"ΔΩΡΕΑΝ" Αποστολή σπόρων από το Πελίτι

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

"ΔΩΡΕΑΝ" Αποστολή σπόρων από το Πελίτι

Δημοσίευση από Muttley Black » 14 Μαρ 2014, 15:49

Για όσους δεν το γνωρίζουν μπορείτε να προμηθευτείτε "ΔΩΡΕΑΝ" ντόπιους σπόρους πολλών ποικιλιών από το Πελίτι. Όλο αυτό γίνετε για τη διάσωση των ντόπιων ποικιλιών στη χώρα μας.

Κώδικας: Επιλογή όλων

Αγαπητοί μας φίλοι,

Θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε που ανταποκριθήκατε στο κάλεσμά μας, για τη διάσωση των ντόπιων ποικιλιών. Εμπιστευόμαστε σε σας αυτούς τους σπόρους, ως πολύτιμη παρακαταθήκη, για να τους φυτέψετε με αγάπη, κι αυτοί θα σας γεμίσουν με τους καρπούς τους. Έτσι, θα έχετε την ευκαιρία, όχι μόνο να γευθείτε ξεχασμένες γεύσεις και αρώματα, αλλά κυρίως να μυηθείτε στο θαυμαστό κύκλο της ζωής, παίρνοντας και σεις με τη σειρά σας σπόρους από τα δικά σας φυτά. Η χαρά μας θα ήταν μεγάλη, αν μαθαίναμε την πρόοδο των προσπαθειών σας. Ελπίζουμε του χρόνου, να δώσετε και σεις από τους δικούς σας σπόρους σε φίλους σας, ώστε η διαδικασία για τη διάδοση των ντόπιων σπόρων να μείνει για πάντα ζωντανή.

Με εκτίμηση

Πελίτι

Προσωπικά έχω παραλαβει γραμμα με διάφορους σπόρους και έχω ήδη φυτέψει τις πρώτες μου ντομάτες!

Σχετικά Link: εδώ και εδώ
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.


Άβαταρ μέλους
alkat
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5782
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 23:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: "ΔΩΡΕΑΝ" Αποστολή σπόρων από το Πελίτι

Δημοσίευση από alkat » 14 Μαρ 2014, 19:26

Θα με ενδιεφερε κι εμενα να φυτεψω καποια λαχανικα..αλλα δεν καταλαβα πως γινεται...απο εσας θα ζητησω ή θα μπω στο λινκ που δινετε στην αγγελια;;;

να συμπληρωσω οτι μπηκα και διαβασα και γραφει αυτο....οποτε μαλλον δεν ισχυει...

*Να μας στείλετε ένα γράμμα από τον Οκτώβριο έως τον Δεκέμβριο.*
δειξτε υπομονη...ειναι λιγο δυσκολα λογω χρονου.. . οι αποστολές μου ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ λογω του ότι προσπαθώ να μαζεύω ομαδική......
Μου χρωσταει:eiritsel
. να με συγχωρείτε για τα χάλια στατιστικά μου...οι ανάγκες μεγαλώνουν όσο μεγαλώνουν και τα παιδιά....προσπαθώ να τα διορθώσω 😁...
Για αποστολες εχω μονο εθνική (και ebanking)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: "ΔΩΡΕΑΝ" Αποστολή σπόρων από το Πελίτι

Δημοσίευση από Muttley Black » 17 Μαρ 2014, 13:15

Όχι δεν έχει σχέση με εμένα! Απλά επειδή το γνωρίζω θέλησα να το πω και σε εσάς για προμηθευτείτε σπόρους αν και εφόσον θέλετε.

Η διαδικασία για να μην μπερδεύεστε είναι η εξής:

Στέλνεις στο Πελίτι ένα φάκελο που εντός του έχει: Έναν ακόμα φάκελο και γραμματόσημα αξίας 2€. Αυτό για να μην χρεωθούν τα μεταφορικά. Αυτοί παραλαμβάνουν τον φάκελό σου, γεμίζουν τον δεύτερο φάκελο σου με σπόρους που έχουν εκείνη την περίοδο κολλάνε και τα γραμματόσημα και τον στέλνουν στην διεύθυνση αποστολέα που είχες βάλει. Σου στέλνουν 5-6 φακελάκια με σπόρους για παράδειγμα σέσκουλο, τομάτα, πιπεριά, κτλ.

Αυτό όμως δεν γίνετε όλους τους μήνες το χρόνου. Ορίζουν 3-4 μήνες του χρόνου που δέχονται φακέλους.

Για περισσότερα διαβάστε στα Links που σας έχω δώσει.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τρόφιμα - διατροφή - συνταγές”