ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από morfo212 » 07 Δεκ 2012, 14:59

Το βίντεο είναι η μία όψη του νομίσματος και όχι η η αντικειμενική, όλοι κλάψαμε βλέποντας τα ματάκια του αλλά δυστυχώς στην Αμερική δεν θα γίνονταν δεκτός επειδή είχε ήδη ακολουθήσει θεραπεία στην Ελλάδα. Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι υπέρ ούτε του ΕΣΥ ούτε των τραπεζιτών που παρακράτησαν τα λεφτά όσων κάνανε δωρεά!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.


Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από athanasiamak » 07 Δεκ 2012, 15:06

είναι πολύ περισσότερο από απλή γραφειοκρατεία .... είναι έγκλημα! Ένα τρανταχτό έγκλημα, όπως τόσα άλλα που γίνονται και θα συνεχίζουν να γίνονται και άλλα θα έρχονται στο φως και άλλα θα συγκαλύπτονται...
Παραθέτω και 'γω τον ίδιο σύνδεσμο με το SPORIDIO που με πρόλαβε...:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=AZn ... =endscreen
Είναι άτομα χωρίς συνείδηση και η ζωή(των άλλων) δεν έχει νόημα γι' αυτούς.
Ο μόνιμος προβληματισμός μου τα τελευταία χρόνια είναι ως πότε θα ανεχόμαστε;;;;;;;;;;

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από Othon » 07 Δεκ 2012, 15:46

Αυτή η ιστορία δεν πονάει, σκοτώνει.
Τη νιώθω τόσο πολύ αυτή την οικογένεια, όσο δεν φαντάζεται ο ανθρώπινος νους.
Δυστυχώς ούτε εμείς καταφέραμε να τα βάλουμε με το σύστημα, βλέπετε οι δικηγόροι (άλλα σκατόμουτρα) δεν αναλάμβαναν μια υπόθεση που εκ των προτέρων θεωρούσαν χαμένη.
Σπανίως συμπεριφέρομαι με τέτοιο τρόπο, αλλά....ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ 'ΧΟΥΝ ΟΛΟΙ όσοι ήταν υπεύθυνοι για το χαμό του Δημητράκη μου!
ΣΚΑΤΑ ΣΤΟ ΛΑΚΚΟ ΤΟΥΣ!
Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για τον τρόπο μου, αλλά ακόμα και σήμερα, 3 χρόνια μετά, δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πώς κάποιοι επέτρεψαν να χαθεί ένα ακόμα μωρό από το πουθενά......ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!

Άβαταρ μέλους
xristina13
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5580
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2010, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Τοποθεσία: Αν. Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από xristina13 » 07 Δεκ 2012, 16:29

ειμαστε ολοι υπευθυνοι γι'αυτο ειναι τραγικο!!!
τι μπορουμε να κανουμε τωρα?
τι μπορουμε για να μην ξαναγινει?
σκεφτειτε κατι.
δεν γινεται να μεινουμε αμετοχοι μπροστα στις οθονες!!!!!!!!!!!
εγω νιωθω συνενοχη απο την στιγμη που μονο καθομαι και το βλεπω...αν οποιοσδηποτε εχει μια ιδεα για να το σταματησουμε ολο αυτο σας παρακαλω να πει την ιδεα του.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έστειλα προπληρωμένους:
Έστειλα γραμ/μα:
Έστειλα πράγματα:
Περιμένω φάκελο-γραμ/σημα:
Συνάντηση:

Άβαταρ μέλους
SPORIDIO
VIP Member
VIP Member
43 80
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 14:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από SPORIDIO » 07 Δεκ 2012, 23:55

