ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
E.E
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: 27 Δεκ 2008, 21:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από E.E » 26 Μαρ 2009, 12:28

Εάν έχετε ρούχα (παιδικά /γυναικεία/ανδρικά), σεντόνια, παπλώματα που δεν χρειάζεστε πια, το ίδρυμα αστέγων Κ.Υ.Α.Δ.Α. δέχεται καθημερινά προσφορές 8:00-3:00 στην Πειραιώς 35. Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2105239465 και 2105246516, e-mail: kyada@otenet.gr ,ηλεκτρονική Διεύθυνση: http://www.kyada.gr

Εάν κάποιο μέλος επιθυμεί να αναλάβει να μαζέψει μέσο του χάρισε το ρούχα, σεντόνια, παπλώματα και να τα παραδώσει στο Ίδρυμα αστέγων παρακαλώ να το αναφέρει εδώ.

* Αποστολη Νo 1 , τελείωσε
**Αποστολή Νo 2 τελείωσε.

Ζητείτε εθελοντής για αποστολή Νο3.

----------------------
Πρώτη επιστολή απο ΚΥΑΔΑ 04-05-09 από Νο1 αποστολή που ανέλαβε η Ε.Ε
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makis την 12 Οκτ 2009, 02:56, έχει επεξεργασθεί 12 φορές συνολικά.
Λόγος: επιστολη ΚΥΑΔΑ
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του site:

-ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία !
[/b]Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr για να πάρετε άδεια.
-Όταν πάρουμε ή δώσουμε, ποστάρουμε ενημερώνοντας την αγγελία. Αν δώσαμε γράφουμε σε ποιο μέλος χαρίσαμε, αν πήραμε ευχαριστούμε το μέλος για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και ΜΕΤΑ να στείλετε (pm η email) στο μέλος !


Άβαταρ μέλους
E.E
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: 27 Δεκ 2008, 21:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: Το ίδρυμα αστέγων έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από E.E » 26 Μαρ 2009, 13:58

Μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες θα παραδώσω ρούχα που έχω μαζέψει στο ίδρυμα. Υπάρχει ακόμα χώρος για 3-4 σακούλες στο αυτοκίνητο. Όποιος θέλει μπορεί να αφήσει τα ρούχα/ σεντόνια/ παπλώματα του σε αποθηκευτικό χώρο στο Χαλάνδρι αν τον βολεύει και θα τα μεταφέρω εγώ στο ίδρυμα.
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του site:

-ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία !
[/b]Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr για να πάρετε άδεια.
-Όταν πάρουμε ή δώσουμε, ποστάρουμε ενημερώνοντας την αγγελία. Αν δώσαμε γράφουμε σε ποιο μέλος χαρίσαμε, αν πήραμε ευχαριστούμε το μέλος για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και ΜΕΤΑ να στείλετε (pm η email) στο μέλος !

Άβαταρ μέλους
E.E
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: 27 Δεκ 2008, 21:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: Το ίδρυμα αστέγων έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από E.E » 10 Απρ 2009, 14:25

Θέλω να ευχαριστήσω ιδιαίτερα το ζεύγος΄΄ kouklakis΄΄ για τις 3 σακούλες ρούχα που μου έφεραν. Τι να πω? Είστε πολύ γλυκά παιδιά. Το αυτοκίνητο μου γέμισε και μέσα στις επόμενες 2 μέρες η αποστολή μου τελειώνει. 15 μεγάλες σακούλες ρούχα θα παραδοθούν στο ίδρυμα αστέγων. :D
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του site:

-ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία !
[/b]Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr για να πάρετε άδεια.
-Όταν πάρουμε ή δώσουμε, ποστάρουμε ενημερώνοντας την αγγελία. Αν δώσαμε γράφουμε σε ποιο μέλος χαρίσαμε, αν πήραμε ευχαριστούμε το μέλος για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και ΜΕΤΑ να στείλετε (pm η email) στο μέλος !

Άβαταρ μέλους
kvsl
Gold Member
Gold Member
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 06 Φεβ 2009, 15:26
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Το ίδρυμα αστέγων έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από kvsl » 10 Απρ 2009, 14:47

Θα ξαναοργανώσεις καμία 'επιχείρηση'??? :mrgreen:

έχω και εγώ ρουχαλάκια... :D

αν ειναι πες να οργανώσω εγώ.. :wink:
Χιλιάδες κουτιά αναμένα,κρατούν χιλιάδες ανθρώπους σβηστούς...και έτσι,η..."κοινή γνώμη"...δεν έχει γνώμη.

Άβαταρ μέλους
E.E
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: 27 Δεκ 2008, 21:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: Το ίδρυμα αστέγων έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από E.E » 10 Απρ 2009, 15:17

Ωραία ιδέα!!! Αν θες να το οργανώσεις εσύ αυτήν τη φορά πολύ ευχαρίστως. Ίσως μπορέσουμε να το καθιερώσουμε και κάθε 1-2 μήνες να το αναλαμβάνει ένα διαφορετικό μέλος!!!
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του site:

-ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία !
[/b]Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr για να πάρετε άδεια.
-Όταν πάρουμε ή δώσουμε, ποστάρουμε ενημερώνοντας την αγγελία. Αν δώσαμε γράφουμε σε ποιο μέλος χαρίσαμε, αν πήραμε ευχαριστούμε το μέλος για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και ΜΕΤΑ να στείλετε (pm η email) στο μέλος !

Άβαταρ μέλους
kvsl
Gold Member
Gold Member
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 06 Φεβ 2009, 15:26
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Το ίδρυμα αστέγων έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από kvsl » 10 Απρ 2009, 15:33

Τέλεια ιδέα!!! :D :D :D :D :D

Λοιπόν δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!
Το οργανώνω εγώ αυτή τη φορά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Θα μαζέψω περίπου 3-4 σακούλες.Δεν νομίζω να βγουν παραπάνω.

Περιμένω και τους υπόλοιπους λοιπόν. Όποιος έχει κάτι, οτιδήποτε, να δώσουμε στους ανθρώπους και αν είναι συνατιόμαστε κάπου κεντρικά που να βολεύει όλους, πχ. Σύνταγμα και τα φορτώνω εγώ στο αυτοκίνητο.

Τί λετε?

άντε τώρα που είναι και γιορτή να χαρούν έστω λίγο αυτοί οι άνθρωποι...το έχουν σίγουρα πολύ ανάγκη!!!
Χιλιάδες κουτιά αναμένα,κρατούν χιλιάδες ανθρώπους σβηστούς...και έτσι,η..."κοινή γνώμη"...δεν έχει γνώμη.

Άβαταρ μέλους
kouklakis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1325
Εγγραφή: 04 Φεβ 2009, 13:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από kouklakis » 21 Απρ 2009, 01:27

Είδα λίγο καθυστερημένα τα μηνύματα σας (τι να κάνουμε, με το μωρό έχω ξεμυαλιστεί τελείως!). Είναι εξαιρετική ιδέα γιατί όλοι έχουν ρούχα που τους περισσεύουν και οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι να τα κάνουν. Αν μάλιστα φτάσουν σ' αυτούς τους ανθρώπους που έχουν τόσο μεγάλη ανάγκη, η χαρά είναι ακόμα μεγαλύτερη. Μπορούμε κι εμείς να βοηθήσουμε είτε στη μεταφορά είτε μαζεύοντας πράγματα από φίλους και γνωστούς.
Μήπως τώρα που γίνονται ξεκαθαρίσματα στις ντουλάπες να μπει μια ανάρτηση; Θα ήταν πολύ ωραίο να δημιουργηθεί μια κοινότητα αλληλεγγύης μέσα από το xariseto!

E.E.: σ' ευχαριστούμε πολύ! :)

melinaki
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22 Απρ 2009, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από melinaki » 22 Απρ 2009, 13:20

Καλημερα,
Μπηκα στο site των αστεγων και παρατηρησα πως υπαρχει και "φαρμακειο". Αυτο σημαίνει ότι μπορούμε να δωσουμε φαρμακα που δεν χρειαζομαστε πλεον (πριν την ληξη τους και καλοσυντηρημενα)?
Ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
kouklakis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1325
Εγγραφή: 04 Φεβ 2009, 13:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από kouklakis » 26 Απρ 2009, 16:48

@melinaki: καλησπέρα! Αν ενδιαφέρεσαι να δώσεις ανοιγμένα φάρμακα υπάρχει μια οργάνωση η Praksis, η οποία βρίσκεται στη Στουρνάρη 57 και λειτουργεί ένα πολυϊατρείο για άστεγους, μετανάστες κτλ στην πλατεία Βικτωρίας και άλλο ένα στη Θεσσαλονίκη. Τα παιδιά εκεί είναι πολύ εξυπηρετικά και το τηλέφωνο είναι 210 520 5200 και το site τους http://www.praksis.gr.

Άβαταρ μέλους
E.E
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: 27 Δεκ 2008, 21:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα

Δημοσίευση από E.E » 06 Μάιος 2009, 23:08

Ωραία τα νέα μας!!! Ας μην ξεχνάμε ότι το μέλος kvsl έχει προθυμοποιηθεί αυτήν τη φορά να μαζέψει μέσο του χάρισε το και να παράδοση είδη ρουχισμού στο ίδρυμα. Παρακαλώ βοηθήστε να μαζέψουμε ρούχα, τα έχουν πραγματικά ανάγκη.
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του site:

-ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία !
[/b]Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr για να πάρετε άδεια.
-Όταν πάρουμε ή δώσουμε, ποστάρουμε ενημερώνοντας την αγγελία. Αν δώσαμε γράφουμε σε ποιο μέλος χαρίσαμε, αν πήραμε ευχαριστούμε το μέλος για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και ΜΕΤΑ να στείλετε (pm η email) στο μέλος !

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”