[ΖΗΤΑΩ] παλιά pc και οθόνες

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
manos_
new member
new member
2
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλεωτών Γρεβενών
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] παλιά pc και οθόνες

Δημοσίευση από manos_ » 04 Φεβ 2014, 13:39

Ζητάμε παλιά συστήματα και οθόνες, ίσα να μπορούν να ανοίγουν windows (ακόμα και σέρνοντας). Θα τα χρησιμοποιήσουμε για εργαστήρια εκμάθησης να γράφει κανείς λήμματα στη Βικιπαίδεια. Ο δήμος (Καισαριανής) μας παρέχει την αίθουσα του προγράμματος Δια Βίου Μάθησης αλλά δεν μας δίνουν κομπιούτερ (για τον βασικό λόγο ότι δεν έχουν). Η διδασκαλία είναι εθελοντική προσφορά από μένα και άλλον έναν συντάκτη της Βικιπαίδειας. Οτιδήποτε δεν είναι χρήσιμο στους υπόλοιπους, σε εμάς είναι σίγουρα χρήσιμο. Οθόνες και υπολογιστές λοιπόν ή κομμάτια να συναρμολογήσουμε. Και ελάτε να παρακολουθήσετε τα ελεύθερα μαθήματα, με τα κομπιούτερ σας που θα αξιοποιηθούν στο έπακρο!

orka
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: παλιά pc και οθόνες

Δημοσίευση από orka » 04 Φεβ 2014, 14:07

Γειά σας και :welcome:
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια, εύχομαι καλή επιτυχία
Έχω μια οθόνη για κομπιούτερ παλιού τύπου, αλλά καινούργια, γιατί τη χρησιμοποίησα ελάχιστα
Αν σας ενδιαφέρει θα βάλω αργότερα και φωτο
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χρωστάνε σταλτικά: Μariana96 1,5 ευρώ 1,5 ευρώ
Για επόμενη συναλλαγή μου οφείλει 0,20 ευρώ Ekath1

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasiamak » 04 Φεβ 2014, 14:18

Η αγγελία μεταφέρθηκε στην σωστή ενότητα.
Παρακαλώ να συμπληρώσετε τα απαραίτητα στοιχεία ώστε να γίνει η αγγελία σύμφωνη με τους Κανόνες Δ. Συζήτησης.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ καταχωρούνται αγγελίες και αφού εγκριθούν θα μπορούν τα μέλη να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους ή να προσφέρουν κατευθείαν.

Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολειά κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.

Τα αναγράφουν σταθερό τηλέφωνο και όνομα επικοινωνίας, για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr.
Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 04 Φεβ 2014, 14:35

manos_ έγραψε:Ζητάμε παλιά συστήματα και οθόνες, ίσα να μπορούν να ανοίγουν windows (ακόμα και σέρνοντας). Θα τα χρησιμοποιήσουμε για εργαστήρια εκμάθησης να γράφει κανείς λήμματα στη Βικιπαίδεια. Ο δήμος (Καισαριανής) μας παρέχει την αίθουσα του προγράμματος Δια Βίου Μάθησης αλλά δεν μας δίνουν κομπιούτερ (για τον βασικό λόγο ότι δεν έχουν). Η διδασκαλία είναι εθελοντική προσφορά από μένα και άλλον έναν συντάκτη της Βικιπαίδειας. Οτιδήποτε δεν είναι χρήσιμο στους υπόλοιπους, σε εμάς είναι σίγουρα χρήσιμο. Οθόνες και υπολογιστές λοιπόν ή κομμάτια να συναρμολογήσουμε. Και ελάτε να παρακολουθήσετε τα ελεύθερα μαθήματα, με τα κομπιούτερ σας που θα αξιοποιηθούν στο έπακρο!
Καλησπέρα σας και καλώς ήρθατε.
Επειδή δεν έχετε ολοκληρώσει σωστά τα στοιχεία σας και χρειαζόμαστε ένα αποδεικτικό στοιχείο για το εάν οι υπολογιστές πάνε σε κοινωφελή σκοπό και όχι για εμπόριο,διότι με τις λίγες πληροφορίες μας φαίνεστε ότι είστε έμπορας.
Παρακαλώ να ληφθούν άμεσα οι συστάσεις μας για να σας παραχωρηθεί η άδεια και να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο εμπορίας αυτών.
Ευχαριστώ πολύ.

manos_
new member
new member
2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manos_ » 04 Φεβ 2014, 15:03

Καλησπέρα σας και καλώς ήρθατε.
Επειδή δεν έχετε ολοκληρώσει σωστά τα στοιχεία σας και χρειαζόμαστε ένα αποδεικτικό στοιχείο για το εάν οι υπολογιστές πάνε σε κοινωφελή σκοπό και όχι για εμπόριο,διότι με τις λίγες πληροφορίες μας φαίνεστε ότι είστε έμπορας.
Παρακαλώ να ληφθούν άμεσα οι συστάσεις μας για να σας παραχωρηθεί η άδεια και να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο εμπορίας αυτών.
Ευχαριστώ πολύ.
[/quote]

Χρήστης ManosHacker στη Βικιπαίδεια. Μπορείτε από εκεί να μου στείλετε μήνυμα και να σας απαντήσω. Έχω κάνει δεκάδες διαλέξεις και εργαστήρια για τη ΒΠ εδώ και δύο χρόνια και λέμε να εκμεταλλευτούμε τους χώρους του δια βίου μάθηση για μόνιμο εργαστήρι.

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από taramas » 04 Φεβ 2014, 19:50

καλησπερα ριξτε μια ματια εδω http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=182&t=98459

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK και στην ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

manos_
new member
new member
2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manos_ » 05 Φεβ 2014, 23:52

orka έγραψε:Γειά σας και :welcome:
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια, εύχομαι καλή επιτυχία
Έχω μια οθόνη για κομπιούτερ παλιού τύπου, αλλά καινούργια, γιατί τη χρησιμοποίησα ελάχιστα
Αν σας ενδιαφέρει θα βάλω αργότερα και φωτο
Ευχαριστώ, παρέλαβα την οθόνη (και έμαθα πότε πατάμε το κουμπί ευχαριστώ!)

orka
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Παπούτσι: 42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από orka » 07 Φεβ 2014, 13:58

Εύχομαι να φανεί χρήσιμη και καλή επιτυχία στην προσπάθεια :D

Χρωστάνε σταλτικά: Μariana96 1,5 ευρώ 1,5 ευρώ
Για επόμενη συναλλαγή μου οφείλει 0,20 ευρώ Ekath1

manos_
new member
new member
2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manos_ » 19 Φεβ 2014, 13:52

taramas έγραψε:καλησπερα ριξτε μια ματια εδω http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=182&t=98459
Αγαπητέ μου παρέλαβα. Ευχαριστώ πολύ.

Poudim
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Poudim » 10 Ιούλ 2014, 16:33

Υπάρχει ήδη η ακόλουθη ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ αγγελία μου "Χαρίζω ΚΜΕ ΗΥ , η οποία δεν έχει τροφοδοτικό . Αφήρεσα καί τον σκληρό δίσκο , οπότε αυτόματα αφαιρέθηκε καί το λειτουργικό , οπότε έμεινε μόνον το mother board . Άν κάποιος την θέλει σ’αυτή την κατάσταση , ας με ενημερώσει σύντομα . Ζητώ συγνώμη για τις συνεχείς αλλαγές αυτής της αγγελίας , αλλά ανακαλύπτω συνέχεια ότι οι γνώσεις μου σχετικά με hardware & software είναι περιορισμένες ." Άν λοιπόν σ'ενδιαφέρει , ακόμη δεν την πέταξα στην ανακύκλωση . Το βάρος -άν θυμάμαι καλά - είναι περί τα 10κιλά . Στείλε πμ στο μέλος Poudim με δ/νση κλπ καί θα σου δώω λ/σμό στην Πειραιώς για κατάθεση ταχυδρομικών . Προσπαθώ – και στο παρελθόν σε άλλους και τώρα σε σένα – να στείλω πμ και μου βγάζει με κόκκινα γράμματα «Προσπαθήσατε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα σε πάρα πολλούς παραλήπτες.»…και βέβαια ΔΕΝ το στέλνει σε κανέναν . Δεν νομίζω ότι είναι δικό μου λάθος , αλλά δεν ξέρω τι να κάνω , άν υποπτεύεσαι την λύση ενημέρωσέ με . Οπότε θα χρειασθώ τηλέφωνό σου , ή e-mail σου για να συνενοηθούμε . Ευχαριστώ .

Έχω web-banking μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου . Εξαρτάται από τι εργασίες προκύπτουν και πότε πρέπει να ολοκληρωθούν . Το ίδιο ισχύει και για την ταχυδρόμηση αντικειμένων μέσω ΕΛΤΑ .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΓΓΕΛΙΕΣ για κοινωνική δράση”