[ΖΗΤΑΩ] Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
skarlet74
Diamond Member
Diamond Member
65 58
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: 22 Σεπ 2014, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σιδηροκάστρου Σερρών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από skarlet74 » 23 Ιαν 2016, 18:46

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα εκλέχτηκα ως ταμίας στο Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Νέου Πετριτσίου Σερρών. Είμαστε όλοι νέοι άνθρωποι με πολλές ιδέες και ελάχιστα χρήματα. Οι συνδρομές μας είναι ελάχιστες καθώς είμαστε ένα μικρό χωριό με πολλούς ανέργους και λιγοστό αγροτικό εισόδημα. Σαν Σύλλογος σκεφτήκαμε διάφορες δράσεις για τα παιδιά, αλλά δεν έχουμε τα απαραίτητα εφόδια. Χρειαζόμαστε λοιπόν τη βοήθειά σας.
Α) Για την Ομάδα Επιτραπέζιων Παιχνιδιών, χρειαζόμαστε επιτραπέζια παιχνίδια ηλικίας 6-12 ετών, ομαδικά, στρατηγικής, εκπαιδευτικά, μάθησης, περιπέτειας, δράσης, καρτών,μπλόφας και ότι άλλο βάζει ο νους σας, σε καλή κατάσταση.
Β) Για την Ομάδα Μαγειρικής, σχεδόν τα πάντα : μπολ αναμίξεως, δίσκους κοπής, μίξερ χειρός, μαχαίρια, μπολ, κουτάλια, πιρουνια,ποδιές και σκούφους, ζυγαρίες, σύρμα χειρός για ανάμιξη ότι γενικά χρησιμοποιούμε για το μαγείρεμα.
Γ) Για την Ομάδα Κατασκευών, χρειαζόμαστε οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κατασκευές : τσόχες, υφάσματα, πούλιες, χαρτόνια γκοφρέ, κάσνον γενικά όλων των τύπων χαρτονιών, ψαλίδια, κόλλες, ατλακόλ, σπάγκους, ρετάλια από υφάσματα, παλιά άχρηστα CD, μαλλιά πλεξίματος κ.α.
Δ) Για την Ομάδα Ζωγραφικής, άδεια κουτιά από γιαούρτια, καφέ, γενικά κουτάκια και μπολ για ανάμιξη χρωμάτων, πινέλα ζωγραφικής όλα τα μεγέθη, παλιά πουκάμισα για να τα φοράνε τα παιδιά για να μη λερώνονται, παλέτες, χρώματα όλα τα είδη, πηλό, δακτυλομπογιές, γενικά ότιδηποτε χρησιμοποιούμε όταν ζωγραφίζουμε.
Θέλουμε να κρατήσουμε τα παδιά μας μακριά από την τηλεόραση, το ιντερνετ, τα κινητά και τα ταμπλετ, να ενωθούν σε ομάδες, να μάθουν να συνεργάζονται και να παίζουν μεταξύ τους. Θέλουμε να μειώσουμε το bullying στο σχολείο με το να γνωριστούν μέσα από το παιχνίδι και τη δημιουργία. Για ότι μπορείτε να διαθέσετε προς βοήθεια μας παρακαλώ να τα στέλνετε στο όνομα του συλλόγου με τη δ/νση
Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Νέου Πετριτσίου
Νέο Πετρίτσι Σερρών
62043 Σέρρες

Χρωσταω στο μελος Βασιλικη Τσιτ 0.87 απο διαφορα στη χρεωση αποστολης
Θα στειλω σε :

Εχω paypal.

Άβαταρ μέλους
eirinisp80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
41 53
Δημοσιεύσεις: 821
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 20:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίων Αναργύρων Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από eirinisp80 » 23 Ιαν 2016, 19:07

καλησπέρα,
έχω να σου δώσω μαχαιροπίρουνα, μικρά κουταλάκια (όλα μεταλλικά) και μίξερ χειρός. θες μήπως και κανένα βάζο μέγεθος του κιλού για να ξεπλένεται τα χρώματα; έχω να σου δώσω 2-3 από αυτά με τα καπάκια τους. μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και για τη μαγειρική. είναι από χειροποίητο ντοματοχυμό και τα έχω κρατήσει.


Εικόνα
picture sharing
Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου :-)

Παρακαλώ μην μου στέλνετε τα σκουπίδια σας, έχετε κάδο και έξω από το σπίτι σας!

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

skarlet74
Diamond Member
Diamond Member
65 58
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: 22 Σεπ 2014, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σιδηροκάστρου Σερρών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από skarlet74 » 23 Ιαν 2016, 19:15

Καλήσπερα. Ευχαριστώ πάρα πολυ για την άμεση ανταπόκριση. Βεβαίως και μπορείς να στείλεις αυτά που μου λες στο Σύλλογο.
Απλά να γνωρίζεις ότι δεν μπορεί να μπει ευχαριστώ ούτε και να καταβληθούν τα έξοδα αποστολής από το σύλλογο. Τα χρήματα που μαζεύουμε καθε χρόνο ισα που φθάνουν για τις βασιλόπιτες των παιδιών και τα χριστουγεννιάτικα δωράκια τους. Απο φέτος θα προσπαθήσουμε οι νέοι του Συλλόγου να πλησιάσουμε φιλανθρωπικά ιδρύματα και θα αναζητήσουμε χορηγίες γιατί οι ανάγκες του σχολείου είναι τεράστιες!

Χρωσταω στο μελος Βασιλικη Τσιτ 0.87 απο διαφορα στη χρεωση αποστολης
Θα στειλω σε :

Εχω paypal.

Άβαταρ μέλους
eirinisp80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
41 53
Δημοσιεύσεις: 821
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 20:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίων Αναργύρων Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από eirinisp80 » 24 Ιαν 2016, 14:53

καλό θα ήταν όμως, την αγγελία σου να την έβαζες στην κατηγορία του "χωρίς ευχαριστώ", για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις και να έγραφες από την αρχή ότι θα καλύψουμε εμείς τα έξοδα αποστολής. δεν γνωρίζω όμως αν αυτό επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ.
ίσως ένας συντονιστής μπορεί να μας απαντήσει. εγώ έχω την καλή διάθεση να στα στείλω με δικά μου έξοδα αλλά τουλάχιστον να εξασφαλίσω ένα "ευχαριστώ".
Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου :-)

Παρακαλώ μην μου στέλνετε τα σκουπίδια σας, έχετε κάδο και έξω από το σπίτι σας!

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

skarlet74
Diamond Member
Diamond Member
65 58
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: 22 Σεπ 2014, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σιδηροκάστρου Σερρών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από skarlet74 » 24 Ιαν 2016, 17:11

Καλησπερα. Μακάρι να μπορουσα να βάλω απο 2 ευχαριστω στον καθένα και να πληρώναμε ως Συλλογος ολα τα έξοδα αποστολης. Ωστοσο η αγγελία μπηκε στις Αγγελιες για κοινωνικη δράση συμφωνα με τους ανωτέρω κανονες.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.

Χρωσταω στο μελος Βασιλικη Τσιτ 0.87 απο διαφορα στη χρεωση αποστολης
Θα στειλω σε :

Εχω paypal.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από polvar » 01 Φεβ 2016, 11:45

Επειδή πολλοί μας κατηγορούν ότι ουσιαστικά στο site ανταλλάσσουμε μεταξύ μας και δεν χαρίζουμε, υπάρχει τούτη εδώ η κατηγορία για Κοινωνική δράση όπου μπορεί να εκδηλωθεί καθαρά η αλτρουιστική διάθεση για χάρισμα.
Κανονικά η κατηγορία θα έπρεπε να είναι χωρίς 'ευχαριστώ' αλλά παραμένει η δυνατότητα για τις αγγελίες εκείνες όπου μέλος παραλαμβάνει τα αντικείμενα γιατί δεν θέλει να κατονομάσει το σε ποιον θα τα δώσει ή γιατί θέλει να φανεί η δράση του σε έναν πχ σύλλογο.

Για την συγκεκριμένη αγγελία δεν μπορεί να απαιτηθεί το 'ευχαριστώ' όταν από την αρχή ξεκαθαρίζεται σε ποιον θα πάει κάτι και ποιες ανάγκες θα καλύψει

skarlet74
Diamond Member
Diamond Member
65 58
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: 22 Σεπ 2014, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σιδηροκάστρου Σερρών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από skarlet74 » 01 Φεβ 2016, 13:48

Ευχαριστω για τις διευκρινησεις.!

Χρωσταω στο μελος Βασιλικη Τσιτ 0.87 απο διαφορα στη χρεωση αποστολης
Θα στειλω σε :

Εχω paypal.

skarlet74
Diamond Member
Diamond Member
65 58
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: 22 Σεπ 2014, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Σιδηροκάστρου Σερρών
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από skarlet74 » 05 Φεβ 2016, 18:26

Ευχαριστω θερμα το μελος απο Αττική που έστειλε για το σύλλογο, διάφορα πραγματακια ιδιαιτερα χρησιμα για τις ομαδες μας, οπως αδεια κουτια καφε, ρεταλια απο υφασμα και μαλλια πλεξιματος και ενα επιτραπεζιο. Χιλια ευχαριστουμε.! :D

Χρωσταω στο μελος Βασιλικη Τσιτ 0.87 απο διαφορα στη χρεωση αποστολης
Θα στειλω σε :

Εχω paypal.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Για το συλλογο Γονεων & Κηδεμονων Νεου Πετριτσιου

Δημοσίευση από polvar » 27 Αύγ 2022, 10:42

Παρακαλούμε ενημερώστε για την κατάσταση της αγγελίας
-Αν θέλετε να κλείσει ακολουθήστε τις οδηγίες εδώ
-Αν δεν απαντήσετε εντός 1 μηνός θα πάει στο αρχείο!

(Αν την ενημερώνετε ανά 1 μήνα δεν θα βλέπετε αυτό το μήνυμα ενώ θα αυξήσετε την επισκεψιμότητά της)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”