Othon έγραψε:Αυτή η ιστορία δεν πονάει, σκοτώνει.
Τη νιώθω τόσο πολύ αυτή την οικογένεια, όσο δεν φαντάζεται ο ανθρώπινος νους.
Δυστυχώς ούτε εμείς καταφέραμε να τα βάλουμε με το σύστημα, βλέπετε οι δικηγόροι (άλλα σκατόμουτρα) δεν αναλάμβαναν μια υπόθεση που εκ των προτέρων θεωρούσαν χαμένη.
Σπανίως συμπεριφέρομαι με τέτοιο τρόπο, αλλά....ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ 'ΧΟΥΝ ΟΛΟΙ όσοι ήταν υπεύθυνοι για το χαμό του Δημητράκη μου!
ΣΚΑΤΑ ΣΤΟ ΛΑΚΚΟ ΤΟΥΣ!
Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για τον τρόπο μου, αλλά ακόμα και σήμερα, 3 χρόνια μετά, δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πώς κάποιοι επέτρεψαν να χαθεί ένα ακόμα μωρό από το πουθενά......ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!
Μαζι σου οthon το προσωπακι του χαρακτικε μεσα μου στα ματια μου ,,,,γιατι γιατι γιατι .......αποβρασματα ζουν και μικρα αγγελουδια πεθαινουν ...ελεος...

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3099
Εγγραφή: 08 Μάιος 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από tolis287 » 08 Δεκ 2012, 01:30

Για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους:Αν ηθελε ο τοτε υπουργος υγειας ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ του ΠΑΣΟΚ μπορουσε να δωσει λυση με τα χρηματα.Αλλα δεν το εκανε.Κριμα στο λαιμο οσων τον ξαναψηφισαν απο τοτε για να μη πω και πριν.
Εκεινη την ημερα κοντεψα να σπασω την τηλεοραση, βγηκα εξω και περπατουσα στο δρομο χωρις συγκεκριμενο προορισμο.
Και στο επομενο επεισοδιο του Αμαν στο σκετς του μπαμπα με το παιδι στον καναπε ο Κανακης τον βριζει αυτον τον αντε μη πω κανονικα με τις χειροτερες εκφρασεις.Αμφιβαλλω αν τολμησε να του κανει και μηνυση ο ......

Άβαταρ μέλους
SPORIDIO
VIP Member
VIP Member
43 80
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 14:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από SPORIDIO » 08 Δεκ 2012, 14:09

tolis287 έγραψε:Για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους:Αν ηθελε ο τοτε υπουργος υγειας ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ του ΠΑΣΟΚ μπορουσε να δωσει λυση με τα χρηματα.Αλλα δεν το εκανε.Κριμα στο λαιμο οσων τον ξαναψηφισαν απο τοτε για να μη πω και πριν.
Εκεινη την ημερα κοντεψα να σπασω την τηλεοραση, βγηκα εξω και περπατουσα στο δρομο χωρις συγκεκριμενο προορισμο.
Και στο επομενο επεισοδιο του Αμαν στο σκετς του μπαμπα με το παιδι στον καναπε ο Κανακης τον βριζει αυτον τον αντε μη πω κανονικα με τις χειροτερες εκφρασεις.Αμφιβαλλω αν τολμησε να του κανει και μηνυση ο ......

εκει μενουν ολα και ξεχνιετε το θεμα το παιδακι ομως εφυγε....ηταν μονο 3ετων ψυχουλα ηταν σαν τον δικο μου ελεος το παιδακι ηθελε να κανει νανι δεν ηξερε τι το περιμενε...........η δικαιοσυνη να ειναι απο αλλου γιατι εδω ειναι ολοι σαπιοι......

tsalouchidou maria
Silver Member
Silver Member
2 6
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 23:06
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από tsalouchidou maria » 08 Δεκ 2012, 19:30

Αυτά τα τομάρια δεν πρόκειται ποτέ να πάθουν τίποτα.Δυστυχώς από εδώ και πέρα αυτοί που θα έχουν χρήματα θα δικαιούνται και περίθαλψη.Και για να ανατραπεί ένα καθεστώς αδικίας θα πρέπει να φτάσουμε στα άκρα με ότι αυτό συνεπάγεται...

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από polvar » 08 Δεκ 2012, 19:33

Όσο περιμένουμε τα πράγματα να διορθωθούν από μόνα τους ή κάποιον τρίτον να τα διορθώσει, όσο ανεχόμαστε την κατάσταση αυτή φοβούμενοι μην τυχόν χειροτερέψει, τόσο χειρότερη θα γίνει!

