Βοήθεια σε μια γιαγιά που μεγαλώνει μόνη 3 μικρα εγγονια

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Βοήθεια σε μια γιαγιά που μεγαλώνει μόνη 3 μικρα εγγονια

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 18 Νοέμ 2020, 20:39

Καλησπερα σε όλους!
Σίγουρα έχουμε διάφορα,όποια δεν έχουν ζήτηση η απλώς μένουν κάποια ρουχαλάκια παιδιών κτλ,οποία έμενε από κάποια αγγελία και μας πιάνουν χώρο.
Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω τους ανθρώπους,αλλά με αυτό το τρόπο προσπαθώ να τους βοηθήσω.
Αν κάποιος η κάποια έχει ρούχα,γάλα κτλ.,μπορεί να επικοινωνήσει στο κινητό της αγγελίας.
https://www.facebook.com/mermigka.giwta ... 4322010411
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”