τρόμπα αέρος 12/220V δεν δίνει πίεση

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

τρόμπα αέρος 12/220V δεν δίνει πίεση

Δημοσίευση από Poudim » 16 Ιουν 2018, 15:27

Όταν προσπαθώ να βάλω αέρα σε δοχείο διαστολής σε πιεστικό νερού , στα 220V , ρετάρει και σταματάει . Όταν το ακροφύσιο είναι ελεύθερο δίνει αέρα , επάνω στο δοχείο δεν δουλεύει . Τα δύο άκρα/σημεία εισόδου και εξόδου δεν δείχνουν κάτι περίεργο . Κάθε ιδέα/άποψη σεβαστή . Ευχαριστώ . https://storage.googleapis.com/eikonast ... 711.th.jpg
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Poudim την 22 Ιουν 2018, 13:08, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ζητώ επιδιόρθωση , ή χαρίζω τρόμπα αέρος 12/220

Δημοσίευση από polvar » 16 Ιουν 2018, 17:19

προφανώς χάνει το έμβολο της εσωτερικά ή το μοτέρ της δεν είναι αρκετά δυνατό πλέον

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ζητώ επιδιόρθωση , ή χαρίζω τρόμπα αέρος 12/220

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 16 Ιουν 2018, 19:53

polvar έγραψε:
16 Ιουν 2018, 17:19
προφανώς χάνει το έμβολο της εσωτερικά ή το μοτέρ της δεν είναι αρκετά δυνατό πλέον
Αυτό έπαθα κι εγώ . Είχε σπάσει γρανάζι στο μοτεράκι και έχανε το έμβολο , μέχρι που έφυγε τελείως απο τη θέση του .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Eπιστήμη & Τεχνολογία”