Η μόνη λύση είναι να πάρει ο λαός την κατάσταση στα χέρια του. Αλλά επειδή ο λαός όταν εξεγείρεται γίνεται όχλος, ας αρχίσουμε ο καθένας στον χώρο του την επανάστασή του. Να καταγγέλουμε τα κακώς κείμενα, να δουλεύουμε ενσυνείδητα και ευσυνείδητα, να διεκδικούμε τα δικαιώματά του κλπ.
Και τέλος να ξέρουμε ότι "η ισχύς εν τη ενώσει" και όχι ο ένας να βγάζει τα μάτια του άλλου.
Ας ξεκινήσουμε την ενδυνάμωση τοπικών συλλόγων που θα λύουν τοπικά προβλήματα μακριά από κομματικές τοποθετήσεις. Να εγκαταστήσουμε δηλαδή ένα σύστημα άμεσης συμμετοχικής δημοκρατίας όπου αυτό είναι δυνατό και ας το επεκτείνουμε σιγά σιγά σε όλη τη χώρα

Όταν φθάσουμε να ξεριζώσουμε από τις θέσεις τους τα κομματικά και τα εγκάθετα όργανα που δεν αντιπροσωπεύουν πλέον και ούτε έχουν καμιά σχέση με τα συμφέροντα του λαού, τότε θα έχουμε πάρει τις τύχες μας στα χέρια μας και δεν θα έχουμε και καμιά δικαιολογία για το πού θα οδηγήσουμε τη χώρα. Θα έχουμε όμως την ευκαιρία να ξεκινήσουμε την πορεία μιας άλλης Ελλάδας.

Άβαταρ μέλους
SPORIDIO
VIP Member
VIP Member
43 80
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 14:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙ...........

Δημοσίευση από SPORIDIO » 09 Δεκ 2012, 01:25

polvar έγραψε:Όσο περιμένουμε τα πράγματα να διορθωθούν από μόνα τους ή κάποιον τρίτον να τα διορθώσει, όσο ανεχόμαστε την κατάσταση αυτή φοβούμενοι μην τυχόν χειροτερέψει, τόσο χειρότερη θα γίνει!

Η μόνη λύση είναι να πάρει ο λαός την κατάσταση στα χέρια του. Αλλά επειδή ο λαός όταν εξεγείρεται γίνεται όχλος, ας αρχίσουμε ο καθένας στον χώρο του την επανάστασή του. Να καταγγέλουμε τα κακώς κείμενα, να δουλεύουμε ενσυνείδητα και ευσυνείδητα, να διεκδικούμε τα δικαιώματά του κλπ.
Και τέλος να ξέρουμε ότι "η ισχύς εν τη ενώσει" και όχι ο ένας να βγάζει τα μάτια του άλλου.
Ας ξεκινήσουμε την ενδυνάμωση τοπικών συλλόγων που θα λύουν τοπικά προβλήματα μακριά από κομματικές τοποθετήσεις. Να εγκαταστήσουμε δηλαδή ένα σύστημα άμεσης συμμετοχικής δημοκρατίας όπου αυτό είναι δυνατό και ας το επεκτείνουμε σιγά σιγά σε όλη τη χώρα

Όταν φθάσουμε να ξεριζώσουμε από τις θέσεις τους τα κομματικά και τα εγκάθετα όργανα που δεν αντιπροσωπεύουν πλέον και ούτε έχουν καμιά σχέση με τα συμφέροντα του λαού, τότε θα έχουμε πάρει τις τύχες μας στα χέρια μας και δεν θα έχουμε και καμιά δικαιολογία για το πού θα οδηγήσουμε τη χώρα. Θα έχουμε όμως την ευκαιρία να ξεκινήσουμε την πορεία μιας άλλης Ελλάδας.
ετσι ακριβως ειναι συμφωνω μαζι σου...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”