ΠΡΟΣΟΧΗ για άτομα που επιμένουν να μάθουν τα στοιχεία σας

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
angelmes
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
10
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 28 Δεκ 2011, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αρτεμισίου Εύβοιας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

ΠΡΟΣΟΧΗ για άτομα που επιμένουν να μάθουν τα στοιχεία σας

Δημοσίευση από angelmes » 02 Ιούλ 2012, 16:13

θελω να σας αναφερω ενα περιστατικο που μου συνεβει για να δωσουμε λιγο παραπανω προσοχη!!!
Ειχα ζητησει σε ενα αλλο site να μου χαρισουν πραγματα για νεογεννητο,δεν ειχα ξαναζητησει τιποτα ποτε στη ζωη μου και μπορω να πω οτι ημουν πολυ αφελης σε ολο αυτο,προθυμοποιηθηκε λοιπον μια κυρια να μου δωσει καποια πραγματα και στην συνομιλια μας ηταν πολυ <αυταρχικη> ρωτουσε τα παντα απο το που μενουμε,επιθετα,προσωπικα στοιχεια,για μας για το μωρο μονο φορολογικη δηλωση δεν μας ζητησε,εγω πανω στην αφελεια μου,υπεθεσα οτι ηθελε να εξακριβωσει οτι εχουμε αναγκη,συναντηθηκαμε μας εδωσε οντως καποια πραγματα και μετα σε λιγους μηνες που γεννησα ξαναεπικοινωνησε μαζι μας,με την προφαση να μας δωσει και καποια αλλα πραγματα επιμενοντας να ερθει σπιτι μας και να δει το μωρο,αυστηρη επιμονη σε αυτο κατι που αρχισε να μου βαζει υποψιες και με εκανε να ανυσηχω οποτε πανω στη συζητηση της ανεφερα οτι ο πατερας μου ειναι αστυνομικος,τοτε εκεινη μου ειπε οτι θα επικοινωνουσε μαζι μου ξανα σε 2 μερες για να συναντηθουμε να μας δωσει τα πραγματα και απο τοτε εξαφανιστηκε.
Δεν ξερω αν οντως ηταν κατι υποπτο ολο αυτο ή η φαντασια μου οργιαζει,αλλα προσοχη σε ολους μας τα παιδια μας και τα ματια μας!!!ειδικα με αυτα που ακουγονται τελευταια για την απαγωγη παιδιων και το εμποριο οργανων!!!
Ας το διαβασουν οσοι περισσοτεροι γινεται!!!!!


Άβαταρ μέλους
bobolinos
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
91 93
Δημοσιεύσεις: 1096
Εγγραφή: 19 Αύγ 2010, 15:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Ευοσμος
Επικοινωνία:

Re: προσοχη!!!

Δημοσίευση από bobolinos » 02 Ιούλ 2012, 17:13

Σίγουρα αυτή η "κυρία" κάτι άλλο θα είχε κατα νου :twisted: που δεν θέλω ούτε να το φαντάζομαι....Όσο για τις ανάγκες πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα γι'αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να πηγαίνετε πάντα 2 ή και παραπάνω για να γίνει παρακολούθηση από το 2 ή το 3 άτομο ή ακόμα καλύτερα να στέλνετε κάποιον άλλον στη θέση σας ώστε να μην υπάρχει προσωπική επαφή.
Εγώ όταν γράφτηκα στο site το έκανα γιατί μία φίλη της μαμάς μου είχε μία κοπέλα που ήταν εντελώς μόνη στη ζωή αφού την είχε παρατήσει ο πατέρας του παιδιού στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και πιο μπροστά η ίδια της η οικογένεια,μάζεψα κάποια πράγματα και της τα πήγα,τώρα μία άλλη γνωστή μου έμεινε έγκυος στο 3ο παιδάκι πάλι δεν είχε τπτ γιατί τα χάρισε όλα μετά το 2ο παιδί ξαναζήτησα πράγματα τα οποία τα παρέδωσα κιόλας και το εκτίμησε δεόντως.Τουλάχιστον στην 1η περίπτωση ούτε ρώτησα τι και πως για την 2η γνώριζα ήδη.
καλά έκανες και ανέφερες την ιδιότητα του πατέρα σου,αυτό ίσως την φόβισε λίγο....
να προσέχεις με το μωρό.....και να το χαίρεσαι.
Κάνε ένα καλό και ρίξτο στο γυαλό.....


Παραλαβή κατόπιν συννενόησης ή με courier ή ελτα .

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: προσοχη!!!

Δημοσίευση από Othon » 02 Ιούλ 2012, 19:03

Να είσαι κατηγορηματική στο θέμα συναντήσεων.
Να μην επιτρέπεις σε κανέναν να έρχεται στο σπίτι σου, τα ραντεβού πάντοτε να κλείνονται σε κεντρικούς δρόμους όπου υπάρχει κίνηση, σε ώρες αιχμής και πάντοτε χωρίς το μωρό σου!!!!
Όλα αυτά στα λέει κάποιος που έχει τεράστια εμπειρία με συναλλαγές μεταξύ ατόμων και για να καταλάβεις, ακόμα κι εγώ που τα ξέρω τόσο μα τόσο καλά, πρόσφατα έκανα το λάθος και πήρα το μωρό μαζί μου σε συνάντηση με άτομο που ενδιαφερόταν να αγοράσει ένα κινητό που πουλούσα και παραλίγο να θρηνήσουμε θύματα!
Τα μάτια σου 1114!

Άβαταρ μέλους
raniath
Platinum Member
Platinum Member
13 43
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: 24 Απρ 2012, 02:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: προσοχη!!!

Δημοσίευση από raniath » 03 Ιούλ 2012, 10:22

ελεος... η κακια κ η κουτοπονηρια δεν εχουν ορια.... φυλαξε το παιδακι σου οσο μπορεις... δεν το πιστευω οτι υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι....

Άβαταρ μέλους
angelmes
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
10
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 28 Δεκ 2011, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αρτεμισίου Εύβοιας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: προσοχη!!!

Δημοσίευση από angelmes » 03 Ιούλ 2012, 12:06

πωπω!!!ποσο δικιο εχετε ολοι!!!!ποτε δεν μου πηγαινε το μυαλο σε κατι πονηρο...αλλα μετα απο αυτο...παναγια μου!!!ο θεος να μας φυλαει!!τελικα υπαρχουν πολλοι κακοι ανθρωποι που πατανε πανω στην αναγκη του αλλου!!!!
ελπιζω να το διαβασουν αρκετες κοπελες και να προσεχουν μην την πατησουν οπως εγω!!!

Άβαταρ μέλους
raniath
Platinum Member
Platinum Member
13 43
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: 24 Απρ 2012, 02:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: προσοχη!!!

Δημοσίευση από raniath » 04 Ιούλ 2012, 20:06

γι αυτο πρεπει να μιλαμε γι αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε σαν εθνος γιατι πολλοι τα ηξεραν και κανενας δε μιλαγε.εχει χαθει η ανθρωπια σε σχεση με παλιοτερα..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”