ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
MERSINI
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 3766
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2009, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Τεμένους Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΧΑΙΔΑΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από MERSINI » 07 Ιαν 2011, 20:00

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
Πριν ξεκινήσετε να μαζεύεται ρουχα ή αλλα πράγματα για τους άστεγους να πάρετε τηλέφωνο να ρωτήσετε αν χρειάζονται ακόμα ρούχα! Μην ξεκινήσετε να μαζεύετε ρούχα χωρίς να σιγουρευτείτε. Κάποιες φορές οι αποθήκες τους είναι γεμάτες και δεν δέχονται άλλα.
ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΟΥΦΙΑΖΕΙΣ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ


Άβαταρ μέλους
katerinaki12
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 14 Φεβ 2011, 18:02
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από katerinaki12 » 19 Απρ 2011, 10:38

Καλημέρα!!!!!
Έχω σεντόνια και κουβέρτες που δεν τις χρειάζομαι. Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να βοηθήσω????

irmar
Silver Member
Silver Member
5
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Απρ 2010, 12:08
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βύρωνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από irmar » 17 Ιουν 2011, 00:51

Δυστυχώς το Ίδρυμα Αστέγων έπαψε να έχει τη στήριξη της πολιτείας (του δήμου Αθηναίων δηλαδή, στο οποίο υπόκειτο) και έχει γίνει μπάχαλο. Λίγοι εθελοντές τρέχουν και δεν προλαβαίνουν. Πήγα πριν λίγους μήνες να αφήσω πράγματα και είδα ανθρώπους να πηγαίνουν ανεξέλεγκτα και να παίρνουν σακούλες χωρίς καν να δούν τι έχουν μέσα και να φεύγουν. Είτε είναι μετανάστες και έχουν μεγάλη οικογένεια και παρέα με ανάγκες (οπότε ΟΚ), είτε απλώς τα μεταπουλούν ως μεταχειρισμένα.
Μιά άλλη φορά πάλι είχα δυό κούτες με είδη σπιτιού, και ενώ μου είχαν πεί τα ωράρια λειτουργίας, και έπρεπε να είναι ανοιχτά, βρήκα κλειδαμπαρωμένα. Επειδή δεν είναι ο δρόμος μου συχνά από εκεί, άφησα τις κούτες έξω, και πήγα μιά βόλτα στο Πράκτικερ Πειραιώς όπου έπρεπε να πάρω κάτι. Στο γυρισμό οι κούτες είχαν εξαφανιστεί. Ελπίζω να πήγαν σε ανθρώπους που τις χρειάζονται, κι όχι κάποιοι να τα πουλάνε για κέρδος. Θα μου πείς, κι αυτοί που τα πουλάνε για κέρδος, φτωχοί άνθρωποι είναι, οπότε...

Όπως και νά 'χει, τώρα αναζητώ άλλους. Είναι περίεργο που πολύ λίγοι δέχονται ρούχα, γιατί υπάρχει φαίνεται μεγάλη προσφορά και όχι αρκετή ζήτηση. Παλιά έδινα στο Συμβούλιο για τους Πρόσφυγες, τώρα έχουν γεμίσει. Άκουσα πρόσφατα για την Κλίμακα (http://www.klimaka.org.gr/1_1.htm) που ασχολείται με τον κοινωνικό αποκλεισμό, αλλά φαίνεται πως παίρνει και ρούχα. Μπορεί κανείς να ρωτήσει. Δυστυχώς είναι αρκετά μακριά, ούτε ξέρω πώς πάνε εκεί (Κολωνός είναι νομίζω; ) Eυμολπιδών 30, Αθήνα, Τηλ. 210 3417160-3, Fax: 210 3417164, Email:central@klimaka.org.gr

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώ

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 02 Ιαν 2013, 21:48

Αυτόματο Μήνυμα
Παρακαλούμε πολύ το μέλος να μας ενημερώσει για την κατάσταση επί του θέματος. Αν δεν απαντήσετε- ανανεώσετε εντός 15 ημερών θα πάει αρχείο.
Ευχαριστούμε πολύ.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από polvar » 27 Αύγ 2022, 09:07

Η αγγελία πάει στο αρχείο εξαιτίας μη ανταπόκρισης του αγγελιοθέτη.
Αν θελήσει να επανέλθει να στείλει πμ σε μένα ή να γράψει στο Εδώ βοήθεια

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”