Πεδίο βολής, εδώ!

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από echelon2011 » 14 Μάιος 2013, 15:36

Υπάρχει αυτός ο πολύ λογικός κανόνας στην κοινότητα, να μην γινόμαστε εριστικοί και είρωνες μεταξύ μας. Αν και ο κανόνας είναι λογικότατος και απαραίτητος για την σωστή λειτουργία του φορουμ, έχω αισθανθεί πολλές φορές την ανάγκη να επέμβω σε μια αγγελία και να ρίξω "μπουρλότο" σαν την Σαπφώ Νοταρά. Και επειδή αυτό θα ήταν ανάγωγο, πάντα σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να φτιάξω ένα θέμα που θα λέω ελεύθερα τις απόψεις μου για διάφορα θέματα τις κοινότητας, χωρίς να αναφέρομαι ονομαστικά σε κανέναν. Έτσι λοιπόν την επόμενη φορά που θα με εκνευρίσει κάποιος, θα έρθω να ρίξω το μπουρλότο μου εδώ, σε αυτό το νήμα. Μπουρλοτιάστε και εσείς ελεύθερα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος echelon2011 την 14 Μάιος 2013, 16:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από echelon2011 » 14 Μάιος 2013, 15:59

Λοιπόν ξεκινάω. Ένα θέμα που με εκνευρίζει συχνά είναι ο τρόπος που κάποια μέλη έχουν χάσει την αίσθηση του ιδιωτικού και του δημοσίου. Τα παλιά τα χρόνια, και μέχρι τα τέλη της προηγούμενης δεκαετίας, οι νοικοκυρές απλώναν στην έξω πλευρά της απλώστρας τα σεντόνια, στην μεσαία πλευρά τις πετσέτες και πίσω πίσω τα εσώρουχα για να μη φαίνονται. Αν υπήρχε και καμιά πιο απομονωμένη πλευρά, απλώνανε τα εσώρουχα εκεί.

Φαίνεται πως εγώ ανήκω σε αυτή την πουριτανική και φαλλοκρατική εποχή ώστε να ξενίζομαι που κάποια μέλη ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΟΥΝ τα εσώρουχά τους και τα αναρτούν στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Σουτιέν, κυλοτάκια, στριγκάκια, στραπλες, με τρύπα μπροστά, σιθρού, κόκκινα, μαύρα, γκρι, σατέν. ΗΜΑΡΤΟΝ.
Θέλετε να σώσετε το περιβάλλον; Ανακυκλώστε τα πλαστικά! Από τα στριγκ θα σωθεί ο πλανήτης;
Και θα μου πει κανείς "τι ζόρι τραβάς εσύ με τα βρακιά".
Το θέμα για μένα είναι απλό.
Πρώτον αντιμετωπίζω εδώ τα μέλη (κυρίως αναφέρομαι στα κορίτσια) όπως θα αντιμετώπιζα την αδερφή μου ή την ξαδέρφη μου. Και αν μάθαινα ότι η ξαδέρφη μου φωτογραφίζει και μοιράζει τα βρακιά της, θα έμενα εμβρόντητος.
Δεύτερον, προσπαθώ να πείσω φίλους να λάβουν μέρος στην κοινότητά μας, και με αυτά που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα, γελούν οι άνθρωποι εις βάρος μας. Πάει κάποιος στην ροή αγγελιών στην πρώτη σελίδα και βλέπει, "χαρίζεται σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή", "χαρίζεται κρέμα για σκληρές ρώγες για μετά τον θηλασμό" "χαρίζω 30 στριγκ μίντιουμ αφόρετα" (πάντα αφόρετα είναι αυτά τα στριγκ, θα τα αγοράζουν για σφεντόνες).

Φοβάμαι ότι σε 30 χρόνια, θα βρίσκουν τα εγγόνια σας τις παλιές σας διαδικτυακές δραστηριότητες και θα γελάνε. Αν μέχρι τότε δεν έχουν ανακαλύψει τις ίδιες δραστηριότητες, οι βιαστές και οι φετιχιστές.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από makis » 14 Μάιος 2013, 16:25

Δεν μπορει να γινει κατι !
Εσενα σε πειραζουν τα στρινγ ,
αυριο θα βγει καποιος να πει οτι δεν θελει καλτες γιατι μπορει να ειμαι παλιες
μευθαριο θα βγει καποιος να πεις για τα παπουτσια
κ.ο.κ

Αμα ειναι να γελανε εχει εδω και χρονια site αγγελιων (πωληςεων) στο ιντερνετ με εσωρουχα, με δονητες και οτι αλλο μπορεις να σκεφτεις
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από morfo212 » 14 Μάιος 2013, 16:27

Με έκανες και γέλασα παρόλο που είχα μια δύσκολη μέρα!!! θα επανέλθω για μπουρλότο άλλη στιγμή γιατί αν γράψω τώρα θα το μετανιώσω!!! Συμφωνώ και :bow: στο χιούμορ σου!!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από echelon2011 » 14 Μάιος 2013, 16:33

Σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνει ένας κανόνας για να προστατεύει τις κοπέλες. Για παράδειγμα, για συγκεκριμένα είδη, να μην ανεβαίνουν φωτογραφίες στη γενική συζήτηση και η ανταλλαγή καθώς και οι φωτογραφίες να περιορίζονται στα πμ, ενώ να μπαίνουν δημόσια μόνο τα ευχαριστώ. Ή να υπάρχει στο χάρισετο μια ειδική κατηγορία που να φαίνεται μόνο σε εγγεγραμένα μέλη και όχι δημόσια σε όλο το ίντερνετ. Αυτό θα μπορούσε να γίνει με κάποιο μποτ (έτσι το λένε;) που να απαγορεύει την δημοσίευση σε μηχανές αναζήτησης. Σε πολλά φορουμ ισχύει κάτι τέτοιο, για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων. Ειδάλλως θα γίνουμε σαν ελληνική ταινία και θα τραβάμε απο το αυτί τις αδερφές μας που φοράνε "μίνια" και μας σπιλώνουν την τιμή :-)

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από echelon2011 » 14 Μάιος 2013, 16:37

morfo212 έγραψε:Με έκανες και γέλασα παρόλο που είχα μια δύσκολη μέρα!!! θα επανέλθω για μπουρλότο άλλη στιγμή γιατί αν γράψω τώρα θα το μετανιώσω!!! Συμφωνώ και :bow: στο χιούμορ σου!!!
Γι αυτό και θα ζητήσω να μου αφαιρέσουν τον τίτλο "οικονομική στήριξη" και να με ονομάσουν echelon2011, ο στριγκοκτόνος.

Άβαταρ μέλους
katterin
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
43 23
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: 23 Φεβ 2009, 10:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μεταμορφώσεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από katterin » 14 Μάιος 2013, 17:20

A χα! Ώστε γι' αυτό σας λέν echelon (ο μεγάλος αδελφός που όλα τα βλέπει, όλα τα σφάζει, όλα τα μαχαιρώνει...)

Για μπείτε σας παρακαλώ στο κέντρο του στόχου, που έχω κάτι βρακιά περισσευούμενα να σας... στριγκοβολίσω! (Και τσούζουν τ' άτιμα, σαν τα λαστιχάκια που βάζει ο υπάλληλος του σούπερ μάρκετ στο κασέρι! ). Όχι εκεί, πιο δεξιά... λίγο ακόμα... εντάξει!

Για νά'χουμε καλό ρώτημα: Τι θέλετε εσείς -πουριτανός άνθρωπος- και ανοίγετε τέτοιες αγγελίες; Δεν το γράφουν ξεκάθαρα στον τίτλο ότι πρόκειται για γυναικεία πράγματα; Ντε και καλά να βρείτε την ξαδέρφη μέσα; Αυτή φταίει που όταν ήσασταν μικρός και σπάσατε το βάζο, σας κάλυψε! Μην την αφήσετε την κοπέλα ν' αγιάσει...!

Και τι προτείνετε ερίτιμε, λοιπόν; Να φτιάξουν μυστικό δώμα, να φοράνε τα κορίτσια φερετζέ, και να μπαίνουνε σαν τις κλέφτισσες, μεταμεσονύχτιες ώρες; Μμμμ σπουδαία ιδέα! Να μπείτε ξαφνικά στο δωμάτιο, να δείτε την ξαδέρφη σας να συχνάζει σε τέτοια κακόφημα μέρη, να τη βουτήξετε από το μαλλί, να την παντρέψετε το άλλο Σαββάτο βρέξει-χιονίσει, στην Αγία Αικατερίνη Κάτω Πετραλώνων (μεγάλη η χάρη της), στανικώς, μη σας πάθει κάτι το κούτελο!!!

Κι οι φίλοι σας απ' την άλλη! Αν δε θέλουν στριγκάκι να κάνουν δώρο στο κορίτσι ή τη γυναίκα τους, τι θα κάνουν δώρο; Καινούρια φριτέζα ή ένα σ/κ στο Λιόπεσι στο εξοχικό του θείου Βρασίδα; Ξανασκεφτείτε το! Θέλετε στ' αλήθεια τέτοιους φίλους;

Σας παρακαλώ, κάντε τον απολογισμό των σκέψεών σας και μία ψυχανάλυση αν χρειαστεί, και την επόμενη Δευτέρα να'ρθείτε με την ξαδέρφη εδώ, να ζητήσετε συγγνώμη γονυπετής, κι αν χρειάζεστε κάτι ή κάποιον να πετροβολήσετε για εκτόνωση, μπορώ να σας παραχωρήσω τον εργοδότη μου...

Θα το εκτιμήσω βαθύτατα :twisted:

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από polvar » 14 Μάιος 2013, 20:39

Συγγνώμη αλλά το θέμα κρίνεται ως απαράδεκτο γιατί θα γίνει πραγματικό πεδίο βολής

Ό,τι σας προβληματίζει και παραβαίνει τους κανόνες να το θέτετε υπόψη της συντονιστικής ομάδας. Εκτός κι αν είναι σκέψεις και προτάσεις για βελτίωση του site οπότε μπορείτε ελεύθερα να πείτε τις απόψεις σας ανοίγοντας σχετικό θέμα με σαφή τίτλο (αν και υπάρχουν αρκετά θέματα που μας έχουν απασχολήσει στο παρελθόν και έχουν ανοιχτεί σχετικά topics όπου μπορείτε εκεί να προσθέσετε την άποψή σας).

Θα μείνει για λίγο ανοιχτό μήπως θέλετε κάτι να προσθέσετε και θα κλείσει μετά από λίγη ώρα

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από echelon2011 » 14 Μάιος 2013, 20:50

Κρίμα! Άλλο ένα νήμα με προοπτικές να γίνει υπέροχο, τελείωνει άδοξα την πορεία του!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Πεδίο βολής, εδώ!

Δημοσίευση από polvar » 14 Μάιος 2013, 20:57

Μήπως να το αφήναμε για να γίνονται όλες οι .... "εκτονώσεις" εδώ; :mm: :mm:

Μπα εγώ είμαι της άποψης ότι είμαστε πολλά μέλη και θα έπρεπε να μιλάμε λιγότερο εδώ.
Αν ήμασταν λίγοι και γνωστοί ίσως να ήταν καλύτερα
Αλλά πάλι και δύο να ήμασταν θα βρίσκαμε κάτι να μαλώναμε...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”