τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από pisicasissy » 20 Απρ 2013, 10:54

Εδω και ενα μηνα περιπου στην περιοχη μας γινονται τηλεφωνηματα απο...(?) ντε και καλα για ερευνες που γινονται και ρωτανε αν ηπαρχουν παιδια κατω των 6 ετων στο σπιτι,πως λεγωνται και σε ποιο σχολειο πηγαινουν.

Μερικοι απαντησαν,αλλοι οχι. Και'μενα μου'χει συμβει αυτο και το κατεγγειλα στον δοιηκοιτη της Αστυνομιας ο οποιος λεει οτι δεν εχει ξανασυμβει,ομως στην αγορα ολος ο κοσμος ολο γι'αυτο λεει. Μπορει να μην εχουν γινει καταγγελιες στην Αστυνομια εκτος απο τη δηκη μου,αρα λεει αληθεια. Μετα που τους εδωσα καποια ονοματα απο ατομα που μου επιτρεψαν να χρησημοποιησω τ'ονομα τους ξεκηνησε δειλα-δειλα μια ερευνα σχετικα μ'αυτο.

Επειδη εγω προσωπικα δεν μπορω να λειτουργησω πια απο το φοβο μην παθει το παιδι μου κακο και κοντευω να παθω ψηχολογικο ρωταω εσας και ταυτοχρονα ζηταω την γνωμη σας σχετικα αν ξερετε τιποτα εσεις η εχει συμβει και αλλου η σε καποιον απο εσας.

Τι σκοπο εχουν? Τι εχετε ακουσει?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pisicasissy την 27 Απρ 2013, 15:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).


Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από panteleon1 » 20 Απρ 2013, 11:05

Μου κάνει εντύπωση που πήγες στο διοικητή της αστυνομίας, εδώ στην Αθήνα ούτε στο γραφείο του αξιωματικού υπηρεσίας δεν φτάνεις.
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από pisicasissy » 20 Απρ 2013, 11:07

Δεν ξερω πως ειναι εκει. Εδω ειναι ΕΤΣΙ. Και ΕΤΣΙ πρεπει να'ναι οταν προκειται για ενα θεμα τοσο σοβαρο.
Και μαλιστα μηλησαμε τρια τεταρτα της ωρας σχετικα μ'αυτο,με την πορτα κλειστη. Τωρα για να πω την αληθεια δει ηταν αυτη η απαντηση που περιμενα.....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από panteleon1 » 20 Απρ 2013, 11:13

κουβέντα άρχισες και με κουβέντα απάντησα περίμενε άλλους να μιλήσουν σχετικότερα με το θέμα εγώ είμαι out...
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3403
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από taramas » 20 Απρ 2013, 11:13

pisicasissy έγραψε:Εδω και ενα μηνα περιπου στην περιοχη μας γινονται τηλεφωνηματα απο...(?) ντε και καλα για ερευνες που γινονται και ρωτανε αν ηπαρχουν παιδια κατω των 6 ετων στο σπιτι,πως λεγωνται και σε ποιο σχολειο πηγαινουν.

Μερικοι απαντησαν,αλλοι οχι. Και'μενα μου'χει συμβει αυτο και το κατεγγειλα στον δοιηκοιτη της Αστυνομιας ο οποιος λεει οτι δεν εχει ξανασυμβει,ομως στην αγορα ολος ο κοσμος ολο γι'αυτο λεει. Μπορει να μην εχουν γινει καταγγελιες στην Αστυνομια εκτος απο τη δηκη μου,αρα λεει αληθεια. Μετα που τους εδωσα καποια ονοματα απο ατομα που μου επιτρεψαν να χρησημοποιησω τ'ονομα τους ξεκηνησε δειλα-δειλα μια ερευνα σχετικα μ'αυτο.

Επειδη εγω προσωπικα δεν μπορω να λειτουργησω πια απο το φοβο μην παθει το παιδι μου κακο και κοντευω να παθω ψηχολογικο ρωταω εσας και ταυτοχρονα ζηταω την γνωμη σας σχετικα αν ξερετε τιποτα εσεις η εχει συμβει και αλλου η σε καποιον απο εσας.

Τι σκοπο εχουν? Τι εχετε ακουσει?
καλημερα μοιπως να επικοινωνουσες με το χαμογελο του παιδιου?καποιος θα γνωριζει κατι καλυτερα εκει να σου πει .....ΜΟΝΟ ενημερωσε μας οτι μαθεις γιατι ειναι σημαντικο...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από pisicasissy » 20 Απρ 2013, 11:21

Παιδια πηρα και στο "Χαμογελο του παιδιου" και δεν ξανακουσαν κατι τετοιο....
Δεν ηθεραν τι να μου πουν ακριβως. Παντως ο δοιηκοιτης μου ειπε να τον αφησω το μικρο στο σχολειο,αλλα να μηλησω με την δασκαλα οταν παει στην τουαλετα να μην τον αφησει μονος του.
Κοντευω να τρελαθω.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από Othon » 20 Απρ 2013, 11:23

Ο σκοπός τους δεν είναι απαραίτητα κακός, αλλά εγώ το μόνο που έχω να πω είναι πως οι μόνοι που πρέπει να γνωρίζουν για την οικογενειακή μας κατάσταση, είναι ο στενός οικογενειακός μας κύκλος και επιλεγμένοι φίλοι.
Οι υπόλοιποι πολύ απλά δεν χρειάζεται να ξέρουν τίποτα περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
translator
Platinum Member
Platinum Member
50 54
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: 17 Ιουν 2010, 07:40
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από translator » 20 Απρ 2013, 11:30

pisicasissy έγραψε:Εδω και ενα μηνα περιπου στην περιοχη μας γινονται τηλεφωνηματα απο...(?) ντε και καλα για ερευνες που γινονται και ρωτανε αν ηπαρχουν παιδια κατω των 6 ετων στο σπιτι,πως λεγωνται και σε ποιο σχολειο πηγαινουν.


Καλημέρα .Χωρίς να θέλω να σε καθησυχάσω και εδώ Αθήνα γίνονται τηλεφωνικές έρευνες για διάφορα προϊόντα .Σε μερικές μετά έχω πάει στην εταιρεία για παραπάνω ερωτήσεις επ' αμοιβή με την κόρη μου Το περίεργο είναι που ρωτούν σε ποιο σχολείο πάνε ;;;;;; Από ποιο φορέα σου παρουσιάστηκαν ότι είναι , εταιρεία ερευνών,ιδιωτικό σχολείο ,πανεπιστήμιο ,τι;;

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από pisicasissy » 20 Απρ 2013, 11:36

Σε μερικους ειπαν οτι ειναι απο το Κεντρο Υγειας μας σχετικα με τα εμβολια,σε αλους απλα οτι γινεται ερευνα...Χαμος.
Ενοοειται απο το Κεντρο υγειας που ρωτησαμε μετα δεν εγινε κατι τετοιο.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
madis5
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 27 Οκτ 2011, 17:06
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: [ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ] τηλεφωνηματα που γινονται σχετικα με παιδια

Δημοσίευση από madis5 » 20 Απρ 2013, 11:45

Καλημέρα Βιργινία μου!!
http://www.viotiashop.gr/index.php/kyri ... mata-video, παρόμοιο περιστατικό στην Φθιώτιδα που τελικά δεν ήταν κάτι υποπτο παρα μόνο η συμπεριφορά και ο τρόπος των τηλεφωνημάτων. Και συμβουλές για το πώς ξεχωρίζουμε ένα ύποπτο τηλεφώνημα από μια επίσημη έρευνα σοβαρής εταιρίας δημοσκοπήσεων
Μακάρι να μην είναι τπτ παρά μόνο η αγωνία και η καχυποψία που πρέπει να έχουμε ως γονείς!
Πάντως εγώ προφασιζόμενη και ότι τηλεφωνουν σε μαγαζί(ακόμα και αν είμαι σπιτι μου) και έχω κόσμο δεν απαντώ ποτέ σε τέτοια τηλεφωνήματα, τα θεωρώ χασιμο χρόνου!!
Φιλάκια καλή μου
Το μέλος dimkar είναι η αδερφή μου!!
Επειδή οι υποχρεώσεις μου καθημερινά αυξάνονται όσο "ανοίγει" ο καιρός και συνεχώς έχω την αίσθηση ότι κάτι ξεχνάω, παρακαλώ πολύ αν ξεχάσω κάτι, είτε να απαντήσω σε αγγελία είτε να μετρήσω κάτι να μου το υπενθυμίσετε!
Δεν το κάνω επίτηδες αλλά ο χρόνος μου λιγοστεύει δραματικά μέρα με την μέρα!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Εχω και εγώ paypal!!
Προσωπικοι λογοι με κρατησαν εκτος πολυυυυ καιρο!!! Τωρα που σιγα σιγα ολα στρωνουν επιστρεφω δριμύτερη!!
Επειδη δεν θυμαμαι αν χρωσταω κατι σε καποιον παρακαλω πολυ να μου στειλει ενα μνμ!
Ευχαριστω πολυ και καλως σας ξαναβρηκα!!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κράτος - Κοινωνία - Πολιτική”