Γενικη Ταχυδρομικη - Δωρεάν συσκευασία&αποστολή προς οποιονδήποτε κοινωνικό φορέα

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lamprinavrt
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7061
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 15:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Γενικη Ταχυδρομικη - Δωρεάν συσκευασία&αποστολή προς οποιονδήποτε κοινωνικό φορέα

Δημοσίευση από lamprinavrt » 04 Νοέμ 2015, 00:10

Υποστηρίζουμε την Αντιμετώπιση της Ανθρωπιστικής Κρίσης

Δωρεάν συσκευασία και αποστολή προς οποιονδήποτε κοινωνικό φορέα στην Ελλάδα

Η παρούσα ανακοίνωση δεν αποτελεί σε καμμία περίπτωση διαφήμιση της εν λόγω εταιρείας και ουδεμία σχέση έχω μαζί της.

Σε αντίθεση είναι καθαρά μια ενημέρωση για όσους/ες έχουν την καλή διάθεση και πρόθεση να προσφέρουν σε κάποια κοινωνική δομή της χώρας μας και δεν μπορούν όμως να επιβαρυνθούν τα μεταφορικά στις μέρες μας που δυστυχώς καθε μέρα γινεται όλο και πιο δύσκολη για όλους μας, πόσο μάλλον για συνανθρώπους μας σε χειρότερη μοίρα (Άστεγοι,άποροι, πρόσφυγες κ.α.) .
Η Γενικη Ταχυδρομικη λοιπόν ανακοίνωσε (και ισχύει,ηδη το έκανα) οτι αναλαμβάνει να συσκευασει και να αποστείλει ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ απο όπου και αν είστε ,όπου και αν θέλετε ανα την Ελλάδα οτι επιθυμείτε να προσφέρετε .Όταν μπείτε μέσα στο site, αν πατήσετε πάνω σε κάθε συλλογικότητα, σας βγάζει τι ακριβώς έχουν ανάγκη.


http://www.taxydromiki.gr/katalogos-koinonikon-foreon

''Φέρτε στα κατά τόπους καταστήματα της Γενικής Ταχυδρομικής οτιδήποτε μπορείτε να δωρίσετε σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη
ΡΟΥΧΑ, ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ, ΤΡΟΦΙΜΑ (όχι ευπαθή), ΕΙΔΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΜΗ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΟΥΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΠΑΙΔΙΚΑ ΕΙΔΗ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
Πείτε μας σε ποιόν κοινωνικό φορέα θέλετε να σταλούν και εμείς θα τα συσκευάσουμε και θα τα στείλουμε ΔΩΡΕΑΝ σε οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας
Αν χρειάζεστε βοήθεια για την επιλογή φορέων συμβουλευτείτε τον κατάλογο φορέων που έχουμε μέχρι στιγμής συγκεντρώσει και τις ανάγκες τους σε συγκεκριμένα είδη.

...γιατί η ανθρωπιστική κρίση μας αφορά ΟΛΟΥΣ ''




Η μέχρι σήμερα παρουσία μου εδω μέσα ,μου έχει διδάξει πως η αλληλεγγύη και η ανθρωπιά μπορεί να νικήσει ...
Καλή συνέχεια και σας ευχαριστώ πολύ για την ανάγνωση .
Λαμπρίνα.
Ο σεβασμος και η ευγένεια είναι η καλύτερη αρχή για μια ακόμα καλύτερη συναλλαγή .

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω μόνο Εθνική για καταθεσεις μεταφορικών.

Άβαταρ μέλους
eli5avet
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5737
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2012, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Δωρεάν συσκευασία&αποστολή προς οποιονδήποτε κοινωνικό φ

Δημοσίευση από eli5avet » 04 Νοέμ 2015, 01:59

Εχω μαζεψει και εγω παιδικα και τροφιμα και θα τα στειλω αυριο που απο οτι ακουσα το αυτοσχεδιο ιατρικο κεντρο Μυτιληνης εχει αναγκη, επειδη θελω να στειλω και άλλα και γνωριζω οτι καποια ατομα εδω μεσα ασχολουνται με δωρεες αν μπορουν να μας πουνε καποια ιδρυματα που εχουν μεγαλες αναγκες.
Δεν ευκαιρώ για μακρινες συναντησεις λογω παιδιου, επισης πολυ δυσκολο με ΕΛΤΑ γιατι κλεινουν τωρα λογω κορονοϊου στις 14.30 και δεν τα προλαβαινω ανοιχτα. (Μπορω ομως με άλλο τροπο). Εχω i-banking Πειραιως.

-Εχω περισσοτερα 'πηρε' απο 'εδωσε' λογω παραλαβης πολλων παιδικων-

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
** Εδώ οι συλλογές μου με τηλεκάρτες και πετρώματα **

Οφείλω 'ευχαριστώ' στο viewtopic.php?f=293&t=196305

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”