η κοινωνικη κουζινα "Ο αλλος ανθρωπος" ζητα βοηθεια

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

η κοινωνικη κουζινα "Ο αλλος ανθρωπος" ζητα βοηθεια

Δημοσίευση από guzelina » 05 Νοέμ 2017, 15:00

Η ομαδα αυτη προσφερει ουσιαστικο εργο, ενα πιατο φαγητο, ενα μπανιο σε ανθρωπους που εχουν πραγματικη αναγκη και θα μπορουσαμε να ειμαστε στη θεση τους. Εστω και 1 ευρω ειναι πολυτιμο να μαζευτει αυτο το ποσο για να συνεχισουν. Οποιος θελει και μπορει

https://www.facebook.com/%CE%9F-%CE%91% ... 187199571/



ΟΛΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ
Οπως εχω πει απο την πρωτη ημερα που ξεκινησαμε την ιδεα της Κοινωνικης Κουζινας Ο Αλλος Ανθρωπος,οτι οι δρασεις θα συνεχιζοντε οσο το στηριζουμε μονο οι ανθρωποι.Πιστος σε αυτη την ιδεα και αποφαση μας ειμαι στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσω το σταματημα των δρασεων που αφορουν το Κοινωνικο Σπιτι Του Αλλου Ανθρωπου καθως τα εξοδα καθε μερα ειναι και πιο πολλα και καταλαβαινοντας το προβλημα θα σταματησουμε τις δρασεις του σπιτιου αλλα και το ιδιο το σπιτι.Σε αυτα τα 4 γεματα χρονια στο σπιτι του Αλλου Ανθρωπου,το οποιο το πληρωατε ολοι εσεις απο το υστερημα ή το περισευμα σας εχουμε καταφερει να περασουν απο το σπιτι πανω απο 10.000(Δεκα χιλιαδες) ανθρωποι να πιουν τον καφε τους να φανε το πρωινο τους,να κανουν μπανιο,να πλυνουν τα ρουχα τους να μοιρασουμε σε πανω απο 6000(εξι χιλιαδες) οικογενειες τροφιμα για ολο τον μηνα,να δωσουμε σε 300 παιδια καθε χρονο ΟΛΑ τα σχολικα που χρειαζοντε για να πανε στο σχολειο τους,απο την τσαντα εως το μολυβι και την ξυστρα,καθε 2 φορες την εβδομαδα σε παιδια να κανουμε βοηθητικη διδασκαλια,να δημιουργηθει θεατρικη ομαδα αλλα και να μαγειρευουμε για 3000 μεριδες σχεδον καθε μερα την περιοδο της προσφυγικης κρισης(2015 εως και 2016).Ο νεος λογαριασμος του νερου ειναι 1380 ευρω,το ενοικιο που χρωσταμε ειναι για 3 μηνες(1500) το χρεος στο τουριστικο πρακτορειο για τα εισητηρια στην Μυτιληνη ειναι 863 ευρω,τα δανεικα ειναι 2460 ευρω και η μερες συνεχιζουν να τρεχουν καθως και τα εξοδα.Δεν υπαρχει λογος απογοητευσης αλλα μονο περηφανιας για ολους εσας3 που σε αυτα τα 4 χρονια εχουμε καταφερει να κανουμε ολα ααυτα με μονο της δικες μας δυναμεις.Σας ευχαριστω απο καρδιας και η δραση της Κοινωνικης Κουζινας Ο Αλλος Ανθρωπος θα συνεχιστει με τα μαγειρεματα στον δρομο σε πεισμα ολων οσων πολεμανε αυτη την ιδεα βαζοντας το οικονομικο πανω απο την δραση και την ιδεα της ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ.Η κΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ,ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η 15 δΕΚΕΜΒΡΙΟΥ,ΟΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ιδιοκτητη του.
ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ 084/609402-35 και
IBAN GR7801100840000008460940235 Παναγουλα Πολυχρονοπουλου του Μιχαηλ
SWIFT / BIC: ETHNGRAA.
Paypal Account:
Pay Konstantinos Polychronopoulos using PayPal.Me
Go to paypal.me/oallosanthropos and type in the amount. Since it’s PayPal, it's easier and more secure. Don’t have a PayPal account? No worries. Getting one is fast and free.
PAYPAL.ME

Pay Konstantinos Polychronopoulos using PayPal.Me
Go to paypal.me/oallosanthropos and type in the amount. Since it’s PayPal, it's easy and secure. Don’t have a PayPal account? No worries. Getting one is fast and free.
PAYPAL.ME
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ


Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”