Ας βοηθήσουμε ολοι

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από rainbow88 » 06 Μάιος 2014, 17:55

Καλησπέρα,

Λίγες μέρες μετά το άρθρο που διαβάσαμε εδώ: http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=246&t=111901
δημοσιεύτηκε νέο άρθρο στην Ελευθεροτυπία για την κυρία Βασιλική και τα 6 παιδιά της εδώ:
http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=423198

Μετά από επικοινωνία μαζί της, λέει ότι δεν έχει θέμα να δημοσιευτεί το τηλέφωνό της, για να επικοινωνήσει μαζί της όποιος θέλει να βοηθήσει. Το τηλ είναι: 6939226456.
(Σημείωση δική μου: Αν έχετε σκοπό να αναδημοσιεύσετε κάπου το θέμα, λίγο προσοχή με το θέμα του τηλεφώνου. Θα το αφήσω εδώ λίγες μέρες να το δουν όσοι θέλουν και μετά όποιος θέλει είτε παίρνει τηλ στην Ελευθεροτυπία να του το δώσουν είτε μου στέλνει πμ.)

Επίσης, της έφτιαξαν fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008277794973
Όποιος θέλει λοιπόν μπορεί να επικοινωνήσει και μέσω fb. Δεν το διαχειρίζεται η ίδια, αλλά κάποιο από τα παιδιά με βοήθεια. Δεν ξέρω πόσο συχνά έχουν πρόσβαση, αλλά όσοι έχετε fb μπορείτε να στείλετε αιτήματα και να προωθήσετε το προφίλ.

Εκτός από αυτά που έγραψε η Χριστίνα στην πρώτη δημοσίευση, υπάρχει ανάγκη και σε σεντόνια, πετσέτες και σε παυσίπονα.

Επιπλέον, είχε έναν τραυματισμό στο χέρι της και αρχικά όντας ανασφάλιστη δεν της έκαναν κάτι στο νοσοκομείο που πήγε, το τραύμα μολύνθηκε πολύ άσχημα και τότε δέχτηκαν να τη χειρουργήσουν, αλλά της αφαίρεσαν από ό,τι καταλάβα κάποιο μυ και έχουν πειραχτεί νεύρα και αγγεία από το χέρι και αργότερα της είπαν ότι θα χρειαστεί φυσικοθεραπεία. Επομένως, αν κάποιος γιατρός μπορεί να βοηθήσει σε κάτι, ας επικοινωνήσει.

Όποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει, ας επικοινωνήσει.

ΥΓ Αν γίνεται ας μαρκάρει κάποιος συντονιστής το θέμα ως νέο, ώστε να το δουν περισσότερα μέλη.

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
7 13
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από socratisv » 06 Μάιος 2014, 19:44

Το έχω στείλει στο Μπορούμε πριν καιρό... Λογικά θα έχουν επικοινωνήσει μαζί της
Web Banking σε Eurobank, Εθνική, (Alpha) |Ζητάω παραλαβή με δέμα & οίκοι επίδοση λόγω μακρινής απόστασης από ΕΛΤΑ αφού κάνω κατάθεση.
Προσωρινά μόνο χαρίζω. Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Λόγω προσωπικών θεμάτων, μπαίνω πλέον αραιά στο πόρταλ.
Οι αγγελίες μου Γενικά ό,τι άχρηστο ή μη μπορεί να κάνει για σκύλο

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.[/size]

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainbow88 » 09 Μάιος 2014, 03:29

Μπορείτε να διαβάσετε για το θέμα εδώ: http://www.efsyn.gr/?p=45047
και εδώ

Επαναλαμβάνω τα στοιχεία επικοινωνίας: 6939226456
και https://www.facebook.com/profile.php?id=100008277794973

Άβαταρ μέλους
rubidium
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rubidium » 10 Μάιος 2014, 15:15

Θα της πάω κι εγώ κάποια πράγματα μέσα στη βδομάδα που έρχεται. Κυρίως τρόφιμα, αλλά και σερβιέτες, σχολικά είδη και ένα ζευγάρι παπούτσια 38 νούμερο.
Λόγω δύσκολου προγράμματος, θα αναγκαστώ να απέχω απ' το χαρισετο μέχρι και τον Ιούνιο. Αν κάποιο μέλος θέλει κάτι από τις αγγελίες μου, πολύ ευχαρίστως να μου το ζητήσει, αλλά θα χρειαστεί να κάνει λίγη υπομονή, γιατί θα μπαίνω πολύ σπάνια. Ευχαριστώ για την κατανόηση:)
ΧΡΩΣΤΩ: 0,10 guzelina / 1,50 demigian / 1,50 pigglet_gary

Άβαταρ μέλους
KatrinZ
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από KatrinZ » 10 Μάιος 2014, 21:32

Μπραβο βρε παιδια το αναδημοσιευσα πολυ διστακτικα δεν περιμενα να εχει τοσο ουσιαστικη απηχηση . Πολλα συγχαρητηρια στους ιδρυτες του site πολυτιμη η ιδεα σας
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω λογαρισμο στην εθνικη

με ενδιαφερουν κυριως παιδικα ρουχα παιχνιδια 4-5 για κοριτσι

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από rainbow88 » 03 Ιουν 2014, 00:09

Σε συνέχεια του θέματος που είχε ανοίξει μέλος εδώ: viewtopic.php?f=246&t=112820

Η κατάσταση της οικογένειας έχει χειροτερέψει καθώς τα νοίκια τρέχουν και η γυναίκα που στην ουσία συντηρεί την οικογένεια αδυνατεί προς το παρόν να εργαστεί καθώς έπαθε σοβαρή μόλυνση σε τραυματισμό που είχε στο χέρι και είναι χειρουργημένη. Στην αρχή δεν την πρόσεξαν στο νοσοκομείο και το χέρι της έπαθε γάγγραινα. Της έκαναν χειρουργείο, δεν την έραψαν καλά και χρειάστηκε άλλα ράμματα σε άλλο νοσοκομείο. Έχει εξαντληθεί από τις αντιβιώσεις (και προφανώς από την έλλειψη τροφής). Ο σπιτονοικοκύρης της πήγε σήμερα από το σπίτι και της είπε ότι θέλει 2 ενοίκια μέχρι το τέλος της εβδομάδας αλλιώς θα της αλλάξει την κλειδαριά και θα κινηθεί δικαστικά, δηλαδή απειλεί την οικογένεια με έξωση. Είναι αδύνατο για την οικογένεια να συγκεντρώσει αυτό το ποσό αυτό (600Ε) καθώς αυτή τη στιγμή αδυνατούν να καλύψουν ακόμα και τις διατροφικές τους ανάγκες. Γιατρός για την κόρη της που αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας δεν έχει βρεθεί ακόμα.

Μετά από άδεια της κυρίας Βασιλικής δημοσιεύω τα στοιχεία της:
τηλ: 6939226456
αρ.λογ: 124/930657-96 (Εθνική)
ΙΒΑΝ: GR1701101240000012493065796
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008277794973 (το χειρίζεται κάποιο από τα παιδιά)

Το τηλ μπορείτε να το επιβεβαιώσετε από την Ελευθεροτυπία (και από τα μέλη που το έχουν ήδη) και το λογαριασμό και ό,τι άλλο αναφέρεται όποιος έχει αμφιβολία από την ίδια.

Αν βάλουμε όσοι μπορούμε από κάτι, η οικογένεια δε θα μείνει άστεγη.

Και μόνο να την πάρει κάποιος τηλ η γυναίκα χαίρεται που κάποιος νοιάζεται να δει τι κάνουν τα παιδιά της και εκείνη.

(Δική μου σκέψη) Όποιος μπορέσει να βάλει κάτι, ας ενημερώσει είτε την ίδια είτε εδω, για να της το μεταφέρω, ώστε να το μάθει και να τα αξιοποιήσει για να καλύψει ό,τι γίνεται.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και εκ των προτέρων για όποιον βοηθήσει με κάποιο τρόπο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rainbow88 την 20 Ιουν 2014, 04:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Elena_ka
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
9 21
Δήμος - Κοινότητα: Παλαμά Καρδίτσας
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από Elena_ka » 03 Ιουν 2014, 10:30

Μπορει να παραλαβει δεμα? Αν ναι, γραψε μου παρακαλω την διευθυνση της, αν ξερεις.

virginiabts
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από virginiabts » 03 Ιουν 2014, 10:45

Θα κάνω κατάθεση και θα σε ενημερώσω να της το πεις.
Επίσης δώσε μου μια διεύθυνση... να πάω ρούχα και ό,τι άλλο μπορέσω να συγκεντρώσω.
Κι επειδή το πατρικό μου είναι στον Κορυδαλλό (δίπλα στο Αιγάλεω)... αλλά μένω στο κέντρο της Αθήνας...
μπορώ να συγκεντρώσω ό,τι θέλουν να προσφέρουν άλλα μέλη... και να τα πάω όλα μαζί.
Όποιος θέλει επικοινωνεί μαζί μου.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ όσους ζητούν αντικείμενα να μου στέλνουν και πμ γιατι δεν μπαίνω συχνά!!!

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainbow88 » 03 Ιουν 2014, 11:23

Καλημέρα, έστειλα και στις 2 σας τη διεύθυνση, να'στε καλά για το ενδιαφέρον και τη βοήθειά σας :bow:

mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Παπούτσι: 38
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mgerofot » 03 Ιουν 2014, 17:36

Η διευθυνση που ειχε δοθει απο αλλο μελος που το ειχε ξαναποσταρει χωρις ΤΚ ισχυει??? δε θα υπαρχει προβλημα να χαθει, ε??

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”