[ΕΚΛΕΙΣΕ] CD, DVD

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
0Χρυσάνθη0
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 28 Σεπ 2018, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] CD, DVD

Δημοσίευση από 0Χρυσάνθη0 » 03 Νοέμ 2022, 06:39

[ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Επειδή είναι από εφημερίδες, δεν ξέρω κατά πόσο θα υπάρξει ζήτηση, γι' αυτό παρακαλώ αν κάποιος/α ξέρει που μπορούν να πάνε για ανακύκλωση ή κάποιον άλλο τρόπο αξιοποίησης για να μην καταλήξουν στα σκουπίδια, ας με ενημερώσει.]

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Πολλαπλά CD: αυτά στις 2 τελευταίες φωτογραφίες, αυτά τις Αλεξίου και του Πάριου.

*Της Αλεξίου και όλα τα CD της φωτογραφίας αυτής έχουν μικρά ένθετα βιβλιαράκια με τους στίχους.

(υπάρχουν και αρκετά άλλα-πάνω κάτω αυτού του ρεπερτορίου-αν ενδιαφερθεί κάποιος τελικά)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 0Χρυσάνθη0 την 10 Ιαν 2023, 05:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω κυρίως με Box Now, εκτός κι αν βολεύει να έρθετε στην περιοχή μου να παραλάβετε, ειδικά αν πρόκειται για βαριά/μεγάλα και εύθραυστα αντικείμενα.

Η συλλογή μου με φωτογραφικές μηχανές

vya
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1888
Εγγραφή: 14 Μαρ 2011, 15:19
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από vya » 03 Νοέμ 2022, 10:22

Καλημέρα. Ίσως τα δέχονται στο "Παλαιοβιβλιοπωλείο των Αστέγων". Έχουν μετακομίσει Γραβιάς 9-11 στα Εξάρχεια. Σίγουρα δέχονται δίσκους βινυλίου, για CD και DVD μπορείτε να ρωτήσετε. Δεν έχω τηλέφωνό τους, αλλά ίσως μπορείτε να βρείτε στο διαδίκτυο. Έχω σκοπό να περάσω από εκεί αυτές τις μέρες για χάζεμα, οπότε αν μάθω κάτι θα σας πω, εκτός αν βρείτε άκρη νωρίτερα.

Επίσης, τα δέχονται κάποιοι φιλοζωικοί σύλλογοι που τα διαθέτουν σε bazaar που διοργανώνουν και πουλάνε μεταχειρισμένα αντικείμενα για να συγκεντρώνουν χρήματα για τις δραστηριότητές του. Ξέρω ότι σίγουρα γίνεται στο Χαλάνδρι τακτικά, αλλά αν σας πέφτει μακριά ίσως βρείτε κάποιον τέτοιο σύλλογο πιο κοντά σας.

Υπάρχουν και ομάδες όπου χαρίζονται αντικείμενα στο Facebook, απλώς εκεί γίνεται κυριολεκτικά της μουρλής από διάφορους τύπους ανθρώπων και υπάρχει πολλή βαβούρα στις αγγελίες, αλλά ίσως είναι και αυτό μία λύση.

Σίγουρα μία Αλεξίου και μία Γλυκερίαείναι κρίμα να καταλήξουν στην ανακύκλωση!

Άβαταρ μέλους
0Χρυσάνθη0
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 28 Σεπ 2018, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από 0Χρυσάνθη0 » 03 Νοέμ 2022, 18:16

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Των Αστέγων το έχω υπόψη μου για κάτι βιβλία που έχω οπότε θα τους στείλω μνμ να δω και για τα υπόλοιπα. Facebook έχω προσπαθήσει κατά καιρούς με διάφορα πράγματα και, όπως έχετε παρατηρήσει κι εσείς, δεν βγαίνει άκρη. Αυτό με τις φιλοζωικές δεν το ήξερα οπότε θα επικοινωνήσω με του Χαλανδρίου αρχικά να δω κι εκεί. Και πάλι σας ευχαριστώ 🙃
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω κυρίως με Box Now, εκτός κι αν βολεύει να έρθετε στην περιοχή μου να παραλάβετε, ειδικά αν πρόκειται για βαριά/μεγάλα και εύθραυστα αντικείμενα.

Η συλλογή μου με φωτογραφικές μηχανές

Άβαταρ μέλους
DTDEALS
Silver Member
Silver Member
8
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 27 Απρ 2022, 23:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από DTDEALS » 06 Νοέμ 2022, 18:11

Αυτοί στο Χαλάντρι κάνουν το μπαζάρ τους το πρώτο Σάββατο κάθε μήνα. Έχω πάρει απο κει και μερικά δυσεύρετα CD ορίτζιναλ και σε καλή κατάσταση που βρήκα στα ράφια τους ανάμεσα στη σαβούρα. Αν δε σηκωθείτε να τους κουβαλήσετε εσεις τη συλλογή σας, χλωμό το βλέπω να το κάνουν εκείνοι. Το Μάη έβαλα κι εγώ αγγελία εδώ να δώσω μια παρόμοια συλλογή με οπτικοακουστικά έργα (DVD και VCD από τον Τύπο) που ζύγιζαν 18 κιλά σε τρεις μεγάλες τσάντες. Αφού έμενα ακόμα τότε πολύ κοντά στο Χαλάντρι, είπα να τους ρωτήσω αν ενδιαφέρονται. Τρεις φορές τηλεφώνησα στα νούμερα που έχουνε δημοσιεύσει. Και τις τρεις, κάποιες κυρίες που απάντησαν, μου είπανε ότι τα ήθελαν και ότι θα έστελναν κάποιον με αμάξι. Περίμενα μέχρι το τέλος Ιουνίου, που τα έδωσα όλα για ανακύκλωση.
0Χρυσάνθη0 έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 06:39
Εικόνα
Tο δεύτερο κάτω με ενδιαφέρει, αν είναι η ορίτζιναλ έκδοση με το βιβλιαράκι της.

Άβαταρ μέλους
0Χρυσάνθη0
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 28 Σεπ 2018, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από 0Χρυσάνθη0 » 06 Νοέμ 2022, 21:31

DTDEALS έγραψε:
06 Νοέμ 2022, 18:11
Αυτοί στο Χαλάντρι κάνουν το μπαζάρ τους το πρώτο Σάββατο κάθε μήνα. Έχω πάρει απο κει και μερικά δυσεύρετα CD ορίτζιναλ και σε καλή κατάσταση που βρήκα στα ράφια τους ανάμεσα στη σαβούρα. Αν δε σηκωθείτε να τους κουβαλήσετε εσεις τη συλλογή σας, χλωμό το βλέπω να το κάνουν εκείνοι. Το Μάη έβαλα κι εγώ αγγελία εδώ να δώσω μια παρόμοια συλλογή με οπτικοακουστικά έργα (DVD και VCD από τον Τύπο) που ζύγιζαν 18 κιλά σε τρεις μεγάλες τσάντες. Αφού έμενα ακόμα τότε πολύ κοντά στο Χαλάντρι, είπα να τους ρωτήσω αν ενδιαφέρονται. Τρεις φορές τηλεφώνησα στα νούμερα που έχουνε δημοσιεύσει. Και τις τρεις, κάποιες κυρίες που απάντησαν, μου είπανε ότι τα ήθελαν και ότι θα έστελναν κάποιον με αμάξι. Περίμενα μέχρι το τέλος Ιουνίου, που τα έδωσα όλα για ανακύκλωση.
0Χρυσάνθη0 έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 06:39
Εικόνα
Tο δεύτερο κάτω με ενδιαφέρει, αν είναι η ορίτζιναλ έκδοση με το βιβλιαράκι της.
Κατάλαβα. Θα προσπαθήσω να περάσω να τα αφήσω αν είναι, αφού επικοινωνήσω. Σας ευχαριστώ πολύ.

Νομίζω πως είναι το ορίτζιναλ, έχει και το βιβλιαράκι. Δείτε κι εσείς και πείτε μου.
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω κυρίως με Box Now, εκτός κι αν βολεύει να έρθετε στην περιοχή μου να παραλάβετε, ειδικά αν πρόκειται για βαριά/μεγάλα και εύθραυστα αντικείμενα.

Η συλλογή μου με φωτογραφικές μηχανές

Άβαταρ μέλους
DTDEALS
Silver Member
Silver Member
8
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 27 Απρ 2022, 23:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από DTDEALS » 10 Νοέμ 2022, 01:14

Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες! Φαίνεται σε καλή κατάσταση, θα το δω κι από κοντά πριν το πάρω. Βρίσκομαι συχνά στους Άγιους Ανάργυρους και από κει μπορώ να έρθω όσο κοντά σας σας βολεύει. Με ενδιαφέρουν δισκογραφικες εκδόσεις με παραδοσιακή μουσική, ειδικά αν είναι από μικρές εταιρίες και συλλόγους, όπως αυτή. Αν τύχαινε να έχετε και να δίνετε και το "Δυό λαούτα μιά φωνή" του ίδιου, θα το ήθελα ακόμα περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
0Χρυσάνθη0
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 28 Σεπ 2018, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από 0Χρυσάνθη0 » 19 Νοέμ 2022, 22:10

DTDEALS έγραψε:
10 Νοέμ 2022, 01:14
Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες! Φαίνεται σε καλή κατάσταση, θα το δω κι από κοντά πριν το πάρω. Βρίσκομαι συχνά στους Άγιους Ανάργυρους και από κει μπορώ να έρθω όσο κοντά σας σας βολεύει. Με ενδιαφέρουν δισκογραφικες εκδόσεις με παραδοσιακή μουσική, ειδικά αν είναι από μικρές εταιρίες και συλλόγους, όπως αυτή. Αν τύχαινε να έχετε και να δίνετε και το "Δυό λαούτα μιά φωνή" του ίδιου, θα το ήθελα ακόμα περισσότερο.
Καλησπέρα και συγγνώμη για την καθυστέρηση, είχα την εντύπωση ότι είχα στείλει ΠΜ 😬 Όχι, αυτό που λέτε δεν το έχω. Στείλτε μου ΠΜ όποτε θέλετε να περάσετε, να κανονίσουμε. Ευχαριστώ 🙃
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω κυρίως με Box Now, εκτός κι αν βολεύει να έρθετε στην περιοχή μου να παραλάβετε, ειδικά αν πρόκειται για βαριά/μεγάλα και εύθραυστα αντικείμενα.

Η συλλογή μου με φωτογραφικές μηχανές

Άβαταρ μέλους
0Χρυσάνθη0
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 28 Σεπ 2018, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από 0Χρυσάνθη0 » 30 Νοέμ 2022, 18:37

DTDEALS έγραψε:
10 Νοέμ 2022, 01:14
Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες! Φαίνεται σε καλή κατάσταση, θα το δω κι από κοντά πριν το πάρω. Βρίσκομαι συχνά στους Άγιους Ανάργυρους και από κει μπορώ να έρθω όσο κοντά σας σας βολεύει. Με ενδιαφέρουν δισκογραφικες εκδόσεις με παραδοσιακή μουσική, ειδικά αν είναι από μικρές εταιρίες και συλλόγους, όπως αυτή. Αν τύχαινε να έχετε και να δίνετε και το "Δυό λαούτα μιά φωνή" του ίδιου, θα το ήθελα ακόμα περισσότερο.
Καλησπέρα και πάλι.
Σας έχω κρατήσει τα εξής(τα περισσότερα δόθηκαν για να πάνε στο bazaar):
Εικόνα
Πείτε μου αν τελικά σας ενδιαφέρουν για να μπορέσω να κλείσω την αγγελία 🙃
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω κυρίως με Box Now, εκτός κι αν βολεύει να έρθετε στην περιοχή μου να παραλάβετε, ειδικά αν πρόκειται για βαριά/μεγάλα και εύθραυστα αντικείμενα.

Η συλλογή μου με φωτογραφικές μηχανές

nartureloop
new member
new member
1 1
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Αύγ 2010, 21:27
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από nartureloop » 04 Δεκ 2022, 16:16

Καλησπέρα!
Εύχομαι να είστε καλά!

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τη συλλογή με τον Κωνσταντάρα, Ολυμπιακούς 2004 κλπ, αν δεν τα έχετε δώσει.
Μπορώ να σας δώσω διεύθυνση αποστολής και να τα στείλετε με courier δικής μου χρέωσης.

Ευχαριστώ πολύ
Κώστας :)

Άβαταρ μέλους
0Χρυσάνθη0
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 28 Σεπ 2018, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: CD, DVD

Δημοσίευση από 0Χρυσάνθη0 » 04 Δεκ 2022, 17:12

nartureloop έγραψε:
04 Δεκ 2022, 16:16
Καλησπέρα!
Εύχομαι να είστε καλά!

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τη συλλογή με τον Κωνσταντάρα, Ολυμπιακούς 2004 κλπ, αν δεν τα έχετε δώσει.
Μπορώ να σας δώσω διεύθυνση αποστολής και να τα στείλετε με courier δικής μου χρέωσης.

Ευχαριστώ πολύ
Κώστας :)
Γεια σας.
Τα έχω δώσει όλα σχεδόν μαζί κι αυτά που σας ενδιαφέρουν στο μέλος Secret Agent για να κρατήσει αν θέλει κάποια και τα υπόλοιπα να τα πάει στο bazaar της φιλοζωικής. Αν θέλετε στείλτε του ένα μήνυμα (θα επικοινωνήσω κι εγώ μαζί του) αν μπορεί να σας τα στείλει εκείνος αν υπάρχουν ακόμα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω κυρίως με Box Now, εκτός κι αν βολεύει να έρθετε στην περιοχή μου να παραλάβετε, ειδικά αν πρόκειται για βαριά/μεγάλα και εύθραυστα αντικείμενα.

Η συλλογή μου με φωτογραφικές μηχανές

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κλειστές αγγελίες)”