άστεγος χρειαζόταν ρούχα αλλα στο τέλος.....

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
saksim
Silver Member
Silver Member
6 1
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2014, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Διρφύων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Από όσους μπορούν να βοηθήσουν άστεγο στη Θεσσαλονίκη.

Δημοσίευση από saksim » 29 Αύγ 2014, 09:14

Συμφωνώντας απόλυτα με το τελευταίο post του admin1 και όντας απόλυτα πεπεισμένος ότι σκέφτεται, μιλά και αποφασίζει εκ μέρους όλων, έρχομαι να συμπληρώσω τα λόγια του σχετικά με αυτούς τους επικίνδυνους για την δημόσια υγεία τύπους:

Γιατι αλλως θα πουλαει στο μπιτ παζαρ και θα αγοράζει τρόφιμα καταπατώντας κάθε έννοια ανακύκλωσης,
αλλος τα ξεδιπλωνει ολα αντι να δει μονο στο νουμερο του προσποιούμενος πως δήθεν δε γνωρίζει ανάγνωση και γραφή όπως εμείς, να επιμένει να δει το ρούχο και να το αγγίζει το με τα μολυσματικά του χέρια,
αλλος βρωμαει εντονα και υπαρχει κίνδυνος για ασθενειες σε εμας και στον κοσμο που ερχετε ενώ εμείς στην εντελώς απίθανη περίπτωση να βρεθούμε στη θέση τους είναι βέβαιο πως θα είμασταν μπανιαρισμένοι, μοσχομυριστοί και αποστειρωμένοι.
Μη λιγα λογια , σκεφτομαστε πολυ σοβαρα να τους κοψουμε ΟΛΟΥΣ τους αστεγους , εκτος 5-10 ατομα που ειναι σωστα. εφαρμόζοντας συλλογικά στην πράξη την αλληλεγγύη, αποφασίζοντας πάντοτε με αντικειμενικά και αξιοκρατικά κριτήρια, έχοντας πάντοτε κατά νου το γενικό καλό.
γιατί "Εν κατακλείδι", αστο και απλα ΜΗΝ ασχολείσαι. Ας συνεχίσουμε όμως να υπηρετούμε την ευγενή ιδέα του χαρίσματος και της ανακύκλωσης και ας τους αφήσουμε καταμέρος να ψελλίζουν:
...Κατά τα άλλα εσείς, που 'σαστε υγιείς
και αξιοπρεπείς βοηθήστε μας και λίγο.
Δώστε μας πνοή, στέγη και τροφή
μια ιδέα στεγανή, που να μην μπάζει κρύο...


https://www.youtube.com/watch?v=fQlt0gJvsec
Γνώθι σαυτόν και το νόμισμα παραχάραξον, παραγγέλματα Πυθικά.


rilke
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Από όσους μπορούν να βοηθήσουν άστεγο στη Θεσσαλονίκη.

Δημοσίευση από rilke » 01 Σεπ 2014, 15:50

Από ποια ασθένεια ακριβώς κινδυνεύουμε σε αυτόν τον κατά τα άλλα αποστειρωμένο χώρο;
πφ ... χριστέ μου τι σαχλαμάρες είναι αυτές ... τι ημιμάθεια ...

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Από όσους μπορούν να βοηθήσουν άστεγο στη Θεσσαλονίκη.

Δημοσίευση από polvar » 13 Αύγ 2016, 10:35

Παρακαλούμε ενημερώστε για την κατάσταση της αγγελίας
-Αν θέλετε να κλείσει ακολουθήστε τις οδηγίες στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=28315
-Αν δεν απαντήσετε εντός 1 μηνός θα πάει στο αρχείο!

(Αν την ενημερώνετε ανά 1 μήνα δεν θα βλέπετε αυτό το μήνυμα ενώ θα αυξήσετε την επισκεψιμότητά της)

JaneDoe
VIP Member
VIP Member
75 64
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: 06 Αύγ 2013, 01:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Από όσους μπορούν να βοηθήσουν άστεγο στη Θεσσαλονίκη.

Δημοσίευση από JaneDoe » 26 Μαρ 2020, 20:00

Διαβάζοντας μετά από καιρό όσα έγραφε ο admin διαπιστώνω πόσο δίκιο είχε. Ο κύριος, που εγώ είχα μαζέψει πράγματα για να του δώσω, τελικά μένει στη γειτονιά μου, ΨΩΝΙΖΕΙ στο σούπερ μάρκετ της γειτονιάς μου, παίρνει τσιγάρα από τη γειτονιά μου κι έχει μάλιστα και σκυλάκι που το βγάζει και βόλτα εδώ παραδίπλα. Και είναι ο μόνος άνθρωπος που έχω δει την τελευταία δεκαετία να τραγουδάει και να σφυρίζει όπου βρίσκεται. Κάθε φορά που τον βλέπω σφυρίζει, και γι' αυτό άλλωστε τον παρατηρώ - επειδή μου τραβάει την προσοχή το σφύριγμά του. Επομένως ανάρτηση μπορεί να κλειδωθεί.

:!: Παραδίδω μόνο ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ σε Θεσσαλονίκη (κι ενίοτε σε Σέρρες) :!:

Παρακαλώ οι συναλλαγές να γίνονται σύντομα λόγω έλλειψης χώρου.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Άνθρωπος, ψυχή και σχέσεις”