[ΖΗΤΑΩ] να βοηθησουμε οσοι μπορουμε

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
KatrinZ
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] να βοηθησουμε οσοι μπορουμε

Δημοσίευση από KatrinZ » 23 Μαρ 2016, 17:24

Εξι χρόνια είναι άνεργη η 49χρονη Βασιλική η οποία με δυσκολία βρήκε πριν από λίγες ημέρες σπίτι γι’αυτήν και τη μικρή κόρη της. Η 4χρονη Ευτυχία γεννήθηκε με πρόβλημα στην καρδιά και από τις πρώτες ημέρες της ζωής της είδε ανθρώπους να της γυρνούν την πλάτη. Ο βιολογικός της πατέρας μόλις έμαθε το πρόβλημά της, εξαφανίστηκε και η Βασιλική έμεινε να παλεύει για το παιδί της, μην έχοντας δουλειά και ζώντας με ένα προνοιακό επίδομα 88 ευρώ το δίμηνο.

Λόγω των μεγάλων οικονομικών προβλημάτων το τελευταίο διάστημα έμενε σε σπίτι με υγρασία ενώ η σπιτονοικοκυρά της έκοψε το ρεύμα βγάζοντας και το ρολόι της ΔΕΗ αφού δεν πήρε τα ενοίκια δύο μηνών. Ένα μήνα έμεινε χωρίς ρεύμα και θέρμανση η Βασιλική Κλαδιά και η μικρή της κόρη, και πλέον βρήκαν άλλο σπίτι στο οποίο όμως δυσκολεύεται να πληρώσει το ενοίκιο.

Η έκκληση της κ.Κλαδιά είναι να της δοθεί μια δουλειά ώστε με αξιοπρέπεια να ζήσει η μικρή της κόρη και η ίδια. Ωστόσο, τα έξοδα τρέχουν στο σπίτι της και είναι απόλυτη ανάγκη να μαζευτούν μερικά χρήματα ώστε να μπορέσει να πληρώσει το ενοίκιο. Οσοι έχουν τη δυνατότητα και τη διάθεση μπορούν στον παρακάτω λογαριασμό της ALPHA Bank να βοηθήσουν:

IBAN
GR 100 14034 3034300 21011 49010
Δικαιούχοι: Κλαδιά Βασιλική, Κλαδιά Αβάπτιστο

Στο τηλέφωνο 6948 384869 μπορείτε να επικοινωνείτε με την κ.Κλαδιά για να τη βοηθήσετε τις δύσκολες αυτές στιγμές για την ίδια και το παιδί της. Μας έχει ανάγκη όλους…
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω λογαρισμο στην εθνικη

με ενδιαφερουν κυριως παιδικα ρουχα παιχνιδια 4-5 για κοριτσι

marcor
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: να βοηθησουμε οσοι μπορουμε

Δημοσίευση από marcor » 23 Μαρ 2016, 19:26

Ξερεις αν η γυναικα χρειαζεται και ρουχα για αυτην
ή τη μικρη της, που εχω σιγουρα να της διαθεσω

Άβαταρ μέλους
KatrinZ
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από KatrinZ » 23 Μαρ 2016, 20:26

δεν ξερω θα παρω τηλ να μαθω

Άβαταρ μέλους
zoe2401
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γλυφάδας Αττικής
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zoe2401 » 23 Μαρ 2016, 21:02

δυστυχως χρηματικα δεν μπορω αλλα μαθετε αν εχει καποιες αλλες αναγκες που ισως μπορουμε να καλυψουμε και επισης σε ποια περιοχη βρισκεται η κυρια,ρωταω για να εχουμε υποψιν αν προκυψει καποια θεση εργασιας

Τωρα πια εχουμε τρια παιδακια!!!! Γι αυτο ισως καθυστερω λιγο την αποστολη η την αναγνωση μηνυματων
Απο δω και περα θα κανω σπανια αποστολες γιατι η κατασταση στα ελτα της περιοχης μου εχει ξεφυγει απο τα ορια και δε μπορω να καθομαι με τις ωρες να περιμενω να εξυπηρετηθω ενω κλαιει το μικρο και να μη δεχονται και ομαδικες αποστολες κιολας

Άβαταρ μέλους
KatrinZ
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από KatrinZ » 23 Μαρ 2016, 21:19

εβαλα το τηλ της

Aliki1984
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aliki1984 » 24 Μαρ 2016, 19:46

KatrinZ έγραψε:Εξι χρόνια είναι άνεργη η 49χρονη Βασιλική η οποία με δυσκολία βρήκε πριν από λίγες ημέρες σπίτι γι’αυτήν και τη μικρή κόρη της. Η 4χρονη Ευτυχία γεννήθηκε με πρόβλημα στην καρδιά και από τις πρώτες ημέρες της ζωής της είδε ανθρώπους να της γυρνούν την πλάτη. Ο βιολογικός της πατέρας μόλις έμαθε το πρόβλημά της, εξαφανίστηκε και η Βασιλική έμεινε να παλεύει για το παιδί της, μην έχοντας δουλειά και ζώντας με ένα προνοιακό επίδομα 88 ευρώ το δίμηνο.

Λόγω των μεγάλων οικονομικών προβλημάτων το τελευταίο διάστημα έμενε σε σπίτι με υγρασία ενώ η σπιτονοικοκυρά της έκοψε το ρεύμα βγάζοντας και το ρολόι της ΔΕΗ αφού δεν πήρε τα ενοίκια δύο μηνών. Ένα μήνα έμεινε χωρίς ρεύμα και θέρμανση η Βασιλική Κλαδιά και η μικρή της κόρη, και πλέον βρήκαν άλλο σπίτι στο οποίο όμως δυσκολεύεται να πληρώσει το ενοίκιο.

Η έκκληση της κ.Κλαδιά είναι να της δοθεί μια δουλειά ώστε με αξιοπρέπεια να ζήσει η μικρή της κόρη και η ίδια. Ωστόσο, τα έξοδα τρέχουν στο σπίτι της και είναι απόλυτη ανάγκη να μαζευτούν μερικά χρήματα ώστε να μπορέσει να πληρώσει το ενοίκιο. Οσοι έχουν τη δυνατότητα και τη διάθεση μπορούν στον παρακάτω λογαριασμό της ALPHA Bank να βοηθήσουν:

IBAN
GR 100 14034 3034300 21011 49010
Δικαιούχοι: Κλαδιά Βασιλική, Κλαδιά Αβάπτιστο

Στο τηλέφωνο 6948 384869 μπορείτε να επικοινωνείτε με την κ.Κλαδιά για να τη βοηθήσετε τις δύσκολες αυτές στιγμές για την ίδια και το παιδί της. Μας έχει ανάγκη όλους…
Να το προωθήσω στο φεισμπουκ;

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΓΓΕΛΙΕΣ για κοινωνική δράση”