελικη ειναι ευθύνη όλων μας και να προστατεύουμε τα ζώα και όχι εντελώς ανευθυνα να τα παίρνουμε και μετα να τα παρατάμε και να δειξουμε υποστήριξη προς τους μετανάστες αντιμετωπίζοντας τους ως συνανθρωπους μας, ανακαλώντας τις δικές μας μεταναστευτικές μνημες θα βρουμε οτι δεν μας χωριζουν πολλα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”