ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΤΙΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΝΤΕΡ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΤΙΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΝΤΕΡ

Δημοσίευση από guzelina » 24 Αύγ 2014, 09:04

Καλημερα :D
Εχω μια τοστιερα τη ειχα παρει απο τα Lidl και εχει τις μεγαλες πλακες οι οποιες χαλασαν και κολλουν ολα.Αλλαζουν αυτες οι πλακες για ναμην χρειαστει να πεταξω ολη την τοστιερα? Και επισης στο οικιακο μπλεντερ το κοπιδι εχει χαλαρωσει και δεν εφαρμοζει καλα και δεν κοβει ενω ο μηχανισμος φαινεται οτι δουλευει.Αλλαζει ατο μαχαιρι του ξερει κανεις? Γιατι οτνα χαλανε χαλανε ολα μαζι :D
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΤΙΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΝΤΕΡ

Δημοσίευση από panteleon1 » 24 Αύγ 2014, 10:06

η τοστιέρα έχει επικάλυψη τεφλόν, άπαξ και χαράξει την πετάτε γιατί μεταδίδει επικίνδυνες ουσίες http://www.holism.gr/index.php?option=c ... 12&lang=el για το μούλτι όλα τα μούλτι έχουν ανταλλακτικά. Απο μαχαίρια μέχρι κάδους καπάκια κλπ. Πρέπει να το πάτε σε κατάστημα που έχει ανταλλακτικά
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
fotini11
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 8765
Εγγραφή: 07 Ιαν 2011, 18:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μαραθώνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΤΙΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΝΤΕΡ

Δημοσίευση από fotini11 » 24 Αύγ 2014, 11:42

guzelina έγραψε:Καλημερα :D
Εχω μια τοστιερα τη ειχα παρει απο τα Lidl και εχει τις μεγαλες πλακες οι οποιες χαλασαν και κολλουν ολα.Αλλαζουν αυτες οι πλακες για ναμην χρειαστει να πεταξω ολη την τοστιερα? Και επισης στο οικιακο μπλεντερ το κοπιδι εχει χαλαρωσει και δεν εφαρμοζει καλα και δεν κοβει ενω ο μηχανισμος φαινεται οτι δουλευει.Αλλαζει ατο μαχαιρι του ξερει κανεις? Γιατι οτνα χαλανε χαλανε ολα μαζι :D
Καλημέρα
Για την τοστιέρα αν πάς σε κατάστημα με ανταλλακτικά και δεν έχει άλλες πλάκαες, να κάνεις το εξής "κόλπο" προκειμένου να μην την πετάξεις. Εγώ το εφαρμόζω σε όλες τις τοστιέρες από την αρχή και διατηρούνται καινούργιες. Θα βάζεις αντικολλητικό χαρτί κουζίνας, αυτό που έχουν στα σούπερ μάρκετ χαρτί ψησίματος δηλαδή, μια μεγάλη κόλλα και για τις 2 επιφάνειες και θα βάζεις το τοστ ή ό,τι ψήνεις ενδιάμεσα. Το χαρτί το χρησιμοποιείς πολλές φορές δεν το αλλάζεις κάθε φορά. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιείς και αλουμινόχαρτο, αλλά αυτό κολλάει και θέλει συχνότερο άλλαγμα :D

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΤΙΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΝΤΕΡ

Δημοσίευση από echelon2011 » 24 Αύγ 2014, 15:17

Αν καλεσεις την εξυπηρετηση πελατων της εταιριας (πολυ πιθανο να ειναι η silvercrest, θυγατρικη της lidl) εφοσον η συσκευη δεν ειναι πολυ ακριβη η πολυ βαρια, στην αλλαζουν χωρις δευτερη κουβεντα στελνοντας σου ταχυδρομικως μια καινουργια.

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΤΙΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΝΤΕΡ

Δημοσίευση από guzelina » 24 Αύγ 2014, 16:34

:thank: Θα το ψαξω με το blender αλλα echelon η τοστιερα δεν ειναι καινουργια την εχω 7-8 χρονια και δεν εχει πια εγγυηση αλλα Θα το ψαξω με το blender καλα που μου το ειπατε για αλλο μαχαιρι γιατι φαινεται οταν το παταω οτι ο μηχανισμος δουλευει το μαχαιρι δεν κουνιεται γιατι πλεον δεν εφαρμοζει οπως πριν
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Eπιστήμη & Τεχνολογία”