Sos τι να κανω με bullying στο σχολείο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
connee
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
98 90
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 25 Αύγ 2008, 13:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάσου Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Τοποθεσία: Αγία Παρακευή
Επικοινωνία:

Sos τι να κανω με bullying στο σχολείο

Δημοσίευση από connee » 15 Οκτ 2012, 09:29

καλημερα εχω τρομερο προβλημα με ενα παιδι στο νηπιαγωγειο του γιου μου τοσο καιρο λεει δεν θελω να παω θα με χτηπισει ο ταδε και του ελεγα τι εκανες αγαπη μου και σε χτυπησε; το αναφερα την προηγουμενη βδομαδα στην δοευθυντρια και μου ειπε υπομονη σημερα που τον πηγα με το που γυρισα την πλατη μου να φυγω το λεγομενο παιδι τον βπυτηξε τον γιο μου απο το λαιμο και τον εσερνε περιμενα αντιδραση της δασκαλας και τιποταεχρι που τραβηξα το παιδι μου και ειπα στο αλλο αγαπη μου θα ρον πνιξεις η δασκαλα τιποτα τρεμω απο τα νευρα μου τι πρεπει να κανω δηλαδη τι να κανω να περιμενω να τον πνιξει για να κανει κατι το σχολειο; εσεις τι θα κανατε;
Ενημερώνετε με πμ μετά την δημοσίευση σας μην μου ξεφύγει τίποτα .Αποστολές με COURIER ,ταχυδρομείο κατόπιν παραλλαβής προπληρωμένων φακέλων και συνάντηση στο μετρό Δ.Πλακεντέιας και Χαλανδρίου.

Άβαταρ μέλους
erifilli30
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2467
Εγγραφή: 13 Σεπ 2010, 23:38
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Πάρου Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από erifilli30 » 15 Οκτ 2012, 09:37

να της το ξαναπεις και να μιλησεις και με τους γονεις του παιδιου.
Αν σας αρέσει να χαζευετε χειροποίητα κοσμήματα, μπείτε στη σελίδα μου jewels erifilli...


Μου χρωστάνε: Vicky (0,30) maricute (0,60), msakis01 (0,50)

pennykostas
Diamond Member
Diamond Member
56 43
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 06 Αύγ 2012, 21:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από pennykostas » 15 Οκτ 2012, 09:41

~Παρακαλώ μόνον όσοι προτίθεστε να κάνετε τα απαραίτητα βήματα για την απόκτηση του χαριζόμενου αντικειμένου(πμ,αποστολή/συνάντηση,ευχαριστώ),να δηλώνετε ενδιαφέρον γι αυτό. Προτεραιότητα δίδεται σε όσους μπορούν να παραλάβουν από στάση μετρό "αγ.ιωάννης".Ευχαριστώ εκ των προτέρων.~

http://www.youtube.com/watch?v=ihic3AqopZk

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ
Diamond Member
Diamond Member
41 39
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 20:43
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ » 15 Οκτ 2012, 10:26

όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ρ----ς :judge: :judge: :judge: :judge: :judge:
προτιμώ τις παραδόσεις χέρι με χέρι, καθώς επίσης και τα συνεπή μέλη.
παρακαλώ όταν μου στέλνετε προπληρωμένο να γράφετε και τα δικά σας στοιχεία και τα δικά μου, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από VickyV » 15 Οκτ 2012, 10:46

καλημερα! νομιζω μια ενημερωση στη διευθυντρια του νηπιαγωγειου και ταυτοχρονα μια αναφορα στην πρωτοβαθμια.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
connee
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
98 90
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 25 Αύγ 2008, 13:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάσου Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Τοποθεσία: Αγία Παρακευή
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από connee » 15 Οκτ 2012, 14:48

καλησπερα μολις γυρισα απο την διευθυντρια για 2 φορα μεσα σε 10 μερες πηγα μηπως βρεθει καποι λυση αλλιως θα χητησω μετεγγραφη και αναφορα στην πρωτοβαθμια και εννοειτε καταγγελια σρην δασκαλα μου ειπε οτι καλεσαν τον πατερα γιατι με την μανα του δεν βγηκε ακρη παντως απο μερος μου ειπα στο παιδι μου οτι αν τον ξαναχτυπησει να το κανει και αυτος το ξερω οτι ειναι λαθος αλλα καλητερα απο το να μου ερθει μισος και αν σπιτι και αν συνεχιστει θα πιασω τους γονεις και θα τους πω οτι θα κοινηθω νομικα αυτο το δικαιωμα δεν μου το αμφισβητει κανεις. σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!
Ενημερώνετε με πμ μετά την δημοσίευση σας μην μου ξεφύγει τίποτα .Αποστολές με COURIER ,ταχυδρομείο κατόπιν παραλλαβής προπληρωμένων φακέλων και συνάντηση στο μετρό Δ.Πλακεντέιας και Χαλανδρίου.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ
Diamond Member
Diamond Member
41 39
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 20:43
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ » 15 Οκτ 2012, 20:53

κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει (αυτό για τις δασκάλες και την πρωτοβάθμια) "παθούσα από άλλη περίπτωση", στην αρχή μου είπαν " ναι, ναι, καλά, έτσι να κάνετε, έχετε δίκιο, βέβαια, βέβαια και μετά όταν έφτασε ο κόμπος στο χτένι, με πήρε η διευθύντρια, (που με είχε δρομολογήσει τι να κάνω) και μου είπε να σταματήσω τις ενέργειες γιατί αλλιώς θα στιγματιστεί το παιδί μου από τους άλλους καθηγητές ("δηλαδή, θα το βάλουν στο μάτι"), είπα κι εγώ: δεν πάτε να ........ :oups: , συγνώμη κι όλας αλλά εξαγριώθηκα πάλι...
προτιμώ τις παραδόσεις χέρι με χέρι, καθώς επίσης και τα συνεπή μέλη.
παρακαλώ όταν μου στέλνετε προπληρωμένο να γράφετε και τα δικά σας στοιχεία και τα δικά μου, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
connee
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
98 90
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 25 Αύγ 2008, 13:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάσου Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: S
Τοποθεσία: Αγία Παρακευή
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από connee » 15 Οκτ 2012, 21:11

ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ έγραψε:κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει (αυτό για τις δασκάλες και την πρωτοβάθμια) "παθούσα από άλλη περίπτωση", στην αρχή μου είπαν " ναι, ναι, καλά, έτσι να κάνετε, έχετε δίκιο, βέβαια, βέβαια και μετά όταν έφτασε ο κόμπος στο χτένι, με πήρε η διευθύντρια, (που με είχε δρομολογήσει τι να κάνω) και μου είπε να σταματήσω τις ενέργειες γιατί αλλιώς θα στιγματιστεί το παιδί μου από τους άλλους καθηγητές ("δηλαδή, θα το βάλουν στο μάτι"), είπα κι εγώ: δεν πάτε να ........ :oups: , συγνώμη κι όλας αλλά εξαγριώθηκα πάλι...
To Κατάλαβα ότι όλα τα δευτεροβάθμιας είναι ....... απλά τις έδωσα σε εισαγωγικά τον χρόνο της γιατί ενημέρωσα τον δήμο στο γραφείο παιδείας αν ξαναγίνει όμως να παρακαλάνε να μην είμαι μπροστά χέρι δεν έχω απλώσει σε παιδί αλλά επιτόπου θα καλέσω την αστυνομία και μετά ας μου πουν ότι έχω άδικο ολόκληρο τμήμα να τρομοκρατείται από ένα παιδί το οποίο πρέπει να είναι και αυτιστικό το οποίο δεν θα έπρεπε να ήταν σε αυτό το σχολείο υπάρχουν ειδικά σχολεία για αυτά τα παιδιά ποια παιδίατρος έδωσε το χαρτί να γραφτεί στο σχολείο ένα παιδί που από ότι είπε η διευθύντρια έχει και τάσεις καταστροφικές μέχρι και στον εαυτό του και του μιλάς και έχει μονίμως αυτό το χαώδες βλέμμα δηλαδή επειδή έχει ένα πρόβλημα θα αποκτήσουν όλα τα άλλα δεν ξέρω αν ακούγομαι σκληρή αλλά πιστεύω έτσι είναι έχω δουλέψει με τέτοια παιδιά και τα λατρεύω αλλά αν δεν έχουν την σωστή καθοδήγηση και χειρισμό ξέρω που μπορούν να φτάσουν και δεν θέλω το θύμα να είναι το παιδί μου.
Ενημερώνετε με πμ μετά την δημοσίευση σας μην μου ξεφύγει τίποτα .Αποστολές με COURIER ,ταχυδρομείο κατόπιν παραλλαβής προπληρωμένων φακέλων και συνάντηση στο μετρό Δ.Πλακεντέιας και Χαλανδρίου.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ
Diamond Member
Diamond Member
41 39
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 20:43
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣΤΑΧΙ » 15 Οκτ 2012, 22:50

μωρε δίκιο έχεις βουνό, σου εύχομαι να το βρεις, αλλά για δες και πίσω από αυτό το παιδί όλο και κάποιος καρεκλοκένταυρος συγγενείς κάθεται, σίγουρα πράγματα...
προτιμώ τις παραδόσεις χέρι με χέρι, καθώς επίσης και τα συνεπή μέλη.
παρακαλώ όταν μου στέλνετε προπληρωμένο να γράφετε και τα δικά σας στοιχεία και τα δικά μου, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ευχαριστώ.

pennykostas
Diamond Member
Diamond Member
56 43
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 06 Αύγ 2012, 21:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Re: Sos τι να κανω με το νηπιο

Δημοσίευση από pennykostas » 15 Οκτ 2012, 22:59

Αγαπητή χάριν συντομίας παρέλειψα να συμπληρώσω κάτι :κάνετε 1απλό τηλ στη συμβουλευτική γραμμή γονέων και εκπαιδευτικών! Απαντούν ειδικοί που δέχονται καθημερινά τηλ για παρόμοια περιστατικά κ όχι η άποψη του καθενός μας που φέρει αναπόδραστα την κοσμοθεωρία κ την προσωπική εμπειρία μας κ γι αυτό είναι διαστρεβλωμένη εικόνα. Θερμά σας παροτρύνω να το κάνετε.Είναι φυσικά ανώνυμα,αν αυτό σας βάζει σε σκέψεις: )
~Παρακαλώ μόνον όσοι προτίθεστε να κάνετε τα απαραίτητα βήματα για την απόκτηση του χαριζόμενου αντικειμένου(πμ,αποστολή/συνάντηση,ευχαριστώ),να δηλώνετε ενδιαφέρον γι αυτό. Προτεραιότητα δίδεται σε όσους μπορούν να παραλάβουν από στάση μετρό "αγ.ιωάννης".Ευχαριστώ εκ των προτέρων.~

http://www.youtube.com/watch?v=ihic3AqopZk

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”