Γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχώς;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
chris1lap
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 28 Μαρ 2010, 14:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Εχεδώρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: Γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχ

Δημοσίευση από chris1lap » 07 Μαρ 2013, 13:26

GiannaEleniMaria έγραψε:μπορει να μην το πιστευεις..αλλα και ποιος σου λεει οτι δεν ειναι αληθεια; κανεις απλα δεν ειναι κακο να εισαι λιγο υποψιασμενος..για αυτο χαλαρωσε και ασε τους αλλους να πιστευουν οτι θελουν εκεινη...και μην τρεχετε ολοι σας να διαφωνισετε..ελεοσσσσσσσσσσσσσσσ!!
Συμφωνώ απόλυτα. :twisted:
* Προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση.
* Άμεση παραλαβή από Διαβατά ή κάποια γειτονική περιοχή κατόπιν συνεννόησης.
* στείλτε πμ μετά απο δήλωση ενδιαφεροντος .
* Τα πράγματα που ζητάω δεν ειναι πάντα για δική μου προσωπική χρήση , αλλά & για άτομα που τυχαίνει να γνωρίζω οτι χρήζουν ανάγκης & δεν γνωρίζουν ή δεν εχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο!
Εικόνα

ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


happiness_gr
Diamond Member
Diamond Member
37 32
Δημοσιεύσεις: 613
Εγγραφή: 27 Μάιος 2012, 19:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχ

Δημοσίευση από happiness_gr » 07 Μαρ 2013, 21:04

GiannaEleniMaria έγραψε:... ποιος σου λεει οτι δεν ειναι αληθεια; ...
Ο ίδιος που θα σου πει ότι δεν ζουν δεινόσαυροι στο κέντρο της γης.

GiannaEleniMaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
57 61
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013, 15:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχ

Δημοσίευση από GiannaEleniMaria » 08 Μαρ 2013, 00:25

οκ τοτε αφου δεν υπαρχουν δεινοσαυροι τοτε δεν υπαρχει τιποτα στο κοσμο και ενα παιδι 15 μηνω ειναι ολη μερα κοιμησμενο...οκ τοτε οτι πειτε εσεις..


εχω δωσει σε μανα γαλα και εχει ταισει το παιδι επιτοπου δεν λεω οτι ολοι ειναι ετσι ποτε δεν το ειπα καποιοι λιγοι εχουν πραγματικοι αναγκη αλλα εαν μου βρειτε ενα παιδι να κοιμαται ολη μερα οκ τοτε ουτε τα αρρωστα παιδακια δεν ειναι ετσι..

αποψη μου..
ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ......

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ 9-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!



Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
4 8
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 11 Απρ 2009, 22:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: Εύοσμος
Επικοινωνία:

Re: Γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχ

Δημοσίευση από kiriakosGR » 08 Μαρ 2013, 09:50

Εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις πως το λεμε Gianaelenimaria....
Δεν μιλάμε για τέτοια περιστατικά που είναι πραγματικότητα!! Μιλάμε για το συγκεκριμένο άρθρο, και το συγκεκριμένο άρθρο ειναι Ψεύτικο. Οτιδήποτε ανυπόγραφο μην του δίνεται σημασία.
Και εγώ μπορεί να γράψω μια δακρύβρεχτη ιστορία.
http://www.dwrean.net
Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα και παιχνίδια!

GiannaEleniMaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
57 61
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013, 15:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Γιατί τα παιδιά που κρατούν οι ζητιάνες κοιμούνται συνεχ

Δημοσίευση από GiannaEleniMaria » 08 Μαρ 2013, 10:00

καλημερα κυριακο το καταλαβα τι εννοεις..απλα ειμαι επιφυλακτικη σε πολλα απο αυτα δεν ειπα ποτε οτι ειναι 100% αληθεια απλα να εχουμε και μια υποψια για τ απαντα..δεν ξερω τι δινουν μπορει και τιποτα αλλα καποια μεμωνομενα γεγονοτα πρεπει να τα παραδεχτουμε ασχετα με το αρθρο, και εγω μπορω να βγω αυριο και να πω βλακειες δεν ειναι αυτο το θεμα ομως..δεν με νοιαζει τι γραφετε στον κοσμο αλλα τι βλεπω και τα ματια μου σπανια λενε ψεματα..απλα σταθηκε αφορμη αυτο το αρθρο ...και ουτε το υποστηριζα απο την αρχη ελεγα να μην ειμαστε υποψιασμενοι..αυτα απο εμενα καλη μερα!!
ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ......

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ 9-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!



Άβαταρ μέλους
Euphoria9
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4609
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 12:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

ξανθα παιδια και ζητιάνες

Δημοσίευση από Euphoria9 » 18 Ιούλ 2014, 14:16

Facebook ειναι γεματος από φωτογραφιες με ξανθα παιδια και γυφτισες!! Σας φαίνεται φυσιολογικό οτι τα παιδια κοιμουνται συνεχεια?? τι ναρκωτικα παιρνουν?? δικα τους παιδια ειναι??
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=53&t=260809
Κανενας δεν ενδιαφερεται, αστυνομια δεν μπορεί να κανει τιποτα? Πως μπορει να γινει αυτο σε μια χωρα της Ευρωπης??? :{


Slavic child held by a gypsy!
may be somebody is looking for him!

On July 9, 2014, in Nafplio (Greece). He was found in the coner of the streets Kileti str and Vas.Konstantinou. There is a souvenir shop in the corner of these streets. The owner of the shop told her, that this gipsy was vey often mentioned there but this boy was mentioned for the first time. The Russian tourist Natalia Filippova saw a white European boy (maybe a Slavonian) sleeping on the knees of an old gipsy beggar women. The boy is about 3 years old, not very much sunburnt, looks like having come to Greece recently. The way he was sleeping was unnatural, most likely he was under the influence of morphine.

The only thing that has been done was taking a photo of the kid for money. The owner of the near-by shop has said something to the gipsy and in half an hour she was gone. Searching for this gipsy on the next day in that part of the city, where she was first seen, gave no result. The local residents report that the police of this city takes no measures in such cases. The best thing the police can do is to drive the gypsy out from the tourist zone. These same local residents said that they had repeatedly tried to inform the police about such cases, but each time it was useless.

The gypsy was old and very fat, about 60 years old. However, on the same day the child was seen with another gipsy, a younger one near thesupermarket.

The local residents also said that the kid was “from the new arrival”, since he was not skinny and not sunburnt. It is suggested that he is not Greek. Earlier, that gipsy was not seen with the child; apparently, the child has been just recently bought or leased.

The child was tidy, with glow on cheeks, he had a good weight. He was probably stolen from his parents, and, most likely, he is being searched for.

We appeal to all who care about such cases! This kid may be looked for by his relatives, and it is possible that your repost will be seen by his parents.

An official statement was filed to the Nafplio police. The same statement was sent to the Greek Ombudsman, the Greek charitable organization “Child’s Smile”, several international organizations searching for the lost children.

Unfortunately, without such intervention, the fate of the kid is predestined. Actually, the boy has almost no chance... if he's not looked for, in half a year he will die of the overdose of morphine or something like that... in Greece, as, indeed, around the world, nobody cares for such children. NOBODY!

Please, help us to save the life of the child!

Greece has special laws. According to information from the Greek public charitable organization “Child’s smile” dealing with protection of children's rights, they cannot start searching, because the law requires informing the police and, to call the police one needs to tell the information about the place where he was seen, and the time he was seen must be “now”, but not 1-2-3 days ago. Please, everyone who is resting at a resorts in Greece, or who lives there, call any tel. 1056.
Κανένας δεν έγινε φτωχός δίνοντας
-------------------------------------------------------
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
Leventias
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3245
Εγγραφή: 06 Μάιος 2009, 23:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ξανθα παιδια και ζητιάνες

Δημοσίευση από Leventias » 18 Ιούλ 2014, 15:35

Euphoria9 έγραψε: Κανενας δεν ενδιαφερεται, αστυνομια δεν μπορεί να κανει τιποτα? Πως μπορει να γινει αυτο σε μια χωρα της Ευρωπης??? .
Νομίζετε πως ζούμε σε ευρωπαϊκή χώρα;;; Εγώ πάλι γιατί έχω την αίσθηση (για να μην πω βεβαιότητα) πως ζω σε χώρα της υποσαχάριας
ή της κεντρικής Αφρικής;;;
ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καί ἐπί τά ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκυδίδης
(οι πιο πολλοί άνθρωποι δεν κοπιάζουν για να βρούν την αλήθεια, και μάλλον στρέφονται σε ό,τι τους προσφέρεται έτοιμο)

δωρεὰν ἐλάβετε, δωρεὰν δότε
(δωρεάν λάβατε, δωρεάν δώστε) κατά Ματθαίον 10,8

Αιτήματα μελών που δεν έχουν χαρίσει κάτι ή μελών που έχουν αρνητικά στατιστικά,
τα παραβλέπω.«ἕπεσθαι δὲ δοκεῖ τῇ ἀχαριστίᾳ ἡ ἀναισχυντία». Ξεν. Κ.Παιδ. 1.2.7


Λείπω συχνά εκτός έδρας. Ζητώ κατανόηση, αν καθυστερώ να απαντήσω.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ξανθα παιδια και ζητιάνες

Δημοσίευση από makis » 19 Ιούλ 2014, 02:07

Euphoria9 έγραψε:Σας φαίνεται φυσιολογικό οτι τα παιδια κοιμουνται συνεχεια?? τι ναρκωτικα παιρνουν??
Μην πιστευετε οτι διαβαζετε !
Δηλαδη αν σε ειχα εχω στην αγκαλια μου καθε μερα και ολοι μερα , δεν θα σε επιανε ο υπνος ; δεν θα κοιμοσουν ;
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”