Μεγάλη ανάγκη για κουβέρτες στις φυλακές Κορυδαλλού

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Μεγάλη ανάγκη για κουβέρτες στις φυλακές Κορυδαλλού

Δημοσίευση από BaCh » 16 Δεκ 2013, 23:41

Υπάρχει μεγάλη ανάγκη για κουβέρτες στις φυλακές Κορυδαλλού καθώς πολλοί άποροι κρατούμενοι δεν έχουν τη δυνατότητα να αγοράσουν, ενώ στη φυλακή δεν υπάρχει θέρμανση!
Αν σας περισσεύει κάποια κουβέρτα μπορείτε να την πάτε στον κατειλημμένο κοινωνικό χώρο Βοξ στην πλατεία Εξαρχείων.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
dukepapas
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 19 Δεκ 2013, 23:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Μεγάλη ανάγκη για κουβέρτες στις φυλακές Κορυδαλλού

Δημοσίευση από dukepapas » 21 Δεκ 2013, 11:53

καλησπερα εχω κανα δυο κουβερτες που μου μεινανε που μπορω να τις δωσω δωστε μου πληροφωριες και τηλεφωνο ειναι αμαρτια απο το θεο εμεις να εχουμε και αλλοι να κριονουνε. :<

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μεγάλη ανάγκη για κουβέρτες στις φυλακές Κορυδαλλού

Δημοσίευση από BaCh » 26 Δεκ 2013, 01:29

dukepapas έγραψε:καλησπερα εχω κανα δυο κουβερτες που μου μεινανε που μπορω να τις δωσω δωστε μου πληροφωριες και τηλεφωνο ειναι αμαρτια απο το θεο εμεις να εχουμε και αλλοι να κριονουνε. :<
To Κ*βοξ βρίσκεται πάνω στην πλατεία Εξαρχείων.

Προς το παρόν συγκεντρώθηκαν περίπου 60 κουβέρτες και δε φαίνεται να υπάρχει άλλη ανάγκη.

Θα μιλήσω με ένα φίλο που βρίσκεται στις φυλακές προκειμένου να επιβεβαιώσω ότι δεν υπάρχει άλλη ανάγκη, και έπειτα θα κλείσω το θέμα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
dukepapas
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 19 Δεκ 2013, 23:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Μεγάλη ανάγκη για κουβέρτες στις φυλακές Κορυδαλλού

Δημοσίευση από dukepapas » 26 Δεκ 2013, 02:04

καλησπερα καποιες τις εδωσα στο δρομο και παγκακια,αλλα ως πνευματικο παιδι ενως γεροντα με μεγαλη προσφορα σε φυλακες πρεπει να ξερετε οτι εχουν και μεγαλη αναγκη απο καλλτσες και εσωρουχα σχεδον σε ολες τις φυλακες γιατι οι συνθικες ειναι πραγματικα αθλοιες